Sami varlı tedavisi

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Sami varlı tedavisi

Mesaj gönderen wolfpack »

hakanboran47 yazdı:
wolfpack yazdı:Ama amazonda satilabildigine gore oyle abuk subuk bir ilac degil zaten.
İlaç kulanmaktan öyle korkuyorum ki abi artık tam bir sene oldu bir ağır kesici bile kulanmadım yinede düzeltemedim durumu
Eski ben. Bosuna eziyet cekiyorsun. Ben de oyleydim. Ilacsiz hayat. Ilaclar cok zararlidir daha iyi bunla yasarim kafasi. Su an dedigim tek sey kafama siciim. Bos yere izdirap cektim ben cipro hakkindaki yorumlardan oturu 7 yildir. Tabi ben sana kullan demiyorum yanlis anlama ama bu is ilacsiz, takviyesiz biraz zor. En azindan ben uzun sure ilacsiz her yolu denedim basaramadim. Belki ilacsiz basaran vardir bilemem.
hakanboran47
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen hakanboran47 »

wolfpack yazdı:
hakanboran47 yazdı:
wolfpack yazdı:Ama amazonda satilabildigine gore oyle abuk subuk bir ilac degil zaten.
İlaç kulanmaktan öyle korkuyorum ki abi artık tam bir sene oldu bir ağır kesici bile kulanmadım yinede düzeltemedim durumu
Eski ben. Bosuna eziyet cekiyorsun. Ben de oyleydim. Ilacsiz hayat. Ilaclar cok zararlidir daha iyi bunla yasarim kafasi. Su an dedigim tek sey kafama siciim. Bos yere izdirap cektim ben cipro hakkindaki yorumlardan oturu 7 yildir. Tabi ben sana kullan demiyorum yanlis anlama ama bu is ilacsiz, takviyesiz biraz zor. En azindan ben uzun sure ilacsiz her yolu denedim basaramadim. Belki ilacsiz basaran vardir bilemem.[/quotea

Abi sen haklısın tabikide peki doktor önerin varmı
wolfpack

hakanboran47 yazdı:
wolfpack yazdı:
hakanboran47 yazdı:
Eski ben. Bosuna eziyet cekiyorsun. Ben de oyleydim. Ilacsiz hayat. Ilaclar cok zararlidir daha iyi bunla yasarim kafasi. Su an dedigim tek sey kafama siciim. Bos yere izdirap cektim ben cipro hakkindaki yorumlardan oturu 7 yildir. Tabi ben sana kullan demiyorum yanlis anlama ama bu is ilacsiz, takviyesiz biraz zor. En azindan ben uzun sure ilacsiz her yolu denedim basaramadim. Belki ilacsiz basaran vardir bilemem.[/quotea

Abi sen haklısın tabikide peki doktor önerin varmı
Formda adı gecen doktorlar bu hastalıkta ıyı olanlar ama ben artık ısın doktorlardan cok kısının kendısınde bıttıgıne ınanıyorum. Mesela bana prostat masajları yanında dogru antıbıyotıkler ıyı geldı. Dolayısı ıle ben ıyı masaj yapan urolog aradım. Antıbıyotıgı ıse kendım bakterıme gore calısarak dozunu suresını kendım buldum. Sana ne ıyı gelır kategorın nedır ne degıldır bılemem. Bana cogu dr. cok zaman kaybettırdı. Cok da aklımı karıstırdı. Turkıye'de gıttıgım tek bır urolog vardı o da yıllar once Zafer Oyman'dı. Faydasını gordum mu evet gordum ama dr.lar bır yere kadar dedıgım gıbı. Kıtap al prostatıtle ılgılı. Defalarca tekrar tekrar oku bılgılen zaten sende olanın ne oldugunu da anlarsın zamanla neler yapman gerektıgını de.
wolfpack

