Mesane Boyu Yüksekliği, Prostatit ve Ameliyat

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
adanadan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesane Boyu Yüksekliği, Prostatit ve Ameliyat

Mesaj gönderen adanadan »

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle herkese Rabbim şifalar versin. Ben çok yeniyim, çaresizim, sizden deneyimlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. 2021 Ekim ayında kesik kesik işeme, çatallı işeme, idrarda yanma ve işeyememe sorunları ile en yakın üroloji uzmanına başvurdum. Tüm tahlillerim temiz çıktı ve Kronik prostat iltihabı olabileceği söyledi. Bana 3 adet Ciprasid, Tamprost, Betmiga vererek bir aylık tedavi verdi. Rahatlar gibi oldum fakat 2021 Aralıkta aynı sorunlar tekrar baş gösterdi. Bu sefer başkent hastanesinde prof dr sezgin güvelin yolunu tuttum. oda işeme testinin grafiğine bakarak Mesane boyu yüksekliği olabileceğini fakat sistoskopi yapmadan netleştiremeyeceğini söyledi. Sistoskopi yapmışken de mesane boyu ameliyatı yapalım dedi. Fakat 10 kişiden 3 'de sperm geri kaçma sorunu olabileceğini söyledi yaşım 40 bu arada. Ben de düşünmek için zaman istedim. oda bana xatral yazarak gönderdi. Sonra prof dr zühtü Tansunun yolunu tuttum o da tahliller yaptı tahlillerim temiz çıktı. oda sistoskopi genel anesteji altında yapalım herhangi bir darlık veya yükseklik varsa ameliyat yapalım dedi. şu an sıkıntılarım çok artmış durumda ameliyat konusunda da çok kararsızım. konu hakkında çok fazla bilgim yok. kafamdan çok soru var? drlar tam olarak içimi rahatlatmıyor. sizde neler yapmalıyım?

- Mesane boyu yüksekliği ile prostatit ile bir ilişkisi var mı?

- Ameliyat çözüm mü ? ameliyat olmadan geçer mi bu rahatsızlık? Sizce ameliyat olmalı mıyım?

Şimdiden teşekkür ederim.
muzdarip

Re: Mesane Boyu Yüksekliği, Prostatit ve Ameliyat

Mesaj gönderen muzdarip »

Daha önceden bu sorunlarınız var mıydı? Birdenbire mi baş gösterdi? Şüpheli ilişkiniz olmuş muydu gerçi şüpheli olmayan ilişkide de bu sorunlar çıkabiliyor.
adanadan

Daha önce buna benzer sorunlar yaşamadım, şüpheli bir ilişkimde olmadı.
Benim endişe duyduğum konu ameliyat olursam şifa bulabilir miyim? ereksiyona olumsuz bir etkisi olur mu? Doktor olmaz diyor fakat hiçbir şeyin garantisi yok? Bir yandan da işeyememe problemi hayatımı berbat etmiş durumda. Ne yapacağımı şaştım kaldım.
moskovaBB
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen moskovaBB »

Sikayetleriniz prostatit ten kaynakli olabilir oncelikle lokosit e baktirin, iltihap olabilir iltihaptan dolayi prostat buyur hatta mesaneye dogru buyumuste olabilir. Ve malesef doktorlar siskoskopi yapsalar bile bu mesaneye dogru buyumeye mesane boyu yuksekligi diyebilir, gereksiz yere prostatiniza operasyon yapip sizi cok daha kotu edebilirler.
Aliyasar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Aliyasar »

adanadan yazdı:Merhaba arkadaşlar. Öncelikle herkese Rabbim şifalar versin. Ben çok yeniyim, çaresizim, sizden deneyimlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. 2021 Ekim ayında kesik kesik işeme, çatallı işeme, idrarda yanma ve işeyememe sorunları ile en yakın üroloji uzmanına başvurdum. Tüm tahlillerim temiz çıktı ve Kronik prostat iltihabı olabileceği söyledi. Bana 3 adet Ciprasid, Tamprost, Betmiga vererek bir aylık tedavi verdi. Rahatlar gibi oldum fakat 2021 Aralıkta aynı sorunlar tekrar baş gösterdi. Bu sefer başkent hastanesinde prof dr sezgin güvelin yolunu tuttum. oda işeme testinin grafiğine bakarak Mesane boyu yüksekliği olabileceğini fakat sistoskopi yapmadan netleştiremeyeceğini söyledi. Sistoskopi yapmışken de mesane boyu ameliyatı yapalım dedi. Fakat 10 kişiden 3 'de sperm geri kaçma sorunu olabileceğini söyledi yaşım 40 bu arada. Ben de düşünmek için zaman istedim. oda bana xatral yazarak gönderdi. Sonra prof dr zühtü Tansunun yolunu tuttum o da tahliller yaptı tahlillerim temiz çıktı. oda sistoskopi genel anesteji altında yapalım herhangi bir darlık veya yükseklik varsa ameliyat yapalım dedi. şu an sıkıntılarım çok artmış durumda ameliyat konusunda da çok kararsızım. konu hakkında çok fazla bilgim yok. kafamdan çok soru var? drlar tam olarak içimi rahatlatmıyor. sizde neler yapmalıyım?

