Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen Valeri »

Tamam abi teşekkür ederim
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

@kadir
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Etiket yapmayı öğrenemedim hala :) Kadir abi üretra darlığından şüphelenmem gerekli mi.Şikayetlerime bakarak yorum yapabilir misin ? Sanırım sizde darlık oluşmuştu bir ara
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

ist86 yazdı:
ege44 yazdı:Ya kardeşim herkesim dizleri agrıyor o kadar takma yani
:)))Takma yani tamam kardeşim takmam :))) Bunu nasıl yaklasim sevgili ege44 Bu forum birbirimize yardımci olmak tecrubelerimizi paylasmak icin var.Sevgili kardesim prostatit ve eklem ağrısı ile iliskili oldugunu soyleyen arkadaşlar olmuştu bende bir kaç gündür diz ve eklem ağrısı olustu aynı durumu yasayan paylasmak isteyen yada bilgisi olan varsa diye bilgilenmek amaciyla yazdim.Herkese acil şifalar...
ilintili dostum .... bendede eklem agrilari var ... prostatit beni reaktif artrit e cevirdi .... cevirdi derken her ikside var simdi .... bu artrit te cok kotu ... eklemlerde agri basladiysa hemen bir romotolojiye gorunmelisin .. gerci bu artritinde caresi yok maalsef ...cok iyi beslenme ile baskilayabilirsin ...
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Mesela bende atrit yok ama bacak agrısı oluyor defalarca test yaptık bir haşt çıkmıyor yani takma dediğim vücudu biraz dinlemeyin sürekli bir şeyler çıkar çünkü
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

cucu3636 yazdı:
kadir yazdı:
Valeri yazdı:Anladım abi temiz çıkarsa bu dediklerin yine de prostatit denebilir mi peki ? Hadi dedik diyelim doktor rastgele antibiyotik yazacak o zaman. Lökosit görüldüğü zaman kültür de birşey üretmez ise yine rastgele antibiyotik denenecek muhtemelen karışık bir konu
Pcr dahil hic bir sekilde patojen yoksa, sadece semptomlar varsa, genis spektrumlu antibiyotik kombinasyonlari denenerek semptomlara etkisi izlenir. Semptomlarda duzelme saglayan antibiyotik varsa, bu sekilde tedavi edilebilir.

Ya yoksa abi?
onu bende bi doktora sordum yapacak bir şey yok demişti açık yüreklilikle ama şöyle bir şey var beyin neye kendini inandırırsa vücut onu Yaşar
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

penisilin 1928 yılında icat edildi. bu zamana kadar insanlar antibiyotiksiz ne yapıyorduysa antibiyotik iyi gelmeyen arkadaşlar da bunu yapacaklar. doğal beslenecek, soğan, sarımsak, erzurum küflü peyniri yiyecek hareketli yaşayacak ve stresten uzak duracaklar. bağışıklık sistemini destekleyerek kendi vücutlarının savunma sistemini kullanacaklar. antibiyotik sadece bir araçtır, yararı zararından fazla ise kullanılır.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Bu hafta rektal tuşe yaptıracağım sıvı gelirse lökosit'e baktıracağım. Pcr çok pahalı birşey çıkmaz ise mecburen pcr ile tekrar baktıracağım. Sonuçları yazarım
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Arkadaşlar idrar incelmesi prostat enfeksiyonu yüzünden olurmu ? İdrar kanalına herhangi bir baskısından söz edebilir miyiz
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Aynı dert bazen bendede oluyor bazen
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

cucu3636 yazdı:
Valeri yazdı:Arkadaşlar idrar incelmesi prostat enfeksiyonu yüzünden olurmu ? İdrar kanalına herhangi bir baskısından söz edebilir miyiz
Abi herşey olur valla, incelme olur, idrar yapamama olur, penis içinde idrar kalmış gibi olur. Ben şimdi bir düğündeyim. Ulan ağrıdan duramıyorum, sürekli tuvalete gidiyorum ama idrara çıkamıyorum. Hayatımızı çöp etti.
Öyle de ağrı sızım da yok anasını satayım bazen testis ve kaşık ağrısı oluyor arada da idrarda yanma başka birşey yok 3. Enfeksiyon geçirişim bu. Üretra darlığı olmasında prostata razıyım
opulentia
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen opulentia »

Valeri yazdı:Arkadaşlar idrar incelmesi prostat enfeksiyonu yüzünden olurmu ? İdrar kanalına herhangi bir baskısından söz edebilir miyiz
Idrar incelemesinden kastın idrarın patolojik incelemesi mi?
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

opulentia yazdı:
Patolojik derken anlayamadim. Eskisi gibi tazyikli değil üretrada geçerken idrarı hissediyorum artık ve bariz şiddetli değil de ince çıkıyor
opulentia
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen opulentia »

