Mycoplasma ureplasma

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Kmpfedaisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mycoplasma ureplasma

Mesaj gönderen Kmpfedaisi »

Arkadaşlar pcrda çıkan bu 2 bakteriyle beraber özel kitle bunların ayrı testini yaptırdım mmycoplssma humonis üremedi ureplasma üredi. Ureplasma antibiyogramına göre antibiyotik kullandım mycoplasmaya bakmadan tetradox 1 kutı tavanic + flagyl şuanda 1 kutuya doğru gidiyor ama semptomlarım arttı ve ağrılarım azalmıyor bu neredeyse 1.5 haftalık antibiyotik sürecinde şiddetli trstis ağrısı ve yanma yaşıyorum. Sizce birsüre antibiyotiğe ara verip mycoplasmayı üretmeye mi çalışmalıyım ne düşünğyorsunuz ? Yoksa antibiyotiğe uzun süre devam mı etmeliyim bu testis ağrısı geçmeyecek gibi bu antibiyotiklerle ? Antibiyotik semptomları azaltması gerekiyor normal şartlarda bellli bir süre sonra…
Çapulcu

Re: Mycoplasma ureplasma

Mesaj gönderen Çapulcu »

Kmpfedaisi yazdı: 23.03.2024 - 03:37 Arkadaşlar pcrda çıkan bu 2 bakteriyle beraber özel kitle bunların ayrı testini yaptırdım mmycoplssma humonis üremedi ureplasma üredi. Ureplasma antibiyogramına göre antibiyotik kullandım mycoplasmaya bakmadan tetradox 1 kutı tavanic + flagyl şuanda 1 kutuya doğru gidiyor ama semptomlarım arttı ve ağrılarım azalmıyor bu neredeyse 1.5 haftalık antibiyotik sürecinde şiddetli trstis ağrısı ve yanma yaşıyorum. Sizce birsüre antibiyotiğe ara verip mycoplasmayı üretmeye mi çalışmalıyım ne düşünğyorsunuz ? Yoksa antibiyotiğe uzun süre devam mı etmeliyim bu testis ağrısı geçmeyecek gibi bu antibiyotiklerle ? Antibiyotik semptomları azaltması gerekiyor normal şartlarda bellli bir süre sonra…
Yaşadığın semptomların sebebi ureplazmadır demiyorum fakat. Ureplasmanın ölmesi lazım. Yerinde olsam dayanabildiğim kadar dayanır. Doktorun verdiği süreyi tamamlardım. Bende epididimit gecirdim doktor bir ara fosfomasin grubu yazmıştı. Testis ağrım 10 a katlamıştı. Antibiyotiklerin semptomlarını arttıran benim gibi bir çok örnek var forumda. Antibiyotikleri bırakıp. Sağlikli hareketli bir hayata gecince takıntıyı bastırınca yavaş yavaş azalacak semptomların
Kmpfedaisi

Re: Mycoplasma ureplasma

Mesaj gönderen Kmpfedaisi »

Çapulcu yazdı: 23.03.2024 - 09:16
Kmpfedaisi yazdı: 23.03.2024 - 03:37 Arkadaşlar pcrda çıkan bu 2 bakteriyle beraber özel kitle bunların ayrı testini yaptırdım mmycoplssma humonis üremedi ureplasma üredi. Ureplasma antibiyogramına göre antibiyotik kullandım mycoplasmaya bakmadan tetradox 1 kutı tavanic + flagyl şuanda 1 kutuya doğru gidiyor ama semptomlarım arttı ve ağrılarım azalmıyor bu neredeyse 1.5 haftalık antibiyotik sürecinde şiddetli trstis ağrısı ve yanma yaşıyorum. Sizce birsüre antibiyotiğe ara verip mycoplasmayı üretmeye mi çalışmalıyım ne düşünğyorsunuz ? Yoksa antibiyotiğe uzun süre devam mı etmeliyim bu testis ağrısı geçmeyecek gibi bu antibiyotiklerle ? Antibiyotik semptomları azaltması gerekiyor normal şartlarda bellli bir süre sonra…
Yaşadığın semptomların sebebi ureplazmadır demiyorum fakat. Ureplasmanın ölmesi lazım. Yerinde olsam dayanabildiğim kadar dayanır. Doktorun verdiği süreyi tamamlardım. Bende epididimit gecirdim doktor bir ara fosfomasin grubu yazmıştı. Testis ağrım 10 a katlamıştı. Antibiyotiklerin semptomlarını arttıran benim gibi bir çok örnek var forumda. Antibiyotikleri bırakıp. Sağlikli hareketli bir hayata gecince takıntıyı bastırınca yavaş yavaş azalacak semptomların
Dostum belki haklısındır fakat yaklaşık iki haftadır ağrım hat safada ve psikolojik olarak buna dayanabilecek gücüm kalmadı neredeyse yemek yiyemiyorum bağışıklık sistemi iyi değil onun dışında şu anki ilişkimde de bulaş olduğu için benden kıza onun psikolojisini taşıyorum ayriyeten geceleri ağırdan uyuyamıyorum ve bunun dışında her gün çalışmak zorundayım bu piskoloji ile baktığın zaman dayanabileceğimin en ucuna kadar dayandım ya burada kilon grubunun zararlarından bahsetmiyorum bile.