Tıpta obsesif kompulsif denen vesvese hastaligi

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
osmann
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Tıpta obsesif kompulsif denen vesvese hastaligi

Mesaj gönderen osmann »

Bu vesveseler insani daha cok sıkıntıya sokuyor cunku bu hastalikta dusunce veyahut seytanan gelen kötü ilhamlarin tekrarlama etkisi oluyo örnegin disi agriyan biri baska bisey dusunmeye calisio kismen bazen isi bazen yasadigi seyleri dusunurken agriyi gecici olarak unutur ama vesvese varsa aklin oraya takilir ben bu hastaligin aci verici tarafi oldugunu biliyorum öte yandan vesveseler hastaliktan baska biseyi dusunmeyi zor hale getirdiğinden rahatlayip baska seyler dusunmeni saglikli kararlar almanizi engelliyor.Ben burda karamsarliga kapilanlarin ruhsal olarakta tedaviye ihtiyaclarinin oldugunu dusunuyorum.Okb bende yasamsal sıkıntılar ortaya ciktiginda artiyor ve sıkıntıları oldugundan daha agir yasiyorum.
menemen

Re: Tıpta obsesif kompulsif denen vesvese hastaligi

Mesaj gönderen menemen »

Umarim butun hastalar iyilesirler
selmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen selmet »

Bende de var bu illet ve tedavi oluyorum.
osmann

Mesaj gönderen osmann »

bende 12 yaşından beri var 27 yaşındayım 19 yaşında ilaç tedavilerine başladım dönem dönem kullandım 1 yıldır kullanmıyorum bi dönem iyi hissetsemde sonradan depresyon eklendi ilaçlar hissizleştirdi şuan takıntılarım hala sürüyor bu okb de gelen vesveseler takıntılar şeytandan kaynaklanıo o fısıldıo bizde mücadele etmeye başlıoz aslında bu hastalık insana çok sıkıntı veriyor bazen 5 dk odaklanamıorum kompulsiyonlar rahat vermio.İlaç aslında uyuşturuyo düşünceler yavaşlıo esasında belki yavaşlayan düşünceyi kontrol etmek kolaylaşır heyecanı alıo aslında ama tedavi etmiyo bence.rukye ayetleri dinle youtubede var bikaç video kulaklığı tak kulağına yan bi şekilde uzanarak dinle.Kuran ayetleri şifadır.
drpsych
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen drpsych »

Osman bey psikoterapi alma şansınız oldu mu okb için, en az ilaç tedavisi kadar etkili ve nüks oranı daha az sadece ilaç tedavisine göre.
mehmet75

Mesaj gönderen mehmet75 »

osman kardeşim ben özele cevap yazamıyorum sen özelden telini ver yada mail adresini ver ordan iletişim kuralım.
osmann

Mesaj gönderen osmann »

Prostatit için doktora gittim prostatla ilgili bi sorun çıkmadı elhamdulillah ama prostatite bağladığım kalça ağrısı ve tutulma son 1 haftadır artınca üroloji ve beyin cerrahına gittim 30 derece belde eğilme varmış ilaç ve iğne verdi spor yapacaksın dedi.Bu hastalığı yaşayan varmı ben kireçlenmeden yada ankilozan spondilitten korkmuştum ama değilmiş tutulma bazen öyle bi boyuta gelioki yataktan 10 dakika uğraşıorum kalkabilmek için.Yürürken aksaklık başladı.Bide prostatit için idrar tahlili verirken takıntıdan idrar kabının kenarına değen idrar damlasını temizleyim derken çeşmeden içine 10 15 ml kadar su kaçtı öyleki idrar sarıyken yarı beyaz hale geldi öylece verdim tahlile doktor çok iyi hiçbişey yok dedi ama şüphe oluştu idrara karışan su tahlile zarar verirmi
osmann

Mesaj gönderen osmann »

Şans kelimesini ben kullanmam psikoterapi alma durumu dersek bi kaç seans aldım.Gittiğimde büsbütün rahatsız hissetmeye başladım paranoyaklaştım falan gitmeyi kestim.Eğer okb çok şiddetlenirse belki psikoterapi alabilirim ama şimdi istemiyorum.
Dolphin61

Mesaj gönderen Dolphin61 »

@osmann Prostatit hastalarının idrar tahlili zaten temiz olur genelde hatta çoğu zaman usg de de tespit edilmez. Hattaprostat sıvısında lökosit i 0 olan hastalarda varmış. Kısacası teşhisi sadece şikayetlere gore koyulabilen hastalık bu. Senin şikayetler farklı tabii.
osmann

Mesaj gönderen osmann »

Bendede prostatite benzeyen belirtiler vardı bendeki mezi yahut meninin sıklıkla boşalmaya rağmen idrarla çıkması kötü bi koku ve bi sürede kesik kesik idrar sorunu oldu.Koku hala devam edio eskiden idrarımdan koku alamıodum şimdi baya ağır gelio kokusu ama belde çıkan hastalık son 1 haftada beni kısmi sakat haline getirdi prostatiti unuttum prostatiti ağır yaşayanlar vardır o başka bende varsada hafif seyrediodu.Tutulma öyle hızlı şiddetlendiki bi iki ay kadar önce hafif bi tutuklukki hemen kayboluyodu son 1 haftadır öyle şiddetlendiki neredeyse cerrahi aşamasına gelmişim.Aynı şey. romatoid artrit teşhisiyle çocukken yaşamıştım.O zaman dizimde hafif ağrı ve tutukluk oluyodu bi gün şiddetli ağrıyla sakat olarak uyandım diz şişmiş kızarmış iltihap dolmuş 2 sene tedavi gördüm.Yani bi yerde bi şikayet görünce hemen koşacan doktora hastalık yerleşince tedaviside zorlaşıo sıkıntılar artıyo
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

