TUM T İŞLEMİ HAKKINDA

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
hakan1234
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: TUM T İŞLEMİ HAKKINDA

Mesaj gönderen hakan1234 »

Kardeşim benim çok böyük sıkıntım göbek altında kasıklarım yan kemikler çok şiddetli bir yıldır ağrıyor ve apış arasında ayrım var yeni yanma başladı penis açıyor hiç geçmedi bir yıldır pcr yaptırdım sade enterkok üredi 10.7 diyor kültür yaptırdım düzende üç tane stapkok lar üredi hiç geçmiyor agrılarım ne yapacağım bilmiyorum Allah yardımcımız olsun inşallah
hakan1234

Boşaldımmı ölüyorum onun için boşalmiyorum
Bardo

Mesaj gönderen Bardo »

hakan1234 yazdı:Boşaldımmı ölüyorum onun için boşalmiyorum
Hakan abi erkek sağlığı fizyoterapistini denedin mi hiç
hakan1234

Denemedik kardeşim ne denesem hiç fayda etmiyor
mahlas3435

Mesaj gönderen mahlas3435 »

ozcartman yazdı:
hakan1234 yazdı:Hocam bu flora bakterileri hakkında ne düşünüyorsunuz acaba stapkok lar antibiyotik öldürmüyor tikkate alan yok
Hocam bir kaç farklı yer ve zamanda aynısı çıkıyorsa, herkeste var diyenleri dikkate almayın. Forumda ben dahil çok kişi var sürekli staph üreyen. Hepimizde farklı staph. türü ürüyor ancak belirtiler yüksek oranda aynı. Mesela sizde de şunlar mı var:

- Ağrı minimum, yanma maksimum.
- Makatta yanma ancak dönem dönem.
- Bazen unutacak kadar iyiye gitme, bazen tam tersi.
- Yanmalar artınca dışkıda da değişim, ishal, gaz vb.
- Yediklerinizin içtiklerinizin bazen anında etki etmesi, bazen hiç bir etkisi olmaması.
- İdrar debinizin ve sıklığınızın normale yakın olması, sıklığın nadiren artması.
- Masturbasyonun bazen tüm belirtileri kaybetmesi, bazen alevlendirmesi.

Hnagileri size uyuyor söylerseniz sevinirim.
Hocam yazdiklarinizin hepsi (abartma degil, gercekten hepsi) bende var. Agri hissetmiyorum ben hic bir sekilde. Yanma olarak tanimlayabilirim cektigim aciyi. Şiddeti artarsa makatta hissediyorum. Bagirsak durumlari ile yanma siddeti arasinda baglanti var. Bazen diskilama sonrasi arttigi oluyor bazen gaz sonrasi azaldigi oluyor. Idrarda debi sıklık gibi problemler yuzde 90 yok. Nadir idrarda yanma ve debi dusuklugu oluyor, kendi kendine geciyor. Debi dusuklugu oldugu zaman yanmam azaliyor garip bir sekilde. Bosalmak bazen iyi geliyor bazen kotu geliyor. Ilk defa semptomlarimi bu kadar acik tanimlayan birini gordum.

Benim ilk pcr'da stafilokok cikmisti ama kimse takmamisti. Sonrasinda kulturde bir kere enterecoc turedi ona yogunlastik. Sonra hem KNS hem enterecoc birlikte turedi. En sonuncuda enterecoc cikmadi sadece KNS az miktarda turemisti. Antibiyoktiklerde de neredeyse hepsi duyarliydi acikcasi.

Sizin hikayenize kisa bir goz gezdirdim (tekrar detayli bakacagim). Dogru okuduysam sanirim bir kere yendiniz sonra nuks yediniz. Ilk seferinde nasil atlamayi basardiniz bu belayi? Nuks ile arasinda ne kadar sure vardi?
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ozcartman »

mahlas3435 yazdı:
ozcartman yazdı:
hakan1234 yazdı:Hocam bu flora bakterileri hakkında ne düşünüyorsunuz acaba stapkok lar antibiyotik öldürmüyor tikkate alan yok
Hocam bir kaç farklı yer ve zamanda aynısı çıkıyorsa, herkeste var diyenleri dikkate almayın. Forumda ben dahil çok kişi var sürekli staph üreyen. Hepimizde farklı staph. türü ürüyor ancak belirtiler yüksek oranda aynı. Mesela sizde de şunlar mı var:

- Ağrı minimum, yanma maksimum.
- Makatta yanma ancak dönem dönem.
- Bazen unutacak kadar iyiye gitme, bazen tam tersi.
- Yanmalar artınca dışkıda da değişim, ishal, gaz vb.
- Yediklerinizin içtiklerinizin bazen anında etki etmesi, bazen hiç bir etkisi olmaması.
- İdrar debinizin ve sıklığınızın normale yakın olması, sıklığın nadiren artması.
- Masturbasyonun bazen tüm belirtileri kaybetmesi, bazen alevlendirmesi.

