Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Cenesuyu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen Cenesuyu »

kadir abi iesef vs. bunların tüyosunu aldım ama tatmin olmadım net bir şekilde inş. özel mesajını bekliyorum bende uygulamak istiyorum bunu saat şuan sabahın 5-6 sı saygılarımla... ağlamamak için kendimi zor tutuyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Cenesuyu yazdı:kadir abi iesef vs. bunların tüyosunu aldım ama tatmin olmadım net bir şekilde inş. özel mesajını bekliyorum bende uygulamak istiyorum bunu saat şuan sabahın 5-6 sı saygılarımla... ağlamamak için kendimi zor tutuyorum
Prostat sivinizin lokositine baktirdinizmi?
Kronik23
Hastalık Başlangıç Yılı: 1996

Mesaj gönderen Kronik23 »

huseyin252 yazdı:Tecrübeli ve tedavi olan orkadaşlar bana yardımcı olun takviyeler ve tedavi konusunda nasıl bir yol izleyecegim
Kardeş bu penis soğukluğu iltihabın artması azalmasıyla ilgili sanırım ama bir çaresini bulamadım boşalırken soğuk yapışkan bir sıvı sendende geliyormu bilmiyorum ama bende bu var işte o sıvıyı soğuk eden herneyse bizim penis soğukluğunun sebebi o ant.la biraz rahatlarsın ama bitermi bilmem zira bende bitmedi bitmiyor
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Boşalma yok perhiz yapıyorum anca gece rüyalanıyorum o şekilde boşaldım birde reaksiyon bozukluğu sertleşme bozukluğu var birde seksden soğudum hiç canım istemiyor ve yapmıyorum 2 aydır Hüseyin hocada Eskişehir’de tedaviye başladık inşallah iyileşirim
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
huseyin252

Kadir abiye soralım bu soguk penis niye abi İnan kasıklarımı bazen üşütüyor nedir abi sebebi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

huseyin252 yazdı:Kadir abiye soralım bu soguk penis niye abi İnan kasıklarımı bazen üşütüyor nedir abi sebebi
Soguk penis semptomu, enfeksiyondan dolayı büzüşen doku ve sinirler ,ufalan ve geri cekilen penis semtomu , kan akişinin penis ucuna kadar tam olarak ulaşamamasindan kaynaklanir. Tedavi oldukca bu semptomlar kaybolacaktir.
Cenesuyu

kadir yazdı:
Cenesuyu yazdı:kadir abi iesef vs. bunların tüyosunu aldım ama tatmin olmadım net bir şekilde inş. özel mesajını bekliyorum bende uygulamak istiyorum bunu saat şuan sabahın 5-6 sı saygılarımla... ağlamamak için kendimi zor tutuyorum

abi hayır ama muhsin hocada kültür yaptım dedi kültür de temiz çıktı bilmiyorum artık gerisini

sizin formulu alabilecek miyim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cenesuyu yazdı:
kadir yazdı:

abi hayır ama muhsin hocada kültür yaptım dedi kültür de temiz çıktı bilmiyorum artık gerisini

sizin formulu alabilecek miyim
Sevgili kardesim, ben iyilestigim tedavi yöntemimi zaten forumumuzda müteaddit defalar zikrettim. Lütfen mesajlari okuyunuz. Külturde ureme oluyorsa antibiograma gore ilac kullanmak ve paralel olarak lokosit takibi ve lokositi bir yil gibi stabilde tutmak. Bunun yanisira hasarlanan dokuya yonelik ayri bir tedavi uygulamak. Detaylar forumda yazili.
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

Kan gitmeyen yere can gitmez demiş atalarımız iltihaptan dolayı penis soguk olur ben tam bu sentomu 1,5 yıl çektim bütün takımlar buz gibiydi yapılan tedaviler sonrası iltihabın azalmasıyla bitti penis soguklugundan aşagı egilemiyordum çok kötü bir durum çeken bilir o durumu Allaha şükür şuan hiç yok
Kaan2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Kaan2 »

Arkadaşlar Merhaba Ben Kanadada yaşıyorum Dün Yani Kanada Saatiyle Bir Meil Aldım Toronto Üniversitesinden Amerika Californiada San DiegoÜniversitesinde Faj Tedavi Kliniklerine Sahipler Bir Doktorla Daha Önce Görüşmüştüm 2018 de Ve Beni Kliniğe Davet Ediyorlar Faj Tedavisi için Yakında Gideceğim Torontoya Umarım Faj Tedavisi İyi Gelir Gelirse Size Yazarım Burdan
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kaan2 yazdı:Arkadaşlar Merhaba Ben Kanadada yaşıyorum Dün Yani Kanada Saatiyle Bir Meil Aldım Toronto Üniversitesinden Amerika Californiada San DiegoÜniversitesinde Faj Tedavi Kliniklerine Sahipler Bir Doktorla Daha Önce Görüşmüştüm 2018 de Ve Beni Kliniğe Davet Ediyorlar Faj Tedavisi için Yakında Gideceğim Torontoya Umarım Faj Tedavisi İyi Gelir Gelirse Size Yazarım Burdan
Gelismeleri bekliyoruz Kaan kardesim.
Cenesuyu

ben bu faj i inceledim bakteriyi virus yardımı ile öldürtüp virusu yerine koyuyolar... tabii o virus ne kadar sağlam ne kadar zararsız belirsiz
huseyin252

Kadir abi bana bir tedavi yönteminde yardımcı olurmusun Hüseyin hocada Perşembe günü tahliller çıkıyor orda tedaviye başlayacam diğer takviyelerde bana bir yardımcı olurmusun özelden mesaj atarmısın telefonlada görüşürsek iyi olur
Cenesuyu

kadir yazdı:Gelismeleri bekliyoruz Kaan kardesim.
kadir abi özel mesaj atıyorum gelmiyor mu :(
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cenesuyu yazdı:
kadir yazdı:Gelismeleri bekliyoruz Kaan kardesim.
kadir abi özel mesaj atıyorum gelmiyor mu :(
Bakacagim su an musait degilim
huseyin252

Kadir abi özel mesaj attım gelmedimi
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

(KADİR ABİ SENİN YORUMUNU BEKLİYORUM :).)Arkadaşlar merhaba, aynı sorunları yaşayan sizleri görünce hemen üye oldum inşallah en kısa zamanda iyileşirsiniz. Öncelikle şikayetim 2 yıl önce korunmasiz ters ilişki yüzünden başladı. Yanma, akıntı vardı basit bir tedavi ile şikayetim 1 hafta içinde geçmişti. Aynı kişi ile birlikteliğim devam ettiği için tekrar bir ilişki yaşadım(ne kadar aptalım.) Evet yine enfeksiyon kaptım bu sefer devlet Hastanesi'nde sadece idrar tahlili yapıp kültür yapmaya gerek duymayan doktorun ben... Evet yetersiz dozda sadece tek kutu cipro ile geçmedi elbette. Şikayetlerim daha da artınca aynı doktor tetra verdi ve yine geçmedi bunun üzerine özel hastanede tahlil yaptırdım, fakat bu seferde antibiyotik kullanırken tahlil kültür vs yaptırdığım için birşey çıkmadı. Sonrasında doktorum 1 azitro 6 novasef iğne sabah akşam aldım (2gr) 1 tetradox 2 tavanıc. Bu yoğun antibiyotik kullanımında böbrekler inanın çok zorlandı. Hastalık 1 aylığına geçti evet şikayetler son buldu derken fitnesse yazıldım. Ağırlık kaldır indir derken idrar da yanmalar başladı çok az ama hissediyorum üretra da bir terslik olduğunu. Bu sefer mikroplar konusunda okuduğum makaleler olsun sizlerin yorumları olsun bilinçlendim. Bu arada aynı kişi ile birlikteliğim devam ediyor şaka gibi :D kendisi ile aynı yatağı paylaşmıyorum sex yapmıyorum ama devam ediyorz. Kendisi ısrarla tedaviyi reddediyor maalesef. Derkeeen, madem sex yapamıyorum tekrar enfeksiyon kaparım diye bari öpüşeyim dedim Allah kahretsin boğaz enfeksiyonu bu sefer de. Ben hep sanıyorum ki bel soğukluğu chlamydia falan var bende.. Ne kadar idrar tahlili ve boğaz kültürü yaptırsam da tahlillerim hep temiz çıktı hatta pcr testi bile temizdi. Ama boğazımda lenf bezleri şiş opustukten sonra oldu diyorum doktorlar tahlillerde birşey olmayınca sallamıyor. 1 yıl böyle geçti(Son olan enfeksiyondan sonra kız ile ilişkime son verdim) Bu 1 yıl içinde ne tahlil yaptırdıysam temiz çıktı. En son boğazıma pcr ve idrar yoluna tekrar pcr yaptırdım GARDNERELLA VAGİNALİS çıktı. Son yaptırdığım testten önce birisi ile birlikte olmuştum biraz sert bir ilişki oldu. Bu yüzden kasık ağrım testis ağrısı karın altında ağrı oluyor ara ara, idrarda incelme var yanma var köpüklenme de var evet. Şu an bunun için tedavi olarak 1 kutu tetradox ve 1 ismini unuttum metradinazol grubu antibiyotik alıyorum fakat boğazım ve idrar yolları şikayeti devam ediyor. Acaba ben prostatit miyim yoksa bu enfeksiyonlar yüzünden üretrada bir darlık gelişmiş olabilir mi ? Tazyik bazen iyi bazen az, incelme de var anlam veremedim. 6 ay önce üroflowmetri sonucunda tepe akım 28 normal 14 çıkmıştı. Şu an bilmiyorum. Çok uzattım biliyorum gardnerella vaginalis için tedavim devam ediyor geçmiş değil malesef. Antibiyotik kullanımı sonucu floram ciddi derecede bozuldu kabız kaldım 1 yıl o ayrı konu tabi de, siz siz olun prostatit olmak için benim kadar uğraşmayın :D
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