Dr.lardan cok sana kadır abıyı onerırım =)
secooo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen secooo »

hakanboran47 yazdı:
secooo yazdı:
hakanboran47 yazdı:
@kadir abi barsaklarım çoktü geceleri bir dk bile gözüme uyku girmiydu titriyordum üşüyordum sürekli ellrrim ayaklarım buz gibiydi antibiyotiklerden sonra öyle oldum sonra sami varlıyı aradım kürünü istedim ama boş kadir abi dilim beyaz ağız kokusu var ve barsaklarım ağrıyor çok kötü bir durum candida mantarı galiba öyle düşünüyorum
süt ve süt ürünlerinide kesmen gerekir damardan ozon tedaviside eklersen iyi olur..
karanfil em hergün onunda faydası var ama yutma..
un şeker fln bahsetmiyorum bile
maya olmayacak yogurt vs kesinlikle olmayacak
Serco abi yoğurt barsaklar için faydalı olduğunu söyliyorlar barsaklarım da mantar çok çoğalmış bilmiyorum ne yapıcam
Bana 3 sene önce candida tedavisini Ender saraç vermişti..Daha öncesinde ibs için ev yoğurdu önermişti lakin kanda candida çıkınca yoğurdu hemen kesti...Çünkü candida ile mücadelede maya asla olmaz..
hakanboran47

secooo yazdı:
hakanboran47 yazdı:
secooo yazdı:
süt ve süt ürünlerinide kesmen gerekir damardan ozon tedaviside eklersen iyi olur..
karanfil em hergün onunda faydası var ama yutma..
un şeker fln bahsetmiyorum bile
maya olmayacak yogurt vs kesinlikle olmayacak
Serco abi yoğurt barsaklar için faydalı olduğunu söyliyorlar barsaklarım da mantar çok çoğalmış bilmiyorum ne yapıcam
Bana 3 sene önce candida tedavisini Ender saraç vermişti..Daha öncesinde ibs için ev yoğurdu önermişti lakin kanda candida çıkınca yoğurdu hemen kesti...Çünkü candida ile mücadelede maya asla olmaz..
Günaydın abi peki candidanınz geçtimi benim ki o kadar çoğalmışki artık nefes alamaz hale gelmişim eklem iskelet sistemi bile sızlatıyor açırı gaz oluyor bende
secooo

Mesaj gönderen secooo »

bendeki geçti mi geçmedi mi çok bilmiyorum ..bisekilde cok sukur düzeldim..Ama senin belliki hem candidan hem metabolic sendromun var..
acilen mayasız glutensiz orta derece proteinli ketojenik diet yapmalısın bu enflamasyonunu azaltır genel sağlık durumun içinde cok iyi olur..
ben hep böyle besleniyorum..
çok iyi sonuclar aldım kan degerleri fiziksel durum vs hususlarda..
bunun dısında mutlaka 16 saat açlık yap..böyle beslen rahatlarsın..
secooo

Mesaj gönderen secooo »

hakanboran47 yazdı:
Dogukan01 yazdı:
hakanboran47 yazdı:
@kadir abi barsaklarım çoktü geceleri bir dk bile gözüme uyku girmiydu titriyordum üşüyordum sürekli ellrrim ayaklarım buz gibiydi antibiyotiklerden sonra öyle oldum sonra sami varlıyı aradım kürünü istedim ama boş kadir abi dilim beyaz ağız kokusu var ve barsaklarım ağrıyor çok kötü bir durum candida mantarı galiba öyle düşünüyorum
Evet candida var sende. Gluteni, fabrikasyon gıdayı unu şekeri hayatından çıkarman gerekiyor başka türlü asla kurtualamzsın
Ben 5 aydan beri şekeri fabrikasyon ütünleri kesmişim abi sadece tam buğday yiyorum oda çok zayıflandım
sağlıklı bir diette zayıflamaman gerekir dietinde yağları arttırıcaksız..Tereyağ hindistan cevizi yağı zeytinyağı ghee gibi yağları..
cevizi bademi fındığı eksik etmeyeceksin porsiyonlarında kalori hesabı yapmayacaksın istediğin kadar yiyeceksin ama keto yapacaksın ve candidaya uyacaksın
hakanboran47

[quote="secooo"]bendeki geçti mi geçmedi mi çok bilmiyorum ..bisekilde cok sukur düzeldim..Ama senin belliki hem candidan hem metabolic sendromun var..
acilen mayasız glutensiz orta derece proteinli ketojenik diet yapmalısın bu enflamasyonunu azaltır genel sağlık durumun içinde cok iyi olur..
ben hep böyle besleniyorum..
çok iyi sonuclar aldım kan degerleri fiziksel durum vs hususlarda..
bunun dısında mutlaka 16 saat açlık yap..böyle beslen rahatlarsın..[/quottşk

