Idrar torbasından penise giden yol Dar dedi ameliyat önerdi doktor Yardım Lütfen

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Idrar torbasından penise giden yol Dar dedi ameliyat önerdi doktor Yardım Lütfen

Mesaj gönderen Hola »

Arkadaşlar 2014 de Ankara'da Askerdeyken bir kadınla birlikte oldum ve prostatit oldum Her neyse tek şikayetim sık idrara çıkma son 2 yıldır da belimden başlayan ve ayaklarıma kadar soğuk hissediyorum doktor sistoskopi yaptı idrar torbasından penise giden yol da daralma var ameliyat ile açarım Daha rahat işersin diyor bende az tanzik iserken bekleme olur hep ıkınarak isiyorum gerçekten kafam karıştı şimdi yaş 34 2 oğlum var başka çocuk istemiyoruz zaten bu arada ben Kanadada yaşıyorum Kanadalı üroloji doktoru tavsiye etti ameliyatı Daha önce ameliyat olan varmı
Hola

Re: Idrar torbasından penise giden yol Dar dedi ameliyat önerdi doktor Yardım Lütfen

Mesaj gönderen Hola »

Benimle aynı soruları yaşayan varmı iserken bekleme. Ikınma. Çatallı işeme hatta sperm çıkarken bile zor geliyor
canadianguy1

Re: Idrar torbasından penise giden yol Dar dedi ameliyat önerdi doktor Yardım Lütfen

Mesaj gönderen canadianguy1 »

Hola yazdı:Arkadaşlar 2014 de Ankara'da Askerdeyken bir kadınla birlikte oldum ve prostatit oldum Her neyse tek şikayetim sık idrara çıkma son 2 yıldır da belimden başlayan ve ayaklarıma kadar soğuk hissediyorum doktor sistoskopi yaptı idrar torbasından penise giden yol da daralma var ameliyat ile açarım Daha rahat işersin diyor bende az tanzik iserken bekleme olur hep ıkınarak isiyorum gerçekten kafam karıştı şimdi yaş 34 2 oğlum var başka çocuk istemiyoruz zaten bu arada ben Kanadada yaşıyorum Kanadalı üroloji doktoru tavsiye etti ameliyatı Daha önce ameliyat olan varmı
Hocam iseme testi yaptimi iseme hizin nasil? Ayrica Daha once sistoskopi olmusmuydun turkiyede filan ilk defami oldunda kanadali Doktor Boyle dedi?
Hola

Mesaj gönderen Hola »

Oldum Türkiye de 2017 ama işeme testim çok zayıf
Scorpion

Mesaj gönderen Scorpion »

Hola yazdı:Oldum Türkiye de 2017 ama işeme testim çok zayıf
Boşandıktan bi 10 15 dakika sonra işeme hızında artis görüyor musun. Benim de işeme testi zayıf ama bosaldiktan hemen sonra değil de bi 15 dakika bekliyim acayip hızlı çıktığını fark ediyorum idrarın. Prostat kaynaklı bir daralma olabilir senin de. Uretraya müdahale çok iyi birsey degil. Ileriki zamanda daha da kötü sonuç çıkabilir. Hemen operasyon yaptirma bir kaç yerde daha kontrol ettir bence.
akrepp
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen akrepp »

Hola yazdı:Arkadaşlar 2014 de Ankara'da Askerdeyken bir kadınla birlikte oldum ve prostatit oldum Her neyse tek şikayetim sık idrara çıkma son 2 yıldır da belimden başlayan ve ayaklarıma kadar soğuk hissediyorum doktor sistoskopi yaptı idrar torbasından penise giden yol da daralma var ameliyat ile açarım Daha rahat işersin diyor bende az tanzik iserken bekleme olur hep ıkınarak isiyorum gerçekten kafam karıştı şimdi yaş 34 2 oğlum var başka çocuk istemiyoruz zaten bu arada ben Kanadada yaşıyorum Kanadalı üroloji doktoru tavsiye etti ameliyatı Daha önce ameliyat olan varmı
Evet aynı sorun var ama bu durum prostat idrar yolunu sardığı için idrar gelince biraz bekleme oluyor haliyle Taziksiz çıkıyor arkadaşında dediği gibi ameliyat düşünme hemen.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam prostatit için daha etkili tedavi almaya bak benim de benzer bir sorunum var son zamanlarda özellikle idrar akımı çok düştü idrar sonu damlama artık 20 dk sonrasında bile olabiliyor. Önce bu kadar problemli değildi.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
canadianguy1

