Benim Hikayem.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Prostatit44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Benim Hikayem.

Mesaj gönderen Prostatit44 »

Merhaba arkadaşlar, Kendi hikayemi sizinle paylaşmak istedim.
44 yaşında, 17 yıllık evliyim. Bu güne kadar üroloji ile ilgili hiç bir sıkıntım olmadı hastanenin yolunu bilmem, takii bundan 7 ay öncesine kadar. Masa başı bir işte çalışıyorum, Normalde günde 3 defa sabah,öğle,akşam idrara çıkarım. Sabah 1kere de büyük wc. Mayıs ayında başlayan ilk sıkıntım,1 aylık süreçte 4-5 ile başlayıp, 10-15 defa idrara çıkar duruma geldim, sürekli bir sıkışıklık hissi, çok hafif belli belirsiz bir sızlama, geçer diye 2-3 hafta bekledim, 1 haftalık bir tatil gezisinden araçla dönerken 10 defa durunca, eşimde bir sıkıntı olduğunu anladı ve benim için bir üroloji rand. oluşturdu. İlk doktor heyecanıyla, damatlık takımlarımı giyerek doktora çıktım. 3-4 tüp kan ve idrar alındı, tahliller yapıldı, tahlillerin temiz dendi ve tahlillerde çıkmayan bir enfsyn. olabilir denilerek 1ad.soliron5mg-1ad.suprax400mg tablet yazıldı. Doktordan çıkarken pskloj. olarak ilaçları daha kullanmaya başlamadan tamam iyileştim dedim, vay başıma gelenler vay vay.
İlaçlar kullanılmaya başlandı, 1 hafta oldu olmadı, makat ve peniste ağrı başladı, öyle böyle değil giderek artıyor, hergün dahada artan bir ağrı. Ağrı diyorum çünkü daha prostat nedir bilmiyordum, bu forum sitesiyle tanışınca ve biraz araştırınca bunun ağrı değil, tam olarak makat bölgesinde yanma ve penis kökünden penis uçuna kadar batma olduğunu anladım. Bazı arkadaşların yazmış olduğu göbek deliğinden 3-4 parmak aşağıda sızlama ağrı bende hiç olmadı.
Neyse çok uzattım, tekrar 2-3 ayrı doktora çıktım, filimler çekildi, ultrason yapıldı, kültür testi filan derken. Bana söylenen filimlerin tahlillerin temiz, piskoloj olabilir denildi. Ya doktor bey diyorum penis kökünden ucuna kadar batma var, sünnet çocuğu gibi dolanıyorum, oturmak istemiyorum. Bu süreçte ilave ilaçlar verildi ( tetradox100mg, xalfuxl 10mg., nimes combo) neyse birde şansımı araştırma üniv. Hastanesinde deneyiyim dedim. Profa çıktım. Oda tahliller ve ultrasonları tekrar yaptı. Prostatın yaşına göre normal büy. dedi, Teşhis için erken ama teşhisi ilk defa hocadan duydum. PROSTATİT olma ihtimalinin yüksek olduğu .
İlave antibiyotikler kullandım, cipro500( ecz. yokru muadil verildi) + Tarivid 400mg
Bu 2 aylık süreçte kullandığım antibiyotikler, şikayetlerimi dindirmedi, aslında pekte düzenli kullanmadım, ciprodan 2 gün kullandım, tarivividdende 2 gün, bende yarattığı etki yüksekti , bütün ilaçların hepsini çöpe attım.
1-2 aylık ilaçla geçen doktor doktor gezme sürecine noktayı koydum. Bitkisel tedavi sürecime yanlış hatırlamıyorsam temmuz gibi başladım. Bu süreçte neler yaptım neler kullandım, sizinle paylaşmak isterim.
İlk işim sigarayı bıraktım. Prof. Bir süre ilişkiden uzak durmamı ve kesinlikle mastr. yapılmaması gerektiği söylemişti, bu süreçte kimin aklına gelirki ne ilişkisi, tad yok tuz yok, batmanın verdiği acı var, penis ne kadar gerginse batma hissi okadar çok oluyordu. Bir keresinde boşalma sırasında hafif bir sıkışıklık hissettim ve meninin gelirken zorlanması aldığım keyfi iyice bitirdi.
Aktardan 1poşet karabaşotu ve melisa otu alıp karıştırıp günde 2 defa çayını içmeye başladım. Bu siteden görerek yine Kırkkilit otu ve yakı otunuda menüye ilave ettim. Bir süre sonra 4dünü karıştırıp günde 2 defa çayını içmeye başladım.
Ne okuyorsam kime ne iyi gelmişse araştırmaya başladım. En çok karşıma çıkanlardan takviyelerden birisