BORAKS KULLANANLAR LÜTFEN SONUÇLARI BURADA PAYLAŞALIM...

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
MENDERES1983
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: BORAKS KULLANANLAR LÜTFEN SONUÇLARI BURADA PAYLAŞALIM...

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

Kadir bey o zaman mikrobun tespiti için hangi türeve girdiğini öğrendikten sonra çok sağlam yurt içi veya yurt dışı sağlam enfeksiyoncuyla koordine olunsa daha iyi olmazmı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

MENDERES1983 yazdı:Kadir bey o zaman mikrobun tespiti için hangi türeve girdiğini öğrendikten sonra çok sağlam yurt içi veya yurt dışı sağlam enfeksiyoncuyla koordine olunsa daha iyi olmazmı
Mikrobun varligi ve duyarli oldugu antibiyotik tespit edildikten sonra gerisi kolay zaten. Antibiyotigi eczaneden recete ile alip prospektuse göre kullanacaksin.
jeanvaljean
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen jeanvaljean »

Ben bir çay kaşığını bir bardak suya koyup öyle içiyorum, gün içine yaymiyorum. Sorun olur mu?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pro2020 yazdı:
kadir yazdı:
MENDERES1983 yazdı: Kadir bey stap ve enterok grubu için en çok nüfus eden %68 lik gibi bakterinin direncinin kırılmasından bahsediliyor glikopeptidler için bütün diğer tavanic tetradox cipro vs vs hepsinden daha iyi nüfus edeceğinden bahsediliyor klinik çalışmalarını inceledim değerlendirme yaparmısınız lütfen çünkü stap ilk sırada enterok ikinci sırada nacizhane hep araştırıyoruö
Kardesim senin bu okudugun seyler bizim gibi hastalarin deneyimlerinde maalesef yok. Stafilokok dediginiz bakteri oyle tek kalem bir cins degil. 40 kalem türü var ayrica 24 adet alt türü var, yine enterokok denilen bakterinin 36 cesit suş denilen versiyonu var. Hic bir antibiyotigin bu bakteriler uzerinde kültür ve antibiogrami yapilmadan etkisi bilinemez. Hepsinin kendi aralarinda direnclisi ve duyarlisi var. Örneğin staphylococcus aureus sende x antibiyotige direncli ise bir baska kiside duyarli olabiliyor. Staph dediginizde zaten bir bakteri dünyasi karsiniza cikar. Bakmayin siz filanca anti filanca bakteriyi öldürmüş yazilarina onlar duyarli antiye rastgelmistir tesadüfi. Oyuzden ben guvenilir lablarda antibiogram yapilip duyarli anti kullanilmasi taraftariyim. Tabi buda bir masraf. Yada lokosit takipli ampirik tedavi uygulayacaksiniz.
Şehir hastanesinde lab sorumlu doktoruyla görüştüm bazı antibiyotikler çalışılmamış diye konuşmaya gitmiştim dedi eskiden tek tek kişiye göre yapılirdi antibiogram şuan bakteriye göre sistemde kayıtlı olanlar direkt yazıliyormuş örnek x bakteri için herkesde aynı antibiogram çıkıyor demek istedi şaşırdım eski yöntem daha iyidi sormak lazım artık lab sorumlusuna belkide şehir hastanesinde böyle
Eger oyle yapiyorlarsa yanlis yapiyorlar.
orhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen orhan »

bkr60 yazdı:
Followme yazdı:Bu arada ankilozon spondilit hasatasıyım ve onada iyi geldiğini okuduğum makaleler var inşallah iki hastalığada şifa olur amin.

Merhaba! Bende se ankikozan sponsilitte var
Kronik prostatit te
Boraks sanki sihirli deynek gibi olacak acaba faydasi olacakmi insAllah forumdaki butun kardeslerimin derdine deva olur bu hastalik bizde ne sinir birakti nede cebimizde para anladim ki bir erkegin en onemli silahi onundeki tabancasiymis:)))
Evet tabancayi iyi kullanmak lazim her hedefe sikmamak lazim fazla kuru siki atmamak lazim kiymetini bilmek lazim
Orhan196466
Hastalık Başlangıç Yılı: 2001

Mesaj gönderen Orhan196466 »

Merhaba Kadir Bey tekrar kültür yaptiricam demiştiniz acaba yaptırdınızmı sonucu nasıl üreme oldumu teşekkürler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Orhan196466 yazdı:Merhaba Kadir Bey tekrar kültür yaptiricam demiştiniz acaba yaptırdınızmı sonucu nasıl üreme oldumu teşekkürler
Mrb,yaptirmadim henüz..
raci
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen raci »

