Bir konuya dikkat çekmek istiyorum...

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Bir konuya dikkat çekmek istiyorum...

Mesaj gönderen kadir »

Forumumuzun kuruluş amacı "kronik prostatit" hastalarına yardımcı olmaktır. Karşılık beklemeden özveri ile bu forumda hastalara yardımcı olmaya çalısıyoruz. Bu hastalığı yasamış bireyler olarak, bende dahil burada tecrübelerimizi paylaşiyoruz.
Bir çok dr bu hastalığa maruz kalan insanları muayene etmekten kaçar olmuş ve başından savarak hastayı kaderiyle başbaşa bırakmış yıllar yılı.Bazıları "tedavisi yok" demiş( genellikle devlette)Bazılarıda para makinası olarak görmüş.(genellikle özelde). Cinselliği ayıp sayan ataerkil toplumumuzda, erkeklerin cinsellik mekanizmasinin arıza vermesinin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz ve yasiyoruz. Ve bu hastaligı en yakınimizdan bile saklamamiz, ayrıca drların aymazlıgı gibi psikolojik baskılar alt benliğimizde birikerek yeni bir psikosomatik hastalıgıda beraberinde getiriyor.( Bazi drlara cevap icin iyi bir sebep oluyor.. "seninki bsigolojih" deyip savıyor. Bu durum allta yatan hastalığımızıda olumsuz etkileyerek iyileşmemizi geciktiriyor, engelliyor. Drların agzindan kerpetenle laf almaya calisirken, yerin dibine giren hasta psikolojisini çok iyi bilirim. Bu forum bir nebze o durumlar icin bir nefestir.
Her hasta iyileşmek ister dogal olarak... fakat bu hastalik baska hastaliklar gibi degil..bu hastalikta herzaman 2+2=4 etmiyor. Variable bir hastalik, her hastanin kendi hastalıgının gidişatını ve kategorizasyonunu bilmesi gerekir.
Şu konuyuda belirtmekte fayda mülahaza ediyorum ayrıca,biz burada kimseye sizi iyileştireceğiz diye söz vermiyoruz, tahhütte bulunmuyoruz. Fayda görmediginiz dru burada paylaşabilirsiniz onda sorun yok. Forumumuzun bu konuda hicbir sorumlulugu yoktur. Hiç bir dr yada laboratuarada kefil değiliz olamayız.
Burada sadece tecrübeler paylaşılır ve yardımlaşılır, bilgi edinilir.
Foruma kayıt olan üyeler kayıt olurken zaten bunu kabul edip öyle üye olurlar.
Ayrıca forumda, "yardım edin" " acil yardım" gibi başlıklar yasaktir, kurallar içinde yer almaktaktadir.
"Teknik destek"istemekte bu kurallarin içindedir.
Bilgilerinize.
İyi günler.
emre034
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Bir konuya dikkat çekmek istiyorum...

Mesaj gönderen emre034 »

Hepiniz keşke bakteriyi bulup ona göre yol kat etseniz.. 9 ay sonra bu gün bakteriyi yakaladım ve 4 Ay anti kullandım, 3 ayını dirençli olanlarla geçirmişim.

Keşke günlerce bakteri arasaymışım, şimdi antibiyograma göre tedaviye başlayacağım inşallah. Burada her yazan yorumu değil, tedavi olmuş iyileşmiş kişilerin bilgilerine itimat edin.

Herkesin derdi acil, Acilen tedavi olmak istiyor..... Dikkat ediyorum birisi yazmış acil bu sorunum var, içeride başka birisi başka soru sormaya kalkmış. Biri bacağım diğeri sırtım ağrıyor gibi,

Forumda genel bir temizlik yapılması şart
Burakgsgs
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Burakgsgs »

emre034 yazdı:Hepiniz keşke bakteriyi bulup ona göre yol kat etseniz.. 9 ay sonra bu gün bakteriyi yakaladım ve 4 Ay anti kullandım, 3 ayını dirençli olanlarla geçirmişim.

Keşke günlerce bakteri arasaymışım, şimdi antibiyograma göre tedaviye başlayacağım inşallah. Burada her yazan yorumu değil, tedavi olmuş iyileşmiş kişilerin bilgilerine itimat edin.

