Kronik Prostatit Kalıcımı?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
fly17

Re: Kronik Prostatit Kalıcımı?

Mesaj gönderen fly17 »

Kc34 yazdı:Valla prostatit olup burda cocuk sahibi veya eşi hamile insanlar var. Bu rahatsizlik ilerde kanserde yapmiyor. Bu prostat denen organa her antibiyotik nufuz etmez. Belli ilaclari vardir ve tek cozumude bu antibiyotiklerin en etkili olanlarini kullanmaktan gecer. Ben nerdeyse bir aydir her turlu agir antibiyotigi kullandim sadece yan etki olarak kabizlik yaptilar onuda dogru beslenme ve takviyelerle hallediyorsun. Bence oyle miyim boylemiyim diyerek dusunmektense cevrende sorusturup iyi bir doktora gitmen. O zamana kadarda arastirma inceleme yapma sonra gel doktor ne dedi ne ilac verdi burdan yaz bize.
peki teşekkür ederim en mantıklısı dediğinizi yapmak zaten araştırmak bir işe yaramıyor can sıkıntısından başka
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

fly17 yazdı:
ordulu52 yazdı:Hastalığın fizyolojisine bakarsan stress bağırsak ilişki mesane enfeksiyon nörolojik.etken sebep çok bnde sadece bağırsak enfeksiyonu oldu ardından bu bok başladı.Tahminimce sende stress etken olmuş adnan Arıcan ın şu lafı çok hoşuma gitmişti bu prostat 3 şeyi etkiler mesane penis ve beyni.biri geçse diğeri geçmez en önemli şey psikolojiyi yüksek tutmak.
aynen stres çok bende arkadaşta biraz canımı sıktı yok şöyle olur felan sınava o kadar çalıştık sık idrar geliyor sınavda tuvalet imkanıda yok boşa çalıştık kısacası
Kafan orda olursa hep idrarin gelir. Mesela ben ne zaman uzun yola ciksam arabaya biner binmez idrarim gelir. Cunku kafa orda :lol:
ordulu52

Mesaj gönderen ordulu52 »

Kardeşim sen rahat ol ufak bi enf olabilir sikin kalkıosa sıkıntı etme bu forumada girme gireceksende öncelikle 4 kap testi rektal tuşe ve trus yaptır ardından gel oku forumu.
mustafa0677
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen mustafa0677 »

ordulu52 yazdı:Mustafa abi dinle 18 yaşında pi mi olur amk idrar yolu enfeksiyonudur ürispas ne alaka amk kesin bezmialeme gitmiştir.
Prostatit 5500 iş gününü tamamlayan işçinin emekli olması gibi bişe değil, 18 yaşında da olur : )
fly17

Mesaj gönderen fly17 »

Kc34 yazdı:
fly17 yazdı:
ordulu52 yazdı:Hastalığın fizyolojisine bakarsan stress bağırsak ilişki mesane enfeksiyon nörolojik.etken sebep çok bnde sadece bağırsak enfeksiyonu oldu ardından bu bok başladı.Tahminimce sende stress etken olmuş adnan Arıcan ın şu lafı çok hoşuma gitmişti bu prostat 3 şeyi etkiler mesane penis ve beyni.biri geçse diğeri geçmez en önemli şey psikolojiyi yüksek tutmak.
aynen stres çok bende arkadaşta biraz canımı sıktı yok şöyle olur felan sınava o kadar çalıştık sık idrar geliyor sınavda tuvalet imkanıda yok boşa çalıştık kısacası
Kafan orda olursa hep idrarin gelir. Mesela ben ne zaman uzun yola ciksam arabaya biner binmez idrarim gelir. Cunku kafa orda :lol:
aynen psikoloji çok önemli :D biraz takıntılı biriyim açıkcası kafamda diyorum geldi gelicek :D
fly17

Mesaj gönderen fly17 »

ordulu52 yazdı:Kardeşim sen rahat ol ufak bi enf olabilir sikin kalkıosa sıkıntı etme bu forumada girme gireceksende öncelikle 4 kap testi rektal tuşe ve trus yaptır ardından gel oku forumu.
yok o konuda sıkıntı çekmiyorum :D
mustafa0677

