Üriner sistemde Enterococcus bakterisi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Mrshadow

Re: Üriner sistemde Enterococcus bakterisi

Mesaj gönderen Mrshadow »

samet yazdı:Evet eylül ayında acıbademde E.feacalis cıkmıştı. Göz karartıp 24 daptomisin serum aldım. Sonrasında epidermidis hominis cıktı.7 hafta bactrim sonrası şimdi tekrar E.feacalis.(e feacalis lerde lokosit 0 ve1-2cıktı).Forum tarihinde E.Feacalis çıkıp ta bitiren varmı ?(murat222 hariç onda onlarca testte1 kere cıktı bulaş olabilir) .Marshodow arkdaşımız 24 daptomisinden sonrea enterecoc cıksın sende o ilaçları bende alırım diyodu o kadar iddialıydı hatırlarsa. Şimdi hüseyin hoca duyarlı duocid yazdı 1 ay ama daptomisinin geciremediğinin onun gecireceğine inanmıyorum.Kadir abi Kc34 ve siz değerli arkadaşlara sorum Forumda e.feacalis ten kurtulan veya kurtulanı gören duyan varmı yardımcı olabilirmi varsa ?tabi zira artık bundan kurtulmanın mümkün olmadığına inanmaya başladım.?
Hocam benim iddiam suydu hatirlarsan, kulturde ureme olmussa mutlaka antibiyogrami vardir.
1-duyarli antb kullandin mi?
2-biofilmi onlemek icin asetilsistein kullandin mi?
3-sicak su oturmasi yapip damarlaringenisleterek kan akisini sagladin mi?
4-firsatci ptojenlerin urememesi icin ek probiyotik takviye aldin mi?

Eger hala gecmiyorsa yapacak bisey yok, inflamasyon yapmiyormus sende, enfeksiyon var ama inflamasyon yok.
Vucudunu biraz dinlendir. Bagisikligini kuvvetli tutacak takviyeler al, spor yap, sicak torba oturmalari yap.
Bir sure sonra tekrar antibiyogram yaparsin
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

modjo yazdı:Bunu öldürmek çok zor nerdeyse imkansız gibi öldüren çok az kişi var entrekok için pcr da yada kültür de hangi oranda çıktığı farketmez enfeksiyon yapar ve çok hızlı bir şekilde ürer burda yazdığınız antibiyotiklerin hiç birisi öldürmez üst üste 5 kez üredi bende üstüne teiko aldim lökosit yinede düşmedi hala bunla uğraşıyorum ama şunu soylıyım eğer entrecoccus varsa boşuna iğne ve tablet kullanmayın vücudu bis yere zehirlersin tecrübeyle sabittir. Kokunu kazımak istiyorsanız sağlam bir doktor takımı kuracaksınız bana önerilen tedaviyi yazayım ilk hafta teiko ve Genta sonra 40 gün sadece teiko sonra yine 3 hafta genta ve duyarlı tablet sonra 20 gün duyarlı ampisilin ve tablet sonra 1 ay rifampisin toplamda 120gune kadar uzatılıyor. BU arada duzenli lokosit sayimi yapilir ona gore teiko cok etkili olmazsa linezoid yada daptomisine gecilebilir Şimdi birçok kişi saçma falan dicek bu tedaviye ama secim sizin biofilm oluşturan bakteriyi ki bunların en güçlüleri entrecoccus ve staphilococus not:bu ilaclarin hazirlanmasi ve uygulanmasi özeldir bilmeyen bir hemşireye giderseniz hayatınızı siker

Çok ağır tedavi kardeşim yan etkisi ağır olabilir enfeksiyon doktoru bşy demiyor mu ağırlığı konusunda
murat222