Tşk ederim abi ben iki sene prostat la uğaraş şimdi de bütün vucut çok tü allah sonumuzu hayır etsin bilmiyorum artık ne diyecem
secooo

Mesaj gönderen secooo »

dostum amin Allah yardımcısı olsun bütün hastaların...
secooo

Mesaj gönderen secooo »

hakanboran47 yazdı:
kadir yazdı:Kardesim burada kaç kere yazdık... bir tutam 10 tllik ota 2.800 tl isteyen bir adamin dolandırıcı oldugu zaten kabak gibi belli. Niye para kaptiriyorsunuz boyle müptezellere? Bu forumdan kaç kisiyi kovduk böyle hiç araştirmadınizmi?
@kadir abi barsaklarım çoktü geceleri bir dk bile gözüme uyku girmiydu titriyordum üşüyordum sürekli ellrrim ayaklarım buz gibiydi antibiyotiklerden sonra öyle oldum sonra sami varlıyı aradım kürünü istedialım ama boş kadir abi dilim beyaz ağız kokusu var ve barsaklarım ağrıyor çok kötü bir durum candida mantarı galiba öyle düşünüyorum
Dostuma sana daha önce kolonoskopi gastroskopi yapıldı mı?
cilt problemlerin ayak bilek ve dizlerde ödem veya dirseklerinde farklı görünüm var mı..
bu bahsettiğin seyler crohn'da da olur .Yaptırmadıysan kolonoskopii yaptır..
son zamanlarda crp'ne bakıldı mı..iltihabi bağırsak hastalıklarını ekarte etmek için kolon şart sende..
kolit akut kolit ülseratif kolit crohn gibi!!!
hakanboran47

secooo yazdı:
hakanboran47 yazdı:
kadir yazdı:Kardesim burada kaç kere yazdık... bir tutam 10 tllik ota 2.800 tl isteyen bir adamin dolandırıcı oldugu zaten kabak gibi belli. Niye para kaptiriyorsunuz boyle müptezellere? Bu forumdan kaç kisiyi kovduk böyle hiç araştirmadınizmi?
@kadir abi barsaklarım çoktü geceleri bir dk bile gözüme uyku girmiydu titriyordum üşüyordum sürekli ellrrim ayaklarım buz gibiydi antibiyotiklerden sonra öyle oldum sonra sami varlıyı aradım kürünü istedialım ama boş kadir abi dilim beyaz ağız kokusu var ve barsaklarım ağrıyor çok kötü bir durum candida mantarı galiba öyle düşünüyorum
Dostuma sana daha önce kolonoskopi gastroskopi yapıldı mı?
cilt problemlerin ayak bilek ve dizlerde ödem veya dirseklerinde farklı görünüm var mı..
bu bahsettiğin seyler crohn'da da olur .Yaptırmadıysan kolonoskopii yaptır..
son zamanlarda crp'ne bakıldı mı..iltihabi bağırsak hastalıklarını ekarte etmek için kolon şart sende..
kolit akut kolit ülseratif kolit crohn gibi!!!
Secoo abi ben kolonoskopi yaptırmadım gitta testi yaptım gizli kan prazit hiç birşey görünmedi bilmiyorum crohn antibiyotik yaparmı
secooo

Mesaj gönderen secooo »

antibiyotik crohn yapmaz sanırsam lakin prostatit semptomu olan kişilerde eşzamanlı otoimmune başka rahatsızlıklar olduğunu söyleyen doktorlar var..
crohn'da Crp yuksekliği aranmakla beraber kesin tanı kolonla koyuluyor..ağızdada tutulum yapabilir o yüzden söyledim...
crp yuksekliğin yoksa cilt yaraları,ateş vs yoksa sorun yoktur ..candida olabilir..
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

secooo yazdı:antibiyotik crohn yapmaz sanırsam lakin prostatit semptomu olan kişilerde eşzamanlı otoimmune başka rahatsızlıklar olduğunu söyleyen doktorlar var..
crohn'da Crp yuksekliği aranmakla beraber kesin tanı kolonla koyuluyor..ağızdada tutulum yapabilir o yüzden söyledim...
crp yuksekliğin yoksa cilt yaraları,ateş vs yoksa sorun yoktur ..candida olabilir..
Otoimmün hastalıkların hepsi genetiği değiştirelen gıdalardan, glutenden, beyazlaştırılmış genetiğiyle oynanmış undan vb şeylerden kaynaklanıyor otoimmün hastalıkların tek çaresi beslenmeyi düzeltmek
hakanboran47

