TUM T İŞLEMİ HAKKINDA

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
Hakanvanlı
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: TUM T İŞLEMİ HAKKINDA

Mesaj gönderen Hakanvanlı »

wolfpack yazdı:Ama gel gelelim iki haftadır düzenli kardiyoya başladım. Yüzde 80'e geldim. Bu nasıl bakteriyel kaslarla ilgili bisey var sanki dedirtiyor da adama. Garip yaa..
Bedavayken yaptırmadık ya...
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

Hakanvanlı yazdı:
wolfpack yazdı:Ama gel gelelim iki haftadır düzenli kardiyoya başladım. Yüzde 80'e geldim. Bu nasıl bakteriyel kaslarla ilgili bisey var sanki dedirtiyor da adama. Garip yaa..
Bedavayken yaptırmadık ya...
Hastalik nedeniyle düsen iş gücüm nedeniyle kaybettiğim paranın yaninda hiç birsey 30 000 keske kesin çözum olacağını bilsek. Ben fizik tedaviye basladım. Bunda da basarısız olursam. Bende düşünüyorum
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ozcartman »

Hocam benim bu zamana kadar olan gözlemlerimde hep staph. türü bakterilere sahip olanlar dönem dönem iyileşmiş gibi oluyorlar. Kaç kişi ile konuştuysam böyle. Ben bazen tamamen unutuyorum. Meni bembeyaz, sıfır yanma, sıfır ağrı, ne yesem içsem etkisi olmuyor. tamam diyorum bu defa bitti bu iş. sonra başa sarıyor. hem de bitti gibi hissettiğim dönemlerde öyle özel bir tedavi falan da yok. kendi kendine atak yapıp sakinleşiyor.
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

Arkadaslar bu tumt u şubat ayında olacağım. Yaptırcak varsa bir kaç kişi gidip aynı gün olursak indirim olabilir. Zaten makinayı doktorlar kiralıyor medikalciden. Bi kere gelmisken kliniğe 3-4 kisi ard arda olsak bu fiyat düsebilir.
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

ozcartman yazdı:
Hocam benim bu zamana kadar olan gözlemlerimde hep staph. türü bakterilere sahip olanlar dönem dönem iyileşmiş gibi oluyorlar. Kaç kişi ile konuştuysam böyle. Ben bazen tamamen unutuyorum. Meni bembeyaz, sıfır yanma, sıfır ağrı, ne yesem içsem etkisi olmuyor. tamam diyorum bu defa bitti bu iş. sonra başa sarıyor. hem de bitti gibi hissettiğim dönemlerde öyle özel bir tedavi falan da yok. kendi kendine atak yapıp sakinleşiyor.
Tam da oyle. Beyin yakiyor direk. Cok dengesiz. Tek cozebildigim atak zamanlari bagisikligin ve psikolojinin bozuk oldugu veya sik ejekule oldugum donemler. Sanirim staph turu bakterileri anti ile de bitiremiyoruz. Benim kullanmadigim anti kalmamistir. 6 haftalik kurler seklinde dahi kullandim. Bazi antiler bana inanilmaz yol katettirdi isimlerni defalarca da paylastim zaten. Ama bitmiyor staph. Bir de kesinlikle her iki rahatsizlik birden var. Yani hem kronik prostatit hem kronik pelvik agri sendromu. Bakteriyi vucut baskiladiginda yanmalar, inflamasyon dindiginde kaslarin aldigi zarari daha net gorebiliyorum.
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Hazir levent hoca da burdayken bisey sornak istiyorum. Kadir abi de biliyordur kesin ya. Kuyruk sokumundan baslayip sag kalcadan makat deligine yakin gecip penis ucuna kadar giden (penisin sagindan) bir kas, sinir vs gibi bisey var mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Bu linkteki resimde prostatın pelvik taban kası üzerine oturdugunu,bastığını ve pelvik taban kasının rektumun/makatın uzerinden geçerek kuyruk sokumu ile birlestiğini çok net görebilirsin wolfpack kardesim...
Benim düşünceme göre inflamasyonlu/ödemli prostat, pelvik taban kasının üzerine bası uygulayarak kasın çalısmasını/esnemesini engelliyor.
https://www.mayoclinic.org/healthy-life ... g-20008602
Urolog5

Mesaj gönderen Urolog5 »

wolfpack yazdı:Hazir levent hoca da burdayken bisey sornak istiyorum. Kadir abi de biliyordur kesin ya. Kuyruk sokumundan baslayip sag kalcadan makat deligine yakin gecip penis ucuna kadar giden (penisin sagindan) bir kas, sinir vs gibi bisey var mi?
Pudendal sinir
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

Benim.anlamadığim bu prostatıtı 150 cc ye cıkan kişiler bu tarz sorunlar yaşamazken 25cc prostatta infilamasyon var diye hayatı zindan ediyor. Acaba o infilamasyon kasa mı yayiliyor diye geliyor akla
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatı 150 cc olan kisilerde genellikle BPH olgusu var. BPH semptomlarıda CP yi taklit etmektedir. Tek farkı inflamasyon olmamasıdir. Günümüzde ceşitli cerrahi işlemlerle kalıcı çözüme kavuşturulmaktadır.
CP/CPPS nin prognozunda inflamasyon olgusunun endotel hücrelere ve sinirlere nöral hasar verdigi literatürlerde yer almaktadır.
Yamtar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Yamtar »

Urolog5 yazdı:Bizim bir pelvik terapi cihazimiz var makattan ince bir prob konuyor. Sonra cihaz çaliştiriliyor.pelvik kaslari çaliştiriyor. Uyarici sinyaller yolluyor.
Alibabadan mi aldınız. Bir de nedir bu işlem sanki 30 bin lira. Ayıptır yahu. 30 bin liraya insanlar 4 ay çalışıyor tamam sağlık önemli de 1 saatte 30 bin el insaf diyorum
Urolog5

