TURP Ameliyatı olan var mı?

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
etmen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: TURP Ameliyatı olan var mı?

Mesaj gönderen etmen »

evet
opulentia
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen opulentia »

etmen yazdı:evet
Evet bunu deniycem biruni hastanesine gidicem haftaya
Destinyisunfortunate
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Destinyisunfortunate »

Bursa’daki doktorum bana en başta Drenaj yönteminden bahsetmişti, iltihaplı ve inflamasyon oluşmuş bölgeyi almaktan. TURP’a mı giriyor o da, abilerim? Ben cinsellikten falan geçtim, artık. Bir şekilde doktorumu buna ikna edeceğim. Ayak üşümesi semptomu var bende. Devam edebilir mi?
Erkeklerin Bambaşka Bir Boyuta Geçmesi: Prostatit
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

Destinyisunfortunate yazdı:Bursa’daki doktorum bana en başta Drenaj yönteminden bahsetmişti, iltihaplı ve inflamasyon oluşmuş bölgeyi almaktan. TURP’a mı giriyor o da, abilerim? Ben cinsellikten falan geçtim, artık. Bir şekilde doktorumu buna ikna edeceğim. Ayak üşümesi semptomu var bende. Devam edebilir mi?
Bence turp ameliyatı olma bendede vardı ayak üşümesi hemde 6 ay sürdü şimdi nerdeyse yok var ama çok az hava soguk olduğunda sabahları hissediyorum sadece tedavine devam et zamanla geçecek yüzde 90 lara kadar çıkacaksın ben yüzde 80 90 arası gidip geliyorum
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

Arkadaşlar ne yapıyorsunuz Allah aşkına tur p ameliyatı iyi huylu prostat büyümesinde büyüyen prostat idrarı engellerse yapılan bir ameliyat ilaçla idrar yapılıyorsa gerek bile yok şimdi botoks tekniği çıkmış. Prostatit ile ilgili bir ameliyat değil. Hele genç yaşta 20 li 30 lu yaşlarda ağzınıza bile almayın işemenizde sorun yoksa ağrılar yanmalar için bir işe yaramaz birde meni dışarı gelmez babada olamazınız sakın düşünmeyin bile
prosta50

Rahat idrar için xatral kullanın veya ürorec 4 mg kuru boşalma yapmıyorlar. Normal işersiniz ameliyattan bin kat iyi doktor kontrolünde alın mutlaka
Destinyisunfortunate

prosta50 yazdı:Arkadaşlar ne yapıyorsunuz Allah aşkına tur p ameliyatı iyi huylu prostat büyümesinde büyüyen prostat idrarı engellerse yapılan bir ameliyat ilaçla idrar yapılıyorsa gerek bile yok şimdi botoks tekniği çıkmış. Prostatit ile ilgili bir ameliyat değil. Hele genç yaşta 20 li 30 lu yaşlarda ağzınıza bile almayın işemenizde sorun yoksa ağrılar yanmalar için bir işe yaramaz birde meni dışarı gelmez babada olamazınız sakın düşünmeyin bile
Drenaj’dan bahsetti de benim doktor ondan sordum. Hepsi değil de inflamasyonlu bölge alınabiliyormuş bu şekilde, sanırım. Abi, ben geçtim hepsinden. Cinsellikten vazgeçtim diye de o yüzden belirttim zaten. Bu durumda yuva kurabileceğimi düşünmüyorum. Yazdıklarım lütfen karamsarlık veya başka bir şey olarak algılanmasın. Gerçekçi bakıyorum sadece ve bu bahsettiklerim tamamen kendimle alakalı önsezilerimdir. Herkes aynı olacak diye bir şey yok.
prosta50

Aynısını kronik sistitte bayanlarada yapıyorlar iltihaplı bölgeyi koter ile traşlıyorlar. Erkekte dikkat etmek lazım mesane boynuna dikkat edilmeli bayanların meni durumu yok rahat mesane darlığıda olmaz yol kısa erkekler için sorun ama sakın yaptırmayın ozon prp yöntemleri var araştırın gerekirse yine aralıklı antibiyotik kullanın probiyotik kullanın
prosta50

