CYBH Panel PCR Testi Sonuçlarım - Şimdi Ne Yapmam Lazım?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
adanalı01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

CYBH Panel PCR Testi Sonuçlarım - Şimdi Ne Yapmam Lazım?

Mesaj gönderen adanalı01 »

CYBH Panel PCR Testi Sonuçlarım aşağıdaki gibidir sonuçlar tamamen negatif.

CYBH PANELİd
Ön idrar numunesinden çalışılmıştır.
SAPTANMADI: Taranan virüs DNA veya RNA 'sının saptama limitileri içinde tespit edilmediği anlamına gelir. Enfeksiyon olasılığını dışlamaz.
Klinik bulgularla birlikte değerlendirilmelidir.
CHLAMYDIA TRACHOMATIS PCRd SAPTANMADI NEGATİF
NEISSERIA GONORRHOEAE PCRd SAPTANMADI NEGATİF
MYCOPLASMA GENITALIUM PCRd SAPTANMADI NEGATİF
TRICHOMONAS VAGINALIS PCRd SAPTANMADI NEGATİF
GARDNERELLA VAGINALIS PCRd SAPTANMADI NEGATİF
M.HOMINIS PCRd SAPTANMADI NEGATİF
T.PALLIDUM PCRd SAPTANMADI NEGATİF
U. UREALYTICUM PCRd SAPTANMADI NEGATİF
U.PARVUM PCRd SAPTANMADI NEGATİF
HSV 1 DNA PCRd SAPTANMADI NEGATİF
HSV 2 DNA PCRd SAPTANMADI NEGATİF
Testin en düşük saptama limiti:
Trichomonas vaginalis için; 60 fg/reaksiyon , Gardnerella vaginalis için; 5.5 kopya/reaksiyon
Chlamydia trachomatis için; 3 kopya/reaksiyon , Neisseria gonorrhoeae için; 13.5 fg/reaksiyon
M.genitalium için; 15 kopya/reaksiyon , M.hominis için; 19 kopya/reaksiyon, U. Urealyticum ; 12 kopya/reaksiyon
U.parvum için ; 50 kopya/reaksiyon, HSV 1 DNA için ; 11 kopya/reaksiyon , HSV 2 DNA için ; 7 kopya/reaksiyon
T.Pallidum için; 2,6 kopya/reaksiyon'dur.
Real-Time PCR yöntemi ile çalışılmaktadır.

04.04.2024 TARİHLİ TEST SONUÇLARI

Bundan 2 ay önce de cam lam üzerinde prostat sıvısı kültürü yaptırmıştım lökosit 2-3 çıkmıştı.

Mikroorganizma Özel Trichomonas Kültürü : Trichomonas vaginalis üremedi
Özel Go. Kültürü : Neisseria gonorrhoeae üremedi
Non Selektif Kültür : Patojen etken üremedi
Gram Boyali Direkt Preperat : Direkt mikroskobik incelemede (400X) 2-3 lökosit görüldü.

02.02.2024 TARİHLİ TEST SONUÇLARI

Şuan benim ne yapmam lazım bilen abilerimden yardım bekliyorum teşekkür ederim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: CYBH Panel PCR Testi Sonuçlarım - Şimdi Ne Yapmam Lazım?

Mesaj gönderen kadir »

Bu panelde 11 etkene bakılmış sadece Cybh patojenleri kapsamında. Sizde Cinsel hastalık bakterisi yok.
Bu sizde Enfeksiyon olmadığı anlamına gelmiyor. Daha geniş yelpazesi bakteri tarama panelleri var. Onları araştırmanı öneririm. Tabi AÜS semptomlarınız varsa eğer.
yasin4231
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Mesaj gönderen yasin4231 »

kadir yazdı: 06.04.2024 - 12:41 Bu panelde 11 etkene bakılmış sadece Cybh patojenleri kapsamında. Sizde Cinsel hastalık bakterisi yok.
Bu sizde Enfeksiyon olmadığı anlamına gelmiyor. Daha geniş yelpazesi bakteri tarama panelleri var. Onları araştırmanı öneririm. Tabi AÜS semptomlarınız varsa eğer.
Kadir abi daha öncede yazmıştım bugün Mehmet ardica muayene oldum prostat sıvısı aldı ve idrar tahlilinde lokosit 2 3 çıktı antibiyotik verdi prostat sıvısı yarın yada pazartesi açıklanır ara duruma göre hareket edelim dedi ama sende prostatit yok dedi bana abi düşüncelerin neler
adanalı01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen adanalı01 »

kadir yazdı: 06.04.2024 - 12:41 Bu panelde 11 etkene bakılmış sadece Cybh patojenleri kapsamında. Sizde Cinsel hastalık bakterisi yok.
Hangi testi yaptırmam lazım abi Düzen laboratuarına sorduğumda bu testleri yaptırmamı söylediler. Adana'da bu tarz testleri yapan başka bir laboratuar yok (bildiğim kadarıyla) araştırmıştım daha önce.
Benim semptomlarım sık idrara çıkmak ve az miktarda idrar yapmak. Bir de çok hareketsiz kaldığımda hafif ağrım oluyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

yasin4231 yazdı: 06.04.2024 - 13:00
Kadir abi daha öncede yazmıştım bugün Mehmet ardica muayene oldum prostat sıvısı aldı ve idrar tahlilinde lokosit 2 3 çıktı antibiyotik verdi prostat sıvısı yarın yada pazartesi açıklanır ara duruma göre hareket edelim dedi ama sende prostatit yok dedi bana abi düşüncelerin neler
Prostat sivisi anında bakılıyor lam üzerinde mikroskop altında sayarak bakılıyor 5 dakikalık bir inceleme sonucunda belli olur. Sanırım gram boyama yöntemiyle bakılıyorki bu kadar uzun süruyor,bu yöntem ile bakmak lökosit hücreleri yayıldığı için yanıltabilir. İdrarinda bir sorun yok.