Kronik Prostatit Kalıcımı?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
biks
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Kronik Prostatit Kalıcımı?

Mesaj gönderen biks »

Geçmez diye bişey yok geçmeyen ömürlük bi hastalık olsa şuan yığılma olurdu tamam 3 sene 5 sene dir çekiyorum diyen var ama adam hastalığın peşini bırakmış ya da prostatitle birlikte başka sıkıntı daha var üriner sistemde geçmez dersen zaten geçmez adam bu foruma giriyorsa biraz ümitlenmek için doğru tedavi için giriyor insanların psikolojilerini bozmayın birçok bu hastalığı geçirmiş insan mevcut nüks eder evet ama yine doğru tedaviyle hayat boyu kurtulanabilir bi hastalık karamsar olmayın kardeşlerim
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Biks e katılıyorum ben bu hastaliga yakalandigim gunden itibaren surekli arastirma yapiyorum. Vucudumuzun her yerinde hastalik yapabilen patojenler mevcut. Ben prostatit in sadece korunmasiz iliski yasamakla gectiginede inanmiyorum ki iliski yasamadan bu hastaliga yakalanan insanlar var. Bir arastirmada prostatit olmayan hastalarda bile prostatinda hastalik yapici patojenler bulunmus. Bu hastaligi tetikleyen ve nukse sebep olan baska sebepler var once bunlarin cozulmesi lazim. Ne yazikki internet ortaminda ben prostatit oldum tedavi oldum iyilestim yazan birini bulmak zor. Hepimiz bircok hastalik gecidik tedavi olduk ve hicbir zamanda oturup ben bu hastaligi gecirdim iyilestim diye orda burda yazilar yazmadik. Ben tekrar soyluyorum bu hastaligi eger vucudundan atamayanlar varsa uzun suredir bence baska sorunlarinin olup olmadigini arastirsinlar. Bu uriner sistem olabilir sindirim sistemi olabilir bagisiklik sistemi olabilir kas ve sinir sistemi olabilir. Ben omur boyu hep iltihabi rahatsizliklarla ugrasmis biri olarak bende ciddi bagislik sistemi problemimin oldugunu dusunuyorum ve bunu cozersemde bu prostatitte cozulecek biliyorum.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

iyide bagisiklik sistemide guclenmiyor ki kardesim benim eskiden beri cok dusuktu 4 yil once bu hastaliga yakalandiktan sonra sigarayi alkolu biraktim saglikli beslenmeye basladim spora basladim pribiyotik takviyeler vitaminler... vs vs 4 yildir bagisiklik sistemi duzelmedi gene ayni gene ayni
biks

Mesaj gönderen biks »

ahmet yazdı:iyide bagisiklik sistemide guclenmiyor ki kardesim benim eskiden beri cok dusuktu 4 yil once bu hastaliga yakalandiktan sonra sigarayi alkolu biraktim saglikli beslenmeye basladim spora basladim pribiyotik takviyeler vitaminler... vs vs 4 yildir bagisiklik sistemi duzelmedi gene ayni gene ayni
Cinsel ilişki sonrası üreoplazma üremişti değil mi hikayende bende de aynı durum oldu peki şuanki durumun ne ve hiç iyileşme dönemin oldu mu ben 2 aydır antibiyotik kullanmıyorum öldüm bittim sıkıntılarım yok şuan zamanla iyileşmeye doğru gidiyorum erken teşhiste önemli ben bilinçli olduğumdan idrar şikayetiyle hemen tavanic e başladım kültür yaptırdım senin acaba geç teşhis ya da başka sıkıntılar mı var? Şuan ki şikayetlerin neler?
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Abi bağışıklık sistemi sadece yemeyle icmeyle sporla duzene girseydi dünyada hastalik olmazdi. Bütün hastaliklarin anasi strestir. Vucudu makine olarak gormeyelim. Icimizde bildigimiz veya bilmedigimiz bircok kimyasal olay gerceklesiyor. Tabiki bunlar icin vitamin mineral lazim ama en ufak uzuntu stres bunlarin isleyisini yavaslatiyor veya durduruyor. Once herseyi kafaya takmamayi ve kendimizi stresten uzaklastirmaya calismamiz lazim. Ornek bu foruma girmeyerek kendini iyi hisseden arkadaslarimiz oldu. Birseyi ne kadar cok kafaya takarsan ustune gidersen o kadar da bataklik icinde bulursun kendini. Zaten iyilesemicem diyen adam buraya girmesin paylasimlarda bulunmasin o zaten kabul etmis yenilgiyi burda iyilesmeye calisanlarida kendiyle birlikte cekmesin yanina.
ordulu52