- Mesane boyu yüksekliği ile prostatit ile bir ilişkisi var mı?

- Ameliyat çözüm mü ? ameliyat olmadan geçer mi bu rahatsızlık? Sizce ameliyat olmalı mıyım?

Şimdiden teşekkür ederim.
İşeme testi kaç çıktı maksimum ortalama akış hızı
adanadan

adanadan

Testi yükledim………
adanadan

tepe 16,6
Ortalama 8,1
Aliyasar

adanadan yazdı:tepe 16,6
Ortalama 8,1
Kesik kesik işemissin kadir abi daha iyi bilir ama bence hemen karar verme bide çok sıkışmadan idrara çıkmaya çalış sanki çok sıkışıncada böyle oluyo bazen 700 ün üstünde işemişşin
Aliyasar

Aliyasar yazdı:
Ortalama 8,1
Kesik kesik işemissin kadir abi daha iyi bilir ama bence hemen karar verme bide çok sıkışmadan idrara çıkmaya çalış sanki çok sıkışıncada böyle oluyo bazen 700 ün üstünde işemişşin
Doktorlar genelde hemen yapıştırıyor mesane boynu yüksekliği die masum bir ameliyat değil bide mesane boynu yüksekliği birden ortaya çıkmaz
adanadan

Aliyasar yazdı:
Aliyasar yazdı:
Ortalama 8,1
Doktorlar genelde hemen yapıştırıyor mesane boynu yüksekliği die masum bir ameliyat değil bide mesane boynu yüksekliği birden ortaya çıkmaz
Eyvallah teşekkür ederim. Kadir abiye nasıl yazabilirim?
Aliyasar

adanadan yazdı:
Aliyasar yazdı:
Aliyasar yazdı: Kesik kesik işemissin kadir abi daha iyi bilir ama bence hemen karar verme bide çok sıkışmadan idrara çıkmaya çalış sanki çok sıkışıncada böyle oluyo bazen 700 ün üstünde işemişşin
Buradan görür
adanadan

Aliyasar yazdı:
adanadan yazdı:
Aliyasar yazdı: Doktorlar genelde hemen yapıştırıyor mesane boynu yüksekliği die masum bir ameliyat değil bide mesane boynu yüksekliği birden ortaya çıkmaz
Buradan görür
O zaman ne diyelim Kadir abiye slm olsun, ilgilenirse Allah razı olsun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

adanadan yazdı:
Aliyasar yazdı:
adanadan yazdı:
Buradan görür
As kardesim, mesane boynu yüksekligi prostatite bagli olarak oluyor genellikle. Prostat mesaneye dogru şiştiği için mesane çikisinı yukari dogru itiyor o yuzden idrar akişini engelliyor. Siz mesane boynunu traşlattirsaniz bile zamanla yine yükselecektir. Ayrıca yasinız genç ise kuru boşalma ve cinsel sorunlar gibi kalicı yan etkileri olabiliyor bu ameliyatın.
adanadan

kadir yazdı:
adanadan yazdı:
Aliyasar yazdı: Buradan görür
As kardesim, mesane boynu yüksekligi prostatite bagli olarak oluyor genellikle. Prostat mesaneye dogru şiştiği için mesane çikisinı yukari dogru itiyor o yuzden idrar akişini engelliyor. Siz mesane boynunu traşlattirsaniz bile zamanla yine yükselecektir. Ayrıca yasinız genç ise kuru boşalma ve cinsel sorunlar gibi kalicı yan etkileri olabiliyor bu ameliyatın.
İlginize teşekkür ederim. Peki bana ne önerirsiniz? Ameliyat olmadan nasıl yenebiliriz bu illeti?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

adanadan yazdı:
kadir yazdı:
adanadan yazdı:
İlginize teşekkür ederim. Peki bana ne önerirsiniz? Ameliyat olmadan nasıl yenebiliriz bu illeti?
Rica ederim, size önerim bulundugunuz sehirdeki bir hastaneye gidip iyi bir ürologa gidip muayene olmaniz, gerekli olan tahlil ve incelemeleri yaptirmaniz. Prostat sivısi, idrar ve meniden kültür+antibiogram ve lokosit incelemesi yaptırmanız ve cikacak olan sonuca göre gerekirse tedavi olmanizdır.
adanadan