Hnagileri size uyuyor söylerseniz sevinirim.
Hocam yazdiklarinizin hepsi (abartma degil, gercekten hepsi) bende var. Agri hissetmiyorum ben hic bir sekilde. Yanma olarak tanimlayabilirim cektigim aciyi. Şiddeti artarsa makatta hissediyorum. Bagirsak durumlari ile yanma siddeti arasinda baglanti var. Bazen diskilama sonrasi arttigi oluyor bazen gaz sonrasi azaldigi oluyor. Idrarda debi sıklık gibi problemler yuzde 90 yok. Nadir idrarda yanma ve debi dusuklugu oluyor, kendi kendine geciyor. Debi dusuklugu oldugu zaman yanmam azaliyor garip bir sekilde. Bosalmak bazen iyi geliyor bazen kotu geliyor. Ilk defa semptomlarimi bu kadar acik tanimlayan birini gordum.

Benim ilk pcr'da stafilokok cikmisti ama kimse takmamisti. Sonrasinda kulturde bir kere enterecoc turedi ona yogunlastik. Sonra hem KNS hem enterecoc birlikte turedi. En sonuncuda enterecoc cikmadi sadece KNS az miktarda turemisti. Antibiyoktiklerde de neredeyse hepsi duyarliydi acikcasi.

Sizin hikayenize kisa bir goz gezdirdim (tekrar detayli bakacagim). Dogru okuduysam sanirim bir kere yendiniz sonra nuks yediniz. Ilk seferinde nasil atlamayi basardiniz bu belayi? Nuks ile arasinda ne kadar sure vardi?
Hocam daha önce başka bir yerde belirtmiştim. Ben yendiğim zaman da, arttığı zamanlarda da bir şey yapmıyorum. Yalnız şundan eminim: buna neden olan ne ise ya barsaklardan prostata geçebiliyor, ya prostattan barsaklara geçebiliyor ya da ikisinde de var şahlanınca iki yerdeki bakteriler aynı anda aynı nedenle atağa geçiyor. Daha önce dönem dönem şikayetlerimin tamamen sıfırlandığı bir kaç durum oldu ancak geri döndü hepsi. örneğin 3 gündür atak dönemindeyim. 3 gün önce aniden başlayan mide ve barsaklardaki yoğun gazın ardından penis ve makat bölgesinde yanma da başladı. ayaklarım üşümüyordu hava bu kadar soğuk olmasına rağmen ve ne tesadüfdür ki aynı akşam ayaklarım da buz kesmeye başladı.

yani barsak, mide, gaz, ishal, yanma, bazen şeffaf akıntı, makat yanması ve kaşıntısı... hepsi aynı anda başlar ve aynı anda gider. daha önce de sordum tekrar sorayım: prostatımdaki bakteri nasıl oluyor da barsakta hissediliyor? ağrı olsa kasılmalar, baskı yapması falan diye açıklanıyor da bildiğimiz ishal yapıyor, yanma yapıyor, gaz yapıyor. nasıl yapıyor?
Hakanvanlı
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Hakanvanlı »

Ben Tumt oldum. 25 000 tl ye Cihazin ustünde prostalund ve coretherm yazıyordu. Denildigi gibi cok acılı değil.idrar hissi oliuyor islem.sırasında. Sonda cuma cekildi. Sondalı 3 gün zor oluyor. 6 aya kadar iyilesme olacakmis.Suan iyiceyim. Nasip bakalım burdan bilgi veririm.
Soğukayak

Mesaj gönderen Soğukayak »

Hakanvanlı yazdı:Ben Tumt oldum. 25 000 tl ye Cihazin ustünde prostalund ve coretherm yazıyordu. Denildigi gibi cok acılı değil.idrar hissi oliuyor islem.sırasında. Sonda cuma cekildi. Sondalı 3 gün zor oluyor. 6 aya kadar iyilesme olacakmis.Suan iyiceyim. Nasip bakalım burdan bilgi veririm.
Temptro en iyisi deniyordu cihaz icin siz nerde yaptırdınız?
Hakanvanlı