osmann yazdı:Prostatit için doktora gittim prostatla ilgili bi sorun çıkmadı elhamdulillah ama prostatite bağladığım kalça ağrısı ve tutulma son 1 haftadır artınca üroloji ve beyin cerrahına gittim 30 derece belde eğilme varmış ilaç ve iğne verdi spor yapacaksın dedi.Bu hastalığı yaşayan varmı ben kireçlenmeden yada ankilozan spondilitten korkmuştum ama değilmiş tutulma bazen öyle bi boyuta gelioki yataktan 10 dakika uğraşıorum kalkabilmek için.Yürürken aksaklık başladı.Bide prostatit için idrar tahlili verirken takıntıdan idrar kabının kenarına değen idrar damlasını temizleyim derken çeşmeden içine 10 15 ml kadar su kaçtı öyleki idrar sarıyken yarı beyaz hale geldi öylece verdim tahlile doktor çok iyi hiçbişey yok dedi ama şüphe oluştu idrara karışan su tahlile zarar verirmi
idrar tahlilini tekrardan vermen gerekiyor.hatta sabah yandığında hiç bir şey yiyip içmeden ve ilk idrarını yapmadan tahlil vermen gerekiyor.böyle daha iyi bir sonuç alabilirsin.
drpsych
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen drpsych »

Tabi karar sizin, ben o konunun uzamni olarak bilgi vermek istedim sadece. İyi gunler.
osmann

Mesaj gönderen osmann »

ABittersweetLi yazdı:
osmann yazdı:Prostatit için doktora gittim prostatla ilgili bi sorun çıkmadı elhamdulillah ama prostatite bağladığım kalça ağrısı ve tutulma son 1 haftadır artınca üroloji ve beyin cerrahına gittim 30 derece belde eğilme varmış ilaç ve iğne verdi spor yapacaksın dedi.Bu hastalığı yaşayan varmı ben kireçlenmeden yada ankilozan spondilitten korkmuştum ama değilmiş tutulma bazen öyle bi boyuta gelioki yataktan 10 dakika uğraşıorum kalkabilmek için.Yürürken aksaklık başladı.Bide prostatit için idrar tahlili verirken takıntıdan idrar kabının kenarına değen idrar damlasını temizleyim derken çeşmeden içine 10 15 ml kadar su kaçtı öyleki idrar sarıyken yarı beyaz hale geldi öylece verdim tahlile doktor çok iyi hiçbişey yok dedi ama şüphe oluştu idrara karışan su tahlile zarar verirmi
idrar tahlilini tekrardan vermen gerekiyor.hatta sabah yandığında hiç bir şey yiyip içmeden ve ilk idrarını yapmadan tahlil vermen gerekiyor.böyle daha iyi bir sonuç alabilirsin.
Dediğin gibi doktorada sordum tahlili yenilemem lazım.Ya yeşil akıntı sarı akıntı vs olmuyo meziye benzeyen akıntı oluyo sık sık ama beni düşündüren idrarımda kötü koku.Bi kaç damla damlasa dona baya kokutuyo.
osmann

Mesaj gönderen osmann »

Ankilozan spondilit teşhisi koyuldu idrar yolu enfeksiyonu tetiklemis olabilir.Ankilozan spondilit hastasi olan varmi forumda.
Tsunami1151

Mesaj gönderen Tsunami1151 »

Ben ankilozanspondilittim yillarca cektim. 3 yila yakin endol ve salasopryn kullandim. Şimdi kanda hicbirşey çıkmıyor acikcasi cok da umursamiyorum ama yavaş yavaş kambur oldugumu hissediyorum.
osmann

Mesaj gönderen osmann »

Ben ilaca yeni basladim banada rantudille salasporyn yazdi doktor.Kan tahlilim normal bende mrda sakroilit cikti.Ani ve hizli ilerledi kortizon igneleri falan.kullandim yanlis teshisle sakroliak mrla anlasilio bu hastalik kana pek yansimio romatoid artrit gibi degil.Bu hastalikta acemiyim nefes darligi olan yolunu yuruyemeyen hastalarin durumuna dusmek.beni.korkutuyo.Ote yandan.hep.tembel bi hayat surdum ve simdi.tembellige gelmeyen bi hastqligim.var.Bu hastalikta neler yasadin ve hastaliginin atak suresi ne kotulestirir ne iyilestirir bu hastaligi anlatirmisin
Tsunami1151

Mesaj gönderen Tsunami1151 »

Açıkcası ben hiç umursamadım. Bu hastalığın en ünlüsü deprem dededir. Bana sıcak çok kötü geliyordu sabah tutulması nadir yasiyorum. Çok agır gripten sonra kaburga derisinin çekmesiyle başladı rahatsızlıgım. Endol çok iyi geliyor ağrılara ama çok zararlı günde 2 kere yutuyordum salazopriyni. Ağir sekilde atlatmadım benim ki normal düzeydeydi. Sırt üstü yüzme çok iyi geliyor ve bazi acma germe hareketleri yapman gerekiyor. Yastıksız şekilde sırt üstü yatman gerekiyor. Benim sternum kemiğimin kireçlenmesine neden olmuştu. Ankolozanspondilit diye bir forum sitesi mevcut ben bu linkle üyeydim yillar öncesinden. Açıkcası kafama hic takmadim ve hicbir önlem almadım. Şimdi sadece kambur oldugumu hissediyorum sabah çok nadirde olsa sag sol bel kemigimde bicak saplanmasi mevcut birde yagmurlu havalardan önce çok halsiz oluyorum parmaklarım kaburgam ve belim sızlıyor.