Aynısını kronik sistitte bayanlarada yapıyorlar iltihaplı bölgeyi koter ile traşlıyorlar. Erkekte dikkat etmek lazım mesane boynuna dikkat edilmeli bayanların meni durumu yok rahat mesane darlığıda olmaz yol kısa erkekler için sorun ama sakın yaptırmayın ozon prp yöntemleri var araştırın gerekirse yine aralıklı antibiyotik kullanın probiyotik kullanın. Kaç yaşındasınız
Destinyisunfortunate

prosta50 yazdı:Aynısını kronik sistitte bayanlarada yapıyorlar iltihaplı bölgeyi koter ile traşlıyorlar. Erkekte dikkat etmek lazım mesane boynuna dikkat edilmeli bayanların meni durumu yok rahat mesane darlığıda olmaz yol kısa erkekler için sorun ama sakın yaptırmayın ozon prp yöntemleri var araştırın gerekirse yine aralıklı antibiyotik kullanın probiyotik kullanın
Abi antibiyotik öyle de, nereye kadar? Probiyotik kullanıyorum zaten de bunun tedavisi çok zor. Sende de aynı bakterilerden bir tanesi vardı, sanırım, değil mi? Ben bağırsaklardan çok böbreklerden korkuyorum bu sefer ve lanet olasıca şeyleri Siprokslafin gibi hafif etkenli ilaçlar ancak 2-3 hafta baskılayabiliyor.
Destinyisunfortunate

30
prosta50

Yaşınız kaç sizin
prosta50

Gençsiniz daha dediğim gibi tur p den uzak durun riskli üretra darlığıda yapabilir
Destinyisunfortunate

En az 6-8 hafta intravasküler Teikoplanin tedavisi alacağım şu anlık.
Destinyisunfortunate

Sonra, belki, ara verip devamı gelir. Duyarlı oral tabletlerle de yaza kadar desteklerim de nereye kadar abi. Bunu istediğin kadar baskıla, bir yerde daha çok kümelenip kronikleşecek. Ee zaten, antibiyotik alırken halim ortada, bir de daha kötüsü olması da cabası. Tabii, bir de antibiyotiklerin vücuda verdiği hasarlarlar da olacak. Sonuç, kısır döngü.
prosta50

Kardeş tur p ameliyatındada ömür boyu meni gelmez bak dikkat edin boşalma olmaz cinsellik biter 50 üstü olsanız neysede 30yaş çok erken
Destinyisunfortunate

prosta50 yazdı:Kardeş tur p ameliyatındada ömür boyu meni gelmez bak dikkat edin boşalma olmaz cinsellik biter 50 üstü olsanız neysede 30yaş çok erken
Abi gelmesin, istemiyorum, vallahi istemiyorum. Cinsellikten, kadın erkek ve aile ilişkilerinden, her şeyden soğudum. Ne yuva istiyorum ne de çocuk. Çok samimiyim. Kendimi sadece akademik kariyerime odaklamak, kahve içip ders çalışmak istiyorum. Bunları özledim. Diğerleri olsa olurdu bugüne kadar zaten. Kaç senedir kendimi bir yerlere taşıyacağım diye keşiş gibi yaşıyorum, öte yandan neler neler yapan insanlar bu hastalığın yanından geçmiyor da ben en ağır gruptaki hastalardan oluyorsam, piyango bana vuruyorsa cinsellik zaten benim için haram demektir. Kader böyleymiş deyip, en azından hayatımı düzeltecek yöntemlere başvurmak lazım. Ben bir sorayım o dediğini üroloğa. Teşekkür ederim.
prosta50

Kardeş zor bir durum sizin idrar zorluğunuz var mı nedir sizi bu kadar bıktıran durum
Destinyisunfortunate

prosta50 yazdı:Kardeş zor bir durum sizin idrar zorluğunuz var mı nedir sizi bu kadar bıktıran durum
En çok psikolojik kısmı ve alışkanlıklardan vazgeçmek zorunda olmak yoruyor abi. Ayak üşümesi, penis içi ve prostatın sol kısmının yanması semptomları başladıktan sonra hiç geçmedi. Tabii bir de fıtıklar var benim, onlarla ilgilenmem lazım ama damar yolundan dolayı egzersizleri yapamıyorum.

