Ürolojide ESWT yöntemi

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
murat06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Ürolojide ESWT yöntemi

Mesaj gönderen murat06 »

bu nonbakterıyel prostatit dedıklerı seyde de prostat sıvısında lokosıt cıkmıyor mu zaten nıye buna nonbakteriyel dıyolar lokosıt varsa bakterı vardır bu bakterı tıp tarafından bılınmıyodur oyle degıl mı vucut kendı kendıne lokosıt uretcek degılya bırde benım bıldıgım vucut bunyesınekı ıltıhabı er yada gec atıyor denılıyor
samskeyti

Mesaj gönderen samskeyti »

Belli bir sayıda lökosit normal görlüyor.Hiç lökosit çıkmayıp şikayeti olanlar bile var.
kenanankara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen kenanankara »

Sivida 10-15 lokositi olup sikayeti olmayanda var .acaba iltihap prosatta onemsiz bir yere etki ettigindenmi agri yanma gibi sorunlar yapmiyor..
murat06

Mesaj gönderen murat06 »

benım prostat sıvısında 20 25 lokosıt vardı benım sadece penıste agrılar var sureklı bıde ara sıra kuyruk sokumunda prostat bır sınır kumesı bıze agrı duyduran seyde sınırler ıltıhap bu sınırlerı tuttusysa agrıya sebep oluyor ben daha bekarım ben evlendıgımızde nasıl oluyor acaba onları dusunuyom
samskeyti

Mesaj gönderen samskeyti »

İşemede problem yaşıyormusunuz?Sık işeme,kesik işeme çatallı işeme vs.
murat06

Mesaj gönderen murat06 »

sık işeme vardı bı ara su an ıyı gıbı sankı corek otu yag ıseme ıle ılgılı sıkıntıları sankı cozuyor gıbı hocam sımdı zencefılı ve keten tohumunu arastırıyorum onlarında ben prostat ıltıhabına ıyı gelecegını umut edıyorum ayrıca polen arı sutu polenı cok etkılı prostat ıltıhabında kanıtlanmıs etkısı mevcut. Ben bu hastalıgın omur boyu olmaycagını umut edıyorum ıllakı cozulecek
vanpersie
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen vanpersie »

Bursada prof .mete kilcilerde eswt ile bazi hastalarda basarili oldugunu soyluyor ama ne kadar dogru ne kadar yanlis onu bilmiyorum.
murat06

Mesaj gönderen murat06 »

ABittersweetLi yazdı:cüneyt beyle adnan beyin eswt ile uyguladıkları dozlar çok farklı.biri uzun aralıklarla 3 seansı ilk etapta yeterli görüyor.diğeri peş peşe 8 seans uygulatıyor.neyi ne göre uyguluyorlar acaba
Adnan arican afaki konusuyor arkadaslar bu eswlt yontemini bence prostat sivisinda lokosit olmayan yanliz pelvik agrisi olanlar bu yontemi uygulayabilir
lion
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Mesaj gönderen lion »

hiç işe yaramıyor bulaşmayın
Jewo

Mesaj gönderen Jewo »

Kardeslerim benim sikintim nonbakteriyel bakteri ve lokosit bulunamiyor fakat tum semptomlari yasiyorum adan bey'e 3 seans yaptirdim gecici bir rahatlama sagladi sonrasinda damla urolojide 8 seans daha eswt islenmi uygulandi cok kisa bir rahatlama ve ardindan yine eskisi gibi bende etkisi bu sekilde oldu sifa bulamadim merak eden arkadaslarim icin yaziyorum tecrubemi hepimize sifalar
Prostatitti
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Prostatitti »

Jewo yazdı:Kardeslerim benim sikintim nonbakteriyel bakteri ve lokosit bulunamiyor fakat tum semptomlari yasiyorum adan bey'e 3 seans yaptirdim gecici bir rahatlama sagladi sonrasinda damla urolojide 8 seans daha eswt islenmi uygulandi cok kisa bir rahatlama ve ardindan yine eskisi gibi bende etkisi bu sekilde oldu sifa bulamadim merak eden arkadaslarim icin yaziyorum tecrubemi hepimize sifalar
Merhaba , alt karina mi uygulandı penise mi sizin
Hepsi geçecek
Jewo

Mesaj gönderen Jewo »

makat deligi ile hayalarin arasindaki perine denen bolgeden uygulandi
kadir25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen kadir25 »

Gecen gun 20 mg i yariya boldum ictim 2 saatte bekledim hicbi etkisini goremedim antibiyotik kullandigim icin olabilirmi acaba
muzdarip2

Mesaj gönderen muzdarip2 »

Arkadaşlar merhaba, kronik prostatitte ESWT tedavisine benzer LSWT tedavisi varmış. Daha etkili olduğunu duydum, bilgisi olan var mı.
muzdarip2

Arkadaşlar ESWT yöntemi geride kaldı. Artık 4 kat daha etkili ve daha az seans uygulamada çok iyi sonuç alınan LSWT yöntemi var. Benim 2 arkadaşım tedavi oldu, Daha 2. seansta etkisi ortaya çıkmış, arkadaşın biri daha önce ESWT de uygulatmış, hiç fayda görmemiş. ben de uygulatacağım, 2 arkadaım da fayda görünce... Nerede mi derseniz adres belli, bu konuda çok çalışmaları olan prof. dr. Sinan Ekici'yi kesinlikle öneririm, bilimsel yönü ve insanlığı çok iyi bir doktor,
Tarikadnan

BİR YOL BULAN VAR MI?

Mesaj gönderen Tarikadnan »

2012'de birden bire sık sık idrara gitmek, penis ucunda acıma ile başlamış, sıradan bir antibiyotikle geçmişti. 2015 kış aylarında etkili macera başladı sanki penis kökünde açık bir yara var, tuz basıyorsun...Bazen göbek altında karın ağrısı...Penis ucunda acıma, çok nadir sertleşme bozukluğu, işemede bir gariplik kesit kesit atma, tam boşalmama vb...Bir yığın üroloğa gittim, hep antibiyotik yazdılar, biri Ekim 2016'da tarivid'i yazdı, hiçbir şey kalmadı :) Macera bir ay önce yine başladı ve bu siteye yine geldim :) Yine bir iki üroloğa gittim, bu sefer sıvı alıp baktı dedi ki bol bol lokosit kümeleri var, gördüğüm hastalar içinde ilk ona girersin, o kadar. üç grup antibiyotik verdi biri iğne başladım ishal oldum, yan etki yaptılar, tarivid de verdi bu sefer iyi gelmedi. Dedi ishal geçsin gel, bilmem ne yapacağız.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

muzdarip2 yazdı:Arkadaşlar ESWT yöntemi geride kaldı. Artık 4 kat daha etkili ve daha az seans uygulamada çok iyi sonuç alınan LSWT yöntemi var. Benim 2 arkadaşım tedavi oldu, Daha 2. seansta etkisi ortaya çıkmış, arkadaşın biri daha önce ESWT de uygulatmış, hiç fayda görmemiş. ben de uygulatacağım, 2 arkadaım da fayda görünce... Nerede mi derseniz adres belli, bu konuda çok çalışmaları olan prof. dr. Sinan Ekici'yi kesinlikle öneririm, bilimsel yönü ve insanlığı çok iyi bir doktor,
Sinan ekici ozon tedaviside uyguluyor diye biliyorum size bahsetti mi hic?
muzdarip2

Re: BİR YOL BULAN VAR MI?

Tarikadnan yazdı:2012'de birden bire sık sık idrara gitmek, penis ucunda acıma ile başlamış, sıradan bir antibiyotikle geçmişti. 2015 kış aylarında etkili macera başladı sanki penis kökünde açık bir yara var, tuz basıyorsun...Bazen göbek altında karın ağrısı...Penis ucunda acıma, çok nadir sertleşme bozukluğu, işemede bir gariplik kesit kesit atma, tam boşalmama vb...Bir yığın üroloğa gittim, hep antibiyotik yazdılar, biri Ekim 2016'da tarivid'i yazdı, hiçbir şey kalmadı :) Macera bir ay önce yine başladı ve bu siteye yine geldim :) Yine bir iki üroloğa gittim, bu sefer sıvı alıp baktı dedi ki bol bol lokosit kümeleri var, gördüğüm hastalar içinde ilk ona girersin, o kadar. üç grup antibiyotik verdi biri iğne başladım ishal oldum, yan etki yaptılar, tarivid de verdi bu sefer iyi gelmedi. Dedi ishal geçsin gel, bilmem ne yapacağız.
Tarikadnan senin gibi çok lökosit çıkanlarda prostata ozon enjeksiyonu ve uygulamasını deneyenler var, çok faydasını görenler var.
muzdarip2

Kc34 yazdı:
muzdarip2 yazdı:Arkadaşlar ESWT yöntemi geride kaldı. Artık 4 kat daha etkili ve daha az seans uygulamada çok iyi sonuç alınan LSWT yöntemi var. Benim 2 arkadaşım tedavi oldu, Daha 2. seansta etkisi ortaya çıkmış, arkadaşın biri daha önce ESWT de uygulatmış, hiç fayda görmemiş. ben de uygulatacağım, 2 arkadaım da fayda görünce... Nerede mi derseniz adres belli, bu konuda çok çalışmaları olan prof. dr. Sinan Ekici'yi kesinlikle öneririm, bilimsel yönü ve insanlığı çok iyi bir doktor,
ilk görüşmemizde bilgi vermişti, ben sormuştum neden ozon diye. O da lökositi çok olanlarda ozonun işe daha çok yaradığını anlatmıştı. Ama hastasına göre LSWTye ozon da ekleyebiliyormuş, ayrıca PRP enjeksiyonundan da bahsetmişti.
Kc34

Re: BİR YOL BULAN VAR MI?