Hocam Doktor sistoskopiyle girip baktiysa ve darlik var dediyse darlik vardir ,yanilma olasiligi yok gibi bisey doktorun ,kolay bisey onu anlamak,bence ameliyatini ol kapali sekilde fakat uretra darligi kolay tekrarlayan bi hastalik genelde cozum acik ameliyat darligin kisa ise kapali ameliyat cozum olabilir uzun vade goturebilir
Hola

Mesaj gönderen Hola »

Kardeşim benimki ureta darlığı değil idrar torbasından penise uzanan damar dar yani penisin içinde sorun yok yani idrar torbasından penise idrar zor geliyor dedi doktor
karbonateroll
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen karbonateroll »

Bende de aynı sıkıntı vardı önce interstisyel sistit dediler sonra mesane boynun dar dediler bazısı psikolojik dedi. Sonuçta prostat masaji ve antibiyotik tedavisiyle 15 yılın sonunda iyileştim. Gunde otuz kere isemeye gidiyodum basinc cok azdı idrar ikinarak zor cikiyodu. Masaj yaptirinvisina kültürle uygun antibiyotik tedavisiyle. Ameliyatla ilgisi yoksa boşa olmuş olmanizdan korkarim
canadianguy1

Arkadas zaten sistoskopisini olmus Doktor darlik gormus ,uretra dedigimiz sey penisin ucundan baslar mesaneye kadar devam eder bolgeleri vardir penil uretra bulber uretra prostatik uretra ,hatta mesane boynuna yakinsa mesane boynu darligi da der doktorlar ,birde mesane girisinin yuksek olmasi vardir bu dogustandir ,bu yuksekligin diisndaki sey uretra darligidir zaten neresinde olursa olsun damar darligi diye bisey zaten olmaz penisteki damarlar zaten sistoskopiyle degil penis vs dedigimiz seyle goruntulenir doktorun sistoskopiyle for until eye bile ego sey uretranin tamami ordaki prostat yapisi ordan gecerken meni kanali ve mesaneye girdiginde mesanenin ici bunlari oylesine yazmiyorum
basima geldi ,essekten dusmuse sor demisler, bende sistoskopi isleminden sonra Daha kotu oldum bakteri bulasti iyice prostatit oldum bu islemden dolayi darlik olabilirim vs diye cok arastirma yaptim ,belki tibbi Ingilizce terimlerinden ,dilinden dolayi yanlis anlamis olabirsiniz ayrica doktorun dediginin dogru olup olmadigini soyle check edebilirsiniz ml li bi kap akin tam isemeye basladiginizda saati baslatin bittiginde durdurun,mesela 10 saniyede 100 ml idrar yapabiliyosaniz yani saniyede 10(q average) cok ufak ihtimal darlik ihtimali varsada korkacak derecede degil,Eger 10 saniyede 150 ml yani 15 ortalama iseyebiliyosaniz darliginiz yok muhtemelen prostat baskisi ,benim tecrubelerim ve bilgim bu sekilde gercekten doktorlar bizi Alim yapti Uroloji asistani arkadasim kronik prostatit hastaligini bilmiyor bosuna sistoskopiye yonlendirmisti beni,sonrasinda mesela ona diyorum penis koku ve ici his var vs , kanka oyle bi hastalik yok diyor....... Psikolojik diyor.... Forumda bu sikayeti olan herkes yalan soyluyor onlara gore , okumus cahilden korkmak lazim gercekten maalesef ulkemizdeki durum bu ,bende muhendisim Hersey sadece kitaplari okuyup kazanilmiyor derin arastirma anlik yorum yetenegi vs vs cok onemli fen bilimlerinde ,ama egitim ve secim sistemimiz buna musaade etmiyor ,bu anlayis degismezse 3.dunya ulkesi olarak kalmaya devam edecegiz ne yazikki
Hola

Mesaj gönderen Hola »

