Çok önemli! Prostatit türleri.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Mesaj26.01.2017 - 21:41

Bakteriyel kronik prostatitin yanisira asagidaki prostatit cesitlerinin varligindan haberdar olalim...hastaliga sebep olan mikroorganizmalari PCR yada kültür yontemi ile arastirirken bunlari gozardi etmeyelim bunlarida arastiralim cok onemli!....(Kaynak yabanci makale)
Gonokokal Prostatit (Neisseria Gonore e)
Tüberküloz Prostatit (Tüberküloz)
Paraziter Prostatit (örnekTrichomonas vaginalis)
Mikotik Prostatit (Mantar organizmalar - Aspergillus, Candida, Cryptococcus, Histoplasma)

Prostatin icinde bu patojenlerin tek tek yada birkacinin bir arada yada hepsinin birlikte olabilmesi olasıdır bana gore .Tedaviyi kombinasyon şeklinde yapmakta fayda var.
Bu konuyu tekrar canlandirmak istedim.Eski bir yazimdi.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Çok önemli! Prostatit türleri.

Mesaj gönderen Kc34 »

Sunuda eklemek isterim ilac kombinasyonu cok iyi yapilmali patojen tespit edilse bile baska patojenlerin olabilecegi hesap edilmeli.
legend
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen legend »

Kim hesap edecek onu dostum ben üreaplasma için enfeksiyon bölüm başkanına dahi gittim kadının dediği bu mikrop sana musallat olmuş dedi işi meleklere 3 harflilere bağladı.bu doktorlar mi hesap edecek diğer patojenleri :P :P :P :P
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Burada potojenler tespit edilip temizlense bile. Prostatta zamanla bakterilerin tahrip ettiği doku taravmasında olusan bağ dokuda çok önemli. Bu bağ doku gereğinden fazla oluştuğu zaman fibroz dokuya dönüşüp tedavi süresinin çok daha uzamasına neden oluyor. Çoğu kişide özellikle yıllarını bu hastalığa vermiş ama iyşlesememiş kişilerde asıl sorun bu gibi gözüküyor. Patojenin yanı sıra bence bu konu üzerindede durmakta fayda var. Antibiyotik yanısıra kortizon tedavisi kombinasyonu etkili olabilir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

kadir yazdı:Çok önemli! Prostatit türleri.

Mesaj26.01.2017 - 21:41

Bakteriyel kronik prostatitin yanisira asagidaki prostatit cesitlerinin varligindan haberdar olalim...hastaliga sebep olan mikroorganizmalari PCR yada kültür yontemi ile arastirirken bunlari gozardi etmeyelim bunlarida arastiralim cok onemli!....(Kaynak yabanci makale)
Gonokokal Prostatit (Neisseria Gonore e)
Tüberküloz Prostatit (Tüberküloz)
Paraziter Prostatit (örnekTrichomonas vaginalis)
Mikotik Prostatit (Mantar organizmalar - Aspergillus, Candida, Cryptococcus, Histoplasma)

Prostatin icinde bu patojenlerin tek tek yada birkacinin bir arada yada hepsinin birlikte olabilmesi olasıdır bana gore .Tedaviyi kombinasyon şeklinde yapmakta fayda var.
Bu konuyu tekrar canlandirmak istedim.Eski bir yazimdi.
Bu yukarida zikredilen hastaliklara yol acan patojenlerin hepsine duyarli antibiyotik ,mikotik ve protozoa tedavisi prostat masajı eşliğinde tek tek yapilmali.Bu tedavi bittikten sonrada,doku ve hucre yenileme kürleri yapilirsa hastaliktan eser kalmaz.
Bismuth76
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Bismuth76 »

Cravit+tetradox işe yaramadı. Aksine daha kötü oldum biraz. Parazit olduğu düsüncem artti.