Arkadaşlar sizce ben prostatit miyim ? Desteğe ihtiyacım var

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
alper1993
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Arkadaşlar sizce ben prostatit miyim ? Desteğe ihtiyacım var

Mesaj gönderen alper1993 »

Arkadaşlar yaşım 30 tam 8 senedir bu illet ile uğraşıyorum 8 sene önce bu rahatsızlık için doktora gittiğimde ultrasonda enfeksiyon ve buna bağlı olarak prostatımda bir miktar büyüme olduğunu söylediler. Verdikleri ilaçları kullandım çok iyi geldi tam iyileştim derken tekrar baş gösterdi yine ilaç kullandım yine nüksetti. Artık kronik olduğunu düşünerek bu şekilde yaşamayı kabullendim ama bu sene şikayetlerim artınca tekrar doktora gittim. Adam gibi doktora gitmek yerine devlet hastanesinde ki doktora gideyim dedim 3 tüp kan aldılar 2 defa ultrason ve 2 defa idrar hızı testİ yaptırdım. Ancak sonucu bulamadılar. Sebebi de ultrasonda idrar kesemin dolu olmasıymış. 2 litre su içirip sıkışana kadar beklememi ve sonra iyice sıkışınca işeme testine girmemi istediler. İdrar kesem tamamen dolu olunca zaten rahat yapamıyorum üstüne birde idrar hızı 8 ve 8,8 olarak çıktı eğer o kadar suyu içirmeselerdi daha rahat yapacaktım. İdrar testinden çıkıp ultrasona girene kadar haliyle mesane tekrar doldu. Normalde her zaman yavaş değil bazen rahat tazyikli yapıyorum özellikle masturbasyon yaptıktan sonra aşırı rahat yapıyorum. En son gittiğim doktor ne prostat büyümesini ne de iltihabı görebildi bana endoskopiden bahsediyor üretra varsa o zaman kesin ameliyat falan diyor. Ben iltihap olduğuna eminim yıllardır böyle yaşıyorum idrarımda kesilme yok zamanında gidersem hızı bazen az da olsa rahat yapıyorum nerdeyse saat başı tuvaletteyim. İltihaptan dolayı değilde farklı sebepten dolayı daralma olsa ilaçların etkisiyle rahat rahat tuvaletimi yapabilir miydim ? Yada masturbasyon dan sonra aşırı rahat şekilde yapabilirmiydim ? Ayrıca boşalmamda da sorun yok ereksiyon sorunuda yok. Gündelik hayatta saat başı tuvalete gitmeye alıştım ama benim için tek sorun sol kasığımın sanki çakmak tutuyomuş gibi yanması. Doktorların yanlış teşhisleri yüzünden 30 yaşında bıçak altına yatmak istemiyorum daha doğrusu hiç ameliyat düşünmüyorum çünkü ameliyat bile kesin çözüm değilmiş idrar yolumda daralma varsa bile bunun iltihap ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Şu an ilaçlarımı kullanıyorum ve ilk günden itibaren rahatlattı ayrıca prostat şurubu ve saw palmetto da kullanıyorum. Siz ne düşünüyosunuz psikolojik olarak desteğe ve rahatlamaya ihtiyacım var. Sizce ben prostatit miyim?
horsel
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Arkadaşlar sizce ben prostatit miyim ? Desteğe ihtiyacım var

Mesaj gönderen horsel »

Boşalma tazyiğin zayıf ise idrar debin bir gün iyi bir gün kötü ise bu prostaite yaklaştırır
ucupak2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen ucupak2 »

