Prostat ameliyatı

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
seko

Prostat ameliyatı

Mesaj gönderen seko »

43 yaşında ve uzun zamandır bu hastalıktan muzdarip bir insan olarak şu ana kadar geçirdiğim tedavi süreçlerini yazmaktan ziyade belki burada bahsedilmeyen ve ya benim farketmediğim bir konuya değinmek ve fikrilerinizi almak istedim Prostatın alınması.... İki üroloğa bu konuyu danıştım bir tanesi özellikle da vinci robotuyla yaptığı operasyonlarla tanınan bir kişidir.hatta şimdiye kadar kendisine 2 hastasının bu operasyonu yapmasını istediklerini ancak kabul etmediğini söyledi.sebebini sorduğumda özellikle idrar kaçırma (ciddi anlamda) olabileceğini,ayrıca sertleşme problemi yaşanacağını söyledi. Israrla sorular sormama rağmen Yine her zaman yaptığı gibi bana ilaç akupunktur spor vb. Hepinizin bildiği şeyleri tekrar etti. Bu konuyu danıştığınız ,fikri sahibi olan bir arkadaşım var ise paylaşmanızı umarım....
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Prostat ameliyatı

Mesaj gönderen kadir »

seko yazdı:43 yaşında ve uzun zamandır bu hastalıktan muzdarip bir insan olarak şu ana kadar geçirdiğim tedavi süreçlerini yazmaktan ziyade belki burada bahsedilmeyen ve ya benim farketmediğim bir konuya değinmek ve fikrilerinizi almak istedim Prostatın alınması.... İki üroloğa bu konuyu danıştım bir tanesi özellikle da vinci robotuyla yaptığı operasyonlarla tanınan bir kişidir.hatta şimdiye kadar kendisine 2 hastasının bu operasyonu yapmasını istediklerini ancak kabul etmediğini söyledi.sebebini sorduğumda özellikle idrar kaçırma (ciddi anlamda) olabileceğini,ayrıca sertleşme problemi yaşanacağını söyledi. Israrla sorular sormama rağmen Yine her zaman yaptığı gibi bana ilaç akupunktur spor vb. Hepinizin bildiği şeyleri tekrar etti. Bu konuyu danıştığınız ,fikri sahibi olan bir arkadaşım var ise paylaşmanızı umarım....
Seko bilgi paylaşımın için teşekkürler. Prostat rezeksiyonu sonucunda,zikrettiginiz gibi idrar kaçırma, boşalmanin idrar torbasına olması,en önemlisi erkeklik kaybına yol açması ihtimalleri yüksek. Bu konuya bende birkaç defa değindim.Ameliyat a hayati tehlike olmadigi surece bastan beri karsiyim,özelikle genc arkadaslar ameliyat olmasinlar.Ameliyat olan arkadaşlar varsada foruma üye olup yorum yapmalarını bekleriz.
son
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen son »

Bu bence pire için yorgan yakmaktan farksız
etmen

Mesaj gönderen etmen »

ben bu ameliyatı oldum prostatın alınması farklı bir olay içinin kazınması farklı her dört erkekten 2 si genellikle yaş ilerlediğinde prostat ameliyatı oluyor yoksa işeme de problem yaratıyor. prostatın tamamen alınması kanser vakalarında oluyor tabiki prostat kabuğunda bulunan sinirlerde zarar gördüğü için cinsellik zarar görüyor ancak prostatın büyüyen kısmının alınması yani içinin biraz kazınması, veya prostatitden dolayı tabiki prostatın içi iltihablı bu sefer kabuk kalacak ve içi tamamen boşaltılacak şekilde kazınıyor. bu iki işlemde cinsellik ölmüyor ameliyattan önceki durumunuz ne ise aynen o durum korunuyor. yani problem yok saat gibi çalışıyor idrar kacırma kesinlikle yok ama meninin içeri kaçması var yanı meni boşalırken mesaneye akıyor o da idrarla atılıyor bu durumda cocuk sahibi olamazsınız aldığınız zevkin meninin içeri kaçması ile hiç bir ilgisi yok çünkü zevk olayı beyinsel ben ameliyat olmadan olanlar ilede görüştüm öyle karar verdim bu durumda cocuk sahibi nası olunur incelemedim yaşım 57 allah bağişlar ise 2 cocuğum var ama tüp yönteminide konuşmak lazım bir yolu olması lazım. ameliyat yöntemi son sistem kapalı plazma kinetik yöntemi her yerde yok ve işin ehli doktoruda bulmak şart prostatit den dolayı olan ağrılarım soracak olursanız cok şükür yok çünkü iltihablıdoku tamamen alındı ameliyat öncesi doktor % 90 garanti verdi niye % 100 değil hangi ameliyat olrsa olsun % 100 garanti olamaz ameliyat özelde pahalı bir yöntem 10.000 tl yi buluyor değermi derseniz ben böyle ağrı hayatımda görmedim veya benim ağrı eşiğim düşük dayanamadım başka sorunuz var ise çevaplıyabilirim ameliyat süresi 10 dakik size CD VERİYORLAR SELAMLAR
seko