Valeri yazdı:(KADİR ABİ SENİN YORUMUNU BEKLİYORUM :).)Arkadaşlar merhaba, aynı sorunları yaşayan sizleri görünce hemen üye oldum inşallah en kısa zamanda iyileşirsiniz. Öncelikle şikayetim 2 yıl önce korunmasiz ters ilişki yüzünden başladı. Yanma, akıntı vardı basit bir tedavi ile şikayetim 1 hafta içinde geçmişti. Aynı kişi ile birlikteliğim devam ettiği için tekrar bir ilişki yaşadım(ne kadar aptalım.) Evet yine enfeksiyon kaptım bu sefer devlet Hastanesi'nde sadece idrar tahlili yapıp kültür yapmaya gerek duymayan doktorun ben... Evet yetersiz dozda sadece tek kutu cipro ile geçmedi elbette. Şikayetlerim daha da artınca aynı doktor tetra verdi ve yine geçmedi bunun üzerine özel hastanede tahlil yaptırdım, fakat bu seferde antibiyotik kullanırken tahlil kültür vs yaptırdığım için birşey çıkmadı. Sonrasında doktorum 1 azitro 6 novasef iğne sabah akşam aldım (2gr) 1 tetradox 2 tavanıc. Bu yoğun antibiyotik kullanımında böbrekler inanın çok zorlandı. Hastalık 1 aylığına geçti evet şikayetler son buldu derken fitnesse yazıldım. Ağırlık kaldır indir derken idrar da yanmalar başladı çok az ama hissediyorum üretra da bir terslik olduğunu. Bu sefer mikroplar konusunda okuduğum makaleler olsun sizlerin yorumları olsun bilinçlendim. Bu arada aynı kişi ile birlikteliğim devam ediyor şaka gibi :D kendisi ile aynı yatağı paylaşmıyorum sex yapmıyorum ama devam ediyorz. Kendisi ısrarla tedaviyi reddediyor maalesef. Derkeeen, madem sex yapamıyorum tekrar enfeksiyon kaparım diye bari öpüşeyim dedim Allah kahretsin boğaz enfeksiyonu bu sefer de. Ben hep sanıyorum ki bel soğukluğu chlamydia falan var bende.. Ne kadar idrar tahlili ve boğaz kültürü yaptırsam da tahlillerim hep temiz çıktı hatta pcr testi bile temizdi. Ama boğazımda lenf bezleri şiş opustukten sonra oldu diyorum doktorlar tahlillerde birşey olmayınca sallamıyor. 1 yıl böyle geçti(Son olan enfeksiyondan sonra kız ile ilişkime son verdim) Bu 1 yıl içinde ne tahlil yaptırdıysam temiz çıktı. En son boğazıma pcr ve idrar yoluna tekrar pcr yaptırdım GARDNERELLA VAGİNALİS çıktı. Son yaptırdığım testten önce birisi ile birlikte olmuştum biraz sert bir ilişki oldu. Bu yüzden kasık ağrım testis ağrısı karın altında ağrı oluyor ara ara, idrarda incelme var yanma var köpüklenme de var evet. Şu an bunun için tedavi olarak 1 kutu tetradox ve 1 ismini unuttum metradinazol grubu antibiyotik alıyorum fakat boğazım ve idrar yolları şikayeti devam ediyor. Acaba ben prostatit miyim yoksa bu enfeksiyonlar yüzünden üretrada bir darlık gelişmiş olabilir mi ? Tazyik bazen iyi bazen az, incelme de var anlam veremedim. 6 ay önce üroflowmetri sonucunda tepe akım 28 normal 14 çıkmıştı. Şu an bilmiyorum. Çok uzattım biliyorum gardnerella vaginalis için tedavim devam ediyor geçmiş değil malesef. Antibiyotik kullanımı sonucu floram ciddi derecede bozuldu kabız kaldım 1 yıl o ayrı konu tabi de, siz siz olun prostatit olmak için benim kadar uğraşmayın :D
kızı tebrik etmek lazım son derece istikrarlı biriymiş. 8-)
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