Merhaba arkadaşlar 15 gün önce Boraks ile tedavi olduğumu düşündüm ve şikayetlerim tamamen geçmişti, bir haftadır ağrıları oldu ve Eskişehir Gürlife Hüseyin Seçgin hocaya muayene oldum
idrar tahlillerinde şu sonuç çıktı
ablam eritrositin kan hücresi olduğunu söylüyor
HER SAHADA 2-3 L�KOS?T, 6-7 ER?TROS?T, AZ M?KTARDA BAKTER? G�R�LD�.
Mikrobiyoloji 10.10.2020 12:07:17 İşleme Alındı
Dış Lab. Tetkikleri Genel 10.10.2020 12:06:12 İşleme Alındı
bir de prostat masajından sanırım kültür ve lokosit bakılacak
o sonuçlar daha çıkmamış

Zafer Oyman son muayenede prostat sıvısında lökosit sıfır demiş yine de antibiyotik yazmış ve şikayetlerim geçmişti

öncelikle masaj sonrası idrar verdiğim için mi acaba idrarda bakteri lökosit ve eritrosit görülmüş olabilir?

diğer sonuçları da sizlerle paylaşacağım

bir de Zafer hoca sıvıyı zar zor çıkarır sağa sola parmak hareketi yaptırırdı
Hüseyin hoca tek bir noktaya güçlü bir şekilde bastırdı ve "hocam sıvı benden zor geliyor" dememe rağmen 2 damla aktığını gördüm
Hüseyin hoca bu işte gerçekten iyi, çok şaşırdım

bir de bana "prostatit forumundan mısın" diye sordu
sanırım forumu takip ediyormuş
sonuçlarımı paylaşacağım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Raci 2-3 lokosit zaten sifir demektir. Eritrosit sert masaj yapildiginda kan hucresi olarak zorlamadan dolayi cikar normaldir.
raci

Mesaj gönderen raci »

kadir yazdı:Raci 2-3 lokosit zaten sifir demektir. Eritrosit sert masaj yapildiginda kan hucresi olarak zorlamadan dolayi cikar normaldir.
teşekkür ederim abi
gerçekten bu konularda çok bilgisin Allah razı olsun senden
bakteri olayına ne diyorsun abi
prostattaki bakteri idrara mı sızdı masaj sonrası

bir de bu test sonuçları sanırım kültürü işaret ediyor 4 gün sonra çıkar dediğine göre
raci

Mesaj gönderen raci »

yani zafer hoca hemen lökosit bakıp sonuçlarla geliyordu 2 dakikada
bu sonuçlarda lökosit yok prostattan herhalde
raci

Mesaj gönderen raci »

?ncelenen preparatta nadir l�kosit, nadir ertrosit h�cresi g�r�ld�.
Direk Mikroskopik İnceleme

Diğer sonucum da böyle çıktı
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

raci yazdı:?ncelenen preparatta nadir l�kosit, nadir ertrosit h�cresi g�r�ld�.
Direk Mikroskopik İnceleme

Diğer sonucum da böyle çıktı
Merhaba Raci
Masa yapmadan yapılan idrar tahlilinde lökosit ve eritrosit çıkarsa sorun mesane kaynaklıdır.Ama genelde çıkmaz.
Masajsız tahlilde eritrosit çıkmamasına rağmen masajdan sonra çıkıyor.Cunku masaj esnasında prostatta kanama oluyor.Senin 6, 7 çıkmış. Benim masajdan sonra idrarda 3, 4 lökosit ve bol miktarda eritrosit çıkıyor ve doktor normal diyor.Oysa masajdan önce yaptırdığım direk mikrodkobide 6, 7 eritrosit çıkınca 20 gün anti kullandım ve geçti.
Burada lökosit ve kültür sonucu önemli.
Senin nerede ağrı yapıyor?
Kadir abi de söylemişti. Makata vuran ağrı 10.defa yaptırmama rağmen geçmedi.Kadir abi masajı anti ile birlikte yaptirmslsin.Ben de pazartesi senin gibi kültür, lökosit kontrolu ve masal yaptırcam. İyileşme görürsem söylerim.Allah hepimize şifa versin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

raci yazdı:
kadir yazdı:Raci 2-3 lokosit zaten sifir demektir. Eritrosit sert masaj yapildiginda kan hucresi olarak zorlamadan dolayi cikar normaldir.
teşekkür ederim abi
gerçekten bu konularda çok bilgisin Allah razı olsun senden
bakteri olayına ne diyorsun abi
prostattaki bakteri idrara mı sızdı masaj sonrası

bir de bu test sonuçları sanırım kültürü işaret ediyor 4 gün sonra çıkar dediğine göre
Evet raci prostat sivisi kulturu onemli su ana kadar kotu bir durumun yok tahlillerde.
celikk

Mesaj gönderen celikk »

raci yazdı:Merhaba arkadaşlar 15 gün önce Boraks ile tedavi olduğumu düşündüm ve şikayetlerim tamamen geçmişti, bir haftadır ağrıları oldu ve Eskişehir Gürlife Hüseyin Seçgin hocaya muayene oldum
idrar tahlillerinde şu sonuç çıktı
ablam eritrositin kan hücresi olduğunu söylüyor
HER SAHADA 2-3 L�KOS?T, 6-7 ER?TROS?T, AZ M?KTARDA BAKTER? G�R�LD�.
Mikrobiyoloji 10.10.2020 12:07:17 İşleme Alındı
Dış Lab. Tetkikleri Genel 10.10.2020 12:06:12 İşleme Alındı
bir de prostat masajından sanırım kültür ve lokosit bakılacak
o sonuçlar daha çıkmamış

