Antibiyotik kullanırken semptomların ağırlaşmasi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
aylmz13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Antibiyotik kullanırken semptomların ağırlaşmasi

Mesaj gönderen aylmz13 »

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Ben burda bulunanlara göre şansli azinliktandim galiba, 1 yıldır prostatitim bulunmasına rağmen sık idrara cikma ve kuyruk sokumu ağrısı dışında semptomum olmuyordu. Onlar da 2 3 haftada birkac gun.karantinada evde oturdukça semptomlarım siddetlendi 11 gun once zafer hocaya gittim. Lokosit 7-8 cikti 6 desefin igne,1 kutu ciflosin, 1 kutu klindan yazdı. Ciflosin bugun bitecek. Igneleri kullanmayı bitirdigimden beri 1 haftadır idrar sıkıntım inanılmaz arttı.gunde 15 kez cıkıyorum neredeyse.bugun de penis govdesinde agrı basladı.bi yerden enfeksiyon kapmam da zor butun gun evdeyim.bunu neye yorabilirim, basına gelen var mı? Yardımcı plursanız cok sevinirim, bir anda neye ugrafigimi sasirdim
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Antibiyotik kullanırken semptomların ağırlaşmasi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

son kalan antibiyotiği de kullanın. ondan sonra bir süre bekleyin. antibiyotik alınca bazen şikayetler artar. sonuçta antibiyotikler oradaki bakteriler ile savaşıyor. eğer şikayetler devam ederse doktora danışın.
aylmz13

Mesaj gönderen aylmz13 »

ABittersweetLi yazdı:son kalan antibiyotiği de kullanın. ondan sonra bir süre bekleyin. antibiyotik alınca bazen şikayetler artar. sonuçta antibiyotikler oradaki bakteriler ile savaşıyor. eğer şikayetler devam ederse doktora danışın.
Tesekkur ederim abi görüşün için. @kadir abi okursan senin de görüşünü alabilir miyim?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Abittere katiliyorum.
aylmz13

Mesaj gönderen aylmz13 »

kadir yazdı:Abittere katiliyorum.
Allah razı olsun abi..yani anladığım kadarıyla, antibiyotik ordaki bakterileri yerinden ediyor bu da vücutta birtakım belirtilere sebep olabiliyor demek mi bu? Eğer öyleyse iyiye yoracağım bu ağrıları, belki de atılıyordur da hayırlı bir çiledir diye düşünmek istiyorum :(
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

aylmz13 yazdı:Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Ben burda bulunanlara göre şansli azinliktandim galiba, 1 yıldır prostatitim bulunmasına rağmen sık idrara cikma ve kuyruk sokumu ağrısı dışında semptomum olmuyordu. Onlar da 2 3 haftada birkac gun.karantinada evde oturdukça semptomlarım siddetlendi 11 gun once zafer hocaya gittim. Lokosit 7-8 cikti 6 desefin igne,1 kutu ciflosin, 1 kutu klindan yazdı. Ciflosin bugun bitecek. Igneleri kullanmayı bitirdigimden beri 1 haftadır idrar sıkıntım inanılmaz arttı.gunde 15 kez cıkıyorum neredeyse.bugun de penis govdesinde agrı basladı.bi yerden enfeksiyon kapmam da zor butun gun evdeyim.bunu neye yorabilirim, basına gelen var mı? Yardımcı plursanız cok sevinirim, bir anda neye ugrafigimi sasirdim
Bende su an antibiyotik kullanıyorum 2 gündür peniste ve perine bölgede aşırı karıncalanma gıdıklanma tarzı şeyler oluyor ve boşalma isteği geliyor kendi kendine iyileşme sürecine yoruyorum varmı yaşayan bunu
aylmz13

Mesaj gönderen aylmz13 »

Hk12 yazdı:
aylmz13 yazdı:Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Ben burda bulunanlara göre şansli azinliktandim galiba, 1 yıldır prostatitim bulunmasına rağmen sık idrara cikma ve kuyruk sokumu ağrısı dışında semptomum olmuyordu. Onlar da 2 3 haftada birkac gun.karantinada evde oturdukça semptomlarım siddetlendi 11 gun once zafer hocaya gittim. Lokosit 7-8 cikti 6 desefin igne,1 kutu ciflosin, 1 kutu klindan yazdı. Ciflosin bugun bitecek. Igneleri kullanmayı bitirdigimden beri 1 haftadır idrar sıkıntım inanılmaz arttı.gunde 15 kez cıkıyorum neredeyse.bugun de penis govdesinde agrı basladı.bi yerden enfeksiyon kapmam da zor butun gun evdeyim.bunu neye yorabilirim, basına gelen var mı? Yardımcı plursanız cok sevinirim, bir anda neye ugrafigimi sasirdim
Bende su an antibiyotik kullanıyorum 2 gündür peniste ve perine bölgede aşırı karıncalanma gıdıklanma tarzı şeyler oluyor ve boşalma isteği geliyor kendi kendine iyileşme sürecine yoruyorum varmı yaşayan bunu
Bu bana da oluyor abi.ayni gıdıklanma. Igne bittikren sonra basladı
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

aylmz13 yazdı:
Hk12 yazdı:
Bu bana da oluyor abi.ayni gıdıklanma. Igne bittikren sonra basladı
İyileşşiiyoruz inşallah kardeşim bende prostatta ki şişlik de gitti hafif yanma ve gıdıklanma oluyor
aylmz13

