Kronik Prostatit Kalıcımı?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Bayrak2534
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Re: Kronik Prostatit Kalıcımı?

Mesaj gönderen Bayrak2534 »

Bende 2000 yıldın bel soğukluğu geçirdim tedavi oldum 2013 sık idrar hıssı oluşuyor başka hiç bir şikayetim yoktu
ve Bakırköy dr Sami eğitim hastanesine gittim porostat sıvısından 3 kap testi yaptı. ( bulaşıcı bir hastalık geçirdinmi sordu bende evet dedim ) hiçbir üreme yoktu sen k.prostatsın dedi
Tavanıc 500- rantudıl 90 mg - prostagood 169 mg. 6 hafta içtim hiç bir şikayetim kalmadı ve acı ekşi kahve vs yiyip içiyordum . Takı 2016 kasım ayına kadar bu defa makatta - yumurtalık altında yanma sık ıdrar hıssı idrarı yaptıktan sonra varmış gıbı bir hıs oluyor . Kan idrar kültürü işeme testi utrasyon yaptırdım Arkadaşın dediği gibi Prof doç kalmadı gittim sende birşey yok diyiyorlar özellikle 2013 k prostat teşhisi koydular diyiyorum alakası yok diyiyorlar 10 gün önce bir Prof gittim oda
2 tane ilaç verdi
flomax mr 0.4 / avodart 0,5 iki ay iç bakalım dedi ama hiç bir değişiklik yok her halde En son Zafer hocaya gidip prostat sıvısından test yaptıracağım Veya tavsiyesi olan????
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Bayrak2534 yazdı:Bende 2000 yıldın bel soğukluğu geçirdim tedavi oldum 2013 sık idrar hıssı oluşuyor başka hiç bir şikayetim yoktu
ve Bakırköy dr Sami eğitim hastanesine gittim porostat sıvısından 3 kap testi yaptı. ( bulaşıcı bir hastalık geçirdinmi sordu bende evet dedim ) hiçbir üreme yoktu sen k.prostatsın dedi
Tavanıc 500- rantudıl 90 mg - prostagood 169 mg. 6 hafta içtim hiç bir şikayetim kalmadı ve acı ekşi kahve vs yiyip içiyordum . Takı 2016 kasım ayına kadar bu defa makatta - yumurtalık altında yanma sık ıdrar hıssı idrarı yaptıktan sonra varmış gıbı bir hıs oluyor . Kan idrar kültürü işeme testi utrasyon yaptırdım Arkadaşın dediği gibi Prof doç kalmadı gittim sende birşey yok diyiyorlar özellikle 2013 k prostat teşhisi koydular diyiyorum alakası yok diyiyorlar 10 gün önce bir Prof gittim oda
2 tane ilaç verdi
flomax mr 0.4 / avodart 0,5 iki ay iç bakalım dedi ama hiç bir değişiklik yok her halde En son Zafer hocaya gidip prostat sıvısından test yaptıracağım Veya tavsiyesi olan????
Prostat sıvısından pcr yaptırabilirsin cinsel yolla bulaşan hastalıklar için en hassas testtir. Eğer etkeni yakalabilirse etkene göre spesifik tedavı uygulanır
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Bayrak2534 yazdı:Bende 2000 yıldın bel soğukluğu geçirdim tedavi oldum 2013 sık idrar hıssı oluşuyor başka hiç bir şikayetim yoktu
2 tane ilaç verdi
senin durumun biraz bana benziyor sık idrar ,testislaerde ,makat da yanma ,bende ek olarak idrar debisinde azalma var ,2 senedir düzelmedi..
Bayrak2534

Ok peki 2013 de 45 gün içtiğim antibiyotikler o virüsü yok etmemişlermidir ?? Çünkü çok güçlü antibiyotikti
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Bayrak2534 yazdı:Ok peki 2013 de 45 gün içtiğim antibiyotikler o virüsü yok etmemişlermidir ?? Çünkü çok güçlü antibiyotikti
bu hastalığa yakalandın mı dikkat edeceksin ,belirtiler geçsede prostat normal insana göre daha hassas olduğundan nüks olma olasılığı yüksektir..
dreamer8
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen dreamer8 »

Prostatit kelimesini duyan doktor zaten 45 gün antibiyotiği dayıyor. Tıp dünyasında nasıl bir yer ettiyse bu uygulama. Hastalardan doğru düzgün faydasını gören de görmedim. Bana da uygulandı 45 gün antibiyotik. 3 yıldır bu derdi çekiyorum. Prostat belalı bir organ, bir kere arıza verdi mi, hasta onunla yaşamayı öğrenmeli. Bu arada bu hastalıktan kurtulmak adına hırs yapan, önüne gelen her ilacı, tedaviyi uygulayan, duyduğu tüm hekimlere giden, duyduğu tüm beslenme ve diyet önerilerini, kürleri yapan ve başı belaya giren, pişman olan insanların yorumlarını da bekliyorum. Çünkü foruma baktığımda bazı arkadaşlar gerçekten tedavi yollarına çok gözü kara dalıyorlar. Vücudun da bir ilaç tolere sınırı vardır. Allah muhafaza tedavi olayım derken başka sistemleri ve organları da bozabilirler.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Ne yazikki prostatite sebep olan etkenler sadece 1 degil birden fazla. Tek bir patojenden prostatit olmaz eger prostatitseniz bilinki en az iki patojen prostatinizin icinde. O 45 gunluk cipro veya tavanic yazan doktorlar bunun bilincinde degiller. Acip yabanci kaynaklara bakarsaniz saglikli insanlarin %80 inde prostat sivisinda bakteri izole edilmis ancak tek bir patojen oldugu icin prostatite cevirmemis. Bu hastaligin tedavisinde yapilmasi gereken 2 sey var birincisi lokosit kontroluyle tedavi uygulanmasi ikincisi tekli degil ikili hatta uclu ilac kombinasyonu yani hemen hemen her etkene yonelik antibiyotik tedavisinin uygulanmasi. Tekli antibiyotik tedavilerinde genellikle sikayetler artabilir lokosit yukselebilir. Bunun sebebi prostatta mevcut buna direncli olan bakterinin cogalmasidir. Zaten antibiyotiklerin prospektusunu bir zahmet acip okursaniz direncli mikroplar uzun sureli kullanimlarinda enfeksiyonlara sebep olur diyor. Suan bu forumda bir mikrobu oldureyim derken baska bir mikrobun enfeksiyonuna maruz kalan bir arkadas var bu cok iyi bir ornek. Bazi arkadaslar burda cok bilmislik yapiyor ancak hersey bu kadar basit degil ne yazikki.
Bayrak2534

Bayrak2534 yazdı:Hayır iğne tedavisi oldum eğitim araştırmada
Aradan geçmiş 17 yıl ve ben hiç önemsemedim eğitim araştırma hastanesine gittim iğne verdi kullandım ve geçti
Bayrak2534

Eğitim araştırma gittim kan idrar idrar kültürü utrasyon yaptılar birşeyin yok dediler . Şimdi prostat sıvısından bir test yaptırayım ne çıkacak çünkü devlet veya ünv hastanelerinde yapmıyorlar