modjo yazdı:Teikoplanin ve daptomisin doğru hazırlayıp vücuda doğru yolla verirsen ve haftada bir böbrek ve karaciğer değerlerini kontrol edersen kalıcı yan etki yapmaz ama kalıcı olmayan yan etkilerini çekersin enfeksiyoncu yapcak birşey yok bunu öldürmek çok zor diyor. Başka bir tedavisi türkiyede yok malesef diyor. Herşey allahtan napalim bir çaresine bakacaz. Teikoplaninden de biraz bahsedeyim size 3 günümde vücudundaki tüm değişiklikleri farkettim sanki 10 yıl öncesine gönderdi beni ağrı sızı yanma yok sayılmayacak lokositten 4 e düşürdü 10gun sıfır oldum ama sebebi nedir nasıl oldu niye oldu bilmiyorum 21. Gün-de 25 lökosit ve 25-30 eritrosit cıktı doktor ilacı kesti birşeyler var sende ne olduğunu bilmiyorum dedi hastaneye yaptircam dedi yok dedim. Sonra benden tüberküloz pcr i ve yeni bir cinsel yolla bulaş pcr istedi. Şimdi onu vercem sonuca göre bakacaz. Artrit döndü gitti spondilit oldu. Ağrılar tavan yaptı candida heryerimde geri dönüşü olmayan bir yola girdim benim burdan ilk defa entrekok ve staph çıkan arkadaşlara tavsiyem sudur kesinlikle probiyotik dışında takviyelere ve tahlile farklı doktorlara para harcamayın boşuna antibiyotik kullanıp vücudu öldürmeyin alacaksan iv kullan 6 aya kadar tedaviyi uzat. Bu sürede para biriktir. Eğer tekrar ürerse bas git fajini al kurtul ben zaten bu zamana kadar faj terapisi alçak parayı türkiyede harcadım ve halende harcıyorum. Denemekte fayda var idda ediyorum. Biz ölürüz o bakteri vücutta kalır ölmez.
Not: milyonda bir istisnalar kaide bozmaz.
Lökasit tekrar yükseldiyse kesin fırsatçı patojenler arttı
Kısı döngü başlıyor adanada yaptırabilcenmi tüberküloz pcr ve cinsel hastalıklar pcr
samet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen samet »

Mrshadow yazdı:
samet yazdı:Evet eylül ayında acıbademde E.feacalis cıkmıştı. Göz karartıp 24 daptomisin serum aldım. Sonrasında epidermidis hominis cıktı.7 hafta bactrim sonrası şimdi tekrar E.feacalis.(e feacalis lerde lokosit 0 ve1-2cıktı).Forum tarihinde E.Feacalis çıkıp ta bitiren varmı ?(murat222 hariç onda onlarca testte1 kere cıktı bulaş olabilir) .Marshodow arkdaşımız 24 daptomisinden sonrea enterecoc cıksın sende o ilaçları bende alırım diyodu o kadar iddialıydı hatırlarsa. Şimdi hüseyin hoca duyarlı duocid yazdı 1 ay ama daptomisinin geciremediğinin onun gecireceğine inanmıyorum.Kadir abi Kc34 ve siz değerli arkadaşlara sorum Forumda e.feacalis ten kurtulan veya kurtulanı gören duyan varmı yardımcı olabilirmi varsa ?tabi zira artık bundan kurtulmanın mümkün olmadığına inanmaya başladım.?
Hocam benim iddiam suydu hatirlarsan, kulturde ureme olmussa mutlaka antibiyogrami vardir.

Eger hala gecmiyorsa yapacak bisey yok, inflamasyon yapmiyormus sende, enfeksiyon var ama inflamasyon yok.
Vucudunu biraz dinlendir. Bagisikligini kuvvetli tutacak takviyeler al, spor yap, sicak torba oturmalari yap.
1. Enfeksiyoncu yazdı daptomisin enterecoc suclarında kesin endikedir die. 2.asist sabah akşam kullandım 3.sıcak suda yaptım 4 probiyetik en başından beri halada kullanıyorum.
samet

Mesaj gönderen samet »

Bakteri varken lokosit yükselmediği sürüce sıkıntı yok diyebilirmiyiz?Lokosit takipli tedavi mantığına göre sorun olmaması lazım.kadi abi özellikle bu tedavi senin savunduğun bi metod olduğu için daha bilgilisindir cevap verebilirmisin ?
samet

Mesaj gönderen samet »

modjo yazdı:
samet yazdı:
Mrshadow yazdı:

1. Enfeksiyoncu yazdı daptomisin enterecoc suclarında kesin endikedir die. 2.asist sabah akşam kullandım 3.sıcak suda yaptım 4 probiyetik en başından beri halada kullanıyorum.

Sorun senin tedavinde değil. Daptomisin ve teikoplanin prostata gayet iyi geçer gecişi güzeldir yane hep diyoruz ya prostata ilaçların gecişi zordur diye ama bu 2 ilaçta çokta güzel geçer. Sorun bakterinin çok dirençli olması.cok araştırdım ben kapanmanın olduğu yerde bile çok dirençli olabiliyor.
Peki sende ne zamandan beri var bu hastalık? İlaç kullanmadın dönemlerde semptompların lokosit durumun nasıldı? Bende 2 kere cıktı efecalis acıbademde 2 sindede lokosit cıkmadı semptomplar ilkinde kötüydüde şuan katlanılabilir kötü değil.
murat222

samet yazdı:Bakteri varken lokosit yükselmediği sürüce sıkıntı yok diyebilirmiyiz?Lokosit takipli tedavi mantığına göre sorun olmaması lazım.kadi abi özellikle bu tedavi senin savunduğun bi metod olduğu için daha bilgilisindir cevap verebilirmisin ?

