Genta ototoksitite nasıl önlenebilir

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Azog

Genta ototoksitite nasıl önlenebilir

Mesaj gönderen Azog »

Merhaba daha önce cipro grubu antibiyotik kullanmamın 3.gününde günler sürecek vertigo ,denge kaybı ve kalıcı kulak çıkmamasıyla ilacı bırakmıştım.
6 ay önce 3 desefin + 1 kutu azitro+ 2 hafta tetradoks ile uzun süre rahatlamıştım ama şimdi pek etki etmedi.
Aylar sonra doktorum daha önceki antibiyotiklere bakarak 14 tane genta verdi. Forumu karıştırdım yazılmış genta kullanacaksanız bazı suplementlerle birlikte alın sağır olabilirsiniz diye ama aktif değil o arkadaş soramadım. Makalelerden araştırdığım kadarıyla nac, alfa lipoik asit ve magnezyum (hangi türü olduğu yazmıyor) hayvan deneylerinde biraz koruyucu olmuş.

Şimdi antibiyotiklerle çok haşır neşir olmuş bir grup olarak
Benim genetik yatkınlığım olabilir ve almamalı mıyım bu grup antibiyotiği yoksa koruyucu takviyelerle alınabilir mi ?

Prostat sıvısına bakılmıyor burada antibiyogram pcr diyince bakteri bulunsa bile çoğu zaman duyarlı olduğu ilaçlarla yine iyileşme sağlanamadığını söylüyor dr ki forumda böyle yazıyla çok karşılaştım. Ve artık şansına dedi doktorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Genta ototoksitite nasıl önlenebilir

Mesaj gönderen kadir »

Gentayı tolere edemiyorsan onun yerine ilacı doktoruna söyleyerek değiştirmeni öneririm @Azog kardeşim.