Mesaj gönderen seko »

Bu. Söylediklerinizden şunu anladım.prostatit kaynaklı hiç bir şikayet KALMADI.ne ağrı karıncalanma ve idrar problemi.siz kronik prostatit rahatsızlığınızdan dolayımı yoksa prostat büyümesi veya kanseri sebebiylemi ameliyata karar verdiniz.hayatınızdan memnunsunuz umarım....
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

etmen yazdı:ben bu ameliyatı oldum prostatın alınması farklı bir olay içinin kazınması farklı her dört erkekten 2 si genellikle yaş ilerlediğinde prostat ameliyatı oluyor yoksa işeme de problem yaratıyor. prostatın tamamen alınması kanser vakalarında oluyor tabiki prostat kabuğunda bulunan sinirlerde zarar gördüğü için cinsellik zarar görüyor ancak prostatın büyüyen kısmının alınması yani içinin biraz kazınması, veya prostatitden dolayı tabiki prostatın içi iltihablı bu sefer kabuk kalacak ve içi tamamen boşaltılacak şekilde kazınıyor. bu iki işlemde cinsellik ölmüyor ameliyattan önceki durumunuz ne ise aynen o durum korunuyor. yani problem yok saat gibi çalışıyor idrar kacırma kesinlikle yok ama meninin içeri kaçması var yanı meni boşalırken mesaneye akıyor o da idrarla atılıyor bu durumda cocuk sahibi olamazsınız aldığınız zevkin meninin içeri kaçması ile hiç bir ilgisi yok çünkü zevk olayı beyinsel ben ameliyat olmadan olanlar ilede görüştüm öyle karar verdim bu durumda cocuk sahibi nası olunur incelemedim yaşım 57 allah bağişlar ise 2 cocuğum var ama tüp yönteminide konuşmak lazım bir yolu olması lazım. ameliyat yöntemi son sistem kapalı plazma kinetik yöntemi her yerde yok ve işin ehli doktoruda bulmak şart prostatit den dolayı olan ağrılarım soracak olursanız cok şükür yok çünkü iltihablıdoku tamamen alındı ameliyat öncesi doktor % 90 garanti verdi niye % 100 değil hangi ameliyat olrsa olsun % 100 garanti olamaz ameliyat özelde pahalı bir yöntem 10.000 tl yi buluyor değermi derseniz ben böyle ağrı hayatımda görmedim veya benim ağrı eşiğim düşük dayanamadım başka sorunuz var ise çevaplıyabilirim ameliyat süresi 10 dakik size CD VERİYORLAR SELAMLAR
Etmen bey mrb,
İyi olduğunuza çok sevindim..sizinle en son sifahi görüştüğümüzde raporlarınızi inceleme şansım oldu biliyorsunuz hatırlarsanız. Yanlış hatırlamıyorsam, teşhis ve tanı bölümünde BPH yazıyordu. "Benign Prostat Hiperplazisi" yani iyi huylu prostat büyümesi. Yapilan operasyonda,Prostatinizin içinin kazinarak boşaltılması, dış kapsülünun muhafaza edildiğinden bahsediliyordu raporda.
Bu operasyonlar bu hastalik için doğru bir operasyondur.Fakat bizim hastalığımız farklı. Bizim hastaligimiz kronik prostatit.Yani prostatin enfekte olması. Bu hastalikta kısmi operasyon pek fayda etmiyor..enfeksiyonun tekrar nuks etme olasılığı yüksek. Komple prostatin alınması lazım. (Rezeksiyon) bununda yan etkilerinden bahsetmiştim önceki yazımda. Sağlıkla kalın.Selamlar.
etmen

