TURP Ameliyatı olan var mı?

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
mustafa0677
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

TURP Ameliyatı olan var mı?

Mesaj gönderen mustafa0677 »

Aranızda prostatit olupta Turp ameliyatı olan var mı ? Doktor bana prostatını kazısak daha yaşın genç dedi (yaş 39) şaka gibi.
Bu ileride kazıyacağı anlamına geliyor sanırım..
etmen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: TURP Ameliyatı olan var mı?

Mesaj gönderen etmen »

evet ben prostatit yüzünden turp ameliyatı oldum ama yaşım 57
mustafa0677

etmen yazdı:evet ben prostatit yüzünden turp ameliyatı oldum ama yaşım 57
Geçmiş olsun abi, ameliyat öncesi şikayetlerin neydi ve ameliyat sonrasında ki artı eksi durumlar ne oldu acaba?
etmen

Mesaj gönderen etmen »

makatta bitmek bilmeyen ağrı testislerde ona keza aynı sadece sıcak suya oturunca ağrı kesiliyordu sonra yeniden başlıyordu yemekten ve içmekten kesildim 10 kilo verdim mecbur kaldım ameliyat olmaya ameliyat sonrası şükür ağrım sızım kalmadı prostatın sadece kabuğu kaldı içi tüm kazındı
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

etmen yazdı:makatta bitmek bilmeyen ağrı testislerde ona keza aynı sadece sıcak suya oturunca ağrı kesiliyordu sonra yeniden başlıyordu yemekten ve içmekten kesildim 10 kilo verdim mecbur kaldım ameliyat olmaya ameliyat sonrası şükür ağrım sızım kalmadı prostatın sadece kabuğu kaldı içi tüm kazındı
Abi pu olaydan sonra afedersin ama sperm geriye kaçma oluyormu sende
etmen

Mesaj gönderen etmen »

tabi oluyor mecburen ama cocuk yapmak istenirse testislerden alınan yumurta ile yapma imkanı var
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Anladım abi babamda olmuştu onunda aynı şekilde gelmiyordu prostattan dolayı bizim gibi genş yaşlara sıkıntı o zaman
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

etmen yazdı:makatta bitmek bilmeyen ağrı testislerde ona keza aynı sadece sıcak suya oturunca ağrı kesiliyordu sonra yeniden başlıyordu yemekten ve içmekten kesildim 10 kilo verdim mecbur kaldım ameliyat olmaya ameliyat sonrası şükür ağrım sızım kalmadı prostatın sadece kabuğu kaldı içi tüm kazındı
Etmen bey iyi aksamlar,
Sizin ameliyat raporunuzdaki aciklamada BPH yani iyi huylu prostat büyümesinin sebep oldugu semptomlardan dolayi ameliyat oldugunuz yaziyordu sanirim,yanilmiyorsam.
mustafa0677

Kaç yıl prostatit hastasıydın abi, bende ki şikayetler aynı şu an. Ben 5 yıldır prostatittim yılda 2-3 sefer antibiotik kullanıp normal hayata dönüyordum. En son 1 ay süren ishal sonrası tekrar nüks etti. Eskiden makat ve testis ağrısı yoktu, ishalden sonra başladı. Enteresandır makat ağrıyınca testis ağrımıyor, testis ağrıyınca makat. Ara sıra sağ veya sol kasık sızı şeklinde ağrıyabiliyor. Testis veya makat ağrısı hissettiğimde sabit bir ağrı oluyor. Sürekli bir döngü halini aldı bu ağrı. 6 iesef iğne 6 kutu cipro 2 kutu tetradoks u aralıksız kullandırdı doktor, sonuç sıfır değişim. Antibiyotik sonrası idrar akış testi, 2 hafta xatral sonrasında aynı test yapıldı sonuç aynı. Ort hız 5 çıktı. Doktor ve tıp karşımda çaresiz kalınca doktor sıcak suya otur dedi. (Komedi gibi)
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

