Prostatit mi?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
maalesefkaygi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Prostatit mi?

Mesaj gönderen maalesefkaygi »

Herkese merhabalar,

Öncelikle herkese bugüne kadar verdikleri bilgiler, aktardıkları deneyimler için çok teşekkür ederim. Oral alıcı ilişkimin ardından -yalnızca oral alıcı ve sürtünme- bir süre akıntım olmaya başladı. Çeşitli belirtilerim de oldu hep viral enfeksiyon aradım ve bazı testler yaptırdım ama hepsi temiz çıktı. En son akıntının ardından birkaç ay sonra sertleşme problemi de yaşayınca STD-10 verdim ve üreaplasma çıktı. Testi vermemden sekiz ay sonra yaptırdığım için prostatitten de şüphelendim. Tetradox önerdi doktor ve idrarda üremediğinden dolayı garanti olsun diye yazdığını söyledi. Bu üç kutuyu kullanırken mental olarak da toparlandım ve gerçekten birçok açıdan faydasını gördüm. Akıntı kesildi. Sertleşme için direkt doktor eswt önerdi ve yaptırdım, %60 bir düzelme yaşadım ancak hem hissizlik, hem de teması kesince sertleşmenin kaybolması devam ediyor. Bununla beraber şu sıralar penisimin başında bir yanma yaşıyorum. İki yıl önce üretra darlığı sebebiyle bir yıla yakın antibiyotik olmayan, idrar düzenleyici kullanmıştım ve düzelmişti. Şimdi yine idrarım arttı. Günde 10'a yakın idrara çıkıyorum. Aralarında bazen bir saat oluyor. Bazen idrarı yaparken hafif yanma hissediyorum. Prostatitten şüpheleniyorum. Bu sebeple burada gördüğüm doktorlardan birine -herkesin çok önerdiği- randevu aldım. Lökosit baktıracağım. Artık bir yıldır bir teşhisim olsun istiyorum çünkü çok yoruldum. Sertleşme sorunun yarattığı mental sıkıntı, şimdi yaşadığım ağrı ve idrar sorunu derken yıpranmış hissediyorum. Menimde de azalma söz konusu sertleşme sorunun ortaya çıkmasından bu yana. Sizden teşhis koymanızı tabi ki beklemiyorum ama prostatit olma ihtimalim nedir?
Fzt

Re: Prostatit mi?

Mesaj gönderen Fzt »

Darlık için ameliyat oldunuz mu ? Hangi ilacı kullanmistiniz ? Ve hissiyat geri geldi mi ?
maalesefkaygi

İdrar yolu enfeksiyonu geçirince akım testi yapıldı ve doktor direkt darlık dedi. Tamprost kullandım aylarca ve iyi gelmişti. Şimdi hem idrara günde 10’dan fazla çıkıyorum hem de bazen yanma oluyor ve iki üç saniye sonra işemeye başlıyorum. Peniste de ara ara sızlanma var.

Not: Ameliyat olmadım.
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

maalesefkaygi yazdı: 04.01.2024 - 13:15 İdrar yolu enfeksiyonu geçirince akım testi yapıldı ve doktor direkt darlık dedi. Tamprost kullandım aylarca ve iyi gelmişti. Şimdi hem idrara günde 10’dan fazla çıkıyorum hem de bazen yanma oluyor ve iki üç saniye sonra işemeye başlıyorum. Peniste de ara ara sızlanma var.

Not: Ameliyat olmadım.
Peki hissiyat hocam ?
maalesefkaygi

Hissiyat da maalesef çok kötü. Eski hissiyatından eser yok. Eskisine göre eswt sonrası ereksiyon fena olmasa da hissiyat kötü. Enfeksiyon bunu yapabilir mi? Prostatit olma ihtimalim konusunda ne düşünüyorsunuz?
Urolog8
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Urolog8 »

Prostatit gibi duruyor