Kök hücre tedavisi

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
Ben02
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Kök hücre tedavisi

Mesaj gönderen Ben02 »

Kronik Prostatit Tedavisinde Kök Hücre uygulaması: Bu hastalara kök hücre tedavisi bir umut verici bir işlem olarak görülmektedir. Kök hücre tedavisinin mantığı hasarlı prostat dokusunu tamir etme veya yenileme, ve insan bağışıklık sistemini güçlendirme yeteneğine dayanır. Bu sayede prostat bezindeki iltihaplanma süreçleri tamamen ortadan kaldırılır ve oluşan yapışıklıklar emilir. Sonuç olarak kök hücre tedavisi; ağrı belirtilerini hafifletmeyi ve doğrudan kan damarlarının ve prostat kanallarının duvarlarında bulunan tüm reseptörlerin doğru işleyişini geri kazanmayı amaçlayan bu işlemdir. Bu etkinliği sayesinde prostat dokularındaki kan dolaşımı yetersizliği ortadan kalkar ve düzgün, sağlıklı kan dolaşımı sağlanmış olur.

Kök hücreler karın bölgesinde liposuction(liposakşın) ile alınan yağ dokusundan elde edilmektedir. Hazırlanan kök hücre solüsyonu genel veya lokal anestezi altında bir kısmı damardan ve bir kısmı prostatın değişik yerlerine enjeksiyon şeklinde verilerek tedavi yapılmaktadır. Kronik prostatitte kullanılan kök hücre tedavisine şok dalga tedavisi (ESWT) eklenerek daha yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır.
Ben02
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Re: Kök hücre tedavisi

Mesaj gönderen Ben02 »

Ben02 yazdı:Kronik Prostatit Tedavisinde Kök Hücre uygulaması: Bu hastalara kök hücre tedavisi bir umut verici bir işlem olarak görülmektedir. Kök hücre tedavisinin mantığı hasarlı prostat dokusunu tamir etme veya yenileme, ve insan bağışıklık sistemini güçlendirme yeteneğine dayanır. Bu sayede prostat bezindeki iltihaplanma süreçleri tamamen ortadan kaldırılır ve oluşan yapışıklıklar emilir. Sonuç olarak kök hücre tedavisi; ağrı belirtilerini hafifletmeyi ve doğrudan kan damarlarının ve prostat kanallarının duvarlarında bulunan tüm reseptörlerin doğru işleyişini geri kazanmayı amaçlayan bu işlemdir. Bu etkinliği sayesinde prostat dokularındaki kan dolaşımı yetersizliği ortadan kalkar ve düzgün, sağlıklı kan dolaşımı sağlanmış olur.

Kök hücreler karın bölgesinde liposuction(liposakşın) ile alınan yağ dokusundan elde edilmektedir. Hazırlanan kök hücre solüsyonu genel veya lokal anestezi altında bir kısmı damardan ve bir kısmı prostatın değişik yerlerine enjeksiyon şeklinde verilerek tedavi yapılmaktadır. Kronik prostatitte kullanılan kök hücre tedavisine şok dalga tedavisi (ESWT) eklenerek daha yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır.
Ankarada bulunan prof Dr Hakkı Perk diye bir doktor yapıyor. Ankarada bulunan arkadaşlar gidip bilgi alırlarsa çok iyi olur.Kok hücre tedavisi ise yarayabilir .