Tetradox Kullanmalı Mıyım?

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
radeon6
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Tetradox Kullanmalı Mıyım?

Mesaj gönderen radeon6 »

Arkadaşlar 15 ocak 2024 tarihinde banyoda duş alırken sağ kolum kırık olması sebebiyle sol elle duş alıyordum şampuanı vs çok zor oluyordu neyse.
Suyun debisi çok açıktı ve kendıme tutayım derken penisimin içine tam üretraya girdi ve bir travmaya sebep oldu.
Yaklaşık 10-15 gün ağrı yaşadım.
Bu süreçte hiç mastürbasyon yapmadım( Önceden birden fazla cinsel hastalık geçırdım tetradox-azitro 1g+500mg) ile tedaviler aldım.
Ta ki bu su vurmasına kadar ciddi bir sorunum yoktu. Yani 7-8 ay önce sadece penisin sağ tarafında şişlik vardı 3 tesla penil Mr çektirdim orda bişey olmadıgı kırık olmadıgı soylendı o kadar.

Herneyse idrar debisi ve hızı düşüktü öncedende fakat idare ediyodum fakat bu su vurduktan sonra penisin başı(açıklık) küçüldü ve şuanda hafif şiş penisim hala. Bu şişlik 2-3 gündür daha belirgin.

Bundan bir hafta öncesıne kadar sürekli üretrada idrar sıkışmış kalmış hissi vardı bu stresi yönetince biraz azaldı ama bu seferde penisim sürekli 30% ereksıyon halınde gıbı duruyo ve hafif şiş-kabarık gibi. Ayrıca rahatsız ediyor yani . Ejekülasyon nerdeyse hiç yapmıyorum bi DR'a sormuştum ne olursa olsun 2 kere yap sen haftada demişti ve tetradox vermişti.

2 kere acıbademde (ilk idrar'dan) idrar testi, idrar kültürü ve genital panel testi(mycolplasma uroplasma herşey) yaptırdım ve hepsi boş çıktı.

Ara ara idrarımda 1gün koku oluyor bir gün olmuyor fakat en büyük şikayetim üretramın içinde sürekli banyodan çıksam bile mezi gibi sıvı kalmış oluyor ve afedersiniz parmağımla kontrol ediyorum doktor gibi muayne gibi tam içinden hafif bir koku geliyor.

Bu su içine çok sert çarptığı için bir enfeksıyon DR'u ordakı epitel dokuya zarar vermiş olabilir dedi ve buda bakterileri arttırır 1000se 10000 yapabilir dedi hasar hertürlü enfeksıyona acık hale getırır ve altta yatan halı hazırdakılerı arttırır dedi.

Acbıadem sonuclarımı koyuyorum( Bu arada hafif üretral darlıgım da olabilir önceden yavaş işediğim için veya bu prostattan da olabilr uzun zamandır böyle)

https://hizliresim.com/9qh3gb2
https://hizliresim.com/reim6dg

2. yaptırdıgım testte aşağı yukarı aynı herşey negatıf.

Şimdi doktor ampırık tedavı deneyelım diyor, tetradox verdi başka fikri yok çünkü Prof olmasına rağmen
Biraz karışık durumum @kadir abi gibi tecrübeli veya forumdaki diğer tecrübeli arkadaşların yorumlarıda benım ıcın onemlı

Saygılarımla
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Tetradox Kullanmalı Mıyım?

Mesaj gönderen kadir »

Tanı için bu tahliller yetersiz...Prostat sıvısini cam lam üzerine damlatarak mikroskop ile lokosit incelemesi yaptırmanizi öneririm. Enfeksiyonel bir bulgu olmadan antibiyotik kullanmayın.
radeon6