Mesaj gönderen etmen »

seko bey prostatımın büyüklüğü 15 gram idi yani büyük değildi ama idrar akım hızı düşükdü ağrı ilk önce makat ve testis arasında idi sonra tamamen makatta kaldı sıcak suya oturunca geciyordu o da bir iki saat bu zaman zarfında tam 10 doktora gittimsadece biri prostatit dedi prostat sıvısından alıp bakılmadı rektal tuşe sonrası idrarada lokosit arandı ondada lokosit ilk önce 4-5 sonra hiç cıkmadı bu prostatmı prostatitmi diğer doktorlar kesin bir şey söylemedi şüpheli ilişkim olmadı düz prostat ağrı yaparmı dersen yaptığını duymadım ameliyat eden doktor bu yaşta prostatit olmaz gibi bir laf etti ama kesin tanı yok kadir beyin dediği dogru rağporda prostatit demiyor ama prostatda büyğk değil bu beynimin kimyasını değiştiren agrı neyin nesi bilemedim mantık yürütecek olursak prostatın dışı kabuk içi süngerimsi doku bununda iltihaplı ollduğunu var sayalım bu kazınır ise ve geri kalan sinir uclarıda yakılır ise ağrı kalırmı yani hastalıklı doku cıkarılıyor öyle düşünelim
etmen

Mesaj gönderen etmen »

ameliyata makattaki agrı nedeni ile karar verdim siz ister prostat deyin ister prostatit
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

etmen yazdı:ameliyata makattaki agrı nedeni ile karar verdim siz ister prostat deyin ister prostatit
Önemli olan sizin iyi olmanız etmen bey bosverin))))
etmen

Mesaj gönderen etmen »

teşekkürler
zindan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen zindan »

Eskilerden kim var ben zindan beni taniyan varmi
zindan

Mesaj gönderen zindan »

Konu ameliyattan gitmis yorum yapayim ben turp ameliyatina girdim sonuc guzel oldu 2 sene superdim ama ocak ayindan berri tekrar geldi hastalik hemde ne geldi cok agir geldi prostat hergun yaniyor agriyor yuruyemiyorum.. sinirlere islemler yapildi s2 blok s4 blok hipogastrik blok inpar blok pudental blok 3 ay once yapildi bunlar hic zerre fayda vermedi arkadaslar perine agrisindan yuruyemiyorum suan
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

zindan yazdı:Konu ameliyattan gitmis yorum yapayim ben turp ameliyatina girdim sonuc guzel oldu 2 sene superdim ama ocak ayindan berri tekrar geldi hastalik hemde ne geldi cok agir geldi prostat hergun yaniyor agriyor yuruyemiyorum.. sinirlere islemler yapildi s2 blok s4 blok hipogastrik blok inpar blok pudental blok 3 ay once yapildi bunlar hic zerre fayda vermedi arkadaslar perine agrisindan yuruyemiyorum suan
Zindan seni tanıyorum ben sen çok eskilerdensin biraz detaylı anlatırmisin baştan kardeşim?
zindan

Mesaj gönderen zindan »

Kadir detayli yaziyorum yaptirdiklarimi suan 2 sene hastaligi unuttum ben harikaydim ama geri geldi bildigin
zindan

Mesaj gönderen zindan »

Bu form cok karisik pek anlamiyorum eski form guzeldi ya
zindan

Mesaj gönderen zindan »

Cengiz riski var evet kolay bi ameliyat degil ve hic yapilmamis tr de
UmutluAdam

Mesaj gönderen UmutluAdam »

İyi gelirse biz de alırız. Sonuçları bekliyoruz. :)
zindan

Mesaj gönderen zindan »

Ethem bey agri perine testisin altindan makata yayilan sekilde hergun var olan agrimi batmali yangili penisin ucuna vuruyormu
etmen

