Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ibrahim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen ibrahim »

kadir bey tek doktora gittim prostagood verdi, devam dedi birdahada gel gibi bir şey söylemedi.dediklerinizi not ettim en kısa zamanda uygulayacağım.tşk ederim dönüş yaptığınız için.saygılarımla
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

kadir bey birde kullandığınız iğne ve ilaç markalarını gönderirmisiniz.aynılarını kulanayım.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Ibrahimbey ozelden gonderiyorum
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

Kadir bey özele baktım gelmemiş
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

Tamam gelmiş Tşk ederim
darsinki
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen darsinki »

Kadir bey merhabalar, bende bu hastalıkla tanışalı yaklaşık 1 yıl oldu, sizdeki tüm belirtiler bende de mevcut.. ekstra olarak akıntı var, siyah çamaşır giydiğim zaman bunu daha iyi görebiliyorum, penis ucu sızlaması zaten dayanılacak gibi değil...

Size sorum şu, hangi şehirdesiniz? ve hangi doktor veya hastaneyi tavsiye edersiniz, onlarca doktor değiştirdim ve hiç birinden fayda görmedim, nereye kime gideceğimi şaşırmış durumdayım..
Alican
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Alican »

Slm öncelikle herkese geçmiş olsun. Kadir abi takip ediyorum seni iyileşmişsin heralde abi Allah bidaha göstermez inşallah. abi bende istanbuldayım tedavi gördüğün hastane ve doktorun adını mesaj atabilirmisin rica etsem
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Kadir agbi, bu basligi yeniden komple okudum ve bir sey sormak istiyorum sana. Bu cok uzun ve sancili bir surectir eminim senin icin 11 yil dile kolay.

Oyle tahmin ediyorum yaklasik 5 6 aydir cok iyi zaman geciriyorsun ve Allah razi olsun gelip tecrubelerini aktariyorsun. Sormak istediklerim sunlar;

-Bu 11 yilda iyilesme donemleri yakalamisimdir eminim. Hic biri bu kadar az belirtisiz ve uzun olmus muydu?

-Hala, hali hazirda sifir belirti ile mi yasiyorsun?

- Bu zaman araliginda yedigine ictigine dikkat ediyor musun aci, eksi vs.. bir de ayaz yedigin zamanlarda da rahat misin agbi? Ya da agir kaldirdiginda..
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Alican
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Alican »

Kadir abi teşekkürler ilgilendiğin için
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ozan 11 yilin zaten 4 yili yanlis tedavi ile gecti.Bu surecten sonra tanistigim doktorumun verdigi antibiyotik igne+antb tablet+vitamin uclusunu kullandim...tabi hemen şak diye kesilmedi...agrilarda azalma oluyordu..prostat sivisi.lokosit miktari 2-3 e kadar dusuyordu fakat kisa bir sure sonra tekrar nuksediyordu
Tabii hic bikmadan usanmadan tekrar dr a gidip prostat sivisini olcturerek vakit gecirmeden antbiotige devam ettim.Sikayetlerim gunden gune azaliyordu...2yil once sifir soruna dusmustu.Fakat kontr garanti olsun diye intraprostatik enjeksiyonu denedim 3defa,maalesf daha kotu oldum...lokosit 35 e cikmisti agrilarla birlikte...ben tekrar eski tedavi sekline dondum...ilaclarimi kullandim yine prostat sivisi lokositini stabil hale getirdim.4aydir antb kullanmiyorum fakat doku hasari onarimi icin bazi vitamin+enzim ve propolise devam ediyorum.Alfabloker ve agri kesici kullanmadim.Diyet yapmiyorum.Hastaligin kaynaginin bakteriyel oldugunu bildigim icin ben iyilesme yolunun antibiyotikten gectigine gercekten inandim..Şu an cok sukur iyiyim.Toplam yedigim igne sayisi 100 civarinda.Bildigimiz klasik semptomlar,pelvik agri dahil tum skayetler kayboldu.Eskiden ayaklarim usudugunde, portakal yedigimde, sinirlendigimde, moralim bozuldugunda prostatim siser agri yapar, idrar zorlugu yasardim...prostatim cok kirilgandi.Su an gece ereksiyonu dahil sorunum yok.şukurler olsun.Ha bu arada yasimda 56 onuda soylemis olayim.
kenanankara