Mesaj gönderen radeon6 »

tamam değerli kadir abicim
abi şunu soracağım sana düzen lab var burada bri bayan var prof dr kendısıyle gorustum az cok anlattım
klamidya olabilir , bızım vercegımız swap ile alabıldınız kadar ornek alın uretranın ıcınden ınceleyelım dedı

kızarıklık ısı artışı varmı dedı ozellıkle farkettıgım yok dedım
bırazda sıslık var penısımde bu klamıdya veya bakterı/vırus bu durumu yapıyor olabılırmı cunku carpmadım bıyere penısımı veya dıkkat edıyorum yanı

senın soyledıklerınıde onlara ıletıcem oraya gıttıgım de bu sekılde test ıstıyorum dıye
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Olabilir kardeşim dediği gibi örneği verirsin.
NonwovenII
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen NonwovenII »

radeon6 yazdı: 29.02.2024 - 18:59 Arkadaşlar 15 ocak 2024 tarihinde banyoda duş alırken sağ kolum kırık olması sebebiyle sol elle duş alıyordum şampuanı vs çok zor oluyordu neyse.
Suyun debisi çok açıktı ve kendıme tutayım derken penisimin içine tam üretraya girdi ve bir travmaya sebep oldu.
Yaklaşık 10-15 gün ağrı yaşadım.
Bu süreçte hiç mastürbasyon yapmadım( Önceden birden fazla cinsel hastalık geçırdım tetradox-azitro 1g+500mg) ile tedaviler aldım.
Ta ki bu su vurmasına kadar ciddi bir sorunum yoktu. Yani 7-8 ay önce sadece penisin sağ tarafında şişlik vardı 3 tesla penil Mr çektirdim orda bişey olmadıgı kırık olmadıgı soylendı o kadar.

Herneyse idrar debisi ve hızı düşüktü öncedende fakat idare ediyodum fakat bu su vurduktan sonra penisin başı(açıklık) küçüldü ve şuanda hafif şiş penisim hala. Bu şişlik 2-3 gündür daha belirgin.

Bundan bir hafta öncesıne kadar sürekli üretrada idrar sıkışmış kalmış hissi vardı bu stresi yönetince biraz azaldı ama bu seferde penisim sürekli 30% ereksıyon halınde gıbı duruyo ve hafif şiş-kabarık gibi. Ayrıca rahatsız ediyor yani . Ejekülasyon nerdeyse hiç yapmıyorum bi DR'a sormuştum ne olursa olsun 2 kere yap sen haftada demişti ve tetradox vermişti.

2 kere acıbademde (ilk idrar'dan) idrar testi, idrar kültürü ve genital panel testi(mycolplasma uroplasma herşey) yaptırdım ve hepsi boş çıktı.

Ara ara idrarımda 1gün koku oluyor bir gün olmuyor fakat en büyük şikayetim üretramın içinde sürekli banyodan çıksam bile mezi gibi sıvı kalmış oluyor ve afedersiniz parmağımla kontrol ediyorum doktor gibi muayne gibi tam içinden hafif bir koku geliyor.

Bu su içine çok sert çarptığı için bir enfeksıyon DR'u ordakı epitel dokuya zarar vermiş olabilir dedi ve buda bakterileri arttırır 1000se 10000 yapabilir dedi hasar hertürlü enfeksıyona acık hale getırır ve altta yatan halı hazırdakılerı arttırır dedi.

Acbıadem sonuclarımı koyuyorum( Bu arada hafif üretral darlıgım da olabilir önceden yavaş işediğim için veya bu prostattan da olabilr uzun zamandır böyle)

https://hizliresim.com/9qh3gb2
https://hizliresim.com/reim6dg

2. yaptırdıgım testte aşağı yukarı aynı herşey negatıf.

Şimdi doktor ampırık tedavı deneyelım diyor, tetradox verdi başka fikri yok çünkü Prof olmasına rağmen
Biraz karışık durumum @kadir abi gibi tecrübeli veya forumdaki diğer tecrübeli arkadaşların yorumlarıda benım ıcın onemlı

Saygılarımla
Merhaba,

Penisi açınca ıslaklık, koku var diyorsunuz elde çok net bir kaynak var. Üretrayı açın ve swabı iyice içine sürün sürüntü alın. Ekstra olarakta prostat sıvısı alın/aldırın bir üretral sürüntü kültürü bir sıvı kültürü görelim. Ona göre zaten yol belli.