Mesaj gönderen etmen »

zindan bendeki ağrı makat ve cevresinde idi senin bahsettiğin sinirler neredeki sinirler prostat bezi kazındıktan sonra icerideki sınirler yakılıyor ve prostat ameliyatı olanlardan hiç sinirlerle ilgili bir sey duymadım ben bu ameliyatı olurken diğer doktorlarında görüşünü aldım cocuk yapma problemi dışında bir sakıncası yok ancak prostatın kendisini aldırırsan kabuğun üstündeki sinirler zara görürmü görürse ne olur bilmiyorum niye iki sene sonra ağrılar başladı
özelden yaz sana dr ismi vereyim onunla telefonda bir konuş bu konuda otorite olduğu söyleniyor. ben yası genç arkadaşların prostatite yakalandığını söyledim ameliyatı tavsiye edermisiniz diye sordum bana gençlerin ameliyat olmasının sakıncalı olduğunu söyledi
zindan

Mesaj gönderen zindan »

bendekı agrılarda makat cevresı apış arası penıs ucu penıs koku yuruken agrı otururken agrı yanı prostatite baglı tum agrılrı yasadım benımde prostatın ıcı kazındı 2 sene ıyıydım gerı geldı neden geldı bılmıyorum sebebı bellı degıl.. bahsettıgım sınırler belın altında olan sınırler agrı doktorları agrı ıcın yapıyor bu ıslemlerı ama fayda vermedı cunkı sınırlerde bırsey yok. sorun prostatta prostat yapıyor bende bu sorunları.. zaten lıteraturdede var prostat ıltıhabı makata agrı vuru penıse vs vurur dıye...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kardesim genclerin prostatit icin basvuracagi bir yontem degil bu operasyon. Tavsiye etmem. 60 yasindan sonra olabilir. Sistemli bir sekilde uygun antibiyotikle tedavi sansi var.
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

Arkadaşlar kadir beyin tavsiyelerine uyun genç yaşta ameliyat neymiş anlamıyorum. Meni ve cinselliğinizi etkileyeceksiniz.her ne olursa olsun tur p. Greenlight. Tumt gibi ameliyatlar iyi huylu prostat büyümesine yapılır. Genelde 50yaş ve sonrası prostatı büyümüş zor işeyen insanlara yapılır. Prostatit için bir faydası yoktur. Pire için yorgan yakmayın.
prosta50

Değerli kardeşim 5.10 yıl ömrü kalmış dediğin adam yaşlı adamdır zaten. o elbette ameliyat olsun benim dedemde oldu. Ben genç olan ve prostatit hastası olanlar için söyledim sen anlamadın galiba iyi oku yazdığımı
prosta50

Ayrıca her alfa blokerde geri boşalma yapmıyor iyi araştırıp kullanın
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

