Otoimmünel Yanıt ve Eliminasyon Diyeti

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
prostat01

Otoimmünel Yanıt ve Eliminasyon Diyeti

Mesaj gönderen prostat01 »

Merhaba arkadaşlar. Bu benim forumda ilk girdim.

1 yılı aşkın süredir idrarda yanma, tam boşaltım yapamama, ilişki sonrası ağrı, gün içinde alt karında ağrı, kasıklarda ağrı, böbrek bölgesinde gezen ağrı, düzensiz dışkılama, aşırı bağırsak gazı, hazımsızlık şikayetleri ile seyreden rahatsızlıklar yaşıyorum. Defalarca gidilen farklı tıbbi branşlar ve tetkikler neticesinde ibs+kronik prostatit+anksiyete+Seboreit dermatit teşhisleri kondu.

Yaşadığım şikayetlere istinaden zaman zaman glutensiz, kazeinsiz diyetler denedim ama kısmi fayda gördüm. En hissedilir faydayı ise 2 gün boyunca denediğim su orucunda yaşadım. Zihinsel + bedensel şikayetlerim 1 günlüğüne de olsa tamamen kaybolmuştu ama sürdürülebilir değildi. Tıbbi bir uzman gözetimi olmaksızın asla önermeyeceğim bişey.

Dün yine tüm gün boyunca 3 öğünde 4-5 kuru incir yiyip üzerine bol su tüketerek farklı bir eliminasyon diyeti denedim. Amacım gluteni kazein lektin gibi otoimmüniteyi kızıştıran ajanları tamamen elemek ve gün içinde hipoglisemi yaşamamaktı.

Bugün yine şikayetletden uzak bir gün yaşıyorum. İdrarımı yaparken penis ucumdan kadife gibi yumuşak akıyor, ağrılar yok. Psikolojim düzeldi. Dinlenerek uyandım.

Biraz da aşırı geçirgen bağırsak da aramak gerekmez mi yaşanılan şikayetlerin müsebbinini?
ye22
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Otoimmünel Yanıt ve Eliminasyon Diyeti

Mesaj gönderen ye22 »

Cinsel ilişki sonucu başlayan prostatitte kaynak bakteri olduğu için bakteri temizlenmedikçe nüksler yaşanacaktır. Eliminasyon diyetinin faydası da olacaktır elbette ama bakteriyel enfeksiyon geçiren birisi için sadece semptomlarını azaltmayı sağlar, hastalığı iyileştirmez. Otoimmün kaynaklı olan prostatitte ise yani non bakteriyel olan tipte diyetin işe yarayacağını bende düşünüyorum. Yalnız dermatit ve ibs bende candidayı da çağrıştırıyor. Candida diyetini de araştırıp deneyebilirsiniz. Ben 2 ay doktor kontrolünde katı bir eliminasyon ve candida diyeti yaptım. Aşırı iyi geldi, semptomlar içinde iyi geldi ama prostattaki enfeksiyon halen devam ediyordu.
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

ye22 yazdı:Cinsel ilişki sonucu başlayan prostatitte kaynak bakteri olduğu için bakteri temizlenmedikçe nüksler yaşanacaktır. Eliminasyon diyetinin faydası da olacaktır elbette ama bakteriyel enfeksiyon geçiren birisi için sadece semptomlarını azaltmayı sağlar, hastalığı iyileştirmez. Otoimmün kaynaklı olan prostatitte ise yani non bakteriyel olan tipte diyetin işe yarayacağını bende düşünüyorum. Yalnız dermatit ve ibs bende candidayı da çağrıştırıyor. Candida diyetini de araştırıp deneyebilirsiniz. Ben 2 ay doktor kontrolünde katı bir eliminasyon ve candida diyeti yaptım. Aşırı iyi geldi, semptomlar içinde iyi geldi ama prostattaki enfeksiyon halen devam ediyordu.
Merhaba enfeksiyon devam ettiğini lökosit varlıgı yada kültür varlığından mı anladınız hocam.
ye22

Mesaj gönderen ye22 »

Serkan yazdı:
ye22 yazdı:Cinsel ilişki sonucu başlayan prostatitte kaynak bakteri olduğu için bakteri temizlenmedikçe nüksler yaşanacaktır. Eliminasyon diyetinin faydası da olacaktır elbette ama bakteriyel enfeksiyon geçiren birisi için sadece semptomlarını azaltmayı sağlar, hastalığı iyileştirmez. Otoimmün kaynaklı olan prostatitte ise yani non bakteriyel olan tipte diyetin işe yarayacağını bende düşünüyorum. Yalnız dermatit ve ibs bende candidayı da çağrıştırıyor. Candida diyetini de araştırıp deneyebilirsiniz. Ben 2 ay doktor kontrolünde katı bir eliminasyon ve candida diyeti yaptım. Aşırı iyi geldi, semptomlar içinde iyi geldi ama prostattaki enfeksiyon halen devam ediyordu.
Merhaba enfeksiyon devam ettiğini lökosit varlıgı yada kültür varlığından mı anladınız hocam.
Evet bu diyet dönemindeyken zaten sorunların devam ettiğini hissediyordum, kültür testi yaptırınca bakteri kaynaklı olduğunu gördüm antibiyotiğe başladım
rmzigrll
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen rmzigrll »

ye22 yazdı:
Serkan yazdı:
Evet bu diyet dönemindeyken zaten sorunların devam ettiğini hissediyordum, kültür testi yaptırınca bakteri kaynaklı olduğunu gördüm antibiyotiğe başladım
Ne kadar zamandır antibiyotik alıyorsunuz hocam
ye22

Mesaj gönderen ye22 »

rmzigrll yazdı:
ye22 yazdı:
Serkan yazdı: Merhaba enfeksiyon devam ettiğini lökosit varlıgı yada kültür varlığından mı anladınız hocam.
Ne kadar zamandır antibiyotik alıyorsunuz hocam
1 aydır alıyorum, bugün bitti