Zaten bu hastalık çoğunlukla takıntılı ve anksiyetesi bozuk insarlarda görülüyomuş. Moral artınca çiş azalıyo : )
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

mustafa0677 yazdı:Zaten bu hastalık çoğunlukla takıntılı ve anksiyetesi bozuk insarlarda görülüyomuş. Moral artınca çiş azalıyo : )
Iki gundur bazen surda geyik yapiyoruz o bile iyi geldi bana yemin ediyorum. Demekki oraya odakli yasamicaksin boyle boyle duzeliyor insan :lol:
biks

Mesaj gönderen biks »

Geçer kardeşim yaşın genç rektal yani parmağıyla prostatına baksın sağlam doktor anlar zaten prosttta ödem var mı yok mıu benim baktı direk dedi ödem var prostatitsin diye lokosit falan bakmamıştı ama forumu gez tavsiye edilen doktorlardan birine git ben isim vermiyim sen karar ver
mustafa0677

Kc34 yazdı:
mustafa0677 yazdı:Zaten bu hastalık çoğunlukla takıntılı ve anksiyetesi bozuk insarlarda görülüyomuş. Moral artınca çiş azalıyo : )
Iki gundur bazen surda geyik yapiyoruz o bile iyi geldi bana yemin ediyorum. Demekki oraya odakli yasamicaksin boyle boyle duzeliyor insan :lol:
Ölüm raporuna kronik prostatit yazılan olmamış şimdiye kadar, raad olun : )
mustafa0677

Benim bi doktor arkadaş var, Ürolog hocaları şey dermiş ''Olm bak gelen hastalar dışarda 100 lira verip profesörün eline verdim diye dalga geçiyolar, hastayı elle muayene ettikten sonra götüne de bi de parmak atın ki dışarıda sizle dalga geçemesinler..'' : )
biks

Mesaj gönderen biks »

He forumda yazılan herşeyide üzerine alma adam 10 senedir hastayım diyor başlamış iyi dönem geçirmiş nüksetmiş 10 senedir kötüyüm yazabiliyor ya da 2 senedir var doktora gidicem korkuyorum fırsatım olmadı diyor hep aynı seyretmez istisnai durumlar haricinde üzerine düşünce atlatılabilecek en azından çekilecek duruma gelir ben daha gelemedim ama gelicem hissediyorum:) bu arada senin prostatit olduğunu düşünmüyorum türkiyedki ürologların yuzde 90 ından daha bilgili olduğumu düşünerekten benim kadar makale okumamışlardır bilg müh yerine tıp yazaydım hepiniz için uğraşırdım neyse uzattım iyi geceler
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

mustafa0677 yazdı:
Kc34 yazdı:
Ölüm raporuna kronik prostatit yazılan olmamış şimdiye kadar, raad olun : )
Oldurse daha iyi süründürüyor mübarek :lol:
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

biks yazdı:He forumda yazılan herşeyide üzerine alma adam 10 senedir hastayım diyor başlamış iyi dönem geçirmiş nüksetmiş 10 senedir kötüyüm yazabiliyor ya da 2 senedir var doktora gidicem korkuyorum fırsatım olmadı diyor hep aynı seyretmez istisnai durumlar haricinde üzerine düşünce atlatılabilecek en azından çekilecek duruma gelir ben daha gelemedim ama gelicem hissediyorum:) bu arada senin prostatit olduğunu düşünmüyorum türkiyedki ürologların yuzde 90 ından daha bilgili olduğumu düşünerekten benim kadar makale okumamışlardır bilg müh yerine tıp yazaydım hepiniz için uğraşırdım neyse uzattım iyi geceler
Sende birsey yok turp gibisin sana gelme buralara dedim hala geliyosun yoksa bizi mi özledin :lol:
biks

Mesaj gönderen biks »

Kc34 yazdı:
biks yazdı:He forumda yazılan herşeyide üzerine alma adam 10 senedir hastayım diyor başlamış iyi dönem geçirmiş nüksetmiş 10 senedir kötüyüm yazabiliyor ya da 2 senedir var doktora gidicem korkuyorum fırsatım olmadı diyor hep aynı seyretmez istisnai durumlar haricinde üzerine düşünce atlatılabilecek en azından çekilecek duruma gelir ben daha gelemedim ama gelicem hissediyorum:) bu arada senin prostatit olduğunu düşünmüyorum türkiyedki ürologların yuzde 90 ından daha bilgili olduğumu düşünerekten benim kadar makale okumamışlardır bilg müh yerine tıp yazaydım hepiniz için uğraşırdım neyse uzattım iyi geceler
Sende birsey yok turp gibisin sana gelme buralara dedim hala geliyosun yoksa bizi mi özledin :lol:
Özledim ya yoksa gelmem:) he bide probiyotik olarak en sağlamından ne tavsiye ediliyor bilgisi olan var mı
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Gunde 2 tane reflor kullanman yeterli olur. Bunun yaninda kuru uzum kuru incir kuru kayısı ye baya bağırsaklari toparlar.
son
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen son »