nefessizkesersapi yazdı:
kadir yazdı:
etmen yazdı:ben bu ameliyatı oldum prostatın alınması farklı bir olay içinin kazınması farklı her dört erkekten 2 si genellikle yaş ilerlediğinde prostat ameliyatı oluyor yoksa işeme de problem yaratıyor. prostatın tamamen alınması kanser vakalarında oluyor tabiki prostat kabuğunda bulunan sinirlerde zarar gördüğü için cinsellik zarar görüyor ancak prostatın büyüyen kısmının alınması yani içinin biraz kazınması, veya prostatitden dolayı tabiki prostatın içi iltihablı bu sefer kabuk kalacak ve içi tamamen boşaltılacak şekilde kazınıyor. bu iki işlemde cinsellik ölmüyor ameliyattan önceki durumunuz ne ise aynen o durum korunuyor. yani problem yok saat gibi çalışıyor idrar kacırma kesinlikle yok ama meninin içeri kaçması var yanı meni boşalırken mesaneye akıyor o da idrarla atılıyor bu durumda cocuk sahibi olamazsınız aldığınız zevkin meninin içeri kaçması ile hiç bir ilgisi yok çünkü zevk olayı beyinsel ben ameliyat olmadan olanlar ilede görüştüm öyle karar verdim bu durumda cocuk sahibi nası olunur incelemedim yaşım 57 allah bağişlar ise 2 cocuğum var ama tüp yönteminide konuşmak lazım bir yolu olması lazım. ameliyat yöntemi son sistem kapalı plazma kinetik yöntemi her yerde yok ve işin ehli doktoruda bulmak şart prostatit den dolayı olan ağrılarım soracak olursanız cok şükür yok çünkü iltihablıdoku tamamen alındı ameliyat öncesi doktor % 90 garanti verdi niye % 100 değil hangi ameliyat olrsa olsun % 100 garanti olamaz ameliyat özelde pahalı bir yöntem 10.000 tl yi buluyor değermi derseniz ben böyle ağrı hayatımda görmedim veya benim ağrı eşiğim düşük dayanamadım başka sorunuz var ise çevaplıyabilirim ameliyat süresi 10 dakik size CD VERİYORLAR SELAMLAR
Etmen bey mrb,
İyi olduğunuza çok sevindim..sizinle en son sifahi görüştüğümüzde raporlarınızi inceleme şansım oldu biliyorsunuz hatırlarsanız. Yanlış hatırlamıyorsam, teşhis ve tanı bölümünde BPH yazıyordu. "Benign Prostat Hiperplazisi" yani iyi huylu prostat büyümesi. Yapilan operasyonda,Prostatinizin içinin kazinarak boşaltılması, dış kapsülünun muhafaza edildiğinden bahsediliyordu raporda.
Bu operasyonlar bu hastalik için doğru bir operasyondur.Fakat bizim hastalığımız farklı. Bizim hastaligimiz kronik prostatit.Yani prostatin enfekte olması. Bu hastalikta kısmi operasyon pek fayda etmiyor..enfeksiyonun tekrar nuks etme olasılığı yüksek. Komple prostatin alınması lazım. (Rezeksiyon) bununda yan etkilerinden bahsetmiştim önceki yazımda. Sağlıkla kalın.Selamlar.
Kadir abi plazma yöntemi ile prostat içi kazınırsa prostatit hastalarında başarı durumu nedir abim?
Nüks olununca tekrar kazınsa bi kaç kez en sonunda bitirme şansımız olur mu?
Şimdi prostat içinde ki süngerli yapıyı kazıyınca ve üzerine iyi bir antibiyptik tedavisi ile nüksettirmeme durumu olusabilir gibi hissiyatım oldu.
Bu ameliyatı ilerleyen zamanlarda düşünüyorum 5-10 sene içinde deneme durumum olabilir. Eğer antibiyotikler işe yaramazsa..
Şu anda 8-9 günlük antibiyptikle şikayetlerim kesiliyor ama 3-4 ay sonra nüks ediyor. Bir sonraki nüksümde 35 günlük tedavi planladım şimdiden...Onda da hızlı nüks olursa ameliyatı denemek isterim yaş daha 30 olmadı ama cinselliğe etkisi olmayan bir ameliyatmış...Belki ilk çocuğu yapıp olurum bu ameliyatı...
Fikrini, görüşünü almak isterim abi.
5-10 sene çok uzun bir zaman dilimi bana kalırsa. İyileşenler veya semptomları hafifletenler en geç 3 sene içerisinde ulaşıyorlar bu duruma. Cinsellik falan, akut dönemde atlatılamadıysa ya da yaş genç ve bağışıklık sistemi kuvvetli değilse hiçbir zaman eskisi gibi olmuyor zaten. Burada iyi yazanların birçoğu özel konuşmalarda bundan yakınıyorlar. Sürekli, anonim kalamayacakları ihtimalini gözeterek burada açıklama yapmıyorlar. Nitekim, doğru da yapıyorlar. Bu haseple, bence, 3 sene sonunda denenebilir. 5-10 sene kimse antibiyotik kullanamaz kolay kolay, kaldı ki yazacak doktor da bulamazsın eğer hastalık geçmişinden bahsedersen.

Doktorlar kesinlikle bu hastalığı anlamıyorlar, bu bir gerçek. Sürün ötede deyip geçiyorlar bu acımasız devirde. Yapacak bir şey yok. Benim 1 sene olacak Ağustos’ta ve hala bu kadar antibiyotiği neden kullanıyorsun, ağrı kesici mi bunlar diyen doktorlar var, başta bizim evin bilmişi. Üroloğumla görüştüm dün ve spermiyogram sonuçlarına göre kısırlık başlangıcı olduğunu ancak varikoselimin bunu yapacak kadar büyük olmadığını ve sorun prostattan kaynaklandığı için yapılacak bir şey olmadığını söyledi. Üreme fonksiyonlarım tamamen kaybolursa, aldırıp kurtulmayı düşünüyorum.