Valeri yazdı:
opulentia yazdı:
Patolojik derken anlayamadim. Eskisi gibi tazyikli değil üretrada geçerken idrarı hissediyorum artık ve bariz şiddetli değil de ince çıkıyor
ben inceleme anlamisim kusura bakma hocam.enfeksiyon yüzünden olabiliyor bende enfeksiyon olduğu zaman bu sikayetler oluyorsu hatta daha fazlasi
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Tekrardan merhabalar. Dün rektal tuşe yaptırdım doktoruma, gerek olmadığını söylese de içimde şüphe kalmaması ve benimde artık rahatsızlığımı öğrenmek adına ısrarcı oldum. Yaklaşık 2-3 dakika masaj yapmasına rağmen herhangi bir sıvı gelmedi penis ucundan. Bende daha fazla rahatsız olmamak adına işlemi sonlandırmasını istedim, kulak çubuğu gibi birşey içine sokup biraz çevirdi bu sırada canım yanmadı diyemem. Ardından idrar tahlili ve kültürü, birde sperm örneği verdim. Sonuçlar ayın 31'nde çıkıyor, antibiyotiği en son 5 gün önce kestim sanırım inşallah sonuçları etkilemez.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Valeri yazdı:Tekrardan merhabalar. Dün rektal tuşe yaptırdım doktoruma, gerek olmadığını söylese de içimde şüphe kalmaması ve benimde artık rahatsızlığımı öğrenmek adına ısrarcı oldum. Yaklaşık 2-3 dakika masaj yapmasına rağmen herhangi bir sıvı gelmedi penis ucundan. Bende daha fazla rahatsız olmamak adına işlemi sonlandırmasını istedim, kulak çubuğu gibi birşey içine sokup biraz çevirdi bu sırada canım yanmadı diyemem. Ardından idrar tahlili ve kültürü, birde sperm örneği verdim. Sonuçlar ayın 31'nde çıkıyor, antibiyotiği en son 5 gün önce kestim sanırım inşallah sonuçları etkilemez.
işlem yarım kalmış. zaten her doktor bu işlemi yapamadığı için yapmak istemiyor kanısı oluştu bende. her doktor rektal tuşe ile sıvı çıkaramıyor bu yüzden enfeksiyonu dağıtmamak, organa hasar vermemek için yapmıyor.
burada belli doktor isimleri zikrediliyor. oralara gidin
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Mrshadow yazdı:
Valeri yazdı:Tekrardan merhabalar. Dün rektal tuşe yaptırdım doktoruma, gerek olmadığını söylese de içimde şüphe kalmaması ve benimde artık rahatsızlığımı öğrenmek adına ısrarcı oldum. Yaklaşık 2-3 dakika masaj yapmasına rağmen herhangi bir sıvı gelmedi penis ucundan. Bende daha fazla rahatsız olmamak adına işlemi sonlandırmasını istedim, kulak çubuğu gibi birşey içine sokup biraz çevirdi bu sırada canım yanmadı diyemem. Ardından idrar tahlili ve kültürü, birde sperm örneği verdim. Sonuçlar ayın 31'nde çıkıyor, antibiyotiği en son 5 gün önce kestim sanırım inşallah sonuçları etkilemez.
işlem yarım kalmış. zaten her doktor bu işlemi yapamadığı için yapmak istemiyor kanısı oluştu bende. her doktor rektal tuşe ile sıvı çıkaramıyor bu yüzden enfeksiyonu dağıtmamak, organa hasar vermemek için yapmıyor.
burada belli doktor isimleri zikrediliyor. oralara gidin
İşini bilen bir doktor mutlaka sıvıyı çıkartırdı diyorsunuz yani
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Evet bana ilk Yeliz’i koyan doktor çok yumuşak yapıyordu masajı ve 2 dakikada sıvıyı çıkarttı daha sonra gittiğim Prof çok meşhur çok sert yapıyordu zorla bir damla çıkardı masaj yumuşak yapılması kanaatindeyim ben sert masaj daha çok zarar veriyor
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

ege44 yazdı:Evet bana ilk Yeliz’i koyan doktor çok yumuşak yapıyordu masajı ve 2 dakikada sıvıyı çıkarttı daha sonra gittiğim Prof çok meşhur çok sert yapıyordu zorla bir damla çıkardı masaj yumuşak yapılması kanaatindeyim ben sert masaj daha çok zarar veriyor
Aslında o kadar sert yapmadı, sürekli birşey çıkacakmış gibi hissettim ama çıkan birşey olmadı. Canımı yakarcasına yapmadı tabi. Rahatsızlık hissi uyandırıyor sadece. Masajı yaparken de zaten prostatın normal boyutlarda, iltihaplı durmuyor gibi dedi.
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Valeri yazdı:
ege44 yazdı:Evet bana ilk Yeliz’i koyan doktor çok yumuşak yapıyordu masajı ve 2 dakikada sıvıyı çıkarttı daha sonra gittiğim Prof çok meşhur çok sert yapıyordu zorla bir damla çıkardı masaj yumuşak yapılması kanaatindeyim ben sert masaj daha çok zarar veriyor
Aslında o kadar sert yapmadı, sürekli birşey çıkacakmış gibi hissettim ama çıkan birşey olmadı. Canımı yakarcasına yapmadı tabi. Rahatsızlık hissi uyandırıyor sadece. Masajı yaparken de zaten prostatın normal boyutlarda, iltihaplı durmuyor gibi dedi.
Kronik prostatta prostatat şişmez şişen vakalarda var şişerse eger iltihap çekiliyor kalsifikasyonlar dolayı çekiliyor elini 360 derece döndererek yapılan masaj doğru masajdır doktor seri ve yumuşak şekilde sadece dokunucak prostata eger sert yaparsa hasta için çok rahatsız edici oluyor bana teşisi koyan doktorun söylediği buydu kendisi Türkiye’nin sayılı üroloklarındandır ama ne yazıkki tedavisi yetersiz
ruarmodies
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen ruarmodies »