mustafa0677 yazdı:
Kaç yıl prostatit hastasıydın abi, bende ki şikayetler aynı şu an. Ben 5 yıldır prostatittim yılda 2-3 sefer antibiotik kullanıp normal hayata dönüyordum. En son 1 ay süren ishal sonrası tekrar nüks etti. Eskiden makat ve testis ağrısı yoktu, ishalden sonra başladı. Enteresandır makat ağrıyınca testis ağrımıyor, testis ağrıyınca makat. Ara sıra sağ veya sol kasık sızı şeklinde ağrıyabiliyor. Testis veya makat ağrısı hissettiğimde sabit bir ağrı oluyor. Sürekli bir döngü halini aldı bu ağrı. 6 iesef iğne 6 kutu cipro 2 kutu tetradoks u aralıksız kullandırdı doktor, sonuç sıfır değişim. Antibiyotik sonrası idrar akış testi, 2 hafta xatral sonrasında aynı test yapıldı sonuç aynı. Ort hız 5 çıktı. Doktor ve tıp karşımda çaresiz kalınca doktor sıcak suya otur dedi. (Komedi gibi)
Abi sen enjeksiyon denesene
etmen

Mesaj gönderen etmen »

kadir bey merhaba ben 10 tane konusunda uzman olduğu söylenen doktorlara gittim sadece bir tanesi prostatit lafını kullandı ne hikmetse doktorlar bu prostatit lafından gıcık kapıyorlar ve uyduruk bir hastalık olduğunu literatürde bunun yerinin olmadığını söylüyorlar onun için ameliyat raporuna bu prostatit lafını yazmıyorlar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

etmen yazdı:kadir bey merhaba ben 10 tane konusunda uzman olduğu söylenen doktorlara gittim sadece bir tanesi prostatit lafını kullandı ne hikmetse doktorlar bu prostatit lafından gıcık kapıyorlar ve uyduruk bir hastalık olduğunu literatürde bunun yerinin olmadığını söylüyorlar onun için ameliyat raporuna bu prostatit lafını yazmıyorlar
Etmen bey,
Gercekten ne soyliyecegimi bilemiyorum.Çok enteresan:))
mustafa0677

Raul hastalığın durumunu takip ediyorum şimdilik, uzun süreli antibiyotik sonrası benim bağırsaklar pert oldu, onu düzeltmeye çalışıyorum. Bi değişim olmazsa farklı yollara başvuracam, enjeksiyon da bunlardan bi tanesi.
HAMDYALNIZSANADIR

Mesaj gönderen HAMDYALNIZSANADIR »

Geçen gün laf olsun diye bi üroloji doktoruna gittim prostatitten bahsettim yaşım 29 bu yaşlarda prostatit olmaz dedi hayırlı işler deyip çıktım :lol:
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

mustafa0677 yazdı:Raul hastalığın durumunu takip ediyorum şimdilik, uzun süreli antibiyotik sonrası benim bağırsaklar pert oldu, onu düzeltmeye çalışıyorum. Bi değişim olmazsa farklı yollara başvuracam, enjeksiyon da bunlardan bi tanesi.
Abi aynı dertten bende muzdaripim uzun antibiyotik sonrası bagırsaklarda maya hücresi arttı buna bağlı bagırsaklar pert oldu benim aylardır kabızım akabinde makatta çatlak oluştu benim bagırsakları düzeltsem hastalığıda büyük ölçüde geçirecem de zor bir süreç valla
etmen

Mesaj gönderen etmen »

genç arkadaşlar sakın ameliyatı düşünmeyin benim şu an ağrılarım yok ama ilerde ne olacağını bilmiyorum çünkü zindan rumuzlu arkadaş da bu ameliyatı olmuştu iki sene sonra tekrar nüksettiğini yazdı ve prostatını aldırdı şu an kendisinden haber alamıyorum telini kaybettim ameliyat olalı sanırım 4 ay oldu ne oldu bende merak ediyorum sizlerin yaşında olan dr emre bey var psikiyatrist o da aynı dertten muzdarip her yolu deniyor bir yol bulursa sizi de bilgilendiririm kadir bey ve doktor ayhan iyi oldu onların yolunu takip edin inşallah kurtulursunuz
Galip

