3 AYDIR ÇOCUK SAHİBİ OLAMIYORUM

Evlilik ve cinsel yaşamınızla ilgili soru ve düşüncelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kilitli
Hastayim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

3 AYDIR ÇOCUK SAHİBİ OLAMIYORUM

Mesaj gönderen Hastayim »

Arkadaşlar selamunaleykum ben çok eski hastalardanım ve hala hastalığım devam ediyor ama 3 ay önce evlendim ve ilk günden beridir çocuk istiyoruz ama olmuyor ne yapmam lazım bende menide az geliyor yardım lütfen…
Hastayim

Re: 3 AYDIR ÇOCUK SAHİBİ OLAMIYORUM

Lütfen bu konuda bilgisi olanlar bana yardımcı olun….
Yamtar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Yamtar »

Arkadaş hamurdan pasta yapmıyorsun sakin ve sabırlı olun. 3 ay çok kısa bir süre.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Hastalığınız devam ederken, sperm sayısı ve morfolojisi olumsuz etkilenir. Çeşitli sebeblerle meni çıkışı da az olabilir. Bu sebebleri ve hastalığınızı düzeltmeniz gerekiyor. Enfeksiyon devam ediyorken eşinize de bulaştırabilirsiniz. Bunun da önlemini almanız gerekiyor. Eğer eşiniz hamile kalır da siz de enfeksiyon bulaştırırsanız, daha ciddi sorunlarınız oluşabilir. Bir doktor ile görüşmenizi tavsiye ederim. Doktor kontrolünde bu süreci tamamlamalısınız.
Hastayim

Zuspat yazdı: 28.01.2024 - 09:14 Hastalığınız devam ederken, sperm sayısı ve morfolojisi olumsuz etkilenir. Çeşitli sebeblerle meni çıkışı da az olabilir. Bu sebebleri ve hastalığınızı düzeltmeniz gerekiyor. Enfeksiyon devam ediyorken eşinize de bulaştırabilirsiniz. Bunun da önlemini almanız gerekiyor. Eğer eşiniz hamile kalır da siz de enfeksiyon bulaştırırsanız, daha ciddi sorunlarınız oluşabilir. Bir doktor ile görüşmenizi tavsiye ederim. Doktor kontrolünde bu süreci tamamlamalısınız.
Teşekkür ederim.
Hastayim

Yamtar yazdı: 28.01.2024 - 02:13 Arkadaş hamurdan pasta yapmıyorsun sakin ve sabırlı olun. 3 ay çok kısa bir süre.
Teşekkür ederim ne bileyim sağlıklı değiliz diye herseyi kafaya takar olduk.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Hastayim yazdı: 28.01.2024 - 13:47
Zuspat yazdı: 28.01.2024 - 09:14 Hastalığınız devam ederken, sperm sayısı ve morfolojisi olumsuz etkilenir. Çeşitli sebeblerle meni çıkışı da az olabilir. Bu sebebleri ve hastalığınızı düzeltmeniz gerekiyor. Enfeksiyon devam ediyorken eşinize de bulaştırabilirsiniz. Bunun da önlemini almanız gerekiyor. Eğer eşiniz hamile kalır da siz de enfeksiyon bulaştırırsanız, daha ciddi sorunlarınız oluşabilir. Bir doktor ile görüşmenizi tavsiye ederim. Doktor kontrolünde bu süreci tamamlamalısınız.
Teşekkür ederim.
Rica ederim.
Yamtar

Mesaj gönderen Yamtar »

Arkadaşım sen kafanı rahat tut. Prostatit çocuk sahibi olmaya engel bir hastalık değil. Ayrıca eşe bulaşmaz. Dediğim gibi 3 ay çok kısa bir süre. Sabırlı olmak gerekir.
Ulutürk

Mesaj gönderen Ulutürk »

Ağam erken daha sakin ol ve vemax tarzı takviye kullan
Çapulcu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Çapulcu »

Hastayim yazdı: 28.01.2024 - 01:30 Arkadaşlar selamunaleykum ben çok eski hastalardanım ve hala hastalığım devam ediyor ama 3 ay önce evlendim ve ilk günden beridir çocuk istiyoruz ama olmuyor ne yapmam lazım bende menide az geliyor yardım lütfen…
Sperm testi yaptır bir anormallik var mı bir görelim.
Hastayim

Cevap veren herkes için teşekkür ederim.
Herkesin bir sınavı var bu hastalıkta bizim bi sınavımız her insan gibi bari en azından bu çocuk meselesi aradan çıksaydı hem prostatit hem çocuk olayınla uğraşmak çok ağır gelir benimde kaygım bu.
Hastayim

Birde bende meni çok ama çok az geliyor bide tazyiksiz
Çapulcu

Mesaj gönderen Çapulcu »

Hastayim yazdı: 28.01.2024 - 22:36 Birde bende meni çok ama çok az geliyor bide tazyiksiz
Epididim kanallarında hasar olabilir.
Neredenbulastikbeabi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Neredenbulastikbeabi »

Yamtar yazdı: 28.01.2024 - 20:27 Arkadaşım sen kafanı rahat tut. Prostatit çocuk sahibi olmaya engel bir hastalık değil. Ayrıca eşe bulaşmaz. Dediğim gibi 3 ay çok kısa bir süre. Sabırlı olmak gerekir.

Eşe bulasmama konusu net midir? Neye dayanarak bunu söylüyorsunuz. Bende Google üzerinden yaptığım araştırmalarda bulaşmaz şeklinde makaleler okuyorum. Ancak bende mesela Gardanella vagilanis uruyor PCR da bu zaten kadın vajinasinda normal düzeyde var olan bir bakteri. Acaba bulaşmaz mi yoksa bulaşır da problem çıkarmaz mi demek gerekiyor. Belki yakalayamadigim baska bir bakteri daha var diyelim acaba öyle bişey bulaşır mi ? Emin olamıyorum bir türlü evlenmekten korkuyorum. Hocam bir de eşinize evlenmeden bu durumu anlattınız mi ? Nasıl anlattınız onu da merak ediyorum
Çapulcu

Mesaj gönderen Çapulcu »

Neredenbulastikbeabi yazdı: 29.01.2024 - 00:23
Yamtar yazdı: 28.01.2024 - 20:27 Arkadaşım sen kafanı rahat tut. Prostatit çocuk sahibi olmaya engel bir hastalık değil. Ayrıca eşe bulaşmaz. Dediğim gibi 3 ay çok kısa bir süre. Sabırlı olmak gerekir.

Eşe bulasmama konusu net midir? Neye dayanarak bunu söylüyorsunuz. Bende Google üzerinden yaptığım araştırmalarda bulaşmaz şeklinde makaleler okuyorum. Ancak bende mesela Gardanella vagilanis uruyor PCR da bu zaten kadın vajinasinda normal düzeyde var olan bir bakteri. Acaba bulaşmaz mi yoksa bulaşır da problem çıkarmaz mi demek gerekiyor. Belki yakalayamadigim baska bir bakteri daha var diyelim acaba öyle bişey bulaşır mi ? Emin olamıyorum bir türlü evlenmekten korkuyorum. Hocam bir de eşinize evlenmeden bu durumu anlattınız mi ? Nasıl anlattınız onu da merak ediyorum
Gardnella kültürde ürüyor mu? Tedaviye yanıt vermiyor mu? Kültürde üremezse bile metronidazol, Klindamisin veya ornidazol grubu antibiyotik yeterli süre kullanılsa işe yarar sanki
Yamtar

Mesaj gönderen Yamtar »

Bulaş olsa bile etki etmez çünkü bizdeki gibi kanlanmanın çok az olduğu ve yerleşip rahatsızlık yaratacak bir organ yok. Kaldı ki kadın cinsel organı zaten hali hazırda çok çeşitli bakteriler barındırır ve otoimmün sistem bizden geçmesi olası bakteri varsa onunla savaşabilir ve yok edebilir. Farklı fizyolojik özelliklere sahibiz. Bizim şanssızlığımız prostat dediğimiz organa süngerimsi ve odacıklı yapısından ötürü ilaçların nüfuz etmemesi. Ben evliyken hasta oldum. Yaşadığım tüm süreci şeffaf bir şekilde eşimle paylaştım. Arkadaşlar hastalıkta ve sağlıkta diye söz vererek evleniyoruz. Sizi gerçekten seven biri böyle şeyleri dert etmez. Aksine destek olur ve iyileşmeniz için yardım eder.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Eski başlıkları okuyabilirsiniz. Bir çok kişi partnerine patojen bulaştırdı. Hatta partnerindeki patojen uygun tedavi ile iyileşenler bile var. Eşe bulaşmaz diyeni kaale almayın. Sende bir bakteri varsa bulaşma riski yüksektir. Belki 1 de olmaz ama uzun sürede kesinlikle bulaşır. Tedavisi basittir bize göre ama dirençli patojen, yanlış ve yetersiz tedavi ile kronik sistite çevirebilir. Sen bulaşmaz diye rahat takılırsın, sonra başınıza büyük belalar açılır. İlk önce tedavinizi olun, kimsenin vebaline girmeyin.
krmgrll
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen krmgrll »

Hastayim yazdı: 28.01.2024 - 01:30 Arkadaşlar selamunaleykum ben çok eski hastalardanım ve hala hastalığım devam ediyor ama 3 ay önce evlendim ve ilk günden beridir çocuk istiyoruz ama olmuyor ne yapmam lazım bende menide az geliyor yardım lütfen…
Ne kadar süredir hastasın dostum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Arkadaşlar kişisel tartışmaları bırakalım. İkinizde haklısınız aslında çünkü prostatit karmaşık bir hastalık. Bu başlığı kilitledim ve bazı yakışıksız hakaret içeren konuları sildim.
Kronik bakteriyel prostatit tanısı konmuş hastalarda tespit edilen patojenler CYBH bakterileri ise mutlaka bulaşır ve tehlike arz eder kadında fetusun etkilenmesi ve hastalığın fetusa bulaşması riskide olabilir. Erkekte ise sperm morfolojisini etkileyerek kısırlık sebebi olabilir.
Fakat yinede buna karşılık erkekte tespit bakteriler CYBH bakterisi değilse flora bakterisi, Staph, Strep grubu bakteriler ise kadında bir sorun teşkil etmez. Ayrıca kadının yapı olarak organı açıkta olduğu için vaginal enfeksiyonlarda tedavisi kolaydır.
Erkekte prostat organı derinde ve yapı olarak girift olduğu için antibiyotiklerin nüfuz etmesi zordur.
Nonbakteriyel vakalar bu konunun dışındadır.
Kilitli