ORAL GONORRHEA yada FARENKS GONORRHEA

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

ORAL GONORRHEA yada FARENKS GONORRHEA

Mesaj gönderen kadir »

Bogazda yada farenkste N. Gonore oluşumu sıklıkla görulen bir enfeksiyon olgusudur. Asagidaki yabancı kaynaklı linkte detayları mevcuttur.
https://www.healthline.com/health/sexua ... -gonorrhea
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: ORAL GONORRHEA yada FARENKS GONORRHEA

Mesaj gönderen Valeri »

Baktığım her kaynakta hemen hemen oral sex ile geçiş olabileceği yazıyor bu tür bakterilerin. Ben öpüştükten sonra boğazlar sıkıntı verdi. Kimi doktor geçer diyor kimisi öpüşme ile geçmez diyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Valeri yazdı:Baktığım her kaynakta hemen hemen oral sex ile geçiş olabileceği yazıyor bu tür bakterilerin. Ben öpüştükten sonra boğazlar sıkıntı verdi. Kimi doktor geçer diyor kimisi öpüşme ile geçmez diyor
Gecmez diyen drlar boş konuşuyor. Neye dayanarak gecmez,bulaşmaz diyorlar.
Herhangi bir tıbbi dayanakları varmı?
Yapılan klinik calismalar sonucunda bu patojenin oral seks sonucunda bogaza yerlestigi görülmüs. Bir başka adıda, Farengeal gonore. Kronik farenjite sebep oluyor. Tedavisi varmı evet var. Seftriakson bu patogenezde tedavi seceneklerinden biridir.
Herkese iyi bayramlar...
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

Bende zamanında araştırdığım kadarı ile biraz bilgi vereyim.

Boğaz’a yerleşen gonoreyi, idrar yollarına yerleşene göre temizlemek daha zor ve daha meşakkatli diye yazılar okumuştum. Kronik farenjite sebep oluyor diye hatırlıyorum.

Herkese geçmiş olsun.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

Boğazıma pcr yaptırdım mavi de olsaydı çıkardı herhalde
prostatit55
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen prostatit55 »

kadir abi merhaba 5-6 aylık hasyatım mrshadow un tavsiyesi ile muhsin hocaya gittim oda çok birşeyimin olmadığını söyledi prostat masajından sonra sıvı getiremedi ama onun sonrasında idrar ve pcr yaptırdım birşey çıkmadı lökosit idrarda 10 çıktı masaj sonrası geçen hafta tekrar gittim masaj yaptı birşey çıkaramadı ama hermasajdan sonra ağrı sancım başlıyor muhtemelemen masajdan sonra oluyor bu makatta iğne batması hissi bazen penisde aynı şekilde masajında çok iyi geldiğini düşünmüyorum yada hoca zarar veriyor çünkü büyük abdestede düzensizlik başlıyor ardırdan ya kabız oluyorum ya ishal sanırım masajdan sonra birşeyler aktifleşim sistemi bozuyor daha yeniyim abi akut dönemdeyken bu işten kurtulmak istiyorum buradaki bir üroloji dr xatral verdi bu prostadı toparlar dedi 2 gündür onu kullanıyorum şimdilik antibiyotik kullanmayalım dedi anti deprasan tavsiye ediyor herkes siz bu hastalığa bence dr lardan daha fazla hakimsiniz yardımcı olursanız çok sevinirim bu hastalığı yaşayan olarak en iyi siz bilirsiniz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