kadir yazdı:
adanadan yazdı:
kadir yazdı: As kardesim, mesane boynu yüksekligi prostatite bagli olarak oluyor genellikle. Prostat mesaneye dogru şiştiği için mesane çikisinı yukari dogru itiyor o yuzden idrar akişini engelliyor. Siz mesane boynunu traşlattirsaniz bile zamanla yine yükselecektir. Ayrıca yasinız genç ise kuru boşalma ve cinsel sorunlar gibi kalicı yan etkileri olabiliyor bu ameliyatın.
Rica ederim, size önerim bulundugunuz sehirdeki bir hastaneye gidip iyi bir ürologa gidip muayene olmaniz, gerekli olan tahlil ve incelemeleri yaptirmaniz. Prostat sivısi, idrar ve meniden kültür+antibiogram ve lokosit incelemesi yaptırmanız ve cikacak olan sonuca göre gerekirse tedavi olmanizdır.
Allah razı olsun. Son olarak adana ve yakın çevreden önerebileceğiz doktor var mı?
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

adanadan yazdı:
kadir yazdı:
adanadan yazdı:
Allah razı olsun. Son olarak adana ve yakın çevreden önerebileceğiz doktor var mı?
Adana’da İlker Ünsal var şu an hangi hastanede bilmiyorum ama prostat sıvısı alır düzen laba verirsiniz kültüre göre antibiyotik yazar. Tedavisi çok güçlü değildir ama inatçı bakteri yoksa tedavi edebilir.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
adanadan

Hergele yazdı:
adanadan yazdı:
kadir yazdı: Rica ederim, size önerim bulundugunuz sehirdeki bir hastaneye gidip iyi bir ürologa gidip muayene olmaniz, gerekli olan tahlil ve incelemeleri yaptirmaniz. Prostat sivısi, idrar ve meniden kültür+antibiogram ve lokosit incelemesi yaptırmanız ve cikacak olan sonuca göre gerekirse tedavi olmanizdır.
Adana’da İlker Ünsal var şu an hangi hastanede bilmiyorum ama prostat sıvısı alır düzen laba verirsiniz kültüre göre antibiyotik yazar. Tedavisi çok güçlü değildir ama inatçı bakteri yoksa tedavi edebilir.

Teşekkür ederim eyvallah
Dogukan01

Mesaj gönderen Dogukan01 »

Hergele yazdı:
adanadan yazdı:
kadir yazdı: Rica ederim, size önerim bulundugunuz sehirdeki bir hastaneye gidip iyi bir ürologa gidip muayene olmaniz, gerekli olan tahlil ve incelemeleri yaptirmaniz. Prostat sivısi, idrar ve meniden kültür+antibiogram ve lokosit incelemesi yaptırmanız ve cikacak olan sonuca göre gerekirse tedavi olmanizdır.
Türkmenbaşı tıp merkezinde ilker ünsal beni iyileştiremedi
ozankizil
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen ozankizil »

Merhabalar, bir ürolog özel muayenehanesinde Sistoskopi yapacak, teşhis için. Rakam 1750 tl dedi. fiyat yüksek geldi bana, Son zamanlarda yaptıran var mı acaba?
adanadan

Arkadaşlar adana, osmaniye çevresi Prostat sivısi, idrar ve meniden kültür+antibiogram ve lokosit incelemesi yapan hastane veya doktor var mı? Bu civarlarda tavsiye edebileceğiniz doktor var mı? İlgilenirseniz teşekkür ederim.
Blackened
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Blackened »

Ya arkadaşlar mesane boynu yüksekliği tanısı; Prostat sivısi, idrar ve meniden kültür+antibiogram ve lokosit incelemesi ile bulunmuyor ki?

Ben bu yukarıdaki tahlilleri milyon kere yaptırdım. Hepsi de temiz çıktı.

Bir doktor da sistoskopi yaptı ve dedi ki "sende mesane boynu yüksekliği var" dedi. Yani tahliller temiz çıkıyorsa başka doktorlara gidip tekrar tekrar tahlil yaptırmaya gerek yok. Ameliyat şart. Onu da iyi yapan doktoru bulmak lazım. Mesele o.
prostagod
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen prostagod »

Mesane boynu yöksekligi genelde doğustan olur ve uzun sure belirti vermeyebilir bir enfeksiyonla tetiklenir.
Madem prof iki dr müdahale edelim demisse antibiyotik yükleyerek vucuduna eyi duzelteceksin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Blackened yazdı:Ya arkadaşlar mesane boynu yüksekliği tanısı; Prostat sivısi, idrar ve meniden kültür+antibiogram ve lokosit incelemesi ile bulunmuyor ki?

Ben bu yukarıdaki tahlilleri milyon kere yaptırdım. Hepsi de temiz çıktı.

Bir doktor da sistoskopi yaptı ve dedi ki "sende mesane boynu yüksekliği var" dedi. Yani tahliller temiz çıkıyorsa başka doktorlara gidip tekrar tekrar tahlil yaptırmaya gerek yok. Ameliyat şart. Onu da iyi yapan doktoru bulmak lazım. Mesele o.
Kronik prostatit kategori IIIB de bakteri ve lokosit görülmez fakat inflamasyon vardır..dolayısı ile prostat yukarı dogru şiştiğinde mesane boynu yüksekliği yapar, bu durum idrar sorunlarına yol açar. Ameliyatlarda o yükseklik traşlanıyor idrarın rahat akması sağlanıyor.