Cerrahi işlemden 5 ay sonra (memo42)

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
memo422
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Cerrahi işlemden 5 ay sonra (memo42)

Mesaj gönderen memo422 »

Merhaba,diğer hesabımın ''memo42'' şifresini unuttum bu yeni hesabım burdan ulaşabilir o hesaptan konuştuğum arkadaşlar.Bilen bilir mesane boynu yüksekliğinden ameliyat oldum 5 ay önce.Tek sorunum sık idrar ve sürekli idrar hissiyken ameliyattan sonra cinsel isteksizlik,idrar yaparken yanma,karın altında ağrı cılız idrar gibi bir çok sorun eklendi.Kadir Abi durumumumla ilgili bilgilendirme yap dedi diye yazıyorum yoksa kimseyi yönlendirmek gibi bir amacım yok bana cerrahi işlem kötü geldi başkasına iyi gelebilir bilemem ama cerrahiden önce yapılması gereken epey şey var tedavi için 2-3 ay lökösit sabit tutmayla ben antibiyotikten fayda görmedim diyip cerrahiye koşturmadan önce iyi düşünün sonuçta harab olmuş bir dokudan bahsediyoruz iltihab kurutmayla iş bitmiyor dokunun kendini toplaması zaman alıyor benim yurt dışına çıkma durumum vardı diye ameliyata koştum aklım yerinde değildi o dönemler siz iyi düşünün.Hepinize geçmiş olsun yeni yıl umarım sağlık ve mutluluk getirir...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Cerrahi işlemden 5 ay sonra (memo42)

Mesaj gönderen kadir »

Memo42 kardesim bu verdigin bilgi kronik prostatit hastaları icin okadar degerli ki, o yuzden sana çok teşekkür ederiz. Kronik prostatitte cerrahi müdahalenin her hasta icin uygun olmadığını senin sayende görmüş olduk. Acil şifaların olsun kardesim. Yeni yıl hepimize sağlık, huzur ve mutluluk getirsin.
memo422

Mesaj gönderen memo422 »

kadir yazdı:Memo42 kardesim bu verdigin bilgi kronik prostatit hastaları icin okadar degerli ki o yuzden sana çok teşekkür ederiz. Kronik prostatitte cerrahi müdahalenin her hasta icin uygun olmadığını senin sayende görmüş olduk. Acil şifaların olsun kardesim. Yeni yıl hepimize sağlık, huzur ve mutluluk getirsin.
Rica ederim abi ne demek
herdaim32
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen herdaim32 »

prostat ameliyati mi oldun kardes
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

Geçmiş olsun. Meni durumu nasıl. Kuru boşalma oluyor mu?
memo422

Mesaj gönderen memo422 »

prosta50 yazdı:Geçmiş olsun. Meni durumu nasıl. Kuru boşalma oluyor mu?
Sağol.Kuru boşalma derken retrograd ejakülasyonu kast ediyorsan eskisi gibi değil meni dışarı çıkıyor ama bir kısmıda mesaneye gidiyor.
memo422

Mesaj gönderen memo422 »

herdaim32 yazdı:prostat ameliyati mi oldun kardes
yazıda anlattım ya abicim
prosta50

Retrograd ejekülasyon bu tip ameliyat sonrası görülüyor.iyi bir doktor ameliyat yaparsa bu duruma dikkat ediyor. Bazı doktorların hiç umurunda değil. Sizi rahatsız ediyor mu?
memo422

Mesaj gönderen memo422 »

prosta50 yazdı:Retrograd ejekülasyon bu tip ameliyat sonrası görülüyor.iyi bir doktor ameliyat yaparsa bu duruma dikkat ediyor. Bazı doktorların hiç umurunda değil. Sizi rahatsız ediyor mu?
Rahatsız ediyor tam boşalamamış gibi hissediyorum değişik bir durum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatit gibi enfeksiyonel bir hastalıgı tedavi etmeden, çok kolay bir sekilde hemen cerrahi müdahale yapan böyle drları buradan esefle kınıyorum. Bu genç arkadaşımızın cinsel hayatını eski haline simdi kim geri getirecek? Eski halinden daha kötü olan bu hastanın duygu durumunu anlayabiliyormusunuz?
prostagod
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen prostagod »