alper1993 yazdı: 30.01.2024 - 11:08 Arkadaşlar yaşım 30 tam 8 senedir bu illet ile uğraşıyorum 8 sene önce bu rahatsızlık için doktora gittiğimde ultrasonda enfeksiyon ve buna bağlı olarak prostatımda bir miktar büyüme olduğunu söylediler. Verdikleri ilaçları kullandım çok iyi geldi tam iyileştim derken tekrar baş gösterdi yine ilaç kullandım yine nüksetti. Artık kronik olduğunu düşünerek bu şekilde yaşamayı kabullendim ama bu sene şikayetlerim artınca tekrar doktora gittim. Adam gibi doktora gitmek yerine devlet hastanesinde ki doktora gideyim dedim 3 tüp kan aldılar 2 defa ultrason ve 2 defa idrar hızı testİ yaptırdım. Ancak sonucu bulamadılar. Sebebi de ultrasonda idrar kesemin dolu olmasıymış. 2 litre su içirip sıkışana kadar beklememi ve sonra iyice sıkışınca işeme testine girmemi istediler. İdrar kesem tamamen dolu olunca zaten rahat yapamıyorum üstüne birde idrar hızı 8 ve 8,8 olarak çıktı eğer o kadar suyu içirmeselerdi daha rahat yapacaktım. İdrar testinden çıkıp ultrasona girene kadar haliyle mesane tekrar doldu. Normalde her zaman yavaş değil bazen rahat tazyikli yapıyorum özellikle masturbasyon yaptıktan sonra aşırı rahat yapıyorum. En son gittiğim doktor ne prostat büyümesini ne de iltihabı görebildi bana endoskopiden bahsediyor üretra varsa o zaman kesin ameliyat falan diyor. Ben iltihap olduğuna eminim yıllardır böyle yaşıyorum idrarımda kesilme yok zamanında gidersem hızı bazen az da olsa rahat yapıyorum nerdeyse saat başı tuvaletteyim. İltihaptan dolayı değilde farklı sebepten dolayı daralma olsa ilaçların etkisiyle rahat rahat tuvaletimi yapabilir miydim ? Yada masturbasyon dan sonra aşırı rahat şekilde yapabilirmiydim ? Ayrıca boşalmamda da sorun yok ereksiyon sorunuda yok. Gündelik hayatta saat başı tuvalete gitmeye alıştım ama benim için tek sorun sol kasığımın sanki çakmak tutuyomuş gibi yanması. Doktorların yanlış teşhisleri yüzünden 30 yaşında bıçak altına yatmak istemiyorum daha doğrusu hiç ameliyat düşünmüyorum çünkü ameliyat bile kesin çözüm değilmiş idrar yolumda daralma varsa bile bunun iltihap ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Şu an ilaçlarımı kullanıyorum ve ilk günden itibaren rahatlattı ayrıca prostat şurubu ve saw palmetto da kullanıyorum. Siz ne düşünüyosunuz psikolojik olarak desteğe ve rahatlamaya ihtiyacım var. Sizce ben prostatit miyim?
geçmiş olsun dostum. idrar konusunda sen gibiyim bende. İlaçlarla düzeldim yaz boyu rahat geçirmiştim ancak son 3 aydır yine problem yaşıyorum. Sık gidiyorum. İdrar debim 1 gün iyi 1 gün kötü gibi oluyor ama genel olarak bende darlık olduğunu düşünmüyorum çünkü bazen gerçekten tazyikli yapıyorum. Bir DR bana darlık olsa İP gibi işersin demişti ve sabit olur demişti hızı. Ancak ben kendimden örnek verirsem bazı günler tazyikli işeyebiyorum. Ben sistoskopi yaptırmadım ama buradan edindiğim tecrübeler doğrultusunda prostatta oluşan iltihap sebebi ile Mesane boynu yükseliyor. ve sık idrara gitmemize sebep oluyor.
alper1993

horsel yazdı: 30.01.2024 - 12:46 Boşalma tazyiğin zayıf ise idrar debin bir gün iyi bir gün kötü ise bu prostaite yaklaştırır
Boşalma tazyiği gayet iyi o konuda ne ereksiyonda ne boşalmada hiçbir sorun yaşamıyorum ama boşalırken kasıkta hafif yanma oluyor ama boşaldıktan sonra idrarımı o kadar rahat yapıyorum ki anlatamam bazen sırf rahat idrar yapabilmek için masturbasyon yaptığım oluyor o kadar rahatlatıyor yani ama idrar debisindeki tutarsızlık boşalmada olmuyor çok şükür
alper1993

ucupak2 yazdı: 30.01.2024 - 13:18
alper1993 yazdı: 30.01.2024 - 11:08 Arkadaşlar yaşım 30 tam 8 senedir bu illet ile uğraşıyorum 8 sene önce bu rahatsızlık için doktora gittiğimde ultrasonda enfeksiyon ve buna bağlı olarak prostatımda bir miktar büyüme olduğunu söylediler. Verdikleri ilaçları kullandım çok iyi geldi tam iyileştim derken tekrar baş gösterdi yine ilaç kullandım yine nüksetti. Artık kronik olduğunu düşünerek bu şekilde yaşamayı kabullendim ama bu sene şikayetlerim artınca tekrar doktora gittim. Adam gibi doktora gitmek yerine devlet hastanesinde ki doktora gideyim dedim 3 tüp kan aldılar 2 defa ultrason ve 2 defa idrar hızı testİ yaptırdım. Ancak sonucu bulamadılar. Sebebi de ultrasonda idrar kesemin dolu olmasıymış. 2 litre su içirip sıkışana kadar beklememi ve sonra iyice sıkışınca işeme testine girmemi istediler. İdrar kesem tamamen dolu olunca zaten rahat yapamıyorum üstüne birde idrar hızı 8 ve 8,8 olarak çıktı eğer o kadar suyu içirmeselerdi daha rahat yapacaktım. İdrar testinden çıkıp ultrasona girene kadar haliyle mesane tekrar doldu. Normalde her zaman yavaş değil bazen rahat tazyikli yapıyorum özellikle masturbasyon yaptıktan sonra aşırı rahat yapıyorum. En son gittiğim doktor ne prostat büyümesini ne de iltihabı görebildi bana endoskopiden bahsediyor üretra varsa o zaman kesin ameliyat falan diyor. Ben iltihap olduğuna eminim yıllardır böyle yaşıyorum idrarımda kesilme yok zamanında gidersem hızı bazen az da olsa rahat yapıyorum nerdeyse saat başı tuvaletteyim. İltihaptan dolayı değilde farklı sebepten dolayı daralma olsa ilaçların etkisiyle rahat rahat tuvaletimi yapabilir miydim ? Yada masturbasyon dan sonra aşırı rahat şekilde yapabilirmiydim ? Ayrıca boşalmamda da sorun yok ereksiyon sorunuda yok. Gündelik hayatta saat başı tuvalete gitmeye alıştım ama benim için tek sorun sol kasığımın sanki çakmak tutuyomuş gibi yanması. Doktorların yanlış teşhisleri yüzünden 30 yaşında bıçak altına yatmak istemiyorum daha doğrusu hiç ameliyat düşünmüyorum çünkü ameliyat bile kesin çözüm değilmiş idrar yolumda daralma varsa bile bunun iltihap ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Şu an ilaçlarımı kullanıyorum ve ilk günden itibaren rahatlattı ayrıca prostat şurubu ve saw palmetto da kullanıyorum. Siz ne düşünüyosunuz psikolojik olarak desteğe ve rahatlamaya ihtiyacım var. Sizce ben prostatit miyim?
geçmiş olsun dostum. idrar konusunda sen gibiyim bende. İlaçlarla düzeldim yaz boyu rahat geçirmiştim ancak son 3 aydır yine problem yaşıyorum. Sık gidiyorum. İdrar debim 1 gün iyi 1 gün kötü gibi oluyor ama genel olarak bende darlık olduğunu düşünmüyorum çünkü bazen gerçekten tazyikli yapıyorum. Bir DR bana darlık olsa İP gibi işersin demişti ve sabit olur demişti hızı. Ancak ben kendimden örnek verirsem bazı günler tazyikli işeyebiyorum. Ben sistoskopi yaptırmadım ama buradan edindiğim tecrübeler doğrultusunda prostatta oluşan iltihap sebebi ile Mesane boynu yükseliyor. ve sık idrara gitmemize sebep oluyor.
Geçmiş olsun hocam açıkçası çok işinin ehli bir doktor bulmak zor olduğu için sistoskopi yede pek güvenmiyorum çünkü sistoskopiden sonra hissizlik, idrar yapmada daha da zorlanma, yumurtalıklarda ağrı, kanda pıhtılaşma, idrardan kan gelmesi gibi sorunlar yaşayan arkadaşlar olmuş. Kaldı ki bu sadece sorunu tespit amacıyla yapılan uygulama ameliyatı düşünemiyorum bile. Üstelik defalarca ameliyat olupta iyileşemeyen insanlar var.