Herkesin derdi acil, Acilen tedavi olmak istiyor..... Dikkat ediyorum birisi yazmış acil bu sorunum var, içeride başka birisi başka soru sormaya kalkmış. Biri bacağım diğeri sırtım ağrıyor gibi,

Forumda genel bir temizlik yapılması şart
nasıl buldunuz bakteriyi
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

bu hastalığa ne zaman yakalandığımı unuttum. belki 5 yıl belki de 7 yıl. zaman su gibi akıp gidiyor. ilk zamanlar çok zor olsa da zamanla bazı şeylere alışıveriyorsun. forumdakiler dışında hiç kimseye de bir şey söylenmiyor. kime ne anlatacaksınız ki. en yakın dostunuza anlatsanız bir kaç gün sonra dalgasını geçmeye başlar. gider başkalarına anlatır. ailenize anlatsanız ayrı bir mevzu. onlarda üzülürler. o yüzden forum derdimizi anlatıp çare bulacağımız bir yer oldu her zaman. kadir abi de sağ olsun foruma sahip çıkıyor. o olmasaydı forumda olmazdı. bu hastalıkta öyle hemen ben iyileşeceğim psikolojisine girmemenizi tavsiye ederim. çünkü bu hastalık zamanla iyileşiyor.
Balbazar10
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Balbazar10 »

ABittersweetLi yazdı:bu hastalığa ne zaman yakalandığımı unuttum. belki 5 yıl belki de 7 yıl. zaman su gibi akıp gidiyor. ilk zamanlar çok zor olsa da zamanla bazı şeylere alışıveriyorsun. forumdakiler dışında hiç kimseye de bir şey söylenmiyor. kime ne anlatacaksınız ki. en yakın dostunuza anlatsanız bir kaç gün sonra dalgasını geçmeye başlar. gider başkalarına anlatır. ailenize anlatsanız ayrı bir mevzu. onlarda üzülürler. o yüzden forum derdimizi anlatıp çare bulacağımız bir yer oldu her zaman. kadir abi de sağ olsun foruma sahip çıkıyor. o olmasaydı forumda olmazdı. bu hastalıkta öyle hemen ben iyileşeceğim psikolojisine girmemenizi tavsiye ederim. çünkü bu hastalık zamanla iyileşiyor.
Dediklerine aynen katılıyorum 7 yıl oldu hastalıkla tanışalı zamanla alıştık şükür şimdi rahatım yok gibi ufak tefek şeyler kaldı hepsi yavaş yavaş kayboldu kimseye anlatamıyosun zaten ailem bide çocukluk arkadaşım biliyor geçecek inşallah hepimiz iyileşeceğiz
Balbazar10
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Balbazar10 »

İyiki varsın kadir abi
demir777

Mesaj gönderen demir777 »

Nacizane önerim insanlara umut vermek adına , Forumda iyileşme hikayeleri diye bir bölüm olmalı , kronik pelvik ağrı sendromlu erkekler için kurulmuş ingilizce dilinde yayın yapan ucpps.men forumu buna iyi bir örnektir , orada iyileşme hikayeleri ön plandadır , ayrıca olumsuz ve karamsar insanların mesajları yayınlamasa ve yahut karamsarlık içeriği diye bir kırmızı bayrak ile yayınlansa daha iyi olur , ve son olarak bilinen durumun aksine bu hastalıktan tamamen iyileşmek uzun bir zaman alsada temelde mümkündür. sağlıklı günler dilerim.
frideweis
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen frideweis »

3 ay önce ilk belirtileri yaşadım aynı gün forumu buldum ve farklı tedavilere başladım 3 ay sonra bugün %70-80 iyiyim ve forum sayesinde oldu bu başlarda çok kötü hissetmiştim ama alıştım ve tedaviye odaklandım 1 kür daha anti tedavim var şuan ve %100 iyi olacağımı düşünüyorum forumda emeği geçen ve doğru tedaviye ulaşmamı sağlayan herkese başta kadir abiye teşekkür ederim ve bütün hasta abilerime sabır dilerim zor bir hastalık ama geçiyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: Bir konuya dikkat çekmek istiyorum...k

Mesaj gönderen kadir »

