TUMT TEDAVİSİ

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
ege44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: TUMT TEDAVİSİ

Mesaj gönderen ege44 »

HocAm ama arada geçmese lazım sende prostatit olduğuna eminmisin başka bir şey olmasın
Kronik44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Kronik44 »

37 yaşındayım topragim 5 yıl oldu bu hastalık zafer hoca bana çok yakın ama gitmedim ama gidecem baska çarem yok şaşmış kalmışız walla
ruarmodies
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen ruarmodies »

ege44 yazdı:Ha eskisine göre biraz iyim ama daha 2 hafta oldu doktorum 1 ay sonra ileşme olucak dedi eskisi kadar agrı yok ama

Son durumunuz nasıl ? Fayda gördünüz mü?
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Hayır sadece idrar düzeldi yani öle ahım şahım bir faydası olmadı bana agrılarda biraz azaldı ama halen var yani
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

Kronik44 yazdı:Malatyada ne kadar üroloji dr var gittim hicbir sonuç almadim

Hocam İnönü üniversitesi, eğitim araştırma hastanesine üroloji bölümüne git. Eğitim araştırma hastanesinde prostat sıvısı lökosit ve kültür yaptırdıktan sonra, bu sonuçlarla da, direk enfeksiyon hastalıkları bölümünde uzman akademik kariyeri olan bir Hocaya git. Sorun çözüldü çözüldü. Eğer çözülmezse, daha da çözümü yok demektir.

Geçmiş olsun.
Kronik44

Kardeşim malatya eğitim araştırma evimin karşısı oranın ortopedi doktoru kuzenim kaç tane üroloji dr varsa hepsine gittim çaresiz kaldılar turgut tıpa yönlendirdiler ordada düzenli ilaç takip üstüne tump tedavisi sonuç sıfır algolojiye gönderdiler anlayacağın malatyada bu işi yapacak doktor yok
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Kronik44 yazdı:Kardeşim malatya eğitim araştırma evimin karşısı oranın ortopedi doktoru kuzenim kaç tane üroloji dr varsa hepsine gittim çaresiz kaldılar turgut tıpa yönlendirdiler ordada düzenli ilaç takip üstüne tump tedavisi sonuç sıfır algolojiye gönderdiler anlayacağın malatyada bu işi yapacak doktor yok
Dostum ama adamlar uğraşmış yani başka bir yerdeki doktorlar bu kadar uğraşmaz Fırat üniversitesi kronüknprostat yazarsan onların çalışması var Elazığ yakın sonuçta orayada bak bir istersen
oozdemir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen oozdemir »

Botox
ben üniv hocayım. Botox yaptırmıştım tam 13 temmuz 2016 da İstanbulda Levent Türk hocaya. 2 sene beni rahatlattığını düşünüyorum. Ancak nüksetti. 1.5 -2
sene beni idare etmesi de kurtarması da iyi birşey. Yeniden yaptırmak istiyorum. Bu konuda yayınlar var takip etmek isteyen için.
Daha kalıcı bir etki olur düşüncesi ile tumt yaptıranların varsa uzun vadede olumlu olumsuz yorumlarını öğrenmek isterim.
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

veysel yazdı:
oozdemir yazdı:Botox
ben üniv hocayım. Botox yaptırmıştım tam 13 temmuz 2016 da İstanbulda Levent Türk hocaya. 2 sene beni rahatlattığını düşünüyorum. Ancak nüksetti. 1.5 -2
sene beni idare etmesi de kurtarması da iyi birşey. Yeniden yaptırmak istiyorum. Bu konuda yayınlar var takip etmek isteyen için.
Daha kalıcı bir etki olur düşüncesi ile tumt yaptıranların varsa uzun vadede olumlu olumsuz yorumlarını öğrenmek isterim.
Tumt yaptıran arkadaşların genelde sadece idrar şikayetleri düzeldi. Bakteriyel Prostatit tedavisine haricinde pek katkısı yok.

