Sürüntü pcr sonucum

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
NoLemers
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Sürüntü pcr sonucum

Mesaj gönderen NoLemers »

İdrarda yanma şikayetiyle gittim idrarda lökosit cıkınca ve cinsel yolla bulaşan hastalık şüphesiyle pcr testi yapıldı penis ucu sürüntü yoluyla. Sonuç çıkana kadar inflex ve flagly yazdı 2 gün sonra sonuç çıktı uroplasma be klimadya pozitif çıkınca bu ilaçları pazara kadar kullan flaglyi günde 3 e çıkart sonrasında azeltin 500 ve tetradox yazdı bu tedavi sizce iyi midir benim sorunumu çözer mi
Madmax
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Re: Sürüntü pcr sonucum

Mesaj gönderen Madmax »

1. Ne zamandan beridir şüpheli ilişki ve ağrılar ne zaman başladı.
2. Sana kültür antibiyoğram yaptırmanı öneririm.
3. Klamidya kolay bir haftalık doksosiklin yeterlidir.
4 ureplasma için birşey diyemem benim naçizane tavsiyem minimum 4 hafta uygun anti al. İşte burası çok önemli ureaplasma hücredıvarı olmayan bakterilerdir. Eğer kolonileşmişse biraz zor yok olur. Tetradox ureaplasmada çalışıyor ama yine antibyoğram yaptır.
Not. Lütfen tedavini takip et. Tam takır iyileştiğinden emin ol. Tedavi sonrası kontrol tesleri yaptır. Bunuda sadece üreaplasma ve klamidya odaklı yaptır. Sonra genel kültür yaptır. Üreaplasma için pcr odaklı test yapsan daha iyi olur. Az kolonili ureplasma bazen kültürlerde üremiyor ama pcr testi yakalıyor. Bu çok önemli geçmiş olsun
NoLemers

Madmax yazdı: 26.05.2024 - 14:47 1. Ne zamandan beridir şüpheli ilişki ve ağrılar ne zaman başladı.
2. Sana kültür antibiyoğram yaptırmanı öneririm.
3. Klamidya kolay bir haftalık doksosiklin yeterlidir.
4 ureplasma için birşey diyemem benim naçizane tavsiyem minimum 4 hafta uygun anti al. İşte burası çok önemli ureaplasma hücredıvarı olmayan bakterilerdir. Eğer kolonileşmişse biraz zor yok olur. Tetradox ureaplasmada çalışıyor ama yine antibyoğram yaptır.
Not. Lütfen tedavini takip et. Tam takır iyileştiğinden emin ol. Tedavi sonrası kontrol tesleri yaptır. Bunuda sadece üreaplasma ve klamidya odaklı yaptır. Sonra genel kültür yaptır. Üreaplasma için pcr odaklı test yapsan daha iyi olur. Az kolonili ureplasma bazen kültürlerde üremiyor ama pcr testi yakalıyor. Bu çok önemli geçmiş olsun
Çok teşekkür ederim. Kültür antibiyogram yapmayı doktor tercih etmemiş sanırım. Hali hazırda yapılması gereken bir şeyi neden tercih etmezler anlamadım şuan bu ilaçları 2 hafta kullanmam söylendi sonra tekrar sürüntüden pcr bakıcak sanırım eğer pcrda üreme olmazsa iyileştim diye varsayabilir ben 2 hafta daha ant kullanmak istediğimi mi söylemeliyim ?
Madmax

Mesaj gönderen Madmax »

Böyle birşey söylersen hayır diyecektir muhtemelen. Ama siz yinede dr tavsiyelerini uygulayın. Kadir abiyi bekleyin yada tecrübeli abilerimizi
NoLemers

Bu arada pcr testi prostat masajından sonra yapılmadı sadece penis ucumdan pamukla örnek olarak yapıldı özel mesajdan pcrı nerde yaptırdın diye soranlar olmuş açıklık getireyim dedim
Madmax

Mesaj gönderen Madmax »

Kardeşim sen eniyisi Kadir abiyi bekle onun tavsiyelerini al. Yolun başındasın sonra hayatın darma duman olmasın lütfen. Bu işin şakası yok haberin olsun. Tavsiyeleri harfiyen uygula belki ömür boyu dua edersin.
NoLemers

Madmax yazdı: 26.05.2024 - 15:42 Kardeşim sen eniyisi Kadir abiyi bekle onun tavsiyelerini al. Yolun başındasın sonra hayatın darma duman olmasın lütfen. Bu işin şakası yok haberin olsun. Tavsiyeleri harfiyen uygula belki ömür boyu dua edersin.
Yok ben daha önce prostatit tanısı almıştım zaten bu üzerine tüy dikmek oldu ama teşekkür ederim özveri ve ilgin için
Madmax

Mesaj gönderen Madmax »

Rica ederim
cevik
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen cevik »

Hastalık baslangıcı 2014 yazmışsınız hiç mi bugüne kadar PCR kültür yada lökosit sayımına gitmediniz merak ettim...
Birde hocam en yakın ilişkiniz ne zaman oldu..
NoLemers

cevik yazdı: 26.05.2024 - 18:20 Hastalık baslangıcı 2014 yazmışsınız hiç mi bugüne kadar PCR kültür yada lökosit sayımına gitmediniz merak ettim...
Birde hocam en yakın ilişkiniz ne zaman oldu..
Lokosit sayıldı daha önce cıkmıştı yıllar önce pcr yaptırmadım bi sıkıntım yoktu en yakın ilişkim 1 hafta önce ama ondan 1 ay önce girdiğim ilişkiden kaptığımı düşünüyorum
53535353

Mesaj gönderen 53535353 »

NoLemers yazdı: 26.05.2024 - 15:38 Bu arada pcr testi prostat masajından sonra yapılmadı sadece penis ucumdan pamukla örnek olarak yapıldı özel mesajdan pcrı nerde yaptırdın diye soranlar olmuş açıklık getireyim dedim
Kral bende de urealplasma var kültür testi için penis ununtan çubuk batırıldı fakat üreme olmadı nasıl alınmalı örnek
NoLemers

53535353 yazdı: 27.05.2024 - 01:50
NoLemers yazdı: 26.05.2024 - 15:38 Bu arada pcr testi prostat masajından sonra yapılmadı sadece penis ucumdan pamukla örnek olarak yapıldı özel mesajdan pcrı nerde yaptırdın diye soranlar olmuş açıklık getireyim dedim
Kral bende de urealplasma var kültür testi için penis ununtan çubuk batırıldı fakat üreme olmadı nasıl alınmalı örnek
Benden o şekilde alındı bir daha baktır bence
53535353

Mesaj gönderen 53535353 »

NoLemers yazdı: 27.05.2024 - 05:14
53535353 yazdı: 27.05.2024 - 01:50
Benden o şekilde alındı bir daha baktır bence
Usta tekrar pcr testi verdim doktor ne biliyim çok sallamadı gibi 17 li panelmiş urealplasma normalde çok önemli bir bakteri değil dedi
Sordum prostatit falan yapabilirmi diye yok dedi
Pelvik ağrım var dedim testisim sağ tarafı şiş dedim ben şişlik görmedim dedi pelvik ağrı yapmaz dedi
Kültür antibiyogram yapıcakmısınız dedim kültürde zor ürer dedi test sonuçların gelsin konuşuruz dedi
Anladığım kadarıyla pcr da pozitif çıkarsa antibiyotik yazıp sallıcak
Doktorun ümünü sıkasım geldi