Kardeşim ben 4 defa sistoskopi yaptırdım 3 cunde sorun yok sadece bu doktor dedi o yüzden güvenmek zor o yüzden 1-2 doktora sistoskopi yaptırmam lazım
canadianguy1

Hola yazdı:Kardeşim ben 4 defa sistoskopi yaptırdım 3 cunde sorun yok sadece bu doktor dedi o yüzden güvenmek zor o yüzden 1-2 doktora sistoskopi yaptırmam lazım
Aynen hocam oyleyse bir doktora daha check ettirebilirsiniz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Mesane boynu yüksekligi yanlız dogustan olmaz...prostatın yukarı dogru şiş olmasından dolayı mesanenin altinda ve yapışık olması itibarı ile mesaneyi yukarı dogru iter...bu itme sonucundada mesane boynu yükselir, idrar akışı zorlaşır debi düşer. Yani kısacasi prostatit mesane boynu yuksekligine sebep olur.
Cooper
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Cooper »

kadir yazdı:Mesane boynu yüksekligi yanlız dogustan olmaz...prostatın yukarı dogru şiş olmasından dolayı mesanenin altinda ve yapışık olması itibarı ile mesaneyi yukarı dogru iter...bu itme sonucundada mesane boynu yükselir, idrar akışı zorlaşır debi düşer. Yani kısacasi prostatit mesane boynu yuksekligine sebep olur.
Doğru bir bilgi. Prostatitini çözersen ameliyat olmana gerek bile kalmayabilir, ana soruna odaklan sadece.
canadianguy1

kadir yazdı:Mesane boynu yüksekligi yanlız dogustan olmaz...prostatın yukarı dogru şiş olmasından dolayı mesanenin altinda ve yapışık olması itibarı ile mesaneyi yukarı dogru iter...bu itme sonucundada mesane boynu yükselir, idrar akışı zorlaşır debi düşer. Yani kısacasi prostatit mesane boynu yuksekligine sebep olur.
Evet kaynaklarda primer ve sekonder diye geciyor hatta soyle soyleniyor bph olan erkeklerde prostat yukari dogru baski yapar mesaneye boynu yukselir buda mesane boynu yuksekligine benzer sikayetler yapar cok dogru fakat benim dedigim Doktor sistoskopla tam mesaneye inecegi yere geldiginde sistoskopun acisi ve inmesiyle belirleniyor kaynaklarda normalde su acida olmasi gerekirken su acida gibi belirtiyor ve urolog mesaneyi girisini gormek icin sistoskopu asagi ittiriyor ,prostati cooooook cook buyumus artik idrar cikmayan erkeklerde (hem yana hem yukari) bile prostat ameliyati olunca prostat traslandigi Veya alindigi icin zaten baski ortadan kalkiyor Ama literaturde Bunun adi mesane boynu yuksekligi degil dogustan olan mesane boynu yukseklgii genelde tabiki genc yaslarda belirti veriyor cunku zaten bebekken mesane idrar akimi butun organlar cok ufak ve sikayet asamasina gelmiyor Bunun icin saat 5 ve 7 yonunde insizyon yapmazsaniz prostatit filan gecsede bu yukseklik gecmiyor bu yuzden dogustan dedim, sahsi kanaatim ve okuduklarim prostatitten dolayi mesane boynu tanisi alacak bir insan pratikte yok diye dusunuyorum ,canli ornegiyim cunku idrar akis hizim suankinin 3 te biriydi kesik kesik isiyordum tuvalette yarim saat geciriyordum bunu goz onunde alirsak prostati benden cok odemlenen yoktur sanirim sistoskopiyle sonucu yazan sey mesane boynu normal....
canadianguy1

canadianguy1

canadianguy1 yazdı:https://hizliresim.com/8ljk28
Tamamen demekten kaciniyor genellikle diyor cunku prostati kafasi kadar buyurse bir insanin tabiki bunada mesane boynun yukselmis diyolar yani hastaya mesane boynu yukseklgii var ameliyat edicez Ama bunun ameliyati insizyon degil prostati traslamak kucultmek Veya radikal prostatektomi ,bu yapilirsa sonradan olusan bu durumda cozuluyor zaten
Memo67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2002

Mesaj gönderen Memo67 »

