TURP Ameliyatı olan var mı?

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
Galip

Re: TURP Ameliyatı olan var mı?

Mesaj gönderen Galip »

son yazdı:42 yaşındayım İnan'ın bu yaşıma kadar kullanmadığım ilacı kullandım bir buçuk yıl içinde doktorların dediği gibi kronijleştikten sonra tedavisi gerçekten çok zor yanmalar geçse başka bir şey istemiyorum
Agbı formda hep vurgulanır belkı gormemıssındır belkıde uyguladıgın halde bır yararını gormedın,sekerlı gıdalar,hamur ıslerı tuketımı yanmaları tetıkler
son
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen son »

Denedim dostum denedim prostat enjeksiyonu hariç herşeyi denedim ama apış arası ve penis başındaki acı acı yanma bir türlü geçmedi
Galip

Mesaj gönderen Galip »

son yazdı:Denedim dostum denedim prostat enjeksiyonu hariç herşeyi denedim ama apış arası ve penis başındaki acı acı yanma bir türlü geçmedi
Bende tecrubelerımı aktarmaya calısıyorum tabı kesın tedavı secenegı uzak olsa da en azından sıkayetlerı azaltmakta onemlı
Belkı denemıssındır yıne dene hatta 3-5 ay devam et derım hergun 1 cay kasıgı ıngılız karbonatını suyla karıstırıp ıc,tansıyon gıbı problem yoksa sabah aksam 1 er cay kasıgı ıcebılırsın
Prostat masajı uygulayın bu da cok onemlı
boracan

Mesaj gönderen boracan »

Gerçekten masajı nasıl yapıyorsunuz.Biraz ayrıntılı anlatabilir mısınız.
Cowper
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Cowper »

Arkadaşlar prostata iltihaplanmaya neden olan bakteri veya mikroplar keonik prostatit olgularında maalesef prostat kabuğunda. Kabuğu aldırmadan içini kazıtmak bu hastalıktan kurtarmıyor.
Prostat içerisinde eğer mikrop olsaydı akut prostatit geçirir ve drenaj veya uzun süreli antibiyotik ile kurtulurdunuz.
ibrahimkuleci
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen ibrahimkuleci »

etmen yazdı:kapalı değil telefonda edebilirsin ben Ankara da yaşıyorum doktorlara da beraber gidebiliriz
Merhaba ankarada hangi doktora tedavi oluyorsunuz
etmen

Mesaj gönderen etmen »

hasan biri koru hastanesi ankara
emrah topbaş kırıkkale
ibrahimkuleci

etmen yazdı:hasan biri koru hastanesi ankara
emrah topbaş kırıkkale
Teşekkürler hasan biriyi duymuştum önceden varikozel konusundada tecrubeliymis peki hasan birini muayene ücreti ne kadar yanlış hatırlamıyorsam koru hastanesinde calisiyor
etmen

Mesaj gönderen etmen »

400 TL Tahliller diğer görüntülemeler cok pahalı
kro34

Mesaj gönderen kro34 »

Bu işlemden sonra hasar kalabiliyormu
prostagod
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen prostagod »

Etmen abi nasil oldun
Yanilmiyorsam ameliyatin uzerinden bir yil gecti
Eger darlik olusmadiysa artik olusmaz diye biliyorum
ibrahimkuleci

etmen yazdı:kapalı değil telefonda edebilirsin ben Ankara da yaşıyorum doktorlara da beraber gidebiliriz
Merhaba ankarada hangi doktora tedavi oluyorsunuz?
etmen

Mesaj gönderen etmen »

mrb prostagod ameliyat olalı bir yılı geçti ancak ameliyattan hemen sonra darlık oldu sonra onu endoskopik yöntemle açtırdım bunun üzerindende 8 ay geç ti şimdilik bir şey yok inşallah daralmaz bol su içmeye devam
etmen

Mesaj gönderen etmen »

mrb ibrahimkuleci tedavi filan olmuyorum ameliyat oldum proatatın içini kazıttım şükür ağrım sızım yok ancak gençlerin bu ameliyatı olması önerilmez çünkü bu ameliyatta menin geri kaçması durumu var yani çocuk olması zor ameliyat olunca prostatit geçecek diye de bir garanti yok şans bu formda yazılı olan tedavilere devam etmek lazım tekrar nüksetse de ameliyattan iyidir.
ibrahimkuleci

etmen yazdı:mrb ibrahimkuleci tedavi filan olmuyorum ameliyat oldum proatatın içini kazıttım şükür ağrım sızım yok ancak gençlerin bu ameliyatı olması önerilmez çünkü bu ameliyatta menin geri kaçması durumu var yani çocuk olması zor ameliyat olunca prostatit geçecek diye de bir garanti yok şans bu formda yazılı olan tedavilere devam etmek lazım tekrar nüksetse de ameliyattan iyidir.
Ben evli iki çocuk babasıyım yaş 35 çocuk olmasada sorun yok yeterki şu sertleşme sorunundan kurtulayım tek derdim bu allah hepimize acil şifalar versin
prostagod

Etmen abi 8 aydan sonra bir daha daralma olacagini sanmiyorum.
Abi ozel mesaja kapali oldugun icin burdan yaziyorum
1. Ameliyattan sonra nasil bir agri vardi
2.sonda cekildikten somra idrari yapabildinmi damla damlamiydi yoksa normalmiydi
3.simdiki idrar tazikinle ameliyat oncesi taziyin arasonda fark varmiydi
etmen