Mesaj gönderen Kc34 »

Tarikadnan yazdı:2012'de birden bire sık sık idrara gitmek, penis ucunda acıma ile başlamış, sıradan bir antibiyotikle geçmişti. 2015 kış aylarında etkili macera başladı sanki penis kökünde açık bir yara var, tuz basıyorsun...Bazen göbek altında karın ağrısı...Penis ucunda acıma, çok nadir sertleşme bozukluğu, işemede bir gariplik kesit kesit atma, tam boşalmama vb...Bir yığın üroloğa gittim, hep antibiyotik yazdılar, biri Ekim 2016'da tarivid'i yazdı, hiçbir şey kalmadı :) Macera bir ay önce yine başladı ve bu siteye yine geldim :) Yine bir iki üroloğa gittim, bu sefer sıvı alıp baktı dedi ki bol bol lokosit kümeleri var, gördüğüm hastalar içinde ilk ona girersin, o kadar. üç grup antibiyotik verdi biri iğne başladım ishal oldum, yan etki yaptılar, tarivid de verdi bu sefer iyi gelmedi. Dedi ishal geçsin gel, bilmem ne yapacağız.
Belliki zafer hocaya gitmissin :) Keske kultur yaptirsaydin tedaviden once..
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

muzdarip2 yazdı:
Kc34 yazdı:
ilk görüşmemizde bilgi vermişti, ben sormuştum neden ozon diye. O da lökositi çok olanlarda ozonun işe daha çok yaradığını anlatmıştı. Ama hastasına göre LSWTye ozon da ekleyebiliyormuş, ayrıca PRP enjeksiyonundan da bahsetmişti.
Peki hastalik hakkinda dusunceleri nedir? Ben ayni hastanede basri hocaya gitmistim sinan hocanin ozonla ilgili ciddi calismalari var diye biliyorum. Peki ozon uygulamasini nasil uyguluyormus? Ozonun ciddi anlamda antibakteriyel ozelligi fazladir.
Tarikadnan

Mesaj gönderen Tarikadnan »

Sağ olun arkadaşları...Bir ben 2015'te idrar kültürü falan yaptım, hatta üriner emarını da çektim bir şey çıkmadı. Ama prostat sıvısı kültürü ve PCR nasıl yapılıyor nereyi önerirsiniz bilmiyorum. Bir de bu ozonu neydi :) hangisini önce nerede yaptırayım
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Pcr i gelisim lab ta yaptirabilirsin. Zafer hocadan prostat sivisini aldirir laba goturursun. Ancak once labtan swap ve serum fizyolojik al oyle git zafer hocaya. Laboratuvar hasekide. Ayni ornekten kulturde yapsinlar yanliz bunun icin bir sure antibiyotik kullanmaman gerekir..
blacklui
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen blacklui »

bu lswt pelvik ağrılar için etkili mi deneyen var mı arkadaşlar ? bıktım bu oturunca testis ve üst baldır ağrılarından. yarım saat oturamıyorum bi yerde zonkluyor resmen
opulentia

Mesaj gönderen opulentia »

Sprostatit yazdı:Eswt icin fiyat bilgisi olan var mi?
Ben iki yere sordum;
Birinde 450x6 seans ; 3.5 hz frekans
Digerinde 500x3 seans; 10 hz frekans

Zeytinburnu'nda damla uroloji varmis bir de; cuneyt sevinc oraya yonlendiriyormus. Ama fiyat ve seans bilgisi vermediler; muayene olmaniz gerekiyor dediler.

Daha uygun ve guvenilir yer var mi?

Ben yeni yaptırdım 12 seans ve her seanstan sonra prostat masaji yapiyor hoca.
12 seans 2500 tl yarın tekrar 12 seans lik bir paket daha alicam yaparken arada antibiyotik veriyorlar daha iyi nüfus ediyor o bölgeye.beni zafer hoca yönlendirdi agri icin tedavime zafer hocada devam ediyorum.bende bakteri tespit edilemiyor gereken bütün testler yapıldı