Ben anlamıyorrum abi enfeksiyon işe yaramıyor Faj kesin bir bilgi yok tumt Avrupa’da bu tedavi üstüne yoğunlaşıyorlar bence tumt bakteriyi öldürüyor ödemi de söküyor prostattaji yumuşak iltihaplı alan sertleşiyor ve nasırımsı alan oluşuyor kişi sanıyorki ileşemedi ama mantıken bakıldıgında eger antibiyotikte fayda görmeyenler için enjeksiyondan daha mantıklı duruyor çünkü peostata zararı yok kendi fikrim belki okumuşuzdur abi bilmiyorum ingilterede belli bir hasta sayısı 2 yıl boyunca tumtla tedavi ediliyor bellli hasta sayısı antibiyotikle 2 yıl sonra tumt tedavisiyle tedavi olanlar 100/90ve 80 ileşme gözlenirken antibiyotikle tedavi edilenler 100/50 ve 60 arasını geçmiyor ya bizim ülkedeki doktorlar tam bilmiyor yada cihaz farkı var orayla ama şuda bir gerçek eger tumtla ileşme olmuyorsa antibiyotikle olmuyorsa enjeksiyonla olmuyorsa neyle ileşicez lökositi sıfırladık TM 2 sene sonra bir idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorsun fark etmiyorsun soguk algınlığında doku zaten zedeli başa alıyorsun yine aynısı oluyor özel atim abi istersen linki ama okumuşsunuzdur sen
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Enjeksiyon(botox) sonucu durumları çok kötü olan pek çok arkadaş oldu sakın bi daha yaptırmayın forumda bunu okuyabilirsiniz
Tumt ta yaptırmayın bu hastalığın çözümü antibiyotik yeterli dozda ve uygunlukta.
Antibiyotik alımı için prostat sıvısından lökasit inceleme yapılması lazım bunuda Türkiye de 2 doktor yapıyor
Zafer oyman medicana bahçelievler İstanbul hastanesi280 tl
Acıbadem Eskişehir hastanesi Hüseyin Seçgin 160 tl
Bu iki doktor dan birine gidin
Ayrıca prostat sıvısından kültür yaptırın
Cinsellik geçmişinin varsa prostat sıvısı ve İdrardan andflor pcr yaptırın
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

murat222 yazdı:

Enjeksiyon(botox) sonucu durumları çok kötü olan pek çok arkadaş oldu sakın bi daha yaptırmayın forumda bunu okuyabilirsiniz
Tumt ta yaptırmayın bu hastalığın çözümü antibiyotik yeterli dozda ve uygunlukta.
Antibiyotik alımı için prostat sıvısından lökasit inceleme yapılması lazım bunuda Türkiye de 2 doktor yapıyor
Zafer oyman medicana bahçelievler İstanbul hastanesi280 tl
Acıbadem Eskişehir hastanesi Hüseyin Seçgin 160 tl
Bu iki doktor dan birine gidin
Ayrıca prostat sıvısından kültür yaptırın
Cinsellik geçmişinin varsa prostat sıvısı ve İdrardan andflor pcr yaptırın

Enjeksiyon konusuna katılıyorum sana dostum akıl dışı bir uygulama kardeşim ama bazı bakteriler antibiyotikle ölmüyor işte forumda özelden görüştüğüm kişilerde var doktorlarda onlara sölüyor antibiyotikle öldüremezsin diye adam atıyorum antibiyotik kullanıyor ama bakteri ölmüyor o zaman bence en zararsız medikal tedaviler gündeme gelmeli kendi görüşüm tumt görüştüğüm doktor 10 tanesine sordum 6 su yaptırabilirsin 4 üste yaşımdan dolayı önermedi yapmıyıcaklarını dile getirdiler ama kimse cidden bu hastalık konusunda bir şey bilmiyor ama enjeksiyon zaten doku hasarı oluşturuyor bence akıl dışı
izmitli
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen izmitli »

Arkadaşlar benim özel sigortam var.zafer hocanın hastenesin de geçiyor diye duydum prostat masajına fark alirlar heralde ancak lokosit saymaya ya da öbür tahlillere para alırlarmi bu sekilde özel sağlık sigortası ile muayene olan varmı bir de lökosit sayımi hariç prostat masajindan kültür yapıyolar mi.teşekkürler
toprak12

Mesaj gönderen toprak12 »

izmitli yazdı:Arkadaşlar benim özel sigortam var.zafer hocanın hastenesin de geçiyor diye duydum prostat masajına fark alirlar heralde ancak lokosit saymaya ya da öbür tahlillere para alırlarmi bu sekilde özel sağlık sigortası ile muayene olan varmı bir de lökosit sayımi hariç prostat masajindan kültür yapıyolar mi.teşekkürler
Özel sigortan hastanede geçerli ise senden prostat sıvısı masajı (190 tl) ve katılım payı (15 tl) dışındaki diğer hiçbir tahlilden ücret almazlar.Yani kısacası 205.00 tl ödersin sadece.
izmitli
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen izmitli »