Bnmde entereccus lökasit yokken çıktı
samet

Mesaj gönderen samet »

Semptom olarak sıkıntı vermesede üreme devam ediyor olabilirmi bunu nasıl bilebiliriz lokosit artmadığı sürece ? birde kc34 ün yazdığı zafer hocanın dediği hiçbir erkekte orası bakterisiz değildir tespit edilemyen bakteri vardır önemli olan orda enfeksiyon yaratmamasıdır die bi yazı vardı sanırım ?
murat222

modjo yazdı:
murat222 yazdı:
samet yazdı:Bakteri varken lokosit yükselmediği sürüce sıkıntı yok diyebilirmiyiz?Lokosit takipli tedavi mantığına göre sorun olmaması lazım.kadi abi özellikle bu tedavi senin savunduğun bi metod olduğu için daha bilgilisindir cevap verebilirmisin ?

Bnmde entereccus lökasit yokken çıktı
Lokosit düşük olduğunda sadece idrarda yanma olmuyordu benim bunun dışındaki bir-çok semptom devam ediyordu lokositin sıfır olması düzeldik iyi olduk anlamına gelmez üreme yoksa durduysa ve bioflmler patladıysa yok olduysa ozaman iyileştin diyebiliriz ben kendimden örnek verebilirim. 5. Teikoplanine aldığım gün kendimi süpermen gibi hissediyordum doktora hafta da 2kez gittim ilker hoca 5. Gün ödem gitmiş durum gayet iyi devam dedi ve idrar debisi kalınlığı herşey hatrisayilir miktarda düzeldi ama lökosit halen vardı.

Modjo antibiyotik ile birlikte asetilsitin de al biofilm çözücü

Bnm bildiğim formda veysel ve lbrl34 rumuzlu arkadaşlarda teicoplan kullandı ama yine üreme oldu
Ama kullanım süresi birinde 20 gün birinde 30 gündü
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Dostum ben gecer bunlari yaparsan gecer demiyorum. Biraz dinlendir diyorum vucudunu diyorum. O ana kadar da inflamasyon olusmamasi icin bagisikligini kuvvetli tut diyorum.sonra yine basa doner bakarsin.

Enterekok genelde uriner sistemde degil de diskida gorulur.

Anal iliski filan var miydi hocam gecmisinizde
samet

Mesaj gönderen samet »

Mrshadow yazdı:Dostum ben gecer bunlari yaparsan gecer demiyorum. Biraz dinlendir diyorum vucudunu diyorum. O ana kadar da inflamasyon olusmamasi icin bagisikligini kuvvetli tut diyorum.sonra yine basa doner bakarsin.

Enterekok genelde uriner sistemde degil de diskida gorulur.

Anal iliski filan var miydi hocam gecmisinizde
Benim yoktu veysel abinin de yok bildim kadarıyla
ege44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ege44 »

Zaten o ilaçları 30 günden fazla vermezler çok güçlü ilaçlar eğer 30 günde ölmediyde bence 1 yılda kullansan ölmeyecek
nolucam

Mesaj gönderen nolucam »

Abiler bende de enterecoc faecalis üredi onun ürememesi için dua ediyordum ama malesef üredi düzen labaratuvara verdiğim kültür sonucunda öğrendim bunu napacağıma dair hiç bir fikrim yok yazılanları okudum nerden bulaştığına dair bir kaç fikrim var ama hangisidir bilemiyorum Eylül ayında varikosel ameliyatı oldum ayrıca 2 sene önce bir oral ilişkim oldu ama hangisinde bulaş olmuştur bilemiyorum sonuç olarak bu menem bakteriden kurtulmak imkansız gibi duruyor. daha önce prostat sıvısından lökosit sayımı yapmıştı zafer hoca 1.2 gelmişti Hüseyin hocada da 1.2 geldi ama buna rağmen enterecoc çıkması normal mi anlam veremiyorum ayriyeten prostatta taş var ama önemsiz dedi Hüseyin hoca acaba bumu sebep oluyor bu bakteriye aklım durmuş durumda izliyceğim yol hakkında fikir vermek yardımcı olmak istiyorum diyen varsa buyursun. 20 yaşındayım daha çok gencim böyle durumun ben içine sokayım.
En büyük dertler kendi uydurduğumuz çarelerden gelir.
murat222