Zafer Oyman son muayenede prostat sıvısında lökosit sıfır demiş yine de antibiyotik yazmış ve şikayetlerim geçmişti

öncelikle masaj sonrası idrar verdiğim için mi acaba idrarda bakteri lökosit ve eritrosit görülmüş olabilir?

diğer sonuçları da sizlerle paylaşacağım

bir de Zafer hoca sıvıyı zar zor çıkarır sağa sola parmak hareketi yaptırırdı
Hüseyin hoca tek bir noktaya güçlü bir şekilde bastırdı ve "hocam sıvı benden zor geliyor" dememe rağmen 2 damla aktığını gördüm
Hüseyin hoca bu işte gerçekten iyi, çok şaşırdım

bir de bana "prostatit forumundan mısın" diye sordu
sanırım forumu takip ediyormuş
sonuçlarımı paylaşacağım
Hüseyin Hoca Gürlife hastanesinde mı hala haftaya bende gitmeyi düşünüyorum
MENDERES1983

Arkadaşlar hüseyin seçgine gitsek bu bakterinin hangisi olduğunu eskisehirde lab varmı kültür filan nasıl olacak gitsek
MENDERES1983

Bide adres tel varmı hocanın
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

Boraks kabızlığa iyi gelirmi?
hasan3
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen hasan3 »

Chamber04 yazdı:Boraks kabızlığa iyi gelirmi?
Bende makatta dolgunluk yaptı iyi gelmeyebilir.
2pac
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen 2pac »

Bugün eczaneden aldığım boraks ile ingiliz karbonatını yarım çay kaşığı olacak şekilde kullandım.Biraz baş dönmesi hissettim kafamda karıncalanma ve kasıklarda yanma oldu.Yarım saat sonra duzeldim acaba karbonattan dolayımı oldu bu şekilde yada aldığım boraks markasındanmı kaynaklandı dıye düşünmedim değil. Kadir abi özelden hangi markayı kullandığını banada yazarsanız sevinirim.
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

2 gün Kullandım şuan bende hafif olumlu etkisi oldu ama diğer kullananlarda yazarsa fikir olur
25ibrahim25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen 25ibrahim25 »

Borax tan korkmayın ben 1 aydır içiyorum. Ama kultur yaptırdım bakteriler duruyor.
Angara

Mesaj gönderen Angara »

25ibrahim25 yazdı:Borax tan korkmayın ben 1 aydır içiyorum. Ama kultur yaptırdım bakteriler duruyor.
Semptomlar?
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Followme »

Ara verdiğim boraksa tekrar başladım yarım kaşık boraks yarım kaşık karbonat ılık suda eritip içiyorum 1 su bardağı
allameicihan

Mesaj gönderen allameicihan »

ben çok araştırdım bu boru zehir filan değil ki ya bu bildiğin yumuşatıcı phı 10 filan o yüzden çok az içmek lazım insandaki o pinpon topuna oturma hissini o yüzden geçiriyor büyük ihtimal.amerikalılar bunun üzerinde 100de yüz doğal dedikleri üzerinde deterjan yazılı olan ürünü kullanıyorlar :D şurda videosu var https://www.youtube.com/watch?v=qXqlBVXUI98 yorumlara baktım hazımsızlık yaptı diyorlar büyük ihtimal mide asidini nötrleştirdi limon filan yemek lazım kullanırken,şu video yorumunda da https://www.youtube.com/watch?v=q36nfBk1lvE kadın kullandım boru çok zayıfladım diyor çocuğuna içirmiş o da zayıflamış yani böyle bir etki gören oldu mu onu soracaktım 5 gün kullanıp 2 gün ara sonra tekrar böyle kullanıyorlar genelde..şimdi soruma geliyorum ben bu boru nerden alacağım yani eczanden alsam katkı maddesi var mıdır aktarlara güvenemiyorum ben şahsen yani adam boru zaten millet ayaklarına mantarlarına dökecek diye allah bilir nasıl sakladı şu doktor da karbonatla karştırıp içti korona tedavisini buldum diye https://www.youtube.com/watch?v=EoUzYm_XoUg şimdi hapı da var boron diye ama içinde titanyum dioksit var haplarının istemiyorum hapını içmek önemli olan saf olanını bulabilmek galiba.. içtiğiniz bor markası yada eczaneden hangi markayı alacağımı birisi yazarsa çok mutlu olurum mesaj olarak ben kireçlenme için içeceğim bir de testestoron için bor SHBG ( Seks Hormon Binding Globülin) azaltıp testesteronu yükseltiyor imiş