Mesane boyun yüksekligi ya da darligi ameliyati prostat ameliyati degildir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

prostagod yazdı:Mesane boyun yüksekligi ya da darligi ameliyati prostat ameliyati degildir.
Bu hastaya minimal invaziv cerrahi ( Tuip) uygulanmış.Prostata derin kesi atılmış. Mesane boynu yüksekligi yada darlik ameliyati yapilmadı.
prosta50

Tuip, Tur-p ve Holep yöntemi ameliyatlarda retrograg ejekülasyon riski yüksek malesef. Bu tür ameliyatlar prostat hastası yaşlı hastalar için sorun değil.Fakat prostatit hastaları için yapılması uygun değil bence. Genç hastalarda meni dışarı gelmiyor. Mesane boynu yüksekliği ameliyatlarında retrograg ejekülasyon durumuna dikkat eden usta doktorlar var. Öyle bir kesi atıyor ki hasta hiçbir sorun yaşamıyor. Bu tip usta doktorlarla görüşülmeli.Bir de prostat ameliyatlarında Rezum yöntemi diye bir yöntem çıkmış. Yan etkisi çok az diyorlar. İyi araştırılmalı bence. Arkadaşa tekrar geçmiş olsun. Allah şifa versin.
prosta50

kadir yazdı:Prostatit gibi enfeksiyonel bir hastalıgı tedavi etmeden, çok kolay bir sekilde hemen cerrahi müdahale yapan böyle drları buradan esefle kınıyorum. Bu genç arkadaşımızın cinsel hayatını eski haline simdi kim geri getirecek? Eski halinden daha kötü olan bu hastanın duygu durumunu anlayabiliyormusunuz?
Çok doğru Kadir Bey.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

prosta50 yazdı:Tuip, Tur-p ve Holep yöntemi ameliyatlarda retrograg ejekülasyon riski yüksek malesef. Bu tür ameliyatlar prostat hastası yaşlı hastalar için sorun değil.Fakat prostatit hastaları için yapılması uygun değil bence. Genç hastalarda meni dışarı gelmiyor. Mesane boynu yüksekliği ameliyatlarında retrograg ejekülasyon durumuna dikkat eden usta doktorlar var. Öyle bir kesi atıyor ki hasta hiçbir sorun yaşamıyor. Bu tip usta doktorlarla görüşülmeli.Bir de prostat ameliyatlarında Rezum yöntemi diye bir yöntem çıkmış. Yan etkisi çok az diyorlar. İyi araştırılmalı bence. Arkadaşa tekrar geçmiş olsun. Allah şifa versin.
Evet aynen öyle prosta50 kardeşim.
Dertlii

Mesaj gönderen Dertlii »

Bu büyük abdest taksit taksit prsttden dolayı asıl şikayet im büyük abdest ile birlikte gelen idrar gelmesi. Sonra sı içinde sızı var gibi sanki yaralı gibi bu semptom tek bende mi var acaba diye yazdım ve başta büyüğüm z Kadir abi ve diğer Forum daşlara Yeni sevdikleri ile sağlıklı yıllar diliyorum selâm met temmenisi
Dertlii

Mesaj gönderen Dertlii »

Ve abi bu ejakülasyon tam gelmemesi bndede var zorla oluyor ama libido biraz arttığı nda daha iyi boşalma ama sol kasık ağrısı da cabası testislerde kalça da belde cabası
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

@Dertli kardeşim, iyi temennilerin icin sagol, bilmukabele.Bahsettigin semptomlar klasik prostatit semptomları. Hepimizde oldu, bazı hastalar iyilesti, bazı hastalara azalarak devam ediyor. Tahlil ve tedavi önemli tabiki. Bu biliyorsunuz uzun bir süreç.