Mesaj gönderen etmen »

ameliyattan sonra bir ağrı kalmadı ki, sonda cekildikten sonra idrarı rahat yaptım yanlız ameliyat için kamıştan giren rezektasyon cihazı üretada tahrişe yol açtığı için daralma oluyor tahriş olan yer kendini onarırken kalın doku oluşturuyor daralma ondan dolayı oluyor illa daralma olacak diyede bir şey yok ameliyat öncesi idrar taziki ortalama 3 max 6 idi ameliyattan sonra daralma olunca daha doğrusu tahriş olan yer yapış tığı için gene 3 dü açtırınca ortalama 9 max 17 cıktı buda benim yaşım için normal
prostagod

Super
Hasan bir iyi doktormus
Ameliyatla mesane ve aüs kaslari irite oldugu icin cogu zaman sonda cikarildigi zaman kas kontrolu yapilamadigi icin idrar yapmama yada damla damla yapma durumu oluyor
Ama adam isini iyi yapmis
Abi senin adina cok cok sevindim
Darisi basimiza
etmen

Mesaj gönderen etmen »

ibrahimkuleci ameliyat öncesi ağrıdan duramadığım için sertleşme sorunum varmı yok mu bilmiyorum ama ameliyat sonrası sertleşme normal sen ameliyat olursan sorunun ortadan kalkarmı bilmem sana bir dr ismi yazıyorum bu dr prostatit hastalığının ne olduğunu iyi biliyor kendisine bu konuda gelene de yardımcı oluyor benim darlığı acan dr. kırkkalede dr emrah topbaş yeni yaşam hastanesinde arayıp sorabilirsin sigortalı isen en fazla 50 tl ödersin ameliyat ta 500 - 600 tl cıvarında
opulentia

Mesaj gönderen opulentia »

Greenlight turp a gore daha avantajli bir operasyon.ameliyat sonrasi komplikasyonlar daha az ve cinsel istege etki etme ihtimali hemen hemen sıfır.Sperm geri kacma olayi bundada var %50 diyorlar ama bence bu ihtimal daha yüksektir.
ibrahimkuleci

etmen yazdı:ibrahimkuleci ameliyat öncesi ağrıdan duramadığım için sertleşme sorunum varmı yok mu bilmiyorum ama ameliyat sonrası sertleşme normal sen ameliyat olursan sorunun ortadan kalkarmı bilmem sana bir dr ismi yazıyorum bu dr prostatit hastalığının ne olduğunu iyi biliyor kendisine bu konuda gelene de yardımcı oluyor benim darlığı acan dr. kırkkalede dr emrah topbaş yeni yaşam hastanesinde arayıp sorabilirsin sigortalı isen en fazla 50 tl ödersin ameliyat ta 500 - 600 tl cıvarında
Sagolasin tesekkurler
etmen

Mesaj gönderen etmen »

Mrb opulentia greenlight büyük bir sükse ile cıktı ama uzun vadede sonuçlarının iyi olmadığı gözlendi şimdi holleum lazerden bahsediliyor bilmiyorum
bildiğim altın standart olan plazma kinetik yöntemi benim olduğum plazma kinetik yöntemi, elektrik akımlarını kısa verdiği için sinirlere zarar vermiyor dolayısıyla ereksiyonda sorun çıkarmıyor. ameliyat olduğum yerde green light, holeum lazer, plazma kinetik vardı hoca plazmayı tercih etti
opulentia

etmen yazdı:Mrb opulentia greenlight büyük bir sükse ile cıktı ama uzun vadede sonuçlarının iyi olmadığı gözlendi şimdi holleum lazerden bahsediliyor bilmiyorum
bildiğim altın standart olan plazma kinetik yöntemi benim olduğum plazma kinetik yöntemi, elektrik akımlarını kısa verdiği için sinirlere zarar vermiyor dolayısıyla ereksiyonda sorun çıkarmıyor. ameliyat olduğum yerde green light, holeum lazer, plazma kinetik vardı hoca plazmayı tercih etti
Leon hoca bunu tercih ediyor iyi bir hoca ama yinede ameliyat olan sensin benden daha iyi bilirsin tabiiki ben uzun zamandır cok iyiydim ama siddetli bir sekilse nuks etti sinirlerim cok bozuk prp olcam duzelmezse ameliyat olcam mucadele etsem geçecek belki ama malesef deprasyon hastasiym ve bağışıklık sistemim yeteri kadar kuvvetli degil basa çıkmakta zorlanıyorum
etmen

Mesaj gönderen etmen »

önce sinir blokajını dene en az 6 ay seni rahatlatır bu arada da moralin düzelir bu işlemin bir yan etkisi yok hacı rumuzlu arkadaş yaptırdı durumu iyi şimdilik*
opulentia

etmen yazdı:önce sinir blokajını dene en az 6 ay seni rahatlatır bu arada da moralin düzelir bu işlemin bir yan etkisi yok hacı rumuzlu arkadaş yaptırdı durumu iyi şimdilik*
Algoloji bölümünün yaptığı sinir blokaji mi abi