Ameliyat oldum

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
aksaraysulo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Ameliyat oldum

Mesaj gönderen aksaraysulo »

Dün sistoskopi için geldim belden aşağısı ni uyuştur du doktor .girdi içeri darlık çıkmadı sonra mesane ye gitti ama aşırı agri yaptı. Mesane de karnabahar a benzer bir et parçası vardı bans bunu kesecem dedi tamsm dedim o ara ben uyudum beni kapalı ameliyat yapmış.mesane beyopsi ve spinal anestezi oldun diyor hoca. O parçayı alıp patoloji ye gönderdi çarşamba ya çıkacak mjs sonuç. Doktor dedi ki bu parça yaşlılar da kötü huylu oluyor inşaallah sende bjsey olmaz dedi sonda taktilar sureklj iğne serum yapıyor lar biraz agri yanma oluyor.hoca çarşamba ya kadar burda sin dedi bekliyorum hastanede yatıyorum şimdilik. Inşaallah kötü bişey çıkmaz patoloji de dua edin
حَسْبُنَا اللّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
aksaraysulo

Re: Ameliyat oldum

Hoca ayrıca kronik sistit var dedj yanlış hatırlamıyor sam.henuz tam bir bilgi alamadım hafta sonu olduğu için
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

aksaraysulo yazdı:Dün sistoskopi için geldim belden aşağısı ni uyuştur du doktor .girdi içeri darlık çıkmadı sonra mesane ye gitti ama aşırı agri yaptı. Mesane de karnabahar a benzer bir et parçası vardı bans bunu kesecem dedi tamsm dedim o ara ben uyudum beni kapalı ameliyat yapmış.mesane beyopsi ve spinal anestezi oldun diyor hoca. O parçayı alıp patoloji ye gönderdi çarşamba ya çıkacak mjs sonuç. Doktor dedi ki bu parça yaşlılar da kötü huylu oluyor inşaallah sende bjsey olmaz dedi sonda taktilar sureklj iğne serum yapıyor lar biraz agri yanma oluyor.hoca çarşamba ya kadar burda sin dedi bekliyorum hastanede yatıyorum şimdilik. Inşaallah kötü bişey çıkmaz patoloji de dua edin
Gecmis olsun,
Sulo gecmis olsun kardesim acil sifalar.
aksaraysulo

Allah razı olsun kadir abi sağolasın
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

aksaraysulo yazdı:Allah razı olsun kadir abi sağolasın
Belki iseme sorunlarin hallolur o parcayi alinca.
aksaraysulo

Abi inşaallah ya ama sonda olduğu halde idrar hissi var doktor mesane de sıkıntı var ondan dedi.bide o parça kanser olabilir gibj bişey dedi ben ondan korkuyorum bide prostatit değil misim galiba iki buçuk yıl dir yanlış teşhis le gezdim gibj
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

aksaraysulo yazdı:Abi inşaallah ya ama sonda olduğu halde idrar hissi var doktor mesane de sıkıntı var ondan dedi.bide o parça kanser olabilir gibj bişey dedi ben ondan korkuyorum bide prostatit değil misim galiba iki buçuk yıl dir yanlış teşhis le gezdim gibj
Kanser fln degildir bu yasta daha zannetmiyorum iyi huylu bir beze gibi birseydir o.Kafani takma..prostatit olmaman buyuk sans.
aksaraysulo

kadir yazdı:
aksaraysulo yazdı:Abi inşaallah ya ama sonda olduğu halde idrar hissi var doktor mesane de sıkıntı var ondan dedi.bide o parça kanser olabilir gibj bişey dedi ben ondan korkuyorum bide prostatit değil misim galiba iki buçuk yıl dir yanlış teşhis le gezdim gibj
Kanser fln degildir bu yasta daha zannetmiyorum iyi huylu bir beze gibi birseydir o.Kafani takma..prostatit olmaman buyuk sans.
Abi inşaallah ya bi iyilesiyim başka bir şey istemiyorum
etmen

Mesaj gönderen etmen »

geçmiş olsun inşaallah iyileşirsin o da kötü huylu değildir inşallah ki bende zannetmiyorum bu yaşta olmaz diye biliyorum
son

Mesaj gönderen son »

Geçmiş olsun
etmen

Mesaj gönderen etmen »

Ameliyattan sonra ağrım sızım kalmadı çok şükür işeme problemi oluşmuştu o da sistoskopiden dolayı çok kücük bir yapışık olduğunu söylediler ve sonda ile açıldı inşaallah bir daha yapışma olmaz Ancak prostat ameliyatı kavramı insanın psikolojisini bozuyor kendimi yarım mış gibi hissediyorum
aksaraysulo

son yazdı:Geçmiş olsun
Eyvallah hocam
aksaraysulo

etmen yazdı:Ameliyattan sonra ağrım sızım kalmadı çok şükür işeme problemi oluşmuştu o da sistoskopiden dolayı çok kücük bir yapışık olduğunu söylediler ve sonda ile açıldı inşaallah bir daha yapışma olmaz Ancak prostat ameliyatı kavramı insanın psikolojisini bozuyor kendimi yarım mış gibi hissediyorum
Sağolasın abi inşaallah temiz çıkarım. Öyle düşünme bi sürü insan var ameliyat olan napalım allahtan gelen bişey iyi olduysan gerisi hikaye hayatı yasa boşver kötü düşünme
etmen