Mesaj gönderen Urolog5 »

odysiea87 yazdı:Benim.anlamadığim bu prostatıtı 150 cc ye cıkan kişiler bu tarz sorunlar yaşamazken 25cc prostatta infilamasyon var diye hayatı zindan ediyor. Acaba o infilamasyon kasa mı yayiliyor diye geliyor akla
Prostattaki enflamasyon prostatin dis cevre kismindaki periprostatik sinir plexusunu etkiliyor. O dan pelvik kaslari kasiyor ya da duzensi kasimasina neden oluyor. Zaten bu bağlantinn nasil olduğu bilinmiyor. Butun sorun burada
Urolog5

Mesaj gönderen Urolog5 »

Yamtar yazdı:
Urolog5 yazdı:Bizim bir pelvik terapi cihazimiz var makattan ince bir prob konuyor. Sonra cihaz çaliştiriliyor.pelvik kaslari çaliştiriyor. Uyarici sinyaller yolluyor.
Alibabadan mi aldınız. Bir de nedir bu işlem sanki 30 bin lira. Ayıptır yahu. 30 bin liraya insanlar 4 ay çalışıyor tamam sağlık önemli de 1 saatte 30 bin el insaf diyorum
Türkiyeden aldik. Fiyatı 30 bin tl değıl. Sanıŕim yanliş okudunuz.
O TUMT işleminin fiyatı.Saygılar.
Bardo

Mesaj gönderen Bardo »

Urolog5 yazdı:
Yamtar yazdı:
Hocam yanlış anlamayın heryerde fiyat aynı hatta liv de 35 e yapıyorlar. Sadece merak ettim babam prostat büyümesi için Tur yaptırdı 20 000 ödedik sgk anlasmasız hastanede. Tumt neden daha yüksek fiyatlı acaba.
Soğukayak

Mesaj gönderen Soğukayak »

Urolog5 yazdı:
odysiea87 yazdı:Benim.anlamadığim bu prostatıtı 150 cc ye cıkan kişiler bu tarz sorunlar yaşamazken 25cc prostatta infilamasyon var diye hayatı zindan ediyor. Acaba o infilamasyon kasa mı yayiliyor diye geliyor akla
Prostattaki enflamasyon prostatin dis cevre kismindaki periprostatik sinir plexusunu etkiliyor. O dan pelvik kaslari kasiyor ya da duzensi kasimasina neden oluyor. Zaten bu bağlantinn nasil olduğu bilinmiyor. Butun sorun burada
Eklemlere nasıl yayıliyor hocam. Çoğumuzda eklem ağrısı var.
Urolog5

Mesaj gönderen Urolog5 »

Bardo yazdı:
Urolog5 yazdı:
Yamtar yazdı:
Hocam yanlış anlamayın heryerde fiyat aynı hatta liv de 35 e yapıyorlar. Sadece merak ettim babam prostat büyümesi için Tur yaptırdı 20 000 ödedik sgk anlasmasız hastanede. Tumt neden daha yüksek fiyatlı acaba.
Cihazi kiraliyoruz o fiyatin üçte ikisini firma alıyor malesef ondan.
Urolog5

Mesaj gönderen Urolog5 »

CanÖzdilek yazdı:
Urolog5 yazdı:
Eklemlere nasıl yayıliyor hocam. Çoğumuzda eklem ağrısı var.
Otoimmun bir süreci düşündürüyor. Yani prostattaki iltihaplanma vücudun inflamasyon üretmesine neden olup eklemleri etkiliyor olabilir
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Çok güzel soru, sinirlere kaslara baskı meselesi olsaydı 150cc likler daha fazla şikayet etmeleri gerekirdi bizlerden.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

150 cclikler Üriner tıkanıklık/Aciliyet/Sıklık/Yanma semptomları yüzünden acil ameliyata alindıkları için operasyon çözüm oluyor bir daha şikayet edecek insan kalmiyor ayrıca yaşlı populasyonda bu olgu genellik arz ettigi için sıklık arz etmiyor prostatitli hastalar gibi.
Kronik prostatitli populasyonu 17 yaşına kadar inmiş durumda ülkemizde. Etiyolojik olarak cinsel bulaş sıklık arz ediyor özellikle.
Bu sebeple CP/CPPS prevelansı BPH a oranla daha fazla olduğu,ayrıca tedavisi daha spesifik ve uzun süreçli oldugu için şikayetleri daha fazla duyuyoruz diyebiliriz.
clark

Mesaj gönderen clark »

Bilgilendirme için teşekkür ederim kadir abi.
clark

Mesaj gönderen clark »

Ama yine de 150cc ye gelmeden 60-70 hatta 100cc olanlar da mı şikayetlere sebep olmuyor sorusu var aklımda?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

clark yazdı:Bilgilendirme için teşekkür ederim kadir abi.
Rica ederim.
ali ankara

Mesaj gönderen ali ankara »

Tumt tedavisi olan bi arkadaş vardı ondan bi haber alan oldumu durumu hakkında ismini unuttum yakın bi zamanda tedavi olmuştu iyiye gidiyor diyodu
ali ankara

Mesaj gönderen ali ankara »

Farete nikli arkadaş formu gezerken yazısını gördüm bu arkadaşın son durumundan haberdar olan varmı tumt işe yaramışmı durumu hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim forma girmiyor kendisi heralde
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

ali ankara yazdı:Farete nikli arkadaş formu gezerken yazısını gördüm bu arkadaşın son durumundan haberdar olan varmı tumt işe yaramışmı durumu hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim forma girmiyor kendisi heralde
Farate yakın zamanda foruma geldi. Tamamen iyilesti hala çok iyi.