Yurt disinda rahatsizlandim .

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
tenistopu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Yurt disinda rahatsizlandim .

Mesaj gönderen tenistopu »

Herkeze iyi günler ,41 yasinda ve avrupada yasayan biriyim . Geçen sene mart ayinda kendimi biraz tuhaf hissetigim için kan tahlili yaptirdim , total psa dusuk 0.23 , serbest psa 0.127 ve ortalama PSA %55 çikti maksimum yuzde 25 % olmasi gerekirken . Doktor bisiklete binip binmedigimi sordu , hayir dedim hic isim olmaz , ama hergun sabah kosusu yapan biriyim saglikli beslenmeye calisirim neyse konuya fazla önem vermedim . Aradan tahminen 3 ay geçti ve birden bire idrardan sonra tekrar idrar yapma hissi , mesaneyi bosaltamama bunun gibi asiri rahatsizlik veren semptomlar basladi , sistit dir dedim heralde ama geçmek bilmedi , sonunda uruloglara uramaya karar verdim .
Gitmis oldugum ilk iki ürolog pek önem vermedi , saw palmetto gibi ürünler tespit etti , ama idrar testinde kuvvet az aldigi ve kesin oldugu ortaya cikinca bunun cozumunun olmadigi ve sadece ameliyatla giderilicegini soylediler vede ameliyatinda ejakulasyonda sorun yaratabilecegini .
Bunun üzerine arastirdim ve isinde en iyi olanini buldum kendisi gazetede yazilana göre 300 bin tane hastaya bakmis ve 30 bin civari ameliyat yapmis bir hekim , Televizyon programlarini cikiyor ayriyetten verdigi ilaçlarin bazilarini kendisi üretiyor (Ilaçlarda kendi ismi var ) kafamdan aradigim adami buldum dedim , isin ilginc yani soyismide Prostata benziyor hatta klinigin girisinde Soysiminden Prostat yapmis . Neyse randevu aldim ve gittim . Ultrasonla uzun bir süre bakti , sorular sordu ve Prostatit dedi birde kalsifasyonlar var dedi , yazdigi ilaçlar : CIPROFLOXACINO 10 gün gunde iki tane , haftada bir MONUROL 3gr 6 HAFTA , PREDNISONA 5 mg 2hafta , ve kendi üretimi olan Vitaminler .
6 haftanin sonunda tekrar gittim , bir daha ultrasonla bakti evet dedi yüzde 50 daha iyi görünüyor sen 2 haftada Monurol la devam et bir ay sonra gel .
Tekrar gittigimde sorun gecmedigini anlattigimda bana ALFUZOSIN yazdi , maalesef tansiyon problemim den gece uykumu kacirdigimdan içemiyorum .
Aylar sonra gelinin durum bu : Eskisine göre biraz daha iyi , hala meni de jelatinmisi maddeler var , arada bir kotulesip düzeliyor . Hayat kalitemi epey dusurdu diyebiliriz , ilginc yani sizin bahsettigin igneler ve Leukosit sayimindan burada hic bahsedimemesi .
Saglicakla kalin , iyi gunler .
Madmax

Re: Yurt disinda rahatsizlandim .

Mesaj gönderen Madmax »

Abi geçmiş olsun daha önce cinsel yolla bulaşan bir hastalık geçirdin mi? İdrar kültürü yada pcr test yaptırdın mı? Hangi ülkede yaşıyorsun?
tenistopu

Yok arkadasim herhangi bi hastalik daha önce kapmadim , bi süre latin amerikada da yasidim yüz den fazla kadınla beraber olduğuma eminim . Işin ilginç yanı testeron seviyesinin normalin biraz altında çıkması 400 lerde , tır şöförlerinden daha fazla eskortla beraber olan bir insanda çok tuhaf
smm2804
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen smm2804 »

Bende aynı duruyorum tazyik yokm taşar gibi çıkıyor rengi sarımsı içinde jölemsi parçalar var 6 senedir doktor doktor gezdim çözümünü bulamadım
tenistopu

Bu doktorlar nasıl urolog oluyor , bakicaklari sey belli ben bile bi kaç ayda buradan bakarak nerdeyse bütün sorunları ezberledim .