prostatit55 yazdı:kadir abi merhaba 5-6 aylık hasyatım mrshadow un tavsiyesi ile muhsin hocaya gittim oda çok birşeyimin olmadığını söyledi prostat masajından sonra sıvı getiremedi ama onun sonrasında idrar ve pcr yaptırdım birşey çıkmadı lökosit idrarda 10 çıktı masaj sonrası geçen hafta tekrar gittim masaj yaptı birşey çıkaramadı ama hermasajdan sonra ağrı sancım başlıyor muhtemelemen masajdan sonra oluyor bu makatta iğne batması hissi bazen penisde aynı şekilde masajında çok iyi geldiğini düşünmüyorum yada hoca zarar veriyor çünkü büyük abdestede düzensizlik başlıyor ardırdan ya kabız oluyorum ya ishal sanırım masajdan sonra birşeyler aktifleşim sistemi bozuyor daha yeniyim abi akut dönemdeyken bu işten kurtulmak istiyorum buradaki bir üroloji dr xatral verdi bu prostadı toparlar dedi 2 gündür onu kullanıyorum şimdilik antibiyotik kullanmayalım dedi anti deprasan tavsiye ediyor herkes siz bu hastalığa bence dr lardan daha fazla hakimsiniz yardımcı olursanız çok sevinirim bu hastalığı yaşayan olarak en iyi siz bilirsiniz
Gecmis olsun kardesim,
Burada muteaddit defalar zikrettim. Masaji bilmeyen drlar var. Kimseyi kötülemek istemiyorum. Fakat bu bir gercek. Sivi cikartamadiklari gibi prostati irrite edip olasi enfeksiyonu yayiyorlar.
Aşiri baski sonucunda sis olan prostat daha cok şişiyor. Kalin barsagin geçişini kısarak kabız olmana sebep oluyor. Masaji iyi yapan drlara gidin. Bunlar forumda bellidir zaten. Masaj bu tedavinin ilk aşamasidir ve olmazsa olmazidir.Idrarda 10 lokosit.demek prostatta 2 katı demektir. Tabi eger prostatitsen. Üretritte olabilirsin. Fakat enfeksiyonun nerede lokalize oldugunu tespit etmek icin rektal tuşe masaji ile siviyi olcturmen gerekir. Kesin tani ve tedavi istiyorsan bunu yaptir kardesim. Cunku sende lokosit var bu bir avantaj veri için.
prostatit55
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen prostatit55 »

Kadir abi teşekkürler rektal tuşe yaptırdığımda zaten şiş olduğunu söylüyor dr lar ama ağrın varmı diye soruyorlar ellediklerinde bende de ağrı çok olmuyur bu yüzden galiba seninki o kadar ileri derecede değil diyorlar dediğin gibi ama masaj sonrası daha beter oluyorum ki toparlanması uzun olacak biliyorum beni daha önce bi dr uyarmıştı bu konuda enfeksiyonu yayarsın hatta şiddetlenebilir diye ki banada olan bu herşey için tşkler abi allah razı olsun bayram sonrası masaj yapabilen bi dr gidip lökosite baktıracağım
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

prostatit55 yazdı:kadir abi merhaba 5-6 aylık hasyatım mrshadow un tavsiyesi ile muhsin hocaya gittim oda çok birşeyimin olmadığını söyledi prostat masajından sonra sıvı getiremedi ama onun sonrasında idrar ve pcr yaptırdım birşey çıkmadı lökosit idrarda 10 çıktı masaj sonrası geçen hafta tekrar gittim masaj yaptı birşey çıkaramadı ama hermasajdan sonra ağrı sancım başlıyor muhtemelemen masajdan sonra oluyor bu makatta iğne batması hissi bazen penisde aynı şekilde masajında çok iyi geldiğini düşünmüyorum yada hoca zarar veriyor çünkü büyük abdestede düzensizlik başlıyor ardırdan ya kabız oluyorum ya ishal sanırım masajdan sonra birşeyler aktifleşim sistemi bozuyor daha yeniyim abi akut dönemdeyken bu işten kurtulmak istiyorum buradaki bir üroloji dr xatral verdi bu prostadı toparlar dedi 2 gündür onu kullanıyorum şimdilik antibiyotik kullanmayalım dedi anti deprasan tavsiye ediyor herkes siz bu hastalığa bence dr lardan daha fazla hakimsiniz yardımcı olursanız çok sevinirim bu hastalığı yaşayan olarak en iyi siz bilirsiniz
Kardes duzelteyim
Ben zafer hocanin hastasiyim ama belli bir mesafe katetmis bir hastaydim. Zafer hoca pcr kultur bakmaz ama muhsin hoca hepsine bakarmis. Forumdan duyduklarimiz bunlar. Akut asamada bunlarin arastirilmasi bu asamada herkesin onerisi ama sivi cikartamiyorsa yapacak bisey yok gidilmeecek kardesim.
Zafer hocanin ustune kimseyi tanimam bu konuda