Eskisi gibi kahve ve alkol içmek, geceleri dışarıya çıkmak, 3 kat eşofman giymemek ve kemer takabilmeyi özledim başlıca. Her şey, bir anda, üst üste geldi birkaç aydır. Bunların hiç geçmeyeceğini bilmek içimi burkuyor.
Destinyisunfortunate

İdrar da var tabii, debisi yavaş ve ortadan geliyor aylardır, hiç geçmedi. Onun için senin tavsiye ettiğin ilaçlardan birini reçete ettireceğim.
prosta50

Doktora mutlaka görün onun verdiği ilaçları kullan kardeş ben 50 yaşındayım bu sene emekli oldum inan 6 aydan beri sırf eşofman giyiyorum. Acı yemiyorum
Asitli içeecek içmiyorum. Benimde idrarda sorun oluyor tutuyor bırakıyor. Ayaklar üşüyor göbek altı ve haya kısımları ağrıyor. Birde hep tedirginlik oluyor acaba bugün nasıl olacağım diye. Ama en azından genç değilim diyorum. Çok kötü durumlarda tavanic içiyorum. Sürekli kabak çekirdeği yağı içiyorum. Likopen içiyorum.işte idare ediyoruz. Cinsel hayattada mutlaka kondom kullanıyorum. Yapacak bir şey yok ama dediğim gibi ameliyat çözüm değil
prosta50

Sen gençsin rahat işemek için doktor sana xatral 10 mg veya ürorec 4 mg yazabilir. 8mg ürorec kuru boşalma yapıyor. 4genelde yapmıyor. Xatral de yapmıyor. Tamprost ve flomaks yapıyor aklında olsun iltihap durumları için tavanic azosilin vb ilaçlar olabilir tabiki mutlaka doktor karar versin. Ayrıca bir antideprasanda psikoloji için yardımcı olabilir. Sakın tur p olma Allah büyüktür. Bu da geçer. Allak kanserden korusun
Destinyisunfortunate

prosta50 yazdı:Doktora mutlaka görün onun verdiği ilaçları kullan kardeş ben 50 yaşındayım bu sene emekli oldum inan 6 aydan beri sırf eşofman giyiyorum. Acı yemiyorum
Asitli içeecek içmiyorum. Benimde idrarda sorun oluyor tutuyor bırakıyor. Ayaklar üşüyor göbek altı ve haya kısımları ağrıyor. Birde hep tedirginlik oluyor acaba bugün nasıl olacağım diye. Ama en azından genç değilim diyorum. Çok kötü durumlarda tavanic içiyorum. Sürekli kabak çekirdeği yağı içiyorum. Likopen içiyorum.işte idare ediyoruz. Cinsel hayattada mutlaka kondom kullanıyorum. Yapacak bir şey yok ama dediğim gibi ameliyat çözüm değil
Göbek altı bağırsaklardan olabilir abi. Kontrol ettirmediysen mutlaka görün bir Gastroentoloji’ciye. Benimki probiyotik kullandıktan sonra geçti tamamen.
Destinyisunfortunate

prosta50 yazdı:Sen gençsin rahat işemek için doktor sana xatral 10 mg veya ürorec 4 mg yazabilir. 8mg ürorec kuru boşalma yapıyor. 4genelde yapmıyor. Xatral de yapmıyor. Tamprost ve flomaks yapıyor aklında olsun iltihap durumları için tavanic azosilin vb ilaçlar olabilir tabiki mutlaka doktor karar versin. Ayrıca bir antideprasanda psikoloji için yardımcı olabilir. Sakın tur p olma Allah büyüktür. Bu da geçer. Allak kanserden korusun
Onları yazdıracağım, aklımda. Yok abi, benimkiler direkt antibiyograma göre. Benim şu anda kullanabileceğim ilaçlar; Bactrim, Rifcap, Targocid, Penisilin G10 grubu, Augmentin, Vamcomycin, Targocid, Lynozid ve Fosfomycin. Orta derece duyarlılarda da vardı birkaç tane de unuttum isimlerini. Yok abi, psikiyatri ile olacak iş değil.