CanÖzdilek yazdı:
Hakanvanlı yazdı:Ben Tumt oldum. 25 000 tl ye Cihazin ustünde prostalund ve coretherm yazıyordu. Denildigi gibi cok acılı değil.idrar hissi oliuyor islem.sırasında. Sonda cuma cekildi. Sondalı 3 gün zor oluyor. 6 aya kadar iyilesme olacakmis.Suan iyiceyim. Nasip bakalım burdan bilgi veririm.
Bursada iyisini kötüsünü bilmiyorum cihaz bu https://www.hizliresim.com/80u4fdm
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Hakanvanlı yazdı:
CanÖzdilek yazdı:
Gecmis olsun Hakan abim inşallah şifaniz burdadır.
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

Hakanvanlı yazdı:
CanÖzdilek yazdı:
Tempro 2019 da cıktı en son Bu rus malı 2022 model bende olacaktım. Deprem girdi araya. Bu işlem sonrası ne yapıliyor abi boşalırken falan farklılik var mı?
Hakanvanlı

odysiea87 yazdı:
Hakanvanlı yazdı:
CanÖzdilek yazdı: Temptro en iyisi deniyordu cihaz icin siz nerde yaptırdınız?
Tempro 2019 da cıktı en son Bu rus malı 2022 model bende olacaktım. Deprem girdi araya. Bu işlem sonrası ne yapıliyor abi boşalırken falan farklılik var mı?
Doktor 6 hafta bosalma dedi. 6 hafta tavanic verdi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Geçmis olsun kardesim, acil sifalar olsun.
Bardo

Mesaj gönderen Bardo »

Hakanvanlı yazdı:
odysiea87 yazdı:
Hakanvanlı yazdı: Bursada iyisini kötüsünü bilmiyorum cihaz bu https://www.hizliresim.com/80u4fdm
Abi ne kadardır hastasın. Tumt öncesi hangi tedavileri aldın. Yaş kaç.?
Hakanvanlı

kadir yazdı:
Geçmis olsun kardesim, acil sifalar olsun.
Allah razı olsun abi. Çok sağ ol.
Hakanvanlı

Bardo yazdı:
Hakanvanlı yazdı:
odysiea87 yazdı: Tempro 2019 da cıktı en son Bu rus malı 2022 model bende olacaktım. Deprem girdi araya. Bu işlem sonrası ne yapıliyor abi boşalırken falan farklılik var mı?
2014 de belsoğuguyla basladı. Cok antibiyotik kullandim forumu gec buldum. 2 sene kadar sadece penis ağrısı kalmıstı gecer yavas yavas demistim ama nüks etti. Cüneyt Sevincler mesaj yaptı fayda etmedi. Lökosit baktırdım. Cıkmadı. Ozon tedavisi gördüm Van da damardan fayda etmedi.yas 46. Bakalım yapan hoca semptomlarda azalma olur gecmeye bilir dedi. Sadece 4 kisiye yapmıs prostatit 3 üne fayda etmis.
James

Mesaj gönderen James »

Hakanvanlı yazdı:
Bardo yazdı:
Hakanvanlı yazdı: Doktor 6 hafta bosalma dedi. 6 hafta tavanic verdi.
2014 de belsoğuguyla basladı. Cok antibiyotik kullandim forumu gec buldum. 2 sene kadar sadece penis ağrısı kalmıstı gecer yavas yavas demistim ama nüks etti. Cüneyt Sevincler mesaj yaptı fayda etmedi. Lökosit baktırdım. Cıkmadı. Ozon tedavisi gördüm Van da damardan fayda etmedi.yas 46. Bakalım yapan hoca semptomlarda azalma olur gecmeye bilir dedi. Sadece 4 kisiye yapmıs prostatit 3 üne fayda etmis.
Ameliyatı yapmadan önce ne gibi semptomlar kalmıştı abi
Geçmiş olsun bu arada
Hakanvanlı

James yazdı:
Hakanvanlı yazdı:
Bardo yazdı: Abi ne kadardır hastasın. Tumt öncesi hangi tedavileri aldın. Yaş kaç.?
Geçmiş olsun bu arada
Apıs arası ,kasık penis ,ayak ağrısı var sperm az sulu cıkıyor. Sik idrar ereksiyon bende olmadi hic
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Hakanvanlı yazdı:
James yazdı:
Hakanvanlı yazdı: 2014 de belsoğuguyla basladı. Cok antibiyotik kullandim forumu gec buldum. 2 sene kadar sadece penis ağrısı kalmıstı gecer yavas yavas demistim ama nüks etti. Cüneyt Sevincler mesaj yaptı fayda etmedi. Lökosit baktırdım. Cıkmadı. Ozon tedavisi gördüm Van da damardan fayda etmedi.yas 46. Bakalım yapan hoca semptomlarda azalma olur gecmeye bilir dedi. Sadece 4 kisiye yapmıs prostatit 3 üne fayda etmis.
Geçmiş olsun bu arada
Apıs arası ,kasık penis ,ayak ağrısı var sperm az sulu cıkıyor. Sik idrar ereksiyon bende olmadi hic
Abi hangi doktora oldun? Anüsten soğutucusu var mı bu aletin. Birde kaç derecede oldun.?
Hakanvanlı