Geçmiş olsun.
𝚈𝚞̈𝚛𝚞̈𝚛𝚜𝚎𝚗 𝚢𝚊𝚔ı𝚗𝚍ı𝚛, 𝚋𝚊𝚔𝚊𝚛𝚜𝚊𝚗 𝚞𝚣𝚊𝚔!
radeon6

Mesaj gönderen radeon6 »

@NonwovenII

üstad sıvı tamamen berrak yani idrar gibi ama idrar degil sanırım ve meatus kapanıyo devamlı ve meatusun ucuda kabuk gibi oldu hafiften daraldı kucucuk kaldı

bu penısın sısmesınden bıraz sanırım

penıs sısebılırmı böyle bişeyden?

birde 6-7 ay önce yüksek manyetık alanla(3tesla) mr çektırmıştım penil MR başka bı mevzudan kırıldımı dıye korkmuştum onunla bu olayların alakası olamaz dımı cunku o zamandan berı penısım böyle kalıp gıbı duruyo sankı fıbroz doku var gıbı. O konudada bı ultrasonla detaylı baktırmak ıstıyorum nıye böyle sert plastık kauçuk gıbı duruyo hep diye
radeon6

Mesaj gönderen radeon6 »

değerli @NonwovenII ve @kadir abi

swab testini kendım aldım yapmayı denedım uretramın içi o kadar hassaslaşmış ki bırakın içine sokmayı üretraya çubuk değdiği anda çakmak değiyormuş gibi canım acıdı anlamadım sebebini içine sokamadım bile

zaten şuan içinden gelen sürekli akıntıdan dolayı ucu kapanmış ve açmaya çalıştım meatus' yani uc meatus dudakları resmen kanamış çizgi şeklinde

gittim yıne acıbademde sperm kültürü verdım bı umut kültür yapılcak

bakterı varmı yokmu söyleyebiliriz dediler

buda olmazsa tetradox almayı denıycem veya kendım prostat masajı yapıp (doktorlar sert yapabilir ben nasıl yapıldını az cok anladım yapabilirim) denıyıp 1 saat ıcınde lab'a gotursem olurmu?

spermden olacak sonucu bı beklıyımmı ?

tesekkur ederım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Menideki sonucu beklesenizde, Meni tahlilinin Prostat bölgesinden gelen sıvının tahlili ile bir bağlantısı yok.Eğer sizde Prostatit var ise bunun kesin tanısı Prostat sivısi incelemesi ile olur.
Cam lam üzerinde Mikroskobik ıslak Lökosit incelemesi, Pcr, Kültür+antibiogram yapılması gibi.
radeon6

Mesaj gönderen radeon6 »

https://hizliresim.com/r6wzq5k

kadir abi böyle çıktı sonuç sperm testınde

antibiogram talep ettım

doktor yazsın yapalım dedıler

menıdende antibiogram galba yapabiliyolarmış

( senın soyledıklerını kulak arkası etmıyorum asla sadece bu olmaz yinede diyosan prostat şeyını denıycem bu ara çok gergınım o yüzden sıvı olayından önce bunu denedım) (prostat sıvısından önce)
radeon6

Mesaj gönderen radeon6 »

yapmadılar antıbıogram yapamıyolarmış

bunlar normal flora bakterısıymış

o yuzden yapamazlarmış

senın soyledıgın seçenek kaldı abi sadece prostat sıvısından bakılması.
Çapulcu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Çapulcu »

Valla kardeşim ben bu testlerde sonuç bulamadım. Antibiyotiklerden de fayda da görmedim. Hatta bu hastalığın tüm dünyada bir çok saygın bilim adamının iddia ettiği gibi nöropatik bir hastalık olduğu Periferik sinir sistemiyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Fakat Bakteriyel Prostatit diye bir olgu vardır. Ve bir çok bilimsel yayında "e coli " bakterisinin bakteriyel prostatitten sorumlu olduğunu yazar. Ve "e -coli" Flora bakterisidir. Gittiğin doktor. Konu hakkında hiç bir şey bilmiyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