İyi olmaniza sevindim, şifaniz daim olsun.
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

kadir yazdı:Forumumuzun kuruluş amacı "kronik prostatit" hastalarına yardımcı olmaktır. Karşılık beklemeden özveri ile bu forumda hastalara yardımcı olmaya çalısıyoruz. Bu hastalığı yasamış bireyler olarak, bende dahil burada tecrübelerimizi paylaşiyoruz.
Bir çok dr bu hastalığa maruz kalan insanları muayene etmekten kaçar olmuş ve başından savarak hastayı kaderiyle başbaşa bırakmış yıllar yılı.Bazıları "tedavisi yok" demiş( genellikle devlette)Bazılarıda para makinası olarak görmüş.(genellikle özelde). Cinselliği ayıp sayan ataerkil toplumumuzda, erkeklerin cinsellik mekanizmasinin arıza vermesinin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz ve yasiyoruz. Ve bu hastaligı en yakınimizdan bile saklamamiz, ayrıca drların aymazlıgı gibi psikolojik baskılar alt benliğimizde birikerek yeni bir psikosomatik hastalıgıda beraberinde getiriyor.( Bazi drlara cevap icin iyi bir sebep oluyor.. "seninki bsigolojih" deyip savıyor. Bu durum allta yatan hastalığımızıda olumsuz etkileyerek iyileşmemizi geciktiriyor, engelliyor. Drların agzindan kerpetenle laf almaya calisirken, yerin dibine giren hasta psikolojisini çok iyi bilirim. Bu forum bir nebze o durumlar icin bir nefestir.
Her hasta iyileşmek ister dogal olarak... fakat bu hastalik baska hastaliklar gibi degil..bu hastalikta herzaman 2+2=4 etmiyor. Variable bir hastalik, her hastanin kendi hastalıgının gidişatını ve kategorizasyonunu bilmesi gerekir.
Şu konuyuda belirtmekte fayda mülahaza ediyorum ayrıca,biz burada kimseye sizi iyileştireceğiz diye söz vermiyoruz, tahhütte bulunmuyoruz. Fayda görmediginiz dru burada paylaşabilirsiniz onda sorun yok. Forumumuzun bu konuda hicbir sorumlulugu yoktur. Hiç bir dr yada laboratuarada kefil değiliz olamayız.
Burada sadece tecrübeler paylaşılır ve yardımlaşılır, bilgi edinilir.
Foruma kayıt olan üyeler kayıt olurken zaten bunu kabul edip öyle üye olurlar.
Ayrıca forumda, "yardım edin" " acil yardım" gibi başlıklar yasaktir, kurallar içinde yer almaktaktadir.
"Teknik destek"istemekte bu kurallarin içindedir.
Bilgilerinize.
İyi günler.
Bu forumda gördüğüm en net şey, Kadir beyin insanlara samimi ve özveriyle yardım ediyor olmasıdır. Karşılıksız bir yardım. Zerre beklentisi olduğu düşünülemez dahi. Görünen köy kılavuz istemez. Güzel dualarımız, teşekkürümüz Kadir beye
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ben tsk ederim.
Ahmet10

Mesaj gönderen Ahmet10 »

ABittersweetLi yazdı:bu hastalığa ne zaman yakalandığımı unuttum. belki 5 yıl belki de 7 yıl. zaman su gibi akıp gidiyor. ilk zamanlar çok zor olsa da zamanla bazı şeylere alışıveriyorsun. forumdakiler dışında hiç kimseye de bir şey söylenmiyor. kime ne anlatacaksınız ki. en yakın dostunuza anlatsanız bir kaç gün sonra dalgasını geçmeye başlar. gider başkalarına anlatır. ailenize anlatsanız ayrı bir mevzu. onlarda üzülürler. o yüzden forum derdimizi anlatıp çare bulacağımız bir yer oldu her zaman. kadir abi de sağ olsun foruma sahip çıkıyor. o olmasaydı forumda olmazdı. bu hastalıkta öyle hemen ben iyileşeceğim psikolojisine girmemenizi tavsiye ederim. çünkü bu hastalık zamanla iyileşiyor.
iyi misin ne durumdasin Arkadaşlar bu testis ağrıları boşalmada agri sarimsi tazyiksiz bosalma kalca bacak ağrısı penis kökü ağrısı yanma idrar hissi ömür boyu mu devam edecek kendimi çok kotu hissediyorum hayatim bitmis gibi gecer mi surekli boyle mi devam edecek gecenler kac senede gecti yıllarca boyle yaşanmaz çünkü fromda iyi olan nerdeyse cok az gibi onlarda prostatit değil sanki lutfen yardim edin iyi olanlar iesef igne 5 tane tavanic 2 kutu bitti rahatlama oldu agrilarda ama sonra yine ayni yalvarırım yardim edin ne Zaman gececek bunlar
Akın 3434
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Akın 3434 »

Kime tedavi oluyorsunuz hastalık yeni sanırım üzerine gidin ilk zamanlar tam bir çiledir tedavi aldıkça zaman en büyük ilacıdır hafifler tam geçmese bile 1 yıla kontrol altına alınıyor