Mesaj gönderen kenanankara »

kadir yazdı:Ozan 11 yilin zaten 4 yili yanlis tedavi ile gecti.Bu surecten sonra tanistigim doktorumun verdigi antibiyotik igne+antb tablet+vitamin uclusunu kullandim...tabi hemen şak diye kesilmedi...agrilarda azalma oluyordu..prostat sivisi.lokosit miktari 2-3 e kadar dusuyordu fakat kisa bir sure sonra tekrar nuksediyordu
Tabii hic bikmadan usanmadan tekrar dr a gidip prostat sivisini olcturerek vakit gecirmeden antbiotige devam ettim.Sikayetlerim gunden gune azaliyordu...2yil once sifir soruna dusmustu.Fakat kontr garanti olsun diye intraprostatik enjeksiyonu denedim 3defa,maalesf daha kotu oldum...lokosit 35 e cikmisti agrilarla birlikte...ben tekrar eski tedavi sekline dondum...ilaclarimi kullandim yine prostat sivisi lokositini stabil hale getirdim.4aydir antb kullanmiyorum fakat doku hasari onarimi icin bazi vitamin+enzim ve propolise devam ediyorum.Alfabloker ve agri kesici kullanmadim.Diyet yapmiyorum.Hastaligin kaynaginin bakteriyel oldugunu bildigim icin ben iyilesme yolunun antibiyotikten gectigine gercekten inandim..Şu an cok sukur iyiyim.Toplam yedigim igne sayisi 100 civarinda.Bildigimiz klasik semptomlar,pelvik agri dahil tum skayetler kayboldu.
hep aynı doktora mı gittiniz kadir bey 7 yıl boyunca.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Arada baska drlarada gittim fakat tekrar geri donus yaptim..fakat sunuda soyliyeyim salt dr da is bitmiyor sabir, azim ve tabiki ekonomik durumda cok muhim kenan bey.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

100 iğne, iyi bir sayı bazn benim aklımdan geçiyor da bu uroloji uzman,prof gibi doktorlar bizim düşündüğümüzün yarısını düşünmez düşünsede madlen düşünür bizler de manen ve madlen oldukça yıpranıyoruz çogu zaman tedavide izleyeceğimiz yolu,sitede kadir agabey gibi deneyimli arkadasların fikirleri bizler için çok degerli,tabi burda işini gerçekten iyi yapan azınlıkta olan doktorlarda var,yıllardır belkide tıp 1 asırdır şu küçücük organın tedavisini tam olarak bulamadı ama bu lanet hastalık yaygın olsaydı kesinlikle şu anda tedavi yollarında çok farklı yerde olurduk hatta tedavide tek ve net bir yol bile olurdu herneyse konuya geleyim

Bu hastalık için neden aşı olmaz varda benmi bilmiyorum "prostat aşısı" yada denendi de faydamı
sağlamadı

Hatta italyan bir doktorun prostat hastalıkları ile ilgili bir videosunda yanlış anlamadıysam kolun altında bulunan bir damarın prostata ulaştığını anlatıyordu

Bu damar kullanılarak yapılan aşılarla tedavi neden olmasın
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

120 yildir urolojik organlara yonelmisler bu delwanin 1920 modelini gordum internette ne zamanki fizik tedavi uzmanlari. Bu ise egilecek hastalik coxulecek
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Galip yazdı:...Bu hastalık için neden aşı olmaz varda benmi bilmiyorum "prostat aşısı" yada denendi de faydamı
sağlamadı...Bu damar kullanılarak yapılan aşılarla tedavi neden olmasın
Galip prostatite sebep olan tek bir bakteri ya da virüs yok ki aşısı olsun. Adamlar aşı buluyorlar ama hastalığı tarif edip buna sebep olan mikroorganizmaya göre aşıyı hazırlıyorlar...
Galip