tedavisi zor bir hastalık ben kurtulamadım inşallah sizler kurtulursunuz
fly17

Mesaj gönderen fly17 »

son yazdı:tedavisi zor bir hastalık ben kurtulamadım inşallah sizler kurtulursunuz
sizde belirtileri nedir bu hastalığın bide hiçmi düzelmiyorsunuz?
son

Mesaj gönderen son »

Bende penisin şapka kısmında ve testisin altında prostatın olduğu bölgede bir yıldır sürekli hafif şiddete acı acı yanma sızlama var hiç geçmedi
Armegeddon

Mesaj gönderen Armegeddon »

Hastalık kalıcı değil sadece doğru tedaviyi bulmak zaman alıyor ben iyileşicem belki yarın belki 5 sene sonra ama bir gün kesin bitecek
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

benim deneyimlerime ve gözlemlerime göre prostat deformasyona uğradığı için bu hastalık kalıcıdır.uygun tedavi ile bütün şikayetleriniz sıfırlansa bile bazı durumlarda mutlaka geri gelecektir.bu süre ister 1 ay isterse 1 sene olsun.mutlaka geri gelir.hatta bu konuda dr adnan arıcan bir arkadaşa bu hastalık illaki bir yerde nüks eder demişti.zaten bunun örnekleri ile çok karşılaştım.forum içi ve forum dışı kafadan benim hatırladığım 5 kişi tamamen iyileştiklerini söyledikten belirli bir süre sonra nüks yaşadılar.demem o ki kendinize dikkat edin.boş verip en başa dönmeyin sonra.o kadar tedavi o kadar masraflar boşa gider.

bu arada benim 1 kronik rahatsızlığım daha meydana çıktı.yani prostatitte dahil toplamda 6 tane kronik rahatsızlığım var :) kendim > hz.eyüp olarak görmeye başladım.onda bile bu kadar rahatsızlık yoktu sanırım :) gecen cumartesi doktor ile görüşüyorum.dedi ki; sen dünyanın en şanssız insanısın.nasıl dayanıyorsun filan dedi.dedim ne dayanacağım.ölümü bekliyorum dedim.iman olmasa çoktan intihar etmiştim dedim.ulan bir kaza kurşunu da gelmiyor be.

bu forum hariç 5 foruma daha üyeyim.artık siz anlayın durumu.

yani bi prostatit var diye kendinizi şanssız hissetmeyin.bana göre çok ballısınız :) tabi herkesin derdi kendine.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ABittersweetLi yazdı:benim deneyimlerime ve gözclemlerime göre prostat deformasyona uğradığı için bu hastalık kalıcıdır.uygun tedavi ile bütün şikayetleriniz sıfırlansa bile bazı durumlarda mutlaka geri gelecektir.bu süre ister 1 ay isterse 1 sene olsun.mutlaka geri gelir.hatta bu konuda dr adnan arıcan bir arkadaşa bu hastalık illaki bir yerde nüks eder demişti.zaten bunun örnekleri ile çok karşılaştım.forum içi ve forum dışı kafadan benim hatırladığım 5 kişi tamamen iyileştiklerini söyledikten belirli bir süre sonra nüks yaşadılar.demem o ki kendinize dikkat edin.boş verip en başa dönmeyin sonra.o kadar tedavi o kadar masraflar boşa gider.

bu arada benim 1 kronik rahatsızlığım daha meydana çıktı.yani prostatitte dahil toplamda 6 tane kronik rahatsızlığım var :) kendim > hz.eyüp olarak görmeye başladım.onda bile bu kadar rahatsızlık yoktu sanırım :) gecen cumartesi doktor ile görüşüyorum.dedi ki; sen dünyanın en şanssız insanısın.nasıl dayanıyorsun filan dedi.dedim ne dayanacağım.ölümü bekliyorum dedim.iman olmasa çoktan intihar etmiştim dedim.ulan bir kaza kurşunu da gelmiyor be.