Mesaj gönderen aylmz13 »

Inşallah abi.ben genel olarak semptomlarım hafifken ilacla boyle olmasına pek akıl erdiremedim.aklıma bu geldi abitter de kadir abi de foruma hep uzun zamandir yazmış, bi suru bilgi vermis onlar boyle diyorlarsa bir bildikleri vardır. Bu tarz bir durum yaşamiş baska arkadaslar varsa onlar da paylasırsa tecrubelerini cok iyi olur gercekten.
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

aylmz13 yazdı:Inşallah abi.ben genel olarak semptomlarım hafifken ilacla boyle olmasına pek akıl erdiremedim.aklıma bu geldi abitter de kadir abi de foruma hep uzun zamandir yazmış, bi suru bilgi vermis onlar boyle diyorlarsa bir bildikleri vardır. Bu tarz bir durum yaşamiş baska arkadaslar varsa onlar da paylasırsa tecrubelerini cok iyi olur gercekten.
7 adet iesef yanında tetradoks kullandım bitiminde fleksivo kullanıyorum 4 paketteyim yarında 4 paket bitiyor fleksivoda semptomların arttı bende anlam veremedim aslında fleksivo prostata en iyi geçişi olan antibiyotik ya bakteriler çoğalıp direnç kazanıyor yada bakterileri temizliyor ikisinden biri oluyor neyseki yarın antibiyotik tedavim son buluyor 20 gün ara verecem sonuçta 5 hafta antibiyotik aldım ve kültür ve lökosit baktıracağım
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

Bence antıbıyotık kullanırken septomların artması pek hayeı elamet degıl bence orada savaş var falan ben o sekılde düşünmüyorum egerkı antı bakterıye etkıkıyse ilk oral tablette dahı kendını bellı ediyor kendımde esindiğim tecrübe bu yönde
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

efsane2036 yazdı:Bence antıbıyotık kullanırken septomların artması pek hayeı elamet degıl bence orada savaş var falan ben o sekılde düşünmüyorum egerkı antı bakterıye etkıkıyse ilk oral tablette dahı kendını bellı ediyor kendımde esindiğim tecrübe bu yönde
Banada bu mantıklı geldi Monurol kullanırken daha kötü olmustum şimdi cipro kullanıyorum ağrılarım tamamen geçti 1 haftada cipro 750 bana iyi geldi sanırım
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Hk12 yazdı:
efsane2036 yazdı:Bence antıbıyotık kullanırken septomların artması pek hayeı elamet degıl bence orada savaş var falan ben o sekılde düşünmüyorum egerkı antı bakterıye etkıkıyse ilk oral tablette dahı kendını bellı ediyor kendımde esindiğim tecrübe bu yönde
Banada bu mantıklı geldi Monurol kullanırken daha kötü olmustum şimdi cipro kullanıyorum ağrılarım tamamen geçti 1 haftada cipro 750 bana iyi geldi sanırım
Eger semptomlarini tamamen gecirdiyse sakin bir kutuda birakma en az 4-6 kutu kullan. Yan etkileri var ama herkeste olacak diye birsey yok.

Tekrar ediyorum eger seni sifirladiysa sakin ve sakin bir kutuda birakma .
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

Se38 yazdı:
Hk12 yazdı:
Eger semptomlarini tamamen gecirdiyse sakin bir kutuda birakma en az 4-6 kutu kullan. Yan etkileri var ama herkeste olacak diye birsey yok.

Evet hocam sıfıra yakınım su an
İzak hoca 2 kutu cipro 750 verdi yeterli demişti ama bilmiyorum ne yapcam
Prostatozurlu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Prostatozurlu »

Dirençli antibiyotik olabilir.aynı durumu yaşadım sadece apış arasında kıpırdama varken antileri içince olmayan semptomlar geldi birdaha da gitmedi. İnşallah senin öyle olmaz
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Hk12 yazdı:
Se38 yazdı:
Hk12 yazdı: Banada bu mantıklı geldi Monurol kullanırken daha kötü olmustum şimdi cipro kullanıyorum ağrılarım tamamen geçti 1 haftada cipro 750 bana iyi geldi sanırım

Yan etki yapmiosa devam 6 kutuya kadar sakin birakma. Demekki ise yariyor.
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

Se38 yazdı:
Hk12 yazdı:
Se38 yazdı:

Yan etki yapmiosa devam 6 kutuya kadar sakin birakma. Demekki ise yariyor.
Yan etki yapmıyor da 6 kutu tamamen temizler mi diyorsunuz
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

Cipro bakterıyı öldürmez ki bence cipro yerıne tavaniç kullanmadı daha mantıklı öldürüxü etkısı var burdakı hastaların yuzde 90 cipro yuzunden prostatit olmustur nedeni ise idrar yolları enfeksıyonunda ilk basvurulan antıdir yanındada tedradoks
freddy310
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen freddy310 »

Ben de şöyle olmuştu: Antibiyotik kullanırken iyiydi. Bırakınca bir süre kötü gitti, başta panik yaptım elbette ama sonra düzeldi. Sıfırlandı mı? Elbette hayır. Korona olayı düzene girsin Zafer Hoca'ya gideceğim. Antibiyotik sonrası bir süre kötüleşme normal diye düşünüyorum ben, vücut ilaçsız kalıyor sonuçta. Ama hiç düzelme olmuyor ve daha da kötüleşiyorsa sıkıntı var demektir.
Espace42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Espace42 »

Zafer hoca şuanda hasta kabul ediyorumū ?
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

nefessizkesersapi yazdı:
huseyin252 yazdı:
aylmz13 yazdı:Inşallah abi.ben genel olarak semptomlarım hafifken ilacla boyle olmasına pek akıl erdiremedim.aklıma bu geldi abitter de kadir abi de foruma hep uzun zamandir yazmış, bi suru bilgi vermis onlar boyle diyorlarsa bir bildikleri vardır. Bu tarz bir durum yaşamiş baska arkadaslar varsa onlar da paylasırsa tecrubelerini cok iyi olur gercekten.
7 adet iesef yanında tetradoks kullandım bitiminde fleksivo kullanıyorum 4 paketteyim yarında 4 paket bitiyor fleksivoda semptomların arttı bende anlam veremedim aslında fleksivo prostata en iyi geçişi olan antibiyotik ya bakteriler çoğalıp direnç kazanıyor yada bakterileri temizliyor ikisinden biri oluyor neyseki yarın antibiyotik tedavim son buluyor 20 gün ara verecem sonuçta 5 hafta antibiyotik aldım ve kültür ve lökosit baktıracağım
floxilevo nasıl geldi size 4 paket kullanımda?
Bir tık rahatlattı ama sıfırlamadı
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Hüseyin’deki bakteriler benimkilerle aynı. Şöyle söyleyeyim; Targocid + Rifampisin + Bactrim, Targocid + Rifampisin + Augmentin, Targocid + Rifampisin + Augmentin + Fosfomisin, Targocid + Bactrim + Augmentin + Fosfomisin, Targocid + Gentamisin + Bactrim + Augmentin + Fosfomisin, Targocid + Gentamisin + Bactrim + Augmentin + Moksifloksasin, Targocid + Rifampisin + Gentamisin + Moksifloksasin kürlerini kullandım 5 aydır. Sıfırlama dediğin şey hayal gibi bir şey. Çok şanslı olman lazım. Ali1453 Abi var forumda, Daptomisin, Vankomisin vs. ne varsa kullandı yine de sıfırlayamadı.
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Eklemeden geçmeyelim. O 1-2 sene içinde geçti diyenlerin birçoğunun bakterisi Gonore veya diğer zayıf bakterilerin duyarlı suşları. Onlarda, erken müdahalede gerçekten şikayetlerin azalarak bittiğine inanmaya başladım. Çünkü, hiç şikayetçi değil birçoğu. Forumda, uzun süre çekenlerin ve birçok şey denemelerine rağmen iyileşemeyenlerin çoğu Staph ve Enterekok grubu bakterilerini yakalayanlar.
Zagros

Mesaj gönderen Zagros »

Aynısını ben yaşıyorum ilacın 5.günü ilerleme beklerken daha kötü gibi oldu bıraksammı ilacı yanma yaptı dün gece idrarda
Zagros

Mesaj gönderen Zagros »

Pro2020 yazdı:
Zagros yazdı:Aynısını ben yaşıyorum ilacın 5.günü ilerleme beklerken daha kötü gibi oldu bıraksammı ilacı yanma yaptı dün gece idrarda
Bende de olmuştu olmayan semptomları baslamışti 5.gunümdü ampirik antibiyotikte 3 yıl sürmüstü çok zordu idrar yanması koku bulaniklik 100 lerce igne kullanmak zorunda kaldım en son masaj tedavisiden sonra rahatlamıstım hala daha arada kendini belli eder dirençli tedaviden oluyor bakteri savaşıyor falan öyle bir şey yok biran önce 1 2 yerde bakteri taraması yaptır çeken bilir
Bakteriler staph epidermidis stap haemolyticus duyarlı bactrimide doktor 10.güne kadar kullan o zaman karar ver dedi birde peniste karıncalanma yaptı hiç olmayan şeyler