radeon6 yazdı: 08.03.2024 - 15:02 https://hizliresim.com/r6wzq5k

kadir abi böyle çıktı sonuç sperm testınde

antibiogram talep ettım

doktor yazsın yapalım dedıler

menıdende antibiogram galba yapabiliyolarmış

( senın soyledıklerını kulak arkası etmıyorum asla sadece bu olmaz yinede diyosan prostat şeyını denıycem bu ara çok gergınım o yüzden sıvı olayından önce bunu denedım) (prostat sıvısından önce)
Buradaki bu kültür bir şey ifade etmiyor.Staphylococcus gram+kok çıkmış ama hangi kok? Staph aureusmu? Staph epidermismi? Staph haemolyticusmu? Yüzlerce Staph var ve bunların alt suşları var. Ayrıca kolonizasyon miktarı belli değil.
Bunların hepsi flora bakterisi zaten.
Flora bakterileride olsa belli bir kolonizasyon miktarı referans değerinden fazla ise bunlarda vücudun derin katmanlarında enfeksiyona sebep olabilirler. Bu kadar bilgisiz olmaları çok şaşırtıcı doğrusu. Bunu ben söylemiyorum bilimsel çalışmalar ve kaynaklarda sıkça yer alıyor.
Buradaki meni örneğinde bu flora bakterileri görülmesi normal. Önemli olan enfeksiyona sebep olabilecek kadar fazla olmaması.
Ayrıca meniden kültür yapmışken aynı ornekten lokosite niye bakmamışlar?
Dertlii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Dertlii »

Konu ya binaen alternatif ne yapmalıyım her büyük lavabo sonrası tam bitime yakın az idrar çıkıyor sonrası fena ayrıca makatta dolgunluk hissi harici basur gibi mememsi bişey geliyor elime . Ve konu dışı platformda reklam çıkıyor artık eskiden çıkmıyor su selam ve afiyet dilerim
radeon6

Mesaj gönderen radeon6 »

kadir abi bu geırzekalı acıbadem bu işi beceremıycek
düzen lab ataşehir(ist)de bı enfeksıyon dr ıle konustum bayan

gıdeyım ben oraya prostat sıvısından adam gıbı bunlar baksın
diğer seçenekler hep boş abi ya

keşke baştan senı dınleseydım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sen bilirsin tabiki kardeşim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Dertlii yazdı: 08.03.2024 - 18:50 Konu ya binaen alternatif ne yapmalıyım her büyük lavabo sonrası tam bitime yakın az idrar çıkıyor sonrası fena ayrıca makatta dolgunluk hissi harici basur gibi mememsi bişey geliyor elime . Ve konu dışı platformda reklam çıkıyor artık eskiden çıkmıyor su selam ve afiyet dilerim
Basur var ise bir Proktoloji uzmanına başvurmanı öneririm. Makattaki dolgunluk hissi ve idrar akış bozukluğu prostat ile alakalıdır.
Falconn58
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Falconn58 »

Dertli kardeş şikayetlerimiz birbirine benziyor çobançantası otu kaynat iç baskıyı biraz rahatlatiyor
Dertlii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Dertlii »

Teşekkürler Kadir abi bu pazartesi randevu aldım devlette proktolojiye hoca ve asistanı bakabilr dedi basur dışlanır ise en azından sadece prstat iltihabı tedavisine yönelecem kabızlığı yensem sol kasık daim rahatsız edici makat bu kadar zorlama mıştı beni hiç herkese şifa bitkisel olarak ve yeşilik ve havuç tüketiyorum geçici işe yarıyor gibi. Selâm ve afiyet e ulaşmanz dileğiyle sevdiklerinizle iyi ramazanlar sanki bende işemede karnım dan pupik bölgemden idrar yapıyorum. Bakalım ne olacak toparlanma tedavisi mümkün olur inş yangı da geçse inş.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim.Roka,turp maydanoz v.s gibi yeşil gıdalar ödemi azaltır idrar akışı rahatlayabilir fakat enfeksiyon/inflamasyon varsa eradikasyonu sağlamak lazım öncelikle.
Basurda prostata sekonder etki edebilir. Basuru öncelikle elimine etmeni öneririm.