Hola yazdı:Benimle aynı soruları yaşayan varmı iserken bekleme. Ikınma. Çatallı işeme hatta sperm çıkarken bile zor geliyor
Senelerdir böyleyim, gecede en 2 kere çişe kalkarım, zayıf idrar debisi, çatallı işeme , zaman zaman yanma, penis kökünde ağrı, peniste geri çekilme semptomlar çeşit çesit bu hastalıkta
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Memo67 yazdı:
Hola yazdı:Benimle aynı soruları yaşayan varmı iserken bekleme. Ikınma. Çatallı işeme hatta sperm çıkarken bile zor geliyor
Senelerdir böyleyim, gecede en 2 kere çişe kalkarım, zayıf idrar debisi, çatallı işeme , zaman zaman yanma, penis kökünde ağrı, peniste geri çekilme semptomlar çeşit çesit bu hastalıkta
Hocam kaç senedir çekiyorsun ?
Kültürde bakteri tespit ettin mi ?
Semptomlar sürekli mi vardı sonra mı nüksetti ?
Ve bir ayı geçkin tedavi aldın mı hiç ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

canadianguy1 yazdı:
Tamamen demekten kaciniyor genellikle diyor cunku prostati kafasi kadar buyurse bir insanin tabiki bunada mesane boynun yukselmis diyolar yani hastaya mesane boynu yukseklgii var ameliyat edicez Ama bunun ameliyati insizyon degil prostati traslamak kucultmek Veya radikal prostatektomi ,bu yapilirsa sonradan olusan bu durumda cozuluyor zaten
Evet kardesim BPH sebebiylede mesane boynu yüksekliği olur tabiki ama bizim konumuz prostatitden dolayı olan mesane boynu yüksekligi. Bu sorunda dogru tedavi sonucunda çözülüyor. Radikal prostatektomilik yada traslanacak bir durum degil. Radikal prostatektomi genellikle lokalize prostat kanser vakalarinda bir secenektir. İnsizyon ( kesi) atilmasıda prostatit vakalarinda çözüm degildir.Bazı drlar prostatitli hastalara bu kesi operasyonunu yapiyorlar ama geri dönüşü olmayan kalici hasarlara yol acıyor prostatta.
Hola

Mesaj gönderen Hola »

Prostatit çözülürse sık idrara çıkma bitiyor Zaten ameliyat olunca kesik atınca prostatit Tamir olmuyor hala Devam ediliyor sık idrara çünkü enfeksiyon ve bakteriler hala duruyor Kadir abi haklı ameliyat olmayacağım
canadianguy1

kadir yazdı:
canadianguy1 yazdı:
Evet kardesim BPH sebebiylede mesane boynu yüksekliği olur tabiki ama bizim konumuz prostatitden dolayı olan mesane boynu yüksekligi. Bu sorunda dogru tedavi sonucunda çözülüyor. Radikal prostatektomilik yada traslanacak bir durum degil. Radikal prostatektomi genellikle lokalize prostat kanser vakalarinda bir secenektir. İnsizyon ( kesi) atilmasıda prostatit vakalarinda çözüm degildir.Bazı drlar prostatitli hastalara bu kesi operasyonunu yapiyorlar ama geri dönüşü olmayan kalici hasarlara yol acıyor prostatta.
kesinlikle haklisin Abi prostatitten dolayi bu semptomlari gosteren birine birak kesi atmayi filan bosuna sistoskopi bile yapmamak lazim ,doktorlarda bu bilinc ve bilgi yok ,benim kastettigim kesi dogustan mesane boynu yuksek olanlarin tek secenegi
Hola

Mesaj gönderen Hola »

Kardeşim sana abi tavsiyesi sakın bu hastalıktan kurtulmadan Kanadaya Gelme bitersin burda
canadianguy1

Hola yazdı:Kardeşim sana abi tavsiyesi sakın bu hastalıktan kurtulmadan Kanadaya Gelme bitersin burda
Haklisin hocam onun farkinda gibiyim ama gelicegim zaman mecbur gelicem artik yanima cesit cesit antiler ilaclar alarakmi gelirim orasini bilemem,dua ediyorum Allahim en azindan bi iyi olsam uc senu nuks yasamasam sonra donsem yine nuksetse raziyim turkiyede