secooo yazdı:antibiyotik crohn yapmaz sanırsam lakin prostatit semptomu olan kişilerde eşzamanlı otoimmune başka rahatsızlıklar olduğunu söyleyen doktorlar var..
Secco abi bakın ben bendeki belirtileri söyliyeyim ağzımda metal tat gözlere ışık çapma hisi noktacıklar barsaklarsa gurrurtu soğuk eller ve ayaklar
hakanboran47

hakanboran47 yazdı:
Secco abi bakın ben bendeki belirtileri söyliyeyim ağzımda metal tat gözlere ışık çapma hisi noktacıklar barsaklarsa gurrurtu soğuk eller ve ayaklar birde sabah kalktımda tükürüğüm çok berbat sanki pas gibi
secooo

Mesaj gönderen secooo »

hakanboran47 yazdı:
hakanboran47 yazdı:
Secco abi bakın ben bendeki belirtileri söyliyeyim ağzımda metal tat gözlere ışık çapma hisi noktacıklar barsaklarsa gurrurtu soğuk eller ve ayaklar birde sabah kalktımda tükürüğüm çok berbat sanki pas gibi
dostum bilemiyorum bir doktora gözük Allah yardımcın olsun
hakanboran47

secooo yazdı:
hakanboran47 yazdı:
hakanboran47 yazdı:
dostum bilemiyorum bir doktora gözük Allah yardımcın olsun
Teşekkür ederim abi
surv

Mesaj gönderen surv »

wolfpack yazdı:https://www.hizliresim.com/2v6cxqs

Burda da arkadasin yazdiklari ve onerisi.
biofilm dedigi ne biliyor musunuz?
wolfpack

surv yazdı:

Biyofilm denilen olay bakterilerin ortamda yiyeceklerinin azalmasini hissettigi anda veya ortamda onlari yok edebilecek ajanlar olustugunda bir araya gelip jelimsi bir yapida kabuk gibi bisey olusturup birlikte yasamaya baslamalaridir. Normalde bakteriler ortamda tek ve serbest sekilde yasarlar.
Boran3547

Mesaj gönderen Boran3547 »

wolfpack yazdı:
surv yazdı:

Biyofilm denilen olay bakterilerin ortamda yiyeceklerinin azalmasini hissettigi anda veya ortamda onlari yok edebilecek ajanlar olustugunda bir araya gelip jelimsi bir yapida kabuk gibi bisey olusturup birlikte yasamaya baslamalaridir. Normalde bakteriler ortamda tek ve serbest sekilde yasarlar.

İngilizce abi yazıyor çeviri mi yapıyorsun benim diğer hesab kapandı girilmiyor bu yeni hesap
wolfpack

Boran3547 yazdı:
wolfpack yazdı:
surv yazdı:

İngilizce abi yazıyor çeviri mi yapıyorsun benim diğer hesab kapandı girilmiyor bu yeni hesap
Ceviri degil dostum biyofilmin ne oldugunu sordun ben de sana acikladim biyofilmin ne oldugunu.
Boran3547

Mesaj gönderen Boran3547 »

wolfpack yazdı:
Boran3547 yazdı:
wolfpack yazdı:

Ceviri degil dostum biyofilmin ne oldugunu sordun ben de sana acikladim biyofilmin ne oldugunu.
Anladım abi teşekür ederim
surv

Mesaj gönderen surv »

wolfpack yazdı:
surv yazdı:

yazilan dogruysa proteolytic enzim cok onemli bir enzim. "nothing can penetrate the prostate without the proteolytic enzymes to kill the biofilm." demis. bu dogru mu acaba. kadir abi senin bir fikrin var mi bu konuyla ilgili?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Sorunuzun cevabıdır.

