Arkadaşlar uzun zaman oldu malesef kurtulamadım

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Kmpfedaisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Arkadaşlar uzun zaman oldu malesef kurtulamadım

Mesaj gönderen Kmpfedaisi »

Arkadaşlar benim hikayemi daha önce buraya yazmıştım. Kısacs özet geçeyim şüpheli cinsel ilişki sonrası testiste ağrı ile semptomlarım başladı ve pcr testinde mycoplasma humonis ve gandrella çıkmıştı. Önceleri cipro, sef iğne olmuştum ama semptomlar daha yeni olduğu için snaırım rahatlama olmuştı ama tam geçmemişti düzgün kullanmadım açıkçası. Daha sonra testiste yanma ve testis ağrısı şiddetlenince lökosit baktırdım zafer hocada 1-2 çıktı ellemmuayanede bir sıkıntı yok dedi. Ama belirtiler devam ediyordu. Daha sonra monodox kullandım fakst antibiyotikle ağrım arttı azitro kombine yaptım ağrım çok şiddetlendi. Flagylfe kullandım bu esnada. Tavanic kullanmıştım yine ağrıö artmıştı. Daha sonra antibiyotikler ağrımı çok arttırdığı için testis içi yanmayı epididimdeki bıraktım ve semptomlar azaldı bir süre antibiyotiksiz kendim takıldım beslenmeme dikkat ettim güvenmediğim bir labda test yaptırdım hepsi negatif geldi pcr. Şikayetlerim devam ediyordu ama eskisi kadar şiddetli değildi. Daha sonra nasıl olduysa beslenmeyi bozduğum için mi vs bilmşyorum ağrılarım çok şiddetlendi ve sol testisle beraber sağ testiste ağrıyınca pcr testi verdim ve ureplasma parvum , mycoplasma humonis gandrella pozitif geldi düzen labda. Mycoplasma ile ureplasma özel kitiyle kültürde düzen labda ürettirdik. Fakst mycoplasma sağolsun üremedi. Ureplasma üredi antibiyograma göre

Doksisiklin duyarlı
Azitromycin duyarlı
Ofloxacin duyarlı
Jadomisin duyarlı
Ciprofloxacin duyarlı
Daha sonra ağrımın artacağını bile bie antibiyogramda çoktı diye doksisiklin kullanmaya başladım ve testis ağrım yine arttı bırakmak olmaz diye 1 hafta zar zor kullandım o bitince şuadnda tavanic ve flagyl kombin kullanıyorum yine ağrım zirvelerde şimdi sorum şu
1)anbiyotikle ağrım sizce neden bukadar artıyor
2) sizce semptomların artması yanlış antibiyotik kullandığım için mi
3) sizce antibiyotiği bitirmeli miyim ağrım çok epididime sanki asit döküyorlar
4) enfeksiyon dr uyla konuşup sizce en mantıklı kombine antibiyotik ne olabilir.
5) sizce antibiyotiği bitirp yada bitirmeden kültürde mycoplasma humonis üretene kadar antibiyotik kullanmamalı mıyım
6) sizce bu saatten sonra ciprofloxacin ve novasef iğne işe yarar mı
7) antibiyotikle ağrı artmasına rağmen işe yarıyormudur.
8) bu bakterileri pcrda temizlesem bile tamamen ileride bağışıklık sistemi düşerse tekrar üreyebilirler mi ?
Herhangi bir prostatit belirtim yok sadece testiste yanma epididim ve scrotumda.
Falconn58
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Re: Arkadaşlar uzun zaman oldu malesef kurtulamadım

Mesaj gönderen Falconn58 »

Vallahi hocam ne değişik bir bela bende anlamadım ya çok tuhaf bir hastalık geçenlerde kardiyoloji uzmanı bir doktor vucutta bulunan kronik rahatsızlıkların tek çözümü aç kalmak diyordu aç kaldigimiz zaman vücut onarım moduna geçiyormuş kilo fazlalığın varsa doktor kontrolünde su diyetine başlayabilirsin ama çoğu doktor bu şeye inanmıyor