Mesaj gönderen Galip »

HAMDYALNIZSANADIR yazdı:Geçen gün laf olsun diye bi üroloji doktoruna gittim prostatitten bahsettim yaşım 29 bu yaşlarda prostatit olmaz dedi hayırlı işler deyip çıktım :lol:
Bunlar gercekten dogru,"espırı amaclı yazmıs olabılırım" dıye bılırsın prostatıt ten gercekten haberı olmayan urologlar var
Bır gun bende urolog a prostat enjeksıyonu ıcın dusuncelerını sordum dedıkı "prostat enjeksıyonu degıl,prostat masajı dedıgın" :lol:
dreamer8
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen dreamer8 »

Prostat büyümesinden kaçış yok. Saç beyazlaması gibi yaşla beraber gerçekleşen bir durum erkeklerde. Az ya da çok büyüyecek. Kanal daralacak ya da tıkanacak Allah korusun. Babamı (60 yaşında) işeyememe ile hastaneye patlamak üzereyken zor yetiştirdik. Adam bas bas bağırıyor, ağlıyordu. Kanal tamamen kapandı. Bir buçuk ay sondayla gezdi.Sonra turp ameliyatı yaptılar. Psa 6 civarı çıkmıştı, korktuk. Biyopsiye iyi huylu dediler, nefes aldık. Şu an daha iyi şükür. Tekrar tıkanmadı kanal şimdilik. Bir sene geçti ameliyatın üzerinden.
HAMDYALNIZSANADIR

Mesaj gönderen HAMDYALNIZSANADIR »

Galip yazdı:
HAMDYALNIZSANADIR yazdı:Geçen gün laf olsun diye bi üroloji doktoruna gittim prostatitten bahsettim yaşım 29 bu yaşlarda prostatit olmaz dedi hayırlı işler deyip çıktım :lol:
Bunlar gercekten dogru,"espırı amaclı yazmıs olabılırım" dıye bılırsın prostatıt ten gercekten haberı olmayan urologlar var
Bır gun bende urolog a prostat enjeksıyonu ıcın dusuncelerını sordum dedıkı "prostat enjeksıyonu degıl,prostat masajı dedıgın" :lol:
Yok kardeş espri amaçlı değil valla gerçek hem de ne gerçek şoka uğradım hayırlı işler deyip çıktım doktorda şaşırdı
mustafa0677

etmen yazdı:evet ben prostatit yüzünden turp ameliyatı oldum ama yaşım 57
Abi mesaj alımını kapatmışsın mesajım gitmiyor sana, bi kontrol et istersen.
etmen

Mesaj gönderen etmen »

kapalı değil telefonda edebilirsin ben Ankara da yaşıyorum doktorlara da beraber gidebiliriz
umudunmavisi

Mesaj gönderen umudunmavisi »

Prostati aldirmak cinselligi bitirirmi?
Dolphin61
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Dolphin61 »

umudunmavisi yazdı:Prostati aldirmak cinselligi bitirirmi?
Bitirir . İkinci sex organi prostatdir erkekte . Prostatit sinirsel birşey aldirsanizda fayda etmeyebilir
Bu hastalığın cerrahi tedavisi yok.
etmen

Mesaj gönderen etmen »

prostat alınmayacak prostatın kabuğu kalacak içi kazıtılacak tabi yaşın 50 nin üzerinde ise cinsellik siniri kabukta olduğu için bir zarar gelmiyor ama usta ellerde yaptırmakta şart zevk aynı değişen bir şey yok sadece meni içeri kaçıyor
son

Mesaj gönderen son »

42 yaşındayım İnan'ın bu yaşıma kadar kullanmadığım ilacı kullandım bir buçuk yıl içinde doktorların dediği gibi kronijleştikten sonra tedavisi gerçekten çok zor yanmalar geçse başka bir şey istemiyorum