Valeri yazdı:(KADİR ABİ SENİN YORUMUNU BEKLİYORUM :).)Arkadaşlar merhaba, aynı sorunları yaşayan sizleri görünce hemen üye oldum inşallah en kısa zamanda iyileşirsiniz. Öncelikle şikayetim 2 yıl önce korunmasiz ters ilişki yüzünden başladı. Yanma, akıntı vardı basit bir tedavi ile şikayetim 1 hafta içinde geçmişti. Aynı kişi ile birlikteliğim devam ettiği için tekrar bir ilişki yaşadım(ne kadar aptalım.) Evet yine enfeksiyon kaptım bu sefer devlet Hastanesi'nde sadece idrar tahlili yapıp kültür yapmaya gerek duymayan doktorun ben... Evet yetersiz dozda sadece tek kutu cipro ile geçmedi elbette. Şikayetlerim daha da artınca aynı doktor tetra verdi ve yine geçmedi bunun üzerine özel hastanede tahlil yaptırdım, fakat bu seferde antibiyotik kullanırken tahlil kültür vs yaptırdığım için birşey çıkmadı. Sonrasında doktorum 1 azitro 6 novasef iğne sabah akşam aldım (2gr) 1 tetradox 2 tavanıc. Bu yoğun antibiyotik kullanımında böbrekler inanın çok zorlandı. Hastalık 1 aylığına geçti evet şikayetler son buldu derken fitnesse yazıldım. Ağırlık kaldır indir derken idrar da yanmalar başladı çok az ama hissediyorum üretra da bir terslik olduğunu. Bu sefer mikroplar konusunda okuduğum makaleler olsun sizlerin yorumları olsun bilinçlendim. Bu arada aynı kişi ile birlikteliğim devam ediyor şaka gibi :D kendisi ile aynı yatağı paylaşmıyorum sex yapmıyorum ama devam ediyorz. Kendisi ısrarla tedaviyi reddediyor maalesef. Derkeeen, madem sex yapamıyorum tekrar enfeksiyon kaparım diye bari öpüşeyim dedim Allah kahretsin boğaz enfeksiyonu bu sefer de. Ben hep sanıyorum ki bel soğukluğu chlamydia falan var bende.. Ne kadar idrar tahlili ve boğaz kültürü yaptırsam da tahlillerim hep temiz çıktı hatta pcr testi bile temizdi. Ama boğazımda lenf bezleri şiş opustukten sonra oldu diyorum doktorlar tahlillerde birşey olmayınca sallamıyor. 1 yıl böyle geçti(Son olan enfeksiyondan sonra kız ile ilişkime son verdim) Bu 1 yıl içinde ne tahlil yaptırdıysam temiz çıktı. En son boğazıma pcr ve idrar yoluna tekrar pcr yaptırdım GARDNERELLA VAGİNALİS çıktı. Son yaptırdığım testten önce birisi ile birlikte olmuştum biraz sert bir ilişki oldu. Bu yüzden kasık ağrım testis ağrısı karın altında ağrı oluyor ara ara, idrarda incelme var yanma var köpüklenme de var evet. Şu an bunun için tedavi olarak 1 kutu tetradox ve 1 ismini unuttum metradinazol grubu antibiyotik alıyorum fakat boğazım ve idrar yolları şikayeti devam ediyor. Acaba ben prostatit miyim yoksa bu enfeksiyonlar yüzünden üretrada bir darlık gelişmiş olabilir mi ? Tazyik bazen iyi bazen az, incelme de var anlam veremedim. 6 ay önce üroflowmetri sonucunda tepe akım 28 normal 14 çıkmıştı. Şu an bilmiyorum. Çok uzattım biliyorum gardnerella vaginalis için tedavim devam ediyor geçmiş değil malesef. Antibiyotik kullanımı sonucu floram ciddi derecede bozuldu kabız kaldım 1 yıl o ayrı konu tabi de, siz siz olun prostatit olmak için benim kadar uğraşmayın :D
İdrar ve sürüntü kültürü yaptırsaydın
Allah büyük :roll:
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Gecmis olsun kardesim,
Rektal tuşe yaptirip prostat sivisindan lokosit kontrolü, kültür+antibiogram yada pcr gibi, tahlil yaptirdinizmi?
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Rektal tuşe yaptırmadım abi. İdrar ve boğazım için pcr yaptırdım sadece şu son ilişkiye girmeden önce sadece idrar da ara ara yanma vardı. Biraz sert sex oldu. 1-2 aydır kasıklarda testislerde ve karnım mı mesanem mi ne arada sızlıyor başka da birşey yok. Pcr da gardnerella vaginalis ürüyor diğerleri temiz. Dediğim gibi korkum üretrada darlık oluşması, sürekli nuks ettiği için can sıkıcı bir durum.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