Tesekkurler arkadaş
Privatee

Mesaj gönderen Privatee »

Bu tedaviyi internet bastıra bastıra iyi sonuç verdiğini söylüyorlar hiç bir işe yaramıyormu acaba bir an olsun ümitlenmiştim :(
Kronik44

Kardeşim bana uyguladılar daha kötü oldum zararlı hemde aklından bile geçirme
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Tumt tedavisi prostat şişliği ile işeme zorluğu yaptığı için o yer 7 ve 4 numara dedikleri yerlere çizik atıyorlar işemem düzeliyor. Prostatit geçmiyor. Ege benim gibi sürekli göbek alti ağrısı çekiyorsan
Privatee

Mesaj gönderen Privatee »

Bu illetden nasıl kurtulucaz Allah aşkına 6 aydır çektiklerimi bir ben birde Allah biliyor. Hergün bir yerin ağrısı bitiyor diğer baş gösteriyor göbek altı pelvik bölgesinde V şeklibde 2-3 ay ağrı çektim o bitti derken şi dide yumurtalıkların kökü sızlıyıp yanıyor. Antibiyotik kullanmaktan bi hal oldum candida oldum üstüne üstelik hem diyet hem probiyotik yoğurtlarla öğün geçiriyorum uyku yok hergün 11-12 öğlen anca uyuyorum. Uyanınca yorgun bitkin kalkıyorum kollar bacaklarda halsizlikler sağ gözde kanlanma baş gösterdi üstüne. Baş dönmesi gibi değişik hisler hissediyorum her an, bitirdi resmen beni bu nasıl birşeymiş bulaştıran kıza sonunda gidip hesap sorucam kafayı yediriyor bu hastalık insana
fthizmir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen fthizmir »

kadir yazdı:Prostata ısı vermek, cizdirmek, traslamak gibi, hatta prostatik enjeksiyon dahil v.s gibi mudahaleler dokuya geri dönülmesi imkansiz zararlar verir.Kronik prostatiti bu sekilde tedavi edemessiniz.
Ancak Bph ve Pc vakalarinda mecburi olarak uygulanabilir.
nasıl kurtulucaz peki prostata iğne vurdurup kurtuldum diyenle konuştum ben
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

fthizmir yazdı:
kadir yazdı:Prostata ısı vermek, cizdirmek, traslamak gibi, hatta prostatik enjeksiyon dahil v.s gibi mudahaleler dokuya geri dönülmesi imkansiz zararlar verir.Kronik prostatiti bu sekilde tedavi edemessiniz.
Ancak Bph ve Pc vakalarinda mecburi olarak uygulanabilir.
nasıl kurtulucaz peki prostata iğne vurdurup kurtuldum diyenle konuştum ben
Bu forumda prostatik igneyle iyilesen yok... hatta daha kötü oldular. Bunlardan biride benim. Kimmis o iyilesen forumda paylaşabilirmi iyileşme sürecini?
fthizmir

Mesaj gönderen fthizmir »

forumda varmı bilmiyorum bende yeni üye oldum foruma telefonla görüştüm kendisiyle levent diye bi arkadaş istanbulda levent beyde oldum iyi geldi iyileştim tekrar nüks etmedi dedi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

fthizmir yazdı:forumda varmı bilmiyorum bende yeni üye oldum foruma telefonla görüştüm kendisiyle levent diye bi arkadaş istanbulda levent beyde oldum iyi geldi iyileştim tekrar nüks etmedi dedi
Inanma kardesim..
Cenesuyu

Mesaj gönderen Cenesuyu »

Kronik44 yazdı:5 sene oldu hiç bir düzelme yok malesef doktorada gitmiyorum bu ağrıyla yaşamaya calisiyorum
arkadaşım bari bitkiselleri dene kabak çekirdeği vs.
şuanki şikayetlerin nasil ? çok merak ediyorum
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Iğne ile tedavi 30 sene önce uygulanmış etkisi %10 bile olmadığı için ulusal konseyde değer görmemiş ve uygulamadan kaldırılmış bir işlem paranızı kaptırmayın internetten araştırma yapın ulusal kongrelerde sonuçları bile var
mrt2323

Mesaj gönderen mrt2323 »

Kronik44 arkadaş en son 31.12.2019 da girmiş tumt yaptrmis gecmedgini daha kotu oldgunu bildirmisti, acaba sonradan iyileşme kaydettimi ki