Kronik abakteriyel prostatitli (Tip IIIa)erkeklerin karmaşık tedavisinde çeşitli sitokin tedavisi rejimlerinin etkinliği

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Kronik abakteriyel prostatitli (Tip IIIa)erkeklerin karmaşık tedavisinde çeşitli sitokin tedavisi rejimlerinin etkinliği

Mesaj gönderen kadir »

DOI: https://dx.doi.org/10.18565/urology.2023.1.12-19

T.A. Gyaurgiev, A.V. Kuzmenko, V.V. Kuzmenko

Üroloji Bölümü FGBOU VO "Voronej Devlet Tıp Üniversitesi. N. N. Burdenko, Voronej, Rusya
Giriiş. Kronik prostatit (SP), ürolojik hastalıkların en önemli ve tartışılanlarından biridir. Bakteriyel CP'nin yerleşik bir patojenle tedavisi, kural olarak, herhangi bir özel zorluğa neden olmaz. Kronik abakteriyel prostatit (TKP) en problemli olmaya devam etmektedir. SP gelişiminde önemli olan, monositlerin / makrofajların, nötrofillerin fonksiyonel aktivitesinde bir azalma ve ayrıca pro- ve anti-inflamatuar sitokinlerin dengesizliği dahil olmak üzere immün savunma mekanizmalarıdır.
Çalışmanın amacı, TKP'li erkeklerin karmaşık tedavisinin bir parçası olarak immünomodülatör Superlymph® ilacının kullanımına yönelik çeşitli şemaların etkinliğini değerlendirmekti.
Malzemeler ve yöntemler. Çalışmaya TKP kategorisi IIIa (NIH, 1995) olan 90 hasta dahil edildi. Karşılaştırma grubunda (CG), hastalara 28 gün boyunca florokinolon grubundan bir antibakteriyel ilaç olan bir a1-bloker alarak davranış terapisini içeren temel TKP tedavisi uygulandı. Ana grup 1'de (MG1), hastalara 20 gün boyunca günde 1 kez Superlymph® 25 IU, 1 fitil ile kombinasyon halinde temel tedavi uygulandı. Ana grup 2'de (MG2), hastalara 20 gün boyunca günde 2 kez Superlymph® 10 IU, 1 fitil ile kombinasyon halinde temel kompleks tedavi uygulandı. Tedavinin etkinliğinin değerlendirilmesi, tedavinin başlangıcından 14±2 gün sonra (2. ziyaret) ve 28±2 gün (3. ziyaret) sonra gerçekleştirildi.
Sonuçlar. Çalışma grupları homojendi, tedavi öncesi yapılan tetkiklerin sonuçları arasında anlamlı fark yoktu (p>0,05). Ana grupların sonuçları ile 2. vizitedeki GS sonuçları arasında, çalışılan tüm parametreler için istatistiksel olarak anlamlı farklılıklar bulundu (p<0.05). Böylece gündüz işeme sayısı OG1 ve OG2'de KG'ye göre sırasıyla %16,7 ve %28,4, gece idrara çıkma sayısı %28 ve %40, ortalama IPSS puanı %29,1 ve OG2'de, ortalama idrara çıkma sayısı %29,1 ve QoL ölçeğinde %32,4 ve %45,9, NIH-CPSI ölçeğinde ortalama puan %26,8 ve %37,4, prostat salgısındaki lökosit sayısı %41,2 ve %52,1, Vpzh 16,8 ve %21,8, Vmp Sırasıyla %15,8 ve %21,7, Qmax %14,3 ve %21,2. Ana gruplar ve GS arasında benzer istatistiksel olarak anlamlı farklılıklar 3. vizitte de bulundu,
Bu çalışmada, ilk kez Superlymph® ile iki farklı tedavi rejiminin karşılaştırmalı analizi yapılmıştır. OG1'de hastalara günde bir kez 25 IU'luk bir dozda rektal fitiller reçete edildi, OG2'de ilacın dozu günde 2 kez 10 IU'luk iki doza bölündü. Elde edilen sonuçlar, 4 hafta sonra her iki tedavi rejiminin karşılaştırılabilir etkinliğini göstermektedir. terapi. Ancak, 2 hafta sonra OG2'de. OG1'e kıyasla tüm göstergelerde istatistiksel olarak anlamlı derecede daha belirgin bir pozitif dinamik vardır (p<0.05). Böylece Superlymph®'in günde 2 kez 10 IU dozunda kullanılması iltihaplanma sürecinin şiddetini daha kısa sürede azaltabilir.
Çözüm. Böylece TKP hastalarının Superlymph® kullanması hastalığın klinik semptomlarının şiddetinin daha kısa sürede azalmasına yardımcı olur, inflamatuvar sürecin dinamiklerini olumlu yönde etkiler, bu da hastaların yaşam kalitesinde iyileşmeye yol açar. bu kategori Çalışmanın sonuçlarına göre, TKP'li hastalarda ilacın kullanımı için en etkili şema, 10 gün boyunca günde 2 kez rektal yoldan Superlymph® 10 IU, 1 fitil ile kombinasyon halinde temel kompleks tedavidir. Bize göre Superlymph®, TKP'li erkekler için karmaşık tedavinin bir parçası olarak etkili bir şekilde kullanılabilir.
Rektal fitil link; https://wmmedicalsupply.com/en/all-prod ... -units-n10
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Kronik abakteriyel prostatitli (Tip IIIa)erkeklerin karmaşık tedavisinde çeşitli sitokin tedavisi rejimlerinin etkin

Mesaj gönderen mustafaa »

Kadir bey yurt dışından buna benzer bir ürün sipariş etmiştim, Ürün 1 ay sonra geldi gümrükten alamadım, gümrük sorumlusu zorluk çıkarttı doktoradan bir yazı reçete getir dedi bende öylece bırakmıştım, ülkemizde satılmayan ürüne neden zorluk çıkarıyorlar ki?
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Kronik abakteriyel prostatitli (Tip IIIa)erkeklerin karmaşık tedavisinde çeşitli sitokin tedavisi rejimlerinin etkin

Mesaj gönderen kadir »

mustafaa yazdı:Kadir bey yurt dışından buna benzer bir ürün sipariş etmiştim, Ürün 1 ay sonra geldi gümrükten alamadım, gümrük sorumlusu zorluk çıkarttı doktoradan bir yazı reçete getir dedi bende öylece bırakmıştım, ülkemizde satılmayan ürüne neden zorluk çıkarıyorlar ki?
Evet gumrukten recete isterler normal bir prosudurdür bu. Doktorlar recete veriyorlar boyle tedavi amacli ilaclara. Bende zamaninda getirmiştim.