Mesaj gönderen ordulu52 »

Ahmet Bey enjeksiyon deneyin 4 yıl olmuş ve hiçbirşeyden fayda görmediyseniz Mehmet Hoca'yı arayın anlatın durumunuzu hastane bağlıyor ve cidden iyi bir hoca telefonda dahi sepmtomları kullandığınız ilaçları soruyor hemen gel enjeksiyon yapalım dediğini kimseden duymadım.Belki morel motivasyon olur eksikleri tamamlar.Kendim henüz olmadım bir tedavi söledi onu uyguluyorum 1 ay süreli.Fayda etmezse gel dedi.İnsan enjdan ne kaybeder olupta prostatım çürüdü prostatım yandı diyen görmedim.En fazla olan durumun stabilliğini korur.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

ordulu52 yazdı:Ahmet Bey enjeksiyon deneyin 4 yıl olmuş ve hiçbirşeyden fayda görmediyseniz Mehmet Hoca'yı arayın anlatın durumunuzu hastane bağlıyor ve cidden iyi bir hoca telefonda dahi sepmtomları kullandığınız ilaçları soruyor hemen gel enjeksiyon yapalım dediğini kimseden duymadım.Belki morel motivasyon olur eksikleri tamamlar.Kendim henüz olmadım bir tedavi söledi onu uyguluyorum 1 ay süreli.Fayda etmezse gel dedi.İnsan enjdan ne kaybeder olupta prostatım çürüdü prostatım yandı diyen görmedim.En fazla olan durumun stabilliğini korur.
Daha once zafer hoca da tedavi olmustunuz diye hatirliyorum. Sonuc alamadiniz mi ? Bir ay tedavi olarak ne önerdi?
ordulu52

Yok hocam en son lökosit 2-3 dü bıraktım.2 tur o antibiyotikleri kullandım verdiği takviyeleri aldım,ben hiç vakit kaybetmeden gittim kendisine hastalık başladı 3.hafta kendisine gittim.Evet iltihap var ödem var dedi.İlaçları kullandım sıfır ve benim gibi Zafer Bey'e gidip semptom olarak rahatlama olmayan arkadaşlarla sürekli görüşüyorum telefonda.Lökosit bitti hastalık gitti diye birşey yok.Artı Ben o ilaçlara ek forumda yazılan takviyeleride aldım Solgar marka Quarcetin ,Saw palemtto, Aksu Vital propolis ,Sarımsak kapsül akşamları sıcak su torbası, hafta 2 spor ağırlık değil koşu ve pelvik kas üzerine açma germe tarzında halada gitmekteyim.Maflor ve Newita Probiyotik sabah akşam .ligone ve supradyn akşam bir avuç çiğ kabak çekirdeği sürekli yeşiilik üzerine yemek birde lifta 5 mg içiyordum hergün onu kestim. Bugün Saraçoğlu'nun kürüne başlıcam arkadaş tavsiyesi üzerine.Bu sırada Leon Saporta,Okan Arar,Cüneyt Sevinç,Adnan Arıcan 3-5 Sgk hastanesi hocalarınıda ziyaret ettim.No haşhaş No vitamin kısacası :) Abitterle görüştüm onada bilgi verdim hocalar hakkında ki onun hoca tavsiyelerinden yola çıktım açıkcası Yarın Allah'ın iznile Cerrahpaşa Ü.A.Dalı Başkanı Ahmet Erözenci Hocayla randevum var sadece Prostat Hastalıkları ve Ürolojik kanserlere bakıyormuş.İmkanlar dahilinde hocaları gezmekteyim.Benim problemim sıfır ağrı sızı sadece İdrara sıkışmama ve penis çevresinde hissetmem sanki çıkmak istiyor akıcakmış gibi bir durum.Orta Halli Erek.Problemi.Mehmet Hoca Sabah Kinzy ve akşam xatral kullanmamı istedi bir ay.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