Malesef benim de ilk rektal tuşemde bizim hastalıkla ilgili bir saatlik vidyosu olan Prof.dr. unvanlı bir doktor tek damla prostat sıvısı alamamış neyse yaa aman şimdi paran boşa gitmesin sen prostatitsin demişti. Bu iş her hekimin harcı değil yukarıdaki görüşlere paralel olarak doktorların bu rahatsızlıktan kaçma nedenlerinden birinin ben de bu olduğu görüşündeyim.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Aslında doktorumdan çok memnunum. Gerek yaklaşımı olsun gerek rahatsızlığımın seyri olsun güzel bir şekilde takip ediyor. Rektal tuşe yaparken rahatlamam için türlü türlü espiriler yapıyor, bir gülüşü var zaten sizde ister istemez gülüyorsunuz :) prostat masajını bahsettiğiniz şekilde yaptı yumuşak ve seri, tek bir noktaya da yapmadı. Belki de ben erken kestirdim masajı. Tekrar yaptırmamı tavsiye eder misiniz ?
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Dostum ben sana tavsiye edemem ama doktorundan memnunsan ona tedavi ol tekrar denesin evet öle ama zor geliyor benim doktorum 2 dakikadan fazla uğraştı ama sonunda baya iltihap geldiydi sıvı deildi iltihaptı bildiğin ama
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Aslında belki bana uzun gelmiştir o esnada bilirsiniz biraz rahatsızlık uyandıran bir durum. Bu sitede tavsiye edilen doktor Zafer bey sanırım. Belki birde ona giderim rektal tuşe için. Çok doktor gezdiğim için hastalığımı ve beni tanıyan bir doktor olsun istiyorum. O yüzden sabit bir doktor daha iyi olur diye düşünüyorum. Alternatifler denenebilir tabiki. Şu anlık bir şikayetim yok havalar iyi şu sıralar, yaptığım iş gereği sürekli dışarıdayım, soğuk havanın beni etkilediğini sanmıyorum. Merak ettiğim prostat sıvısında lökosit çıkıp çıkmayacağı. 1 yıldır gardnerella vaginalis var idrar yolumda o yüzden prostat dokusunda bu bakteri olabilir emin değilim. Şu sonuçlar bir çıksın hayırlısı ile duruma göre Zafer beye muayene olmaya giderim.
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

Valeri yazdı:Aslında belki bana uzun gelmiştir o esnada bilirsiniz biraz rahatsızlık uyandıran bir durum. Bu sitede tavsiye edilen doktor Zafer bey sanırım. Belki birde ona giderim rektal tuşe için. Çok doktor gezdiğim için hastalığımı ve beni tanıyan bir doktor olsun istiyorum. O yüzden sabit bir doktor daha iyi olur diye düşünüyorum. Alternatifler denenebilir tabiki. Şu anlık bir şikayetim yok havalar iyi şu sıralar, yaptığım iş gereği sürekli dışarıdayım, soğuk havanın beni etkilediğini sanmıyorum. Merak ettiğim prostat sıvısında lökosit çıkıp çıkmayacağı. 1 yıldır gardnerella vaginalis var idrar yolumda o yüzden prostat dokusunda bu bakteri olabilir emin değilim. Şu sonuçlar bir çıksın hayırlısı ile duruma göre Zafer beye muayene olmaya giderim.
Bendede gardenella vardi ureplazma + mikoplazma ya ilave olarak ... gardenalla en basit cozulenlerdendir , neden sende bu kadar uzun surdu anlayamadim , ben biteral ( ornidazol ) ile cok cabuk birsekilde cozmustum ...Gardenellada ya ornidazol veya metradinazol dur cozum biri olmazsa digerine gecersin ve biter sasirdim yani ...

diger bri husus rektal tusla sivi cikarma hususu .. tamamen doktorun tecrubesi ile pratigi ile alakalidir ..Sivi cikaramamissa direk olarak doktorun yetersizligi sozkonusudur ikinci bir ihtimal yoktur ..Tecrube ile sabittir .. Gerekirse ornekle detayada girerim ...