Mesaj gönderen etmen »

inşallah seninde buraya iyileştim diye yazmanı bekliyorum. diğer hasta olan arkadaşlara da acil şifalar diliyorum inşallah sizde bir gün iyileştim diye yazarsınız Allah kimseyi bu hastalığa düçhar etmesin
aksaraysulo

etmen yazdı:inşallah seninde buraya iyileştim diye yazmanı bekliyorum. diğer hasta olan arkadaşlara da acil şifalar diliyorum inşallah sizde bir gün iyileştim diye yazarsınız Allah kimseyi bu hastalığa düçhar etmesin
Inşaallah abi herkesle beraber bizde iyilesir iz
allameicihan

Mesaj gönderen allameicihan »

çok büyük geçmiş olsun bencede bir şeyin yok kanser değilsindir mesane iç duvarında biriken enfeksiyonu dışarı atmıştır aman kendini sıkmadan ıkınmadan işe yaranın kesildği yeri kontrol için tekrar sistoskopi ol mesane içindeki yaralar sonda tarafından olan tahrişler asıl kanser yapar 5 yaşında sonda yüzünden kanser oluyor çocuklar aman dikkat artık kurtuldun gibi geliyor bana şimdiden geçmişl olsun hep iyi düşün Allah yardımcın olsun
aksaraysulo

allameicihan yazdı:çok büyük geçmiş olsun bencede bir şeyin yok kanser değilsindir mesane iç duvarında biriken enfeksiyonu dışarı atmıştır aman kendini sıkmadan ıkınmadan işe yaranın kesildği yeri kontrol için tekrar sistoskopi ol mesane içindeki yaralar sonda tarafından olan tahrişler asıl kanser yapar 5 yaşında sonda yüzünden kanser oluyor çocuklar aman dikkat artık kurtuldun gibi geliyor bana şimdiden geçmişl olsun hep iyi düşün Allah yardımcın olsun
Allah razı olsun hocam inşaallah biter bu dert kurtulur um tabi sizler de kurtulur sunuz. Bu vakitte n sonra doktor ne derse yapacam gereken her şey I yapacam kurtuluym geri si önemli değil
HAMDYALNIZSANADIR

Mesaj gönderen HAMDYALNIZSANADIR »

Geçmiş olsun kardeşim Rabbim yardımcın olsun dualarım seninle
aksaraysulo

HAMDYALNIZSANADIR yazdı:Geçmiş olsun kardeşim Rabbim yardımcın olsun dualarım seninle
Allah razı olsun abi çok sağolun
kuzey47
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kuzey47 »

ya bende sistoskopi yapsammı diye dusunuyorum olunca ne kaybedecez ne kazanacaz ? bazen idrar yaparken yanma ve bazen idrarı tam bosaltamama hissi acaba mekanik bir sorunmu diye merkak ediyorum zor bir islemmi biraz bilgilendirseniz ? bu arada arkadasa da buyuk gecmis olsun sendeki iyi huylu rahat ol ;)
etmen

Mesaj gönderen etmen »

bu basit bir işlem jel ile uyuşturulup içeriye kameralı bir alet ile girip bakılıyor ancak aletin ucu bazen tahriş edebiliyor onun için ehil bir dr bul işlemden sonra bir hafta kadar az bir ağrı, duyabilirsin
aksaraysulo

Benim doktorum cidden işinden anlayan biri. Bana belden iğne yapıp uyuştur dular sonra makineyi soktular önce agri duymadım ama sonra mesane ye doğru gittikçe aşırı agri yaptı sonra koldan ilaç verip uyuttular. Bence yaptırmalı sin çünkü ben ikj buçuk senedir kronik prostatit sanıyor dum sistit çıktı ve parça çıktı .hiç değilse başka bişey var mı öğrenir sin
freeman

Mesaj gönderen freeman »

aksaraysulo yazdı:Benim doktorum cidden işinden anlayan biri. Bana belden iğne yapıp uyuştur dular sonra makineyi soktular önce agri duymadım ama sonra mesane ye doğru gittikçe aşırı agri yaptı sonra koldan ilaç verip uyuttular. Bence yaptırmalı sin çünkü ben ikj buçuk senedir kronik prostatit sanıyor dum sistit çıktı ve parça çıktı .hiç değilse başka bişey var mı öğrenir sin
sistit olduğunu doktor mu söyledi ? prostatitle birbirine benzer şikayetler bu hastalık.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

aksaraysulo yazdı:Benim doktorum cidden işinden anlayan biri. Bana belden iğne yapıp uyuştur dular sonra makineyi soktular önce agri duymadım ama sonra mesane ye doğru gittikçe aşırı agri yaptı sonra koldan ilaç verip uyuttular. Bence yaptırmalı sin çünkü ben ikj buçuk senedir kronik prostatit sanıyor dum sistit çıktı ve parça çıktı .hiç değilse başka bişey var mı öğrenir sin

Geçmiş olsun,daha önce idrar testinde hiç bir sorun olmadığını söylemiştin sonuçta mesaneden parça alındı,sormak istediğim geçmişte hiç bir idrar tahlilinde eritrosit yani kan görülmüyormuydu
aksaraysulo

freeman yazdı:
sistit olduğunu doktor mu söyledi ? prostatitle birbirine benzer şikayetler bu hastalık.
Evet doktor kronik sistit dedi