Serkan yazdı:
Hakanvanlı yazdı:
James yazdı: Ameliyatı yapmadan önce ne gibi semptomlar kalmıştı abi
Geçmiş olsun bu arada
Abi hangi doktora oldun? Anüsten soğutucusu var mı bu aletin. Birde kaç derecede oldun.?
Serkan kardeşim. Doktoru özelden yazarım. Simdi faydası olmaz milleti kalkındırmayalım vebal almayalım. Anüse birsey yapılmadı. 48 derecede oldum. Benim basta aklima gelmedi bitince sordum. Doktor belirledi yani. 45 dk sürüyor. Öyle abartılı birsey yok. 3 gün sonda daha zor. Otelde kaldım 3 gün.
Hakanvanlı

Doktorluk birsey yok doktor birtek sonda takıyor. Parasına göre karar verin.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Hakanvanlı yazdı:
Serkan yazdı:
Hakanvanlı yazdı: Apıs arası ,kasık penis ,ayak ağrısı var sperm az sulu cıkıyor. Sik idrar ereksiyon bende olmadi hic
Serkan kardeşim. Doktoru özelden yazarım. Simdi faydası olmaz milleti kalkındırmayalım vebal almayalım. Anüse birsey yapılmadı. 48 derecede oldum. Benim basta aklima gelmedi bitince sordum. Doktor belirledi yani. 45 dk sürüyor. Öyle abartılı birsey yok. 3 gün sonda daha zor. Otelde kaldım 3 gün.
Bende fizyo işe yaramazsa düsunuyodum hayli toparlandım Artık çok düşünmüyorum. Ama ilerde ne olacağı belli olmaz tabi. Çok tesekkür ederim bilgilendirme için.Rahat gecmesinede sevindim inşallah hızla toplarsın.
Hakanvanlı

Serkan yazdı:
Hakanvanlı yazdı:
Serkan yazdı: Abi hangi doktora oldun? Anüsten soğutucusu var mı bu aletin. Birde kaç derecede oldun.?
Bende fizyo işe yaramazsa düsunuyodum hayli toparlandım Artık çok düşünmüyorum. Ama ilerde ne olacağı belli olmaz tabi. Çok tesekkür ederim bilgilendirme için.Rahat gecmesinede sevindim inşallah hızla toplarsın.
Doktorun demesi bu da fizyoterapi gibiymis kasları cözüyormuş bakalim göreceğiz. Şuan baya azalma var ağrılarda ama ilac da iciyorum onun etkiside olabilir
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Hakanvanlı yazdı:
Serkan yazdı:
Hakanvanlı yazdı: Serkan kardeşim. Doktoru özelden yazarım. Simdi faydası olmaz milleti kalkındırmayalım vebal almayalım. Anüse birsey yapılmadı. 48 derecede oldum. Benim basta aklima gelmedi bitince sordum. Doktor belirledi yani. 45 dk sürüyor. Öyle abartılı birsey yok. 3 gün sonda daha zor. Otelde kaldım 3 gün.
Doktorun demesi bu da fizyoterapi gibiymis kasları cözüyormuş bakalim göreceğiz. Şuan baya azalma var ağrılarda ama ilac da iciyorum onun etkiside olabilir
İnsallah forumdaki ikinci Farate siz olursunuz abim :)
ap0calypse
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ap0calypse »

sık idrar yok bende ama ramazandan önce fleksibl sistoskopi yaptırmayı düşünüyorum, gerek varmı bilmiyorum, belki problem mesanededir. ondan sonra ramazanda 21 günlük ağır bir diyet uygulayacağım, vücuttaki organları temizliyor. Özellikle ciğer ve bağırsakları temizliyor. diyetten sonra eswt yaptıracağım. benim pelvik tabanda problem olduğu çok belli. takviye, nefes egzersizleri, esneme vs. derken bir işe yaramaz ise bu tempro uygulamasını deneyeceğim. diyetten sonra gelişmeleri yazarım. bu uygulamayı yapan arkadaşlar var mı?