yani bi prostatit var diye kendinizi şanssız hissetmeyin.bana göre çok ballısınız :) tabi herkesin derdi kendine.
Gecmis olsun Abitter kardeşim,allah sifa versin...yinede şükredelim.Ne amansiz hastaliklar var.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

abittere katiliyorum 20 senedir hasta olanlar var adam bir kamyon antibiyotik icmis genemi ölmedi bu mikrop o kadar antibiyotige illaki öluyor amaaa deformasyon olayi dedimiz sey bu banada bir doktor demisti prostat deforme oldumu eski haline mumkun degil donmuyor dedi yoksa 20 senede ne iyilesmiyor ki kendini onaran bir sey olsa eminim onarirdi hepimiz yillardir cekiyoruz ne degisti hep ayni agrimiz hafifliyor gibi geliyor fakat bence bu agrinin hafiflemesi degil aciya alismamiz ve agri esigimizin yukselmesidir keske iyilessek fakat ne yazikki gercek bu
ordulu52

Mesaj gönderen ordulu52 »

Hastalığın bu şekilde iz bırakmasının sebebi bence doktorlar,adam akıllı tahlil tetkik vs yapmadan göndermeleri, psikolojik diyenler, düşünme diyenler tedaviyi erteletiyor.Geçen forumda bir yazı paylaştım tüberküloz bulundu diye.Adam 8 yıldır ağrı şikayeti çekmekte en sonunda üzerine düşüyorlar mikrop bulunuyor ve 4 lü bir kombinle hastayı %100 iyileştirip 2 yıl takip ediyor ve sıfır nüks.Şunun için söyledim Prostata Tüberküloz bulaşmış ve illet mikrop cidden ciğeri çürütebilen bir mikrop 8 yıldır adamın prostatında hiç mi deformasyon oluşturmadı.Artı yabancı forumlarda da üzerinde çok tartışılan görüntüleme olayı çoğu kişinin trus ve mr görüntülerinde herhangi bir nodul kalifikasyon tahriş ödem büyüme gözükmüyor.Öle bir organki sikin mesanenin beyni gibi kısa devre yaptımı tamiri zor oluyor.Devreler bozulduğu için kiminde sürekli çiş sinyali gönderiyor kiminde ağrı sinyali kiminde farklı sinyaller gitmekte kiminde hiçbir şey.Belkide hastalığın ilerleyen yaşlarda iyiye gitmesinin sebebi İyi Huylu Prostat büyümesi vücuttaki kanla beraber oraya daha çok trombosit yapıcı hücreler ulaşıyor ve kendini toparlıyo.Benim şahsi fikrim bu hastalığa sahip kişilerin öncelikle kaliteli bir lab veya hastanede Rektal kontrol ödem için PCR-ARB MR-TRUS çıkan mikroba göre antibiyogram lakin bu ilaçları ürolog(Ürologun Mikrobiyal Anlamda Bilgisi Çekirdek Kadar) değil enfeksiyon mikrobiyoloji bölümü yazsın.Artı kültür olayı hikaye Amk Amerikada 20-25 gün sürüyor kültür bizde 2 gün.Paylaştığım Tüberküloz yazısında üreme 20.gün oluyor.Ve orda çoğu kişide üreme var.Bizim forumda %10'u geçmez.Bize yazsın doktor geniş spektrumlu antibiyotik yollasın Siktiğim doktoru.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

kadir yazdı:
ABittersweetLi yazdı:benim deneyimlerime ve gözclemlerime göre prostat deformasyona uğradığı için bu hastalık kalıcıdır.uygun tedavi ile bütün şikayetleriniz sıfırlansa bile bazı durumlarda mutlaka geri gelecektir.bu süre ister 1 ay isterse 1 sene olsun.mutlaka geri gelir.hatta bu konuda dr adnan arıcan bir arkadaşa bu hastalık illaki bir yerde nüks eder demişti.zaten bunun örnekleri ile çok karşılaştım.forum içi ve forum dışı kafadan benim hatırladığım 5 kişi tamamen iyileştiklerini söyledikten belirli bir süre sonra nüks yaşadılar.demem o ki kendinize dikkat edin.boş verip en başa dönmeyin sonra.o kadar tedavi o kadar masraflar boşa gider.

Gecmis olsun Abitter kardeşim,allah sifa versin...yinede şükredelim.Ne amansiz hastaliklar var.
Teşekkürler abi.benim hastalıklarımda maalesef amansız sınıfına girenlerden.yapacak bir şey yok ne yapalım.biraz dişimizi sıkıp ölümü bekleyeceğiz.