veysel yazdı:Antibiyotik, diyet, takviye ve yaşam şekli düzenlemesiyle iyileşen arkadaşlar az da olsa var. Bunlar denenmeli öncelikle bence. Olmuyorsa alternatif tedaviler düşünülmeli. Antibiyograma göre kullanılan antibiyotiklere rağmen düzelme olmayan hastaların prostat sıvısından, semenden, idrardan ve kandan tüberküloz testi yaptırması gerektiğini söyledi gittiğim birkaç ürolog ve enfeksiyoncu. Çünkü tüberküloz mikrobu böbreğe, prostata veya lenf bezlerine vb. gibi yerlerede yerleşebiliyormuş. Bu durumda olan arkadaşlar varsa bunu da göz önünde bulundursun. Tıp fakültelerinde ücretsiz hem kültürü hemde pcr.ı yapılıyor tabi istem yapacak dr bulunabilirse. Özel lablardada var hem kültürü hem pcr’ı. İmkan varsa pcr kültürden daha sağlam ve süre olarak çok daha kısa. Kültür yaklaşık 45 gün bekletiliyor ve yakalama ihtimali zayıf. Yine antibiyotik tedavisine cevap vermeyen hastalar prostat sıvısından mantar kültürü vermeleri gerekli ihtimaller göz önüne alındığında. Doğru teşhis tedavinin en önemli ayağıdır. İnşallah hepimiz en kısa zamanda toparlarız ve kurtuluruz. Allah hepimize şifa versin.
Tüberküloz pcr acıbademde var istenirse Hüseyin hoca yaptırır ücreti nedir bilmiyorum bnde hç yaptırmadım
nolucam

Mesaj gönderen nolucam »

Olaya bak arkadaş nerden girdin sen oraya bakteri gibi Allah belanı versin be
murat222

nolucam yazdı:Olaya bak arkadaş nerden girdin sen oraya bakteri gibi Allah belanı versin be

Terbiyeni takın birader
nolucam

Mesaj gönderen nolucam »

Murat abi bakteriye diyorum sen ne anladın
murat222

nolucam yazdı:Murat abi bakteriye diyorum sen ne anladın
Bnde bana dedin anladım kardeşim hakkını helal et
nolucam

Mesaj gönderen nolucam »

Abi sana niye diyim Hüseyin hocaya gitmem gerektiğini falan sen söyledin bana unuttun mu :)
murat222

nolucam yazdı:Abi sana niye diyim Hüseyin hocaya gitmem gerektiğini falan sen söyledin bana unuttun mu :)

Yanlış anlamışım:)))
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Evet daha once lokosit yuksek olupta antb tedavi sonucu lokosit normal degere geldiyse benim icin bir sorun yok demektir. Demekki antb işe yaramis diye dusunuyorum. Ben lokositi uzun sure stabilde tutma yontemiyle iyilestim.
nolucam

Mesaj gönderen nolucam »

kadir yazdı:
Evet daha once lokosit yuksek olupta antb tedavi sonucu lokosit normal degere geldiyse benim icin bir sorun yok demektir. Demekki antb işe yaramis diye dusunuyorum. Ben lokositi uzun sure stabilde tutma yontemiyle iyilestim.
Peki kadir abi şu an lökosit 0 ken bir kültür yaptırsan ve üreme olsa naparsın ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

nolucam yazdı:
kadir yazdı:
Peki kadir abi şu an lökosit 0 ken bir kültür yaptırsan ve üreme olsa naparsın ?
Ben pek patojene takilmiyorum. Lokosit sifirlaninca zaten semptomlar sifirlaniyor.. Önemli olan iyi olmam. Gelisim labda gardnerella vaginalis cikmisti. Flagyl yan etki yapti kullanmadim. Lokositim sifir sorunum yok.
samet

Mesaj gönderen samet »

kadir yazdı:
nolucam yazdı:
kadir yazdı: Evet daha once lokosit yuksek olupta antb tedavi sonucu lokosit normal degere geldiyse benim icin bir sorun yok demektir. Demekki antb işe yaramis diye dusunuyorum. Ben lokositi uzun sure stabilde tutma yontemiyle iyilestim.
Ben pek patojene takilmiyorum. Lokosit sifirlaninca zaten semptomlar sifirlaniyor.. Önemli olan iyi olmam. Gelisim labda gardnerella vaginalis cikmisti. Flagyl yan etki yapti kullanmadim. Lokositim sifir sorunum yok.
Şimdi hüseyin hocadan cıktım lokosit şükür yine 0-1Peki abi lokosit sıfırken karşı tarafa bulaşma ihtimali nedir ? Hüseyin hoca enterecoc gibi bakterilerde eşine bulaşmaz sperm değerini bozmaz dedi.Dünkü sorduğum enfeksiyoncuda lokosit ve şikayet yoksa biz o bakteri sonucunu önemsemeyiz dedi.Sence lokosit artmadıkca bize karşı tarafa bulaştırma yada sperm değerini bozma gibi yada bir sorun cıkarırmı ?
murat222

Eslow yazdı:Teikoplanin 30daha damar yolunda aldım baktirim ile beraber

Üreme mi var ondan mı yazdı doktor