One More Bant

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Abdullahergn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

One More Bant

Mesaj gönderen Abdullahergn »

One More Bantları hakkında deneyimi veya fikri olan var mı arkadaşlar? Özellikle Kadir abi, senin fikrini merak ediyorum. Güzel yorumlar var ve prostata da iyi geldiğini söylüyorlar ama prostat büyümesine mi etkili olur yoksa iltihabına mı bilmiyorum. Sizce para tuzağı mıdır denemeye değer mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: One More Bant

Mesaj gönderen kadir »

Abdullahergn yazdı: 09.02.2024 - 10:01 One More Bantları hakkında deneyimi veya fikri olan var mı arkadaşlar? Özellikle Kadir abi, senin fikrini merak ediyorum. Güzel yorumlar var ve prostata da iyi geldiğini söylüyorlar ama prostat büyümesine mi etkili olur yoksa iltihabına mı bilmiyorum. Sizce para tuzağı mıdır denemeye değer mi?
Bu One More Bantları için Nette "Şikayet var" postuna bakabilirsin değerli Abdullahergn kardeşim.
tattoosoul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen tattoosoul »

Merhaba. Kullanıcı adımdan da anlayacağınız üzere insan derisiyle çok içli dışlı bir insanım.
İnsan derisi içine alır yapıda değildir (şayet olsa her yüzdüğüğümüzde şişerdik). Dolayısıyla deri üstüne uygulayacağınız kremler bantlar deride açık yara olmadığı takdirde etkisizdir. Bu bantlar yada kas gevşetici kremler içeriklerindeki mentol, okaliptüs gibi serinletici etkileri dışında bir fonksyonu yoktur. Yada deri gözeneklerini kapatarak içerdeki nemi dışarı çıkaramadığı için deri bölgeyi nemlendiri ve ısıtır..
Özet olarak kremlerin yada bantların iki fonksyonu var ısıtmak ve soğutmak.
Sıcak su torbası aynı işi çok daha etkili ve ucuza yapacaktır.
Abdullahergn

kadir yazdı: 09.02.2024 - 11:46
Abdullahergn yazdı: 09.02.2024 - 10:01 One More Bantları hakkında deneyimi veya fikri olan var mı arkadaşlar? Özellikle Kadir abi, senin fikrini merak ediyorum. Güzel yorumlar var ve prostata da iyi geldiğini söylüyorlar ama prostat büyümesine mi etkili olur yoksa iltihabına mı bilmiyorum. Sizce para tuzağı mıdır denemeye değer mi?
Bu One More Bantları için Nette "Şikayet var" postuna bakabilirsin değerli Abdullahergn kardeşim.
Evet Kadir hocam şikayetlerin sayısı da hiç az değil.
Abdullahergn

tattoosoul yazdı: 09.02.2024 - 11:50 Merhaba. Kullanıcı adımdan da anlayacağınız üzere insan derisiyle çok içli dışlı bir insanım.
İnsan derisi içine alır yapıda değildir (şayet olsa her yüzdüğüğümüzde şişerdik). Dolayısıyla deri üstüne uygulayacağınız kremler bantlar deride açık yara olmadığı takdirde etkisizdir. Bu bantlar yada kas gevşetici kremler içeriklerindeki mentol, okaliptüs gibi serinletici etkileri dışında bir fonksyonu yoktur. Yada deri gözeneklerini kapatarak içerdeki nemi dışarı çıkaramadığı için deri bölgeyi nemlendiri ve ısıtır..
Özet olarak kremlerin yada bantların iki fonksyonu var ısıtmak ve soğutmak.
Sıcak su torbası aynı işi çok daha etkili ve ucuza yapacaktır.
Hocam cevabınız için teşekkür ederim ama buna pek katılmıyorum. Mesela kanser hastalarında kullanılan ağrı bantları var ve bu bantlar ilaçlı formda. İçindeki morfin ve benzeri ilaçları emilim yoluyla vücuda vererek 2-3 gün belki daha uzun süre ağrıyı yok ediyor, azaltıyor. Kanserdeki ağrılar dayanılmaz boyutlarda olabiliyor. Bu şiddetteki bir ağrıyı sadece gözenekleri kapatıp sıcak-soğuk mantığıyla çözmek pek mümkün gelmiyor bana. Bu one more bantları şişirme geliyor bana da. Denge testleri yapıyorlar mesela komedi ama belki istisna durumlarda faydası olabilir. İçindeki kore ginsengi gibi maddeleri, kanserde kullanılan ağrı bantları mantığıyla emilimle vücuda veriyor olabilir ama tabi dr kontrolünde olmadan, Kadir abinin dediği gibi şikayet miktarı da çokken denemek gereksiz olabilir.Ben de acaba faydası olur mu diye düşündüm bi ama şuan bu fikirden komple uzaklaştım :)
tattoosoul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen tattoosoul »

Fakat bahsettiğiniz şey morfin. Ve deride sadece gözenek yok. Bize acı, gıdıklanma gibi hislederi veren kılcal sinir uçları var.