Mesaj gönderen kadir »

Evet kardesim, " nothing can penetrate the prostate without the proteolytic enzymes to kill the biofilm"Biyofilmi öldürecek proteolitik enzimler olmadan hiçbir şey prostata nüfuz edemez." Enzimler, hayatta kalmanızı ve gelişmenizi sağlamak için vücudunuzda sayısız günlük reaksiyonları kolaylaştırır.
Gıdanın enerjiyi parçalamasına yardımcı olmak da dahil olmak üzere birçok işlevi yerine getiriyorlar. Özellikle, proteolitik enzimler proteinin parçalanmasına ve sindirilmesine yardımcı olur. Vücutta bulunurlar, ayrıca bazı gıdalar ve besin takviyelerinde bulunurlar. Proteolitik enzim takviyeleri yakın geçmişte birçok sağlık faydasından dolayı popülerlik kazanmıştır.
Proteolitik Enzimler nedir?
Proteolitik enzimler, uzun protein moleküllerini daha sonra amino asit haline gelen daha kısa parçalara bölen bir enzim grubunu ifade eder. Bu enzimler vücuda proteinleri sindirmede yardım eder. Proteolitik enzimler pankreasta doğal olarak üretilir, ancak bazı gıdalarda da bulunabilir. Bu enzimleri içeren takviyeler, çeşitli sağlık sorunlarına yönelik olarak kullanılabilir.
Papaya ve ananas doğal olarak proteolitik enzimler olan yüksek miktarda bromelain ve papain üretir. Bu enzimler pankreasta doğal olarak bulunur, ancak sindirim problemleri ortaya çıkarsa, diyete ananas ve papaya eklemek yararlı olabilir. Vücudun proteolitik enzimlerde bir eksiklik olması durumunda, semptomlar hazımsızlık, gaz, karın şişkinliği ve dışkıdan geçen sindirilmemiş gıdaları içerebilir.
Sindirim sorunları sürekli ve şiddetli ise, bir hap takviyesi şeklinde bromelain ve papain satın almak yardımcı olabilir. Bu takviyeler, enzim eksikliklerinin tedavisinde faydalı bulunmuştur, ancak ortak hazımsızlığın tedavisinde mutlaka faydalı olduğu düşünülmemektedir. Dikkat bu takviyelerle birlikte kullanılmalıdır ve bir takviye rejimi denemeden önce bir doktora danışmak en iyisi olabilir.
Proteolitik enzimlerin akut ağrı gibi sindirim sorunları dışındaki tedavilerde kullanımı bazı durumlarda ortaya çıkmıştır, ancak etkinliğini belirlemek için halen daha fazla araştırma yapılmaktadır. Almanya'da 1996 yılında, bir proteolitik enzimler karışımının kronik boyun ağrısını azaltmaya yardımcı olduğunu bulan Dr. H. Tilscher tarafından çift kör, randomize bir çalışma gerçekleştirmiştir.
1965 yılında Japonya'da Dr. T. Murata tarafından yapılan bir başka çift kör deney, doğum sonrası göğüs kasılmasından muzdarip kadınları tedavi etmek için proteolitik enzimler kullanarak cesaret verici sonuçlar buldu. Enzimler emziren kadınlarda meme rahatsızlığını azaltmaya yardımcı oldu. Postpartum durumdaki bazı kadınlar genellikle, durumla ilişkili semptomları hafifletmede proteolitik enzimlerin kullanımını bulabilir.
Bazı alternatif tıp doktorları, proteolitik enzimlerin, romatoid artrit, lupus veya diğer otoimmün hastalıklardan muzdarip olanlara fayda sağlayabileceğini iddia etmişlerdir. Eklenen enzimlerin, kan akışına sızan bütün protein liflerinin neden olduğu immün reaksiyonları tedavi ettiği düşünülmektedir. Bu iddiaları desteklemek için yapılan çok az sayıda kontrol denemesi yapılmıştır.
Diğer alternatif pratisyenler, gıda alerjisi olanlara enzim takviyesi yapabilirler. Teori, enzimlerin, yiyeceğin tamamen ve uygun şekilde sindirilmesini sağlamaya çalışarak, az miktarda yiyecek kalıntısı bırakarak alerjik reaksiyonların azaltılması veya durdurulmasıdır. Yine, alerjik gıda reaksiyonlarını kontrol eden enzimler teorisini destekleyen kontrollü bir çalışma yapılmamıştır.