İdrar ve kültür temiz gardnerella orada üremiyor malesef, üremediği için de hangi antibiyotik iyi gelir bilmiyorum. Son idrar tahlilinde eritrosit 6 çıktı sadece kanama olmuş o da sert sex yüzünden sanırım.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kronik prostatit olgusunda tani ve tedavi prostat sekresyonu tahlili mutlaka yapilmalidir. Salt idrar tahlili bu tanı icin yeterli degildir kesinlikle. Önce lokosit sayimi, ardindan kültür+antibiogram yapilmasi tani ve tedavi icin gereklidir.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Anladım abi temiz çıkarsa bu dediklerin yine de prostatit denebilir mi peki ? Hadi dedik diyelim doktor rastgele antibiyotik yazacak o zaman. Lökosit görüldüğü zaman kültür de birşey üretmez ise yine rastgele antibiyotik denenecek muhtemelen karışık bir konu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Valeri yazdı:Anladım abi temiz çıkarsa bu dediklerin yine de prostatit denebilir mi peki ? Hadi dedik diyelim doktor rastgele antibiyotik yazacak o zaman. Lökosit görüldüğü zaman kültür de birşey üretmez ise yine rastgele antibiyotik denenecek muhtemelen karışık bir konu
Pcr dahil hic bir sekilde patojen yoksa, sadece semptomlar varsa, genis spektrumlu antibiyotik kombinasyonlari denenerek semptomlara etkisi izlenir. Semptomlarda duzelme saglayan antibiyotik varsa, bu sekilde tedavi edilebilir.