Yıllar sonra tekrar alevlenme

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Egeli

Yıllar sonra tekrar alevlenme

Mesaj gönderen Egeli »

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu hastalığın hiç geçmeyeceği hissine kapılan arkadaşlara destek olmak adına yeni üye oldum.
Hastalıkla 6-7 yıl önce tanıştım.
Şikayetlerim ise; - Sık idrara çıkma
- İdrar varmış hissi
- Testis, bel ve apış arasında şiddetli ağrı
- Makatta ağrı ve yanma
- Boşalmadan sonra yanma batma
Aylarca bir çok antibiyotik kullandım. Tahlil sonuçlarım hep temizdi. Rektal muayene ile tanı konmuştu. Prostat hep şişti. Koltuğa oturamıyordum bile. İlk 1 yıl çok şiddetliydi gitmediğim dr kalmamıştı diyebilirim. Fakat iyileşemediğim gibi bağışıklık sistemim oldukça düştü ve bağırsak düzenim bozuldu. En ufak bir şeyde hasta olmaya başladım. Sonraki yıl şikayetlerim şiddetli değildi. Yaklaşık 2,5 - 3 yıl sürdü ve tamamen kendiliğinden geçti. 3 yıl gibi bir sürede şikayetlerim hiç yoktu.

Fakat geçen sene korunmalı arka arkaya 6-7 kez cinsel ilişki sonrası ertesi günü birden penisten testise bir kasılma oluştu ve bu kasılmayla hastalık yeniden baş gösterdi. Çok şükür eskisi gibi sürekli değil birkaç gün tavan yapıyor sonra hafif şiddette devam ediyor hala. Şiddetli olduğu bir gün dayanamadım tekrar dr. a gittim. Yine tahlillerde bir şey çıkmadı. Sadece 2 hafta antibiyotik kullandım. Her zaman ki gibi antibiyotikten fayda görmedim. Ve bir daha dr a gitmedim. Şok şükür ilk yaşadığım zaman ki gibi değil. Geçen seneye göre de iyileşme gösterdi. Stres olmadığım sürece şiddetlenmiyor hafif düzeyde seyrediyor.

Buradaki arkadaşlara yaşadığım tecrübeleri anlatmak gerekirse önceki yıllarda yaşadığım ve doktorlar tarafından başka hastalıkla karıştırılan durumlardan bahsedeceğim.
- Testis ağrısı > varikosel
- Bel ağrısı > bel fıtığı
- Makatta ağrı yanma > Makat hastalıkları
Bunların tamamı hastalığımın geçmesiyle paralel olarak geçmişti. Ve geçen sene tekrar alevlendiğinde geri geldi.

Sizlere tavsiyem eğer antibiyotikten fayda görmüyorsanız ısrarlı bir şekilde aylarca kullanmayın. Bağışıklık sistemini çökerterek dahada kendinize zarar vermeyin. Yıllarca zor toparlarsınız inanın. Kendiniz artık neyin iyi geldiğini gelmediğini çözmüşsünüz dür onlara uymaya çalışın. Çok rahatsız olduğunuzda antibiyotik harici alfa bloker gibi yan ilaçları kullanın. Kafanızı oradan uzaklaştırın sosyalleşin spor yapın zamana bırakın Allahın izniyle geçecektir.
ssss
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Yıllar sonra tekrar alevlenme

Mesaj gönderen ssss »

kardeş sağol bişe soracağım evlimisin bekarmı yazdıkların gerçekten çok güzel bende çok ilaç kullandım fakat iyi olamadım sana dedikleri gibi bel ağrımın altında hep fıtık veya başka bi hastalık arıyorlar ben bu hastalıpın sadece düzenli bi ilişki ile bile geçeceğine inanıyorum evet bu ağrılarla evlilik belki tadında yaşanmaz ama evlilik bence şart
Haluk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Haluk »

Arkadaslar yukarda yazılanlara tamamen katılıyorum ve eskı arkadaslr zaten bilirde yenı arkadaslar ıcın eklemek ısterım
1 bu hastalıkla savasmayı kendınıze hırs yapmayın ben yaptım tum sıstemım mahvoldu
2 doktorlar bıseyın yok der psıkolojık der sonra mıkrop mantar cıkınca aa dıılmıs der sonrada cıpro yazar yollarlar bu hastalıkta tetkık spermde bakterı testı ve ultrason dur 4 kere ultrason a gırdım cesıtlı sebeplerden dort ayrı doktordu hepsıde sen prostatit gecırmişsin dedi
Cunku orda içinde cogu kısıde taş olusuyo taş olusmamıssa hele cok sanslısınız
3 daha oncede yaZdıgım gibi doktorlar bu hastalık hakkında hıcbısı bılmezler cunku bilim dunyası bilmiyoki ve vizite bası 250 alıyolar e evdede sabahlara kadar mılletin cuku nu dusunmuyolar hayatları cok tatlı o yuzden bırakın doktorları (ha tek bu hastalık ıcın cok ılerı oldukları konular var)
4 ve ot cop bıtkısel seyler kesınlıkle bazı zamanlar cok faydalı ama aynı zamanda oda sıstemınızı bıtırır sızı ruhen de cokertır cunku vücut o bıtkılerıde kaldıramıyo tamamen beynı bozuyo mesela civanpercemındem uzak durun faydası varmı kesınlıkle var ama ıntıhara surukleme ozellıgıde var bunalımda yapar
Egeli

Mesaj gönderen Egeli »

ssss yazdı:kardeş sağol bişe soracağım evlimisin bekarmı yazdıkların gerçekten çok güzel bende çok ilaç kullandım fakat iyi olamadım sana dedikleri gibi bel ağrımın altında hep fıtık veya başka bi hastalık arıyorlar ben bu hastalıpın sadece düzenli bi ilişki ile bile geçeceğine inanıyorum evet bu ağrılarla evlilik belki tadında yaşanmaz ama evlilik bence şart
Bekarım. 30 yaşındayım. Geçen sene gittiğim dr. da önce evli olup olmadığımı sormuştu. Evlendiğinde cinselliğin düzene girince geçeceğini söyledi.
6-7 sene önceki dr. gibi bu varikosel ağrısı bu bel fıtığı ağrısı gibi şeylerde söylemedi. Malesef ki böyle şikayetler yapıyor dedi. Antibiyotik verdiğinde de 2 haftadan sonra zorlamaya gerek yok dedi. Ağrıların arttığında sıcak oturma banyosu yaparsın dedi. Düzenli boşalmanın şart olduğunu söyledi.
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Egeli çok önemli bir noktaya değinmişsin. Ve ayrıca şunu belirtmek isterim arkadaşlar, birçoğumuz bende dahil olmak üzere takviye içerikli vitaminler ve diğer formlarını kullanıyoruz.bunlarında uzun süre kullanımı doğru değil. Bunlar hernekadar insanlara masum anlatılsada aslında böyle değiller. Takviye kullanan arkadaşlar kullandıkları takviyeleri bittikten sonra en az arada bir aylık bir süre hiç bişey kullanmasınlar. Yani bir ay kullandıysan bir ay vücudunu dinlendir.bir çok arkadaşımız birden çok dört tane beş tane kullanan var. Bu doğru değil, sırasıyla arada bir ay boşluk bırakılarak kullanmak yerinde olacaktır.
Prostatitti

Mesaj gönderen Prostatitti »

Egeli yazdı:
ssss yazdı:kardeş sağol bişe soracağım evlimisin bekarmı yazdıkların gerçekten çok güzel bende çok ilaç kullandım fakat iyi olamadım sana dedikleri gibi bel ağrımın altında hep fıtık veya başka bi hastalık arıyorlar ben bu hastalıpın sadece düzenli bi ilişki ile bile geçeceğine inanıyorum evet bu ağrılarla evlilik belki tadında yaşanmaz ama evlilik bence şart
Bekarım. 30 yaşındayım. Geçen sene gittiğim dr. da önce evli olup olmadığımı sormuştu. Evlendiğinde cinselliğin düzene girince geçeceğini söyledi.
6-7 sene önceki dr. gibi bu varikosel ağrısı bu bel fıtığı ağrısı gibi şeylerde söylemedi. Malesef ki böyle şikayetler yapıyor dedi. Antibiyotik verdiğinde de 2 haftadan sonra zorlamaya gerek yok dedi. Ağrıların arttığında sıcak oturma banyosu yaparsın dedi. Düzenli boşalmanın şart olduğunu söyledi.
Arka arkaya 6 7 kere naptin hocam ya :)
Çok geçmiş olsun bize umut olduğunuz için teşekkürler
Hepsi geçecek
Egeli

Mesaj gönderen Egeli »

Prostatitti yazdı:
Egeli yazdı:
Karşı taraf doymayıp isteyince kıramıyorsun :) Hoş daha da istiyordu da pilimiz bitti :)
Prostatitti

Mesaj gönderen Prostatitti »

Egeli yazdı:
Prostatitti yazdı:
Egeli yazdı:
Karşı taraf doymayıp isteyince kıramıyorsun :) Hoş daha da istiyordu da pilimiz bitti :)
İyi bile dayanmış prostat hocam :) çok geçmiş olsun tekrar geçer umarım önceden olduğu gibi
Hepsi geçecek
kkss11
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen kkss11 »

Egeli bu kendi kendine geçti dedin ya bu arada düzenli boşaldın mı ?
Egeli

Mesaj gönderen Egeli »

kkss11 yazdı:Egeli bu kendi kendine geçti dedin ya bu arada düzenli boşaldın mı ?
Evet ama cinsel ilişkiyle değil. Bu hastalık aktifken boşalma isteği duyuyorum. Boşaldıktan sonra bir kaç saat her ne kadar sızı yanma olsada daha sonra rahatlıyorum.