ordulu52 yazdı:Yok hocam en son lökosit 2-3 dü bıraktım.2 tur o antibiyotikleri kullandım verdiği takviyeleri aldım,ben hiç vakit kaybetmeden gittim kendisine hastalık başladı 3.hafta kendisine gittim.Evet iltihap var ödem var dedi.İlaçları kullandım sıfır ve benim gibi Zafer Bey'e gidip semptom olarak rahatlama olmayan arkadaşlarla sürekli görüşüyorum telefonda.Lökosit bitti hastalık gitti diye birşey yok.Artı Ben o ilaçlara ek forumda yazılan takviyeleride aldım Solgar marka Quarcetin ,Saw palemtto, Aksu Vital propolis ,Sarımsak kapsül akşamları sıcak su torbası, hafta 2 spor ağırlık değil koşu ve pelvik kas üzerine açma germe tarzında halada gitmekteyim.Maflor ve Newita Probiyotik sabah akşam .ligone ve supradyn akşam bir avuç çiğ kabak çekirdeği sürekli yeşiilik üzerine yemek birde lifta 5 mg içiyordum hergün onu kestim. Bugün Saraçoğlu'nun kürüne başlıcam arkadaş tavsiyesi üzerine.Bu sırada Leon Saporta,Okan Arar,Cüneyt Sevinç,Adnan Arıcan 3-5 Sgk hastanesi hocalarınıda ziyaret ettim.No haşhaş No vitamin kısacası :) Abitterle görüştüm onada bilgi verdim hocalar hakkında ki onun hoca tavsiyelerinden yola çıktım açıkcası Yarın Allah'ın iznile Cerrahpaşa Ü.A.Dalı Başkanı Ahmet Erözenci Hocayla randevum var sadece Prostat Hastalıkları ve Ürolojik kanserlere bakıyormuş.İmkanlar dahilinde hocaları gezmekteyim.Benim problemim sıfır ağrı sızı sadece İdrara sıkışmama ve penis çevresinde hissetmem sanki çıkmak istiyor akıcakmış gibi bir durum.Orta Halli Erek.Problemi.Mehmet Hoca Sabah Kinzy ve akşam xatral kullanmamı istedi bir ay.
Verdigin bilgiler icin cok tesekkurler. Insallah sorunlarin zamanla düzelir. Bu süreç biraz uzun ve sancılı ne yazikki.
ordulu52

Forumda Abitter,Prostatiniseveyim ve Kadir abi gibi tecrübeli kişiler var.Adını sayamadığım birçok kişi.Heleki abitter'in internet üzerindeki savaşı dillere destan engellilere bakıyorum o tus forumda o kendisini canla başla savaşmakta bu sabır ve azminden ötürü kendisi ayrıca teşekkür ederim.Bandini'ye selamlar.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Valla memlekette yeminin arkasında duran pek doktor yok bu profta olsa ayni operatör olsada ayni. Cogu en kisa zamanda nasil para kazanirim acaba hangi luks arabayi alsam hangi semte tasinsam onun derdinde. Bu hayatta ancak ceken bilir. Burdakilere gore sikayetlerin az ama rahatsiz edici. Insallah kisa zamanda herkes şifasına kavusur.
biks

Mesaj gönderen biks »

ordulu52 yazdı:Forumda Abitter,Prostatiniseveyim ve Kadir abi gibi tecrübeli kişiler var.Adını sayamadığım birçok kişi.Heleki abitter'in internet üzerindeki savaşı dillere destan engellilere bakıyorum o tus forumda o kendisini canla başla savaşmakta bu sabır ve azminden ötürü kendisi ayrıca teşekkür ederim.Bandini'ye selamlar.
Ordulu durum benzer bende ereksiyon normal ama benzer idrar şikayetleri var çok değil hafifte prostatta bazen yanma çok oturursam lokosit yok yakın zamnada başladı senin gibi aynen devam et düzelicez inş yazdıklarına göre sana zaman lazım yaptıklarında eksik göremedim yaza doğru iyileştim mesajını atarsın buraya inş
ordulu52

İnşallah o günü iple çekiyorum arkadaşlar.Şahsen enjeksiyon cepte diyorum ve olucam o sürece kadar imkanlar dahilinde belki bir hoca sihirli parmağını değdirir diye gezmekteyim iyi de oluyor iki test yaptımı hoşuma gidiyor :) :)
biks

Mesaj gönderen biks »

ordulu52 yazdı:İnşallah o günü iple çekiyorum arkadaşlar.Şahsen enjeksiyon cepte diyorum ve olucam o sürece kadar imkanlar dahilinde belki bir hoca sihirli parmağını değdirir diye gezmekteyim iyi de oluyor iki test yaptımı hoşuma gidiyor :) :)
Şuan enjeksiyonluk bi durumun yok bence oturduğunda prostat çok rahatsız ediyor mu yada rektal muayenede ödemin bitmiş dediler mi lokositin yok çünkü vardıda düştüyse ve stabilse biraz zamanla düzelirsin düzelme olmazsa artık üretrada mı yoksa mesanede mi problem oralara bak bence kadir abinin yorumunu almak isterim aslında bu durumda
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Yanlız enjeksiyon olupta sıkıntıları artan arkadaslarda oldu. Bazen dusunuyorum bu hastalikta enjeksiyonun gercekten yeri varsa nicin cogu urolog bunu kullanmiyor. Sonucta seans basina aldiklari ucretler az degil. Prostata her ignenin girmesi o bolgelerde komplikasyonlar acabilir diye düşünüyorum. Bence enjeksiyondan once baska sorunlar var mi yok mu onu arastir. Sistoskopi yaptirabilirsin mesela.
ordulu52