Mesaj gönderen Galip »

berkay yazdı:
Galip yazdı:...Bu hastalık için neden aşı olmaz varda benmi bilmiyorum "prostat aşısı" yada denendi de faydamı
sağlamadı...Bu damar kullanılarak yapılan aşılarla tedavi neden olmasın
Galip prostatite sebep olan tek bir bakteri ya da virüs yok ki aşısı olsun. Adamlar aşı buluyorlar ama hastalığı tarif edip buna sebep olan mikroorganizmaya göre aşıyı hazırlıyorlar...
Aşı var demekmi istedin anlamadım
Bakteri virüs her neyse onlarca çeşitini tek tüpte toplayıp karma aşı olabilir.
aslında ürolog daha doğrusu biyokimya ve ilaç uzmanlarına sormak lazım
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Galip yazdı:Aşı var demekmi istedin anlamadım
Bakteri virüs her neyse onlarca çeşitini tek tüpte toplayıp karma aşı olabilir.
aslında ürolog daha doğrusu biyokimya ve ilaç uzmanlarına sormak lazım
Evet kastettiğin şeyi dedim, yani keşke prostatite sebep olan tek bir mikroorganizma olsaydı da bu hastalığa dair çalışma yapılabilseydi. Aşısı bulunsa da bizim için çok geç ama yeni nesil kurtulurdu en azından :)
Galip

Mesaj gönderen Galip »

kronik hastalıklar içinde aşı olabilir bence yada ignemi demek lazım bilemedim etki saglanırsa her ay yada 15 günde bir yada bu lanetin kökü kuruyana kadar artık sesli düşünüyorum işte

her ne kadar prostata iğne yapan doktorların damardan iğne işe yaramayacagnı düşünsede,
ben daha önce italyan bir doktorun,kollarda bulunan bir damarın prostata ulaştığını duymuştum bu damarlar kullanılarak iğne yada aşılama yapılabilr
bu işin daha fazla üstüne gidilmeli,başka metotlar geliştirleblir.
NeverGiveUp

Aslına bakarsanız en güzel aşı fikre ekilmeli.. Bir ara okullarda cinsellik dersleri veriliyordu, devam ediyor mu bilmiyorum. Kesinlikle yeni nesiller cinsellik konusunca bilinclendirilmeli. Bakterisiz prostatit'te (prostatodini) zaten aşı kar etmez. Diğer sorunlar da bilinçlendirmeyle aşılabilir. Düzenli ve şüphesiz cinsel hayat, düzenli beslenmeye ve kişisel temizliğe dikkat edilirse bakteri zaten kolay kolay ugramaz öyle zannediyorum. Sadece bağırsak zarı yoluyla bulaşabilir o da oldukca uzak ihtimal.

Bir de aşı da hali hazırda zayıflatılmış mikrop. Vücuda girdi, prostata oturdu diyelim. Bağışıklık sistemi ya da baska tedaviler bu prostata ya da baska bezlere oturan bakteriyi/mikrobu temizleyebilecek mi? Kaş yaparken göz cikarmak var.

Biz kendimize cozum bulalim da, gelecek nesilleri fikir olarak bilinclendiririz hocam, sorun yok : )

Galip

Mesaj gönderen Galip »

Prostata iğne yaptırmak istemedigm için dedim tek fark doktor iğneyi kol ve uygn damardan yaprsa neden olmasn
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

kadir abi sperm verdim birde idrar verdim.bu gün sonucu aldım.3-4 lokosit çıktı.dediğin iğneyi yazdırdım birde antibiyotriği aldım.iğne günde 1 defa.ilkini vurundum .sana sormak istediğim iğneyle berabermi alacağım antibiyotiği.yoksa iğne bittikten sonramı.bu arada mikrobik çıktı.doktor öyle söyledi.bi cvp yazarsan saygılarımla.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ibrahim mrb,
Doktorun sana nasil tavsiye ettiyse oyle kullanman gerekir ilaclari.Birde sana ozelden msj gonderdim.
NeverGiveUp

İbrahim mikrobik cikti derken ?? Bakteri mi buldunuz ? Bulduysanız bakterinin ismi ne?

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ozan sendede bakteri bulunmus gecmis olsun...kafana takma..bendede sperm kulturunde Pseudomanas Aeruginosa adli bakteri bulunmustu.Cok inatci direncli bir bakteriymis arastirmalarima gore.Sevsekte sevmesekte antibiyotik yine devreye giriyor.Kökünu kuruttuk cok sukur...sende iyilesirsin merak etme .
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

doktor bakteri dedi(cro) cerhtriaxon: hassas kısmını işaretledi.bakteri var dedi.ona uygun iğne verdi.