Tetik nokta tedavisi ve pelvik taban egzersizi ile tamamen iyileşen varsa bu başlık altına yazabilir.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Tetik nokta tedavisi ve pelvik taban egzersizi ile tamamen iyileşen varsa bu başlık altına yazabilir.

Mesaj gönderen kadir »

Arkadaşlar, Trigger point ve Pelvic floor exercise yani Tetik nokta tedavisi ve Pelvik taban egzersizi ile tamamen iyileşen prostatitten muzdarip arkadaşlar varsa bu başlık altında paylaşım yapabilirler.
Umutvardir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Tetik nokta tedavisi ve pelvik taban egzersizi ile tamamen iyileşen varsa bu başlık altına yazabilir.

Mesaj gönderen Umutvardir »

Kuyruk sokumu bel ve kalca bolgesine Yoga foam rollerle gunde 4 -5 dakika Trigger point exercise yapmaya basladim.3 -4 gun sonra cinsellikde artma oldu isteksizlik cook azaldi ereksiyon 100% normal oldu. Cok faydasini gordum bu konuda diyebilirim. Hergun 3 -4 -5 dakika yapiyorum sabahlari. Beynimizden sinyaller bel kuyruk sokumu bolgesine gidiyo ordanda penise. Ordaki kan dolasimini artiyior. O yuzdende cinselligi etkiliyor. Cinsellikle ilgili sorun yasayan arkadaslara oneririm.
Ey iman edenler, sabr ederek ve namaz kilarak Allahtan yardım dileyin. Gerçekten Allah, sabredenlerle beraberdir. Bakara 153.
Tosun4228
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Tetik nokta tedavisi ve pelvik taban egzersizi ile tamamen iyileşen varsa bu başlık altına yazabilir.

Mesaj gönderen Tosun4228 »

Bu nasıl yapılıyor acaba
Dogukan01

Mesaj gönderen Dogukan01 »

Umutvardir yazdı:Kuyruk sokumu bel ve kalca bolgesine Yoga foam rollerle gunde 4 -5 dakika Trigger point exercise yapmaya basladim.3 -4 gun sonra cinsellikde artma oldu isteksizlik cook azaldi ereksiyon 100% normal oldu. Cok faydasini gordum bu konuda diyebilirim. Hergun 3 -4 -5 dakika yapiyorum sabahlari. Beynimizden sinyaller bel kuyruk sokumu bolgesine gidiyo ordanda penise. Ordaki kan dolasimini artiyior. O yuzdende cinselligi etkiliyor. Cinsellikle ilgili sorun yasayan arkadaslara oneririm.
Ben de yapmak istiyorum nasıl yapabilirim youtubeda falan varsa link atar mısın abi
Prostatitttt
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Prostatitttt »

kadir yazdı:Arkadaşlar, Trigger point ve Pelvic floor exercise yani Tetik nokta tedavisi ve Pelvik taban egzersizi ile tamamen iyileşen prostatitten muzdarip arkadaşlar varsa bu başlık altında paylaşım yapabilirler.
Merak ediyordum faydalı bir başlık olmuş abi fizyoterapi için tedaviye başladım fakat benim semptomlarım son 2 haftadır arttı ve şuan şiddetli acba diyorım bende tersmi tepti
Umutvardir

Tosun ve Dogukan youtubede bulamadim tam olarak. Cok kolay egzersizler. Bel ve kuyruk bolumune uyguluyorsunuz. Cok zorlmadan. Ozelden yazdim daha detayli anlatirim.
Ey iman edenler, sabr ederek ve namaz kilarak Allahtan yardım dileyin. Gerçekten Allah, sabredenlerle beraberdir. Bakara 153.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Umutvardir yazdı:Tosun ve Dogukan youtubede bulamadim tam olarak. Cok kolay egzersizler. Bel ve kuyruk bolumune uyguluyorsunuz. Cok zorlmadan. Ozelden yazdim daha detayli anlatirim.
Buradan paylaşirsaniz daha yararli olur buradan paylasabilirsiniz.
Umutvardir

Kadir abi elimnen geldigi kadar yazarak anlatmaga calisicam. Pilates yoga silindiri herkes biliyordur. Ondan alinicak ama tirtilli olaninnan degil oburunnen normal olaninnan. Zaten internette iki tane cikiyor. Onu alarak uzaniyoruz bel bolgemizden yani lover back ordan kuyruk sokumuna kadar ( yani kalcanin basladigi yere kadar). Uzandigimiz zaman tam uzanmiyoruz ellerimizi arkaya koyuyoruz 45 derecelik pozisyonda oluyoruz. Ileri geri hareket yapiyoruz 2 dakika falan. Ama kesinlikle fazla zorlamiyoruz. Normal hiss ediyoruz o bolgelerimizi. Daha sonra sag ve daha sonra sol tarafa donerek 20 -30 saniye kalca bolgesinin uzerinde ileri geri hareketler yapiyoruz. On taraflarada 15 20 saniye uygulana bilir ben bir kac defa uyguladim ama her daim bel ve kuyruk sokumu bolgeleri. Beyinnen sinyel o bolgeyle gecib gidiyor penise. Mantik su o bolge kanlaninca otomatik olarak isteksizlikde azaliyo ereksiyonda baya artiyo. Bunu ben bir yerlerde gordum deneyip faydasini goren olmus hemen alip denedim. Iki 3 gun sora cok cok fark etti. Bir hafta sora fln acayib iyi geldigini fark ettim. Hatta bazen iki kere yaparsam bu hareketi azdiriyo insani))) birde psikolojik olarak bunu yapinca o bolgeye odaklanmak cok onemli. Zaten psikolojik olarak takmissan bu duruma zor ilerler. Ama bende takmisdim acikcasi. Beyinnen sinyeli gondermeyi asla ve asla unutmuyalim. Ayni durumda olan bir adamnan bunu okudum hemen baslayip farkini gordum. Gunde 3 4 max 5 dakka yapiyorum. Bu bilimsel birshey ordan gecib gidiyor hissler penise. Umarim herkese faydasa olur ki dusunuyorum olucak. Bacterial veya non bacterial.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Tskler kardesim. Sagolun.
Ozan35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Ozan35 »

Umutvardir yazdı:Kadir abi elimnen geldigi kadar yazarak anlatmaga calisicam. Pilates yoga silindiri herkes biliyordur. Ondan alinicak ama tirtilli olaninnan degil oburunnen normal olaninnan. Zaten internette iki tane cikiyor. Onu alarak uzaniyoruz bel bolgemizden yani lover back ordan kuyruk sokumuna kadar ( yani kalcanin basladigi yere kadar). Uzandigimiz zaman tam uzanmiyoruz ellerimizi arkaya koyuyoruz 45 derecelik pozisyonda oluyoruz. Ileri geri hareket yapiyoruz 2 dakika falan. Ama kesinlikle fazla zorlamiyoruz. Normal hiss ediyoruz o bolgelerimizi. Daha sonra sag ve daha sonra sol tarafa donerek 20 -30 saniye kalca bolgesinin uzerinde ileri geri hareketler yapiyoruz. On taraflarada 15 20 saniye uygulana bilir ben bir kac defa uyguladim ama her daim bel ve kuyruk sokumu bolgeleri. Beyinnen sinyel o bolgeyle gecib gidiyor penise. Mantik su o bolge kanlaninca otomatik olarak isteksizlikde azaliyo ereksiyonda baya artiyo. Bunu ben bir yerlerde gordum deneyip faydasini goren olmus hemen alip denedim. Iki 3 gun sora cok cok fark etti. Bir hafta sora fln acayib iyi geldigini fark ettim. Hatta bazen iki kere yaparsam bu hareketi azdiriyo insani))) birde psikolojik olarak bunu yapinca o bolgeye odaklanmak cok onemli. Zaten psikolojik olarak takmissan bu duruma zor ilerler. Ama bende takmisdim acikcasi. Beyinnen sinyeli gondermeyi asla ve asla unutmuyalim. Ayni durumda olan bir adamnan bunu okudum hemen baslayip farkini gordum. Gunde 3 4 max 5 dakka yapiyorum. Bu bilimsel birshey ordan gecib gidiyor hissler penise. Umarim herkese faydasa olur ki dusunuyorum olucak. Bacterial veya non bacterial.
ben şimdi yurt dışındayım türkiyedeyken silindir almıştım ama yetişemedim onu getiremedim acaba burdan normal silindir boru alsam nalburdan işe yarar mı
Umutvardir

Nerde yasiyorzunuz? Ebay ve amazonda fln heryerde var. alabilirsiniz. Silindir boru fikrimce cok sert ola bilir. Ama denenede bilir tabiki.
kmlpr2

Mesaj gönderen kmlpr2 »

Umutvardir yazdı:Kadir abi elimnen geldigi kadar yazarak anlatmaga calisicam. Pilates yoga silindiri herkes biliyordur. Ondan alinicak ama tirtilli olaninnan degil oburunnen normal olaninnan. Zaten internette iki tane cikiyor. Onu alarak uzaniyoruz bel bolgemizden yani lover back ordan kuyruk sokumuna kadar ( yani kalcanin basladigi yere kadar). Uzandigimiz zaman tam uzanmiyoruz ellerimizi arkaya koyuyoruz 45 derecelik pozisyonda oluyoruz. Ileri geri hareket yapiyoruz 2 dakika falan. Ama kesinlikle fazla zorlamiyoruz. Normal hiss ediyoruz o bolgelerimizi. Daha sonra sag ve daha sonra sol tarafa donerek 20 -30 saniye kalca bolgesinin uzerinde ileri geri hareketler yapiyoruz. On taraflarada 15 20 saniye uygulana bilir ben bir kac defa uyguladim ama her daim bel ve kuyruk sokumu bolgeleri. Beyinnen sinyel o bolgeyle gecib gidiyor penise. Mantik su o bolge kanlaninca otomatik olarak isteksizlikde azaliyo ereksiyonda baya artiyo. Bunu ben bir yerlerde gordum deneyip faydasini goren olmus hemen alip denedim. Iki 3 gun sora cok cok fark etti. Bir hafta sora fln acayib iyi geldigini fark ettim. Hatta bazen iki kere yaparsam bu hareketi azdiriyo insani))) birde psikolojik olarak bunu yapinca o bolgeye odaklanmak cok onemli. Zaten psikolojik olarak takmissan bu duruma zor ilerler. Ama bende takmisdim acikcasi. Beyinnen sinyeli gondermeyi asla ve asla unutmuyalim. Ayni durumda olan bir adamnan bunu okudum hemen baslayip farkini gordum. Gunde 3 4 max 5 dakka yapiyorum. Bu bilimsel birshey ordan gecib gidiyor hissler penise. Umarim herkese faydasa olur ki dusunuyorum olucak. Bacterial veya non bacterial.
Kardeş şekille bir çizim yapsan da hızlı resimden göndersen 45 derecelik açı . Bel yatış stili anlamadım tam hareketi
mustafaa

Mesaj gönderen mustafaa »

kadir yazdı:Arkadaşlar, Trigger point ve Pelvic floor exercise yani Tetik nokta tedavisi ve Pelvik taban egzersizi ile tamamen iyileşen prostatitten muzdarip arkadaşlar varsa bu başlık altında paylaşım yapabilirler.

Selamın aleyküm cümleten
Kadir bey 6 seans oldu bugün hem iç hem dış tetik nokta yapıyor inşallah bütün kardeşlerimiz sorunun asıl kaynağını bulurda bu hastalıktan kurtulur. Şuana kadar beni rahatlatan durumlar var ALLAHIN izniyle fayda gördüm.

İyi gelen semptomlarım

Penis kökünde hissettiğim ağrı yanma spazm hissi
Ereksiyon sırasında ağrı
İdrarda zorlanma başlatmada güçlük
Perinede batma, ağrı
Pelvik kaslarımda ise %60 70 civarında gevşeme olmaya başladı.

Devam eden semptomlarım
Penis ucu soğukluğu
Peniste uyuşukluk
Gece sık idrar gündüz orta seviye
Penis başı hassasiyeti bu sorunumda fazla azalma olmadı %30 Bi fayda gördüm şuana kadar buda kasların pudental sinir dalında sinire baskısından kaynaklanıyor olabilir emin değilim.
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

A.s mustafaa kardesim. Aciklama için tsk ederim.
purology

Mesaj gönderen purology »

Video soranlar
Icin:

https://youtu.be/udp_E44nS3Y

Ozellikle 3.15 den sonraki
Ama
Hepsi ise yariyor
purology

kmlpr2

Mesaj gönderen kmlpr2 »

Sabah uyandiginiz da daha az ağrı ile güne başlamak istiyorsanız gece yatarken bacak arasına küçük bir yastık koyun ve en önemlisi yüzü koyun yada sırt üstü yatmayın sağa veya sol tarafa cenin pozisyonunda yatın. Kasların verilmez.
purology

bir de soyle bir alet var kendi kendinize tetik noktasi masaji yapmak icin.

https://www.amazon.com/Intimate-Rose-Vi ... merReviews
eseshe05

Mesaj gönderen eseshe05 »

Ben de bu videoyu uyguluyorum. Kuyruk sokumunda ağrısı olanlara öneririm. Onun dışında da pelvik bölgedeki kasları gerçekten çok iyi çalıştırıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=J6tueuGlo1Q&t=776s
purology

eseshe05 yazdı:Ben de bu videoyu uyguluyorum. Kuyruk sokumunda ağrısı olanlara öneririm. Onun dışında da pelvik bölgedeki kasları gerçekten çok iyi çalıştırıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=J6tueuGlo1Q&t=776s
Bu eleman wise Anderson I takip ediyor. Cok unlu youtube da. Bayagi da basarili