Biks inan onca doktora gittim demedi amcıklar sistoskopi veya ürodinami yapalım.Benim gibi forumda 2 kişi daha var biri sistoskopi oldu 2 kere hiçbirşey yok onda kanama olmuştu o yüzden yaptılar.Şimdi adam istemeyince yap diyemiosun.Aslında birçok doktor pi konusunda tecrübeli olsa yapar.Levent Türk Adnan Arıcan Mehmet Ardıç İzmir'de var yapan.Birkaç hastane daha var Eskişehir vs.Git gide rakam artıyor daha iyi artması.Rekabet hem ilacı hemde fiyatı etkiler.Şunu diyorum Ben Mehmet Hoca'ya olupta artan görmedim duymadım.Tabi 1 seans yaptırıp bırakan hariç.İçtiğin antibiyotiğin bile yan etkileri var illaki komplikasyon olma riski var işte burda hoca devreye giriyor becerisi.Olaya birde şu açıdan bakalım biyopside komplikasyon oranı %2 imiş.Oradan parça almak ile ilaç basmanın pek farkı yok.Bana leon biyopsi yapıcaz dedi :) Çok ilginç amk Türkiyenin En iyi Proflarından biri dediğimiz adam.Şimdi sen olsan biyopsiyi mi enjeksiyonumu seçersin.Leon kesin tanı için biyopsi öneriyor.
biks

Mesaj gönderen biks »

Kardeşim şuan için biyopsi ve sistoskopi uzak seçenek takviyelerinle birlikte zaman ilaç olucak lokositimiz düşmüş buda demek oluyor ki prostat cevap veriyor psikolojik olarak çok fazla düşünmeden takviyelerinle devam et en azından yazı atlat göreceksin bak yaz sonu iyileşmiş olacağız inş ben 2 ay önce yerimde oturamıyordum ağlıcak gibi oluyordum şimdi Allaha şükür nazar değmesin daha iyiyim büyük tuvalet sonrası biraz peniste ıslaklık pelvic bölgede ağrı ama az seviyede ve sert zemine oturduğumda prostatın orayı hissetme var ama dediğim gibi eskiye göre iyiyim inş daha da iyi olacağız moral bozmak yok ilişki sonucu olduğundan mikrop temizlenmesi sonucu kalifikasyon giderimi zamanla vucut toparlar ben şimdilik aylık zafer oymandan lokosit kontrolü ve takviyelerle devam ediyorum yazıda atlatıp şikayetlerim devam ederse sistoskopi yaptırıp genel üriner sistem araştırırz ilişki olmadan olan prostatit bence daha tehlikeli bir direnaj var ya da bağırsakla ilgili bir sorun yada idrar kaçması o daha zor bence şuan panik yapmadan yolumuza devam edelim derim
ordulu52

Biks ödemi atmak lazım prostatı yumuşatamıyorum bir türlü sürekli sert ve kasılmış durumda olması, idrar inkontinansını bozuyor başka açıklaması yok.
biks

Mesaj gönderen biks »

ordulu52 yazdı:Biks ödemi atmak lazım prostatı yumuşatamıyorum bir türlü sürekli sert ve kasılmış durumda olması, idrar inkontinansını bozuyor başka açıklaması yok.
Ordulu prostat masajı sonrası doktor ödemli ve sert mi diyor sık prostat masajı ilacın olabilir
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Peki prostatinin sert ve kasilmis oldugunu kim tespit etti?
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ordulu52 yazdı:Forumda Abitter,Prostatiniseveyim ve Kadir abi gibi tecrübeli kişiler var.Adını sayamadığım birçok kişi.Heleki abitter'in internet üzerindeki savaşı dillere destan engellilere bakıyorum o tus forumda o kendisini canla başla savaşmakta bu sabır ve azminden ötürü kendisi ayrıca teşekkür ederim.Bandini'ye selamlar.
aleyküm selam ordulu52 :) ben eskisi gibi araştırmıyorum artık.çünkü diğer hastalıklarım izin vermiyor.zaten prostat deformasyonu tezimi defalarca doğruladım.bu yönde bir araştırma olmaz ise iyileşme olmayacağı düşüncesindeyim.bağışıklıktan bahseden arkadaşlar olmuş.bu hastalığın bağışıklık ile uzaktan yakından alakası yok malesef.bunlar üzerine çok konuşulabilir.

sadece şunu söyleyebilirim; prostata direk etki eden sawpalmetto,ısırgan,yakı otu, patates suyu ve brokoli dışında diğer vitaminlerden ise E ve C vitamini alımı dışında başka bir vitamininde faydalı olduğunu düşünmüyorum.E ve C vitaminleri bakteriler üzerinde bazı çalışmalarda olumlu sonuçlar verse de bazı çalışmalarda ise vermemişler.yani bu vitaminler bile kesin yararlı diye sunulamıyor.

şöylede bir şey var; b12 vitamini çok önemli.antibiyotikler b12 vitaminini anında tüketiyor.o yüzden doktor kontrolünde b12 takviyesi alınması gerekiyor.

tavanic tarzı ilaçları da kullanmayın.çünkü kas hastalıklarına yol açıyor.öyle bir şey oldu mu intihara kadar sürüklenebilirsiniz.doktorlar yazarlar merak etmeyin ama bir şey oldu mu bu ilaçtan kaynaklı değil derler.bu şekilde kendileri bir güzel işin içinden çıkarlar.ama siz ömür boyu çekeceğiniz yeni bir hastalıkla başbaşa kalırsınız.
biks

Mesaj gönderen biks »

ABittersweetLi yazdı:
aleyküm selam ordulu52 :) ben eskisi gibi araştırmıyorum artık.çünkü diğer hastalıklarım izin vermiyor.zaten prostat deformasyonu tezimi defalarca doğruladım.bu yönde bir araştırma olmaz ise iyileşme olmayacağı düşüncesindeyim.bağışıklıktan bahseden arkadaşlar olmuş.bu hastalığın bağışık ile uzaktan yakından alakası yok malesef.bunlar üzerine çok konuşulabilir.

sadece şunu söyleyebilirim; prostata direk etki eden sawpalmetto,ısırgan,yakı otu, patates suyu ve brokoli dışında diğer vitaminlerden ise E ve C vitamini alımı dışında başka bir vitamininde faydalı olduğunu düşünmüyorum.E ve C vitaminleri bakteriler üzerinde bazı çalışmalarda olumlu sonuçlar verse de bazı çalışmalarda ise vermemişler.yani bu vitaminler bile kesin yararlı diye sunulamıyor.

şöylede bir şey var; b12 vitamini çok önemli.antibiyotikler b12 vitaminini anında tüketiyor.o yüzden doktor kontrolünde b12 takviyesi alınması gerekiyor.

tavanic tarzı ilaçları da kullanmayın.çünkü kas hastalıklarına yol açıyor.öyle bir şey oldu mu intihara kadar sürüklenebilirsiniz.doktorlar yazarlar merak etmeyin ama bir şey oldu mu bu ilaçtan kaynaklı değil derler.bu şekilde kendileri bir güzel işin içinden çıkarlar.ama siz ömür boyu çekeceğiniz yeni bir hastalıkla başbaşa kalırsınız.
Kardeşim kas hastalıkları derken kas ağrıları mı ? O tür ilaçlarla ilgili bişey duymuştum sanki yoksa sinir sistemiyle mi alakalı?
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

nedeni saptanamayan kas ağrıları,tendon ağrıları vb.zaten ilaçların prospektüsünde destan gibi yazmışlar hepsini.ekşi sözlükte de bu yönde yazılar var.dikkat etmek lazım.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

ABittersweetLi yazdı:nedeni saptanamayan kas ağrıları,tendon ağrıları vb.zaten ilaçların prospektüsünde destan gibi yazmışlar hepsini.ekşi sözlükte de bu yönde yazılar var.dikkat etmek lazım.
Yan etkilerinin cok oldugu dogru ama malesef bu hastaliktada fazla alternatif yok. Bu ilaclarin ezbere degil doktor kontrolunde alinmasi gerekir.
ordulu52

Kc34 yazdı:Peki prostatinin sert ve kasilmis oldugunu kim tespit etti?
Zafer hoca söledi ödem var dedi.Cüneyt hocada ödem varsa prostat serttir dedi.Cüneyt hoca sadece masaj yaparım dedi ilgi alanı olmadığını söledi onu duyunca rektal yaptırma gereği duymadım lakin istediğin zaman masaja gelebilirsin dedi hiç yoktan gerçekçi bir insan 30 dk hastalık üzerine sohbet ettik.Böle hocalar bulmakta zor olurda pi harici bir rahatsızlığım olursa genital sistemle ilgili gideceğim ilk hoca.Abitter kardeşim allah şifanı versin sen bu hırsla hepsini yenersin yaşın daha genç diye biliyorum.