Deli sorular, siyirmaya ramak kaldi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
caxuss
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Deli sorular, siyirmaya ramak kaldi

Mesaj gönderen caxuss »

Arkadaslar mart ayinda anal bir sex girisimim oldu tam iliskide denmez, tam girecekken kondom patladi geri cekildim. Devam etmedim penisimin ucu sadece değdi
neyse toparlanirken kizin genital bolgesinde anjiokerotoma denen kirmizi noktalar gordum ne kadardir olduklarini sordum cocukluktan falan dedi biraz tiskindim acikcasi ertesi gun bana yazdi benden bir ay ince biriyle olmus hiv muhabbeti dondurmus korkmus falan teste gidicem sana da haber veriyorum onla korunmamistik dedi benim sinirler alt ust oldu, her neyse onceki iliskisi 1 ay ince oldgu icin 45 gune tamamlayip test yaptircam dedi ama her chmlesjnde hastaymis gibi benim psikilojimi allak bullak etti ikna ettim 4. Nesil cihazla calisan bir hastanede test verdik ama o gun yasadigim korkuyu anlatamam.

Kndime kiziyorum patlauan kondoma kziyorum falan derken sonuc cikti negatif bir oh cektim aradan bir gun gecti penisim kopacak gbi avrimaya basladi hastaneye gittim iliskim oldu dedim akintin yok kumdur diuio gonderdiler

İki ay kum tas cakil yok kasik fitigi cinsel iliskiyi unursayan doktor koskoca ilde 7 urolog uc enfeksiyon 4 farkli hastanede bulamadim pandemi de bahaneleri oldu sallamaya

En son agridan acillik olunca epididimit oldugu ortaya cikti onuda twdavi etmediler ilaca gerek yok gecer ulan iltihao nasil kendliginden gececekse unv prof a randevu aldim beklerken ustune corona kaptim gev trdavi yuzunden psa degerlerim bile yukseldi antiylw indi ama anti oncesi yanmayan penisim yaniyor dabah ereksiyonunda falan sorunum yokken oda gitti yetmedi reiter diye eklem romatizmasi eklwndi epididim ahrisiyla ugrssirken ilaclara baslahinca uc dort sikayet daha eklwndi

Meni kulturu idrar kulturu suruntu irnegi brusella toksaplazma hsv arb mikobakteti sflizi gonokok yok asla ama asla bulamadimar kandan klamidya antijwn antijor negatif oda yok bakilmahan bir trikomanizs mi ne var ne monodoks ne azitro nede novasef etki etmedi 22 doz hsmde akef dedigimiz ikinci sinif sefolosporin testisteki sisligi indirdi ama prostat sikayetleri basladi ve agrili isimw kanli meni bir suru derdim var

Aylar sonra kizi ikna ettim enfeksiyona goturdum klamidya falan fisman idrar kultur kan ne varsa bakildi benden sonea bir kisiyle daha olmus hatta hic bi sikayeti yok

Anlamadigim sey su ulan bu kiz ben dahil uc kisiyle oldu son bir yilda ben haric kimse korunmamis bendeki de tam iliski degil ama tek sikayeti olan benim ve patojen matojen onlarda yok bu nasil is
Bana biri bunu tibbi olarak aciklayabilecek mi beni rwitere kadar goturen bu meret niye baskasina bulasmiyor kiz hic bi tedavi almadi bwnde bisi yok diyor biside cikmiyor yattiklarinda da yok ulan bende ne var

Bakteri ariyoruz ama aklim bu iste bir terslik oldgunu soylyor...delircem
bilal3131

Re: Deli sorular, siyirmaya ramak kaldi

Mesaj gönderen bilal3131 »

Kardeşim hiv psikolojisi ile takıntı haline geldiyse psikolojik te olabilir ben 2 sene önce hiv korkusu yüzünden heryerim ağrıdı takıntılı bir oldum
caxuss

Mesaj gönderen caxuss »

bilal3131 yazdı:Kardeşim hiv psikolojisi ile takıntı haline geldiyse psikolojik te olabilir ben 2 sene önce hiv korkusu yüzünden heryerim ağrıdı takıntılı bir oldum

Agri sizi diyelim psikolojik kanli meni testis sismesi lenf sismesi neden onj anlamyorim :(
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Yani ne insanlar var mk. Hiv'den supheleniyor test yaptirmadan baskasi ile cinsel iliskiye giriyor soylemeden. Iliskiden sonraki gun soyluyor. Yani kardesim kusura bakma ama agzini burnunu kiracaksin boyle insanin. Git testini yaptir ona gore gir baskasi ile iliskiye.
caxuss

Mesaj gönderen caxuss »

wolfpack yazdı:Yani ne insanlar var mk. Hiv'den supheleniyor test yaptirmadan baskasi ile cinsel iliskiye giriyor soylemeden. Iliskiden sonraki gun soyluyor. Yani kardesim kusura bakma ama agzini burnunu kiracaksin boyle insanin. Git testini yaptir ona gore gir baskasi ile iliskiye.
Ofkemi kusamasim zaten hakkin var ama kiz istw el kalkmaz yedik bi nane cekiyoriz
wolfpack

caxuss yazdı:
wolfpack yazdı:Yani ne insanlar var mk. Hiv'den supheleniyor test yaptirmadan baskasi ile cinsel iliskiye giriyor soylemeden. Iliskiden sonraki gun soyluyor. Yani kardesim kusura bakma ama agzini burnunu kiracaksin boyle insanin. Git testini yaptir ona gore gir baskasi ile iliskiye.
Ofkemi kusamasim zaten hakkin var ama kiz istw el kalkmaz yedik bi nane cekiyoriz
Senin ne sucun var ki yedik bir nane diyorsun. Kondom kullanmissin patlamis. Sanssizlik. Serefsiz olan o partnerin. Bile bile baskasinin hayatini riske atiyor gizleyerek. Cok sinir oluyorum boyle tiplere. Cinsel hastaliklari var biliyorlar tedavi ettirmiyorlar ve uyarmiyorlar donup bir de iliskiye giriyorlar. Bu picler yuzunden yayiliyor su cinsel yolla bulasan pislikler zaten.
bilal3131

Mesaj gönderen bilal3131 »

caxuss yazdı:
bilal3131 yazdı:Kardeşim hiv psikolojisi ile takıntı haline geldiyse psikolojik te olabilir ben 2 sene önce hiv korkusu yüzünden heryerim ağrıdı takıntılı bir oldum

Agri sizi diyelim psikolojik kanli meni testis sismesi lenf sismesi neden onj anlamyorim :(
Yok haklısın ama stres etkiliyor elbette semptomlar var Allah yardımcın olsun Allah hepimizin yardımcısı olsun
Umutvardir

Mesaj gönderen Umutvardir »

Herkesde farkli oluyo. Her korunmasiz cinsel iliski yapanda prostatit veya epidimitit olmuyo. Ben adam taniyorum belki 10 defa cinsel iliskiden enfeksiyon kapmish tedavi olmush gecmish. Ne prostatiti var ne epidimititi hic bir sheyi yok. Normal hayatina devam ediyo. Yaani acikcasi sebebini hic sorgulamaya bile gerek yok inan bana. Bazi kisilerde ise bir defadan oluyo. Bazilarinda cinsel iliskisiz tukurukle masturbasyonla oluyo. Candida mantardan fln. Yaani kafani kesinlikle siyirmaya gerek yok niye nasil oldu diye. Boshver nasil iyileshirsin ona bak. Bende shu an icin hic bir agri sizi fln yok siki dietle cok seyler cozuldu cok shukur. Ama psikoloji) . normalda psikolojimde her zaman saglam olmustur. Bu hastalikda en buyuk olay psikolojisinde etkileniyo insanin. Mutsuzluk hormonlari tavan yapiyo. Bagirsaklari maximum shekilde duzeltmezsek cok zor oluyo. O yuzden diet yapmayan varsa ilk is diyete baslamak olsun. Birde Allaha hamd olsun hershey icin. Insanin bashina bela geldigi an bunu Rabbine donush olarak gormemiz gerekir. Shikayet etmek yok. Sabirsizlik etmek yok. Tovbe edip Allaha yonelmek geregiyor arkadashlar. Sabri verende o shifayi verende o. Yaratanda o oldurende o. Oldukten sonrada donush yalniz onadir. Hershey gelib gecici. Bunu hic bir zaman icin unutma. Bu arada tedavi olmak arashtirmalar yapmak bunlar hepsi lazim ve devam.
Ey iman edenler, sabr ederek ve namaz kilarak Allahtan yardım dileyin. Gerçekten Allah, sabredenlerle beraberdir. Bakara 153.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Arkadaşlarınla aynı yolda yarım saat soğuk esintili bir havada yürürsün sen zatürre olursun onlara bir şey olmaz bağışıklık düştüyse o dönem sağlıksız beslenme kötü uyku düzenin var ise stresliysen tetikler. Herkesi aynı şekilde etkileseydi prostatit olma oranı yüzde 70 80 olurdu.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
wolfpack

Evet aynen. Hic siyirmaya gerek yok sabir ve inatci tedavi bu isin anahtari. Ben nerelerdeydim 1 ay oncesine kadar nerelere geldim. Spor, diet, antibiyotik, multivitamin, omega3, d vitamini, bromelain. Bence urologlara gitmenin de mantigi yok artik. Kadir Abi'nin yontemini kendim uyguluyorum. Arkadas eczacim var ve arkadas labaratuarcim var. Her seyi kendim yapiyorum. Allaha sukur cok yol kat ettim. Her sey bitti artik derken bir umit dogdu icime su anda. Kadir abimiz sagolsun. Bu adami cok iyi dinleyin. Onun tedavisine ek olarak ben ciddi sekilde spor ve diyeti ekledim cok da iyi geldi. Ama nuks ya da eski acilarin geri gelmesinden cok korkuyorum. Biraz once bosaldim ne yanma ne agri. Fiskirma yine olmadi ama yillardan sonra haz duygusunu tattim. Tam 4 yildir bu hazzi yasamayan ben. 4.haftadayim antibiyotikte. Vucut belki zarar goruyor ama olsun ben cok uzun zamandir hic bu kadar iyi olmamistim. Psikolojimde gunden gune iyiye gidiyor. Spor ve diyetin onemi cok buyuk ama is sadece antibiyotikle olmuyor bence.
caxuss

Mesaj gönderen caxuss »

Umutvardir yazdı:Herkesde farkli oluyo. Her korunmasiz cinsel iliski yapanda prostatit veya epidimitit olmuyo. Ben adam taniyorum belki 10 defa cinsel iliskiden enfeksiyon kapmish tedavi olmush gecmish. Ne prostatiti var ne epidimititi hic bir sheyi yok. Normal hayatina devam ediyo. Yaani acikcasi sebebini hic sorgulamaya bile gerek yok inan bana. Bazi kisilerde ise bir defadan oluyo. Bazilarinda cinsel iliskisiz tukurukle masturbasyonla oluyo. Candida mantardan fln. Yaani kafani kesinlikle siyirmaya gerek yok niye nasil oldu diye. Boshver nasil iyileshirsin ona bak. Bende shu an icin hic bir agri sizi fln yok siki dietle cok seyler cozuldu cok shukur. Ama psikoloji) . normalda psikolojimde her zaman saglam olmustur. Bu hastalikda en buyuk olay psikolojisinde etkileniyo insanin. Mutsuzluk hormonlari tavan yapiyo. Bagirsaklari maximum shekilde duzeltmezsek cok zor oluyo. O yuzden diet yapmayan varsa ilk is diyete baslamak olsun. Birde Allaha hamd olsun hershey icin. Insanin bashina bela geldigi an bunu Rabbine donush olarak gormemiz gerekir. Shikayet etmek yok. Sabirsizlik etmek yok. Tovbe edip Allaha yonelmek geregiyor arkadashlar. Sabri verende o shifayi verende o. Yaratanda o oldurende o. Oldukten sonrada donush yalniz onadir. Hershey gelib gecici. Bunu hic bir zaman icin unutma. Bu arada tedavi olmak arashtirmalar yapmak bunlar hepsi lazim ve devam.

Hocam ben psikiyatri okuyoeum ustelik, tipta bir cok eksik alan var stres korku bolgesel hedef yani kendim icin soyluyorum ben cinsel organini hedef aldim beynimi oraya odakladim, pasteurun mikrop teorisinden once bir teori daha vardi sinek pislige gelir mantigi en basit anlatimla vucutta hassas bir nokta varsa oraya beyin sinyal gonderir buna bagisiklikda diyebiliriz bakteri ve virusler malum doku hucre yemekle en basit tabirle asaliklik etmekle yasamlarini surduruyolar suluk gibi yapisiyor koloni kuruyor cogaliyor bu esnada olusan infilamasyon semptom doguruyor. Bu eski teoriye gore hasarli organdan ise yaramayan hucreleri yemesi icin vucut kendi uzerinde normalde baskiladigi bakterileri oraya yonlendirir bakti bakteriler toparlayamiyor bu sefer virusleri salaral hucre ici dna rna yi parcalar ama bunu yaparkende organi yada bolgeyi korumak adina kullanilamayacak hale getirir. Modern tip bu iliskiyi durdurmak vucuttaki tum bakterileri oldurmek veya sayisini bastirmak uzerine kurulu ama bakiyoruz adam gonore kapmis tedavisini olmus prostata girmis kullanmadigi antbyorik kalmamis yine ocr da cikiyor sekere gelen karinca misali sen yolu kapatyosun ama karinca kokuyu aldikca yol aciyor... Bagisikligi guclu tutup vucuda dur kardesim yeter demek antibiyotikle yol kwsmek kadar gerekli yoksa litaretur kendisi soylyor rastgele yapilam calismalarda asemptomatik klamidya gonore ure miyolpazma bilumum bakteri tasiyan rastgele teslterde ortaya cikan insanlar var ben tamda bunu anlamiyorum iste bunlar patojense tasiyici ne demek degilse hastalik niye kafamin karistigi sey sorunj cikaran baktero falan degil biz kendimiziz stres bagisillik bozuklugi yanlis ilac ve gidalar derken ne varsa cektik bilimden sasmiyorum ama bilime guvenip doktor doktor gezdik prostatit olana kadar dalga gecildi bi diplomalaro hak etmiyor bir cogu cocuklugumda ocaklar olurdu koylerde zonayi iyilestirir agri( yel baglar) idrari tutamayana ip atlatir abuk subuk koca kari isleriyle tedavi ederlwrdi plaseboo etkisi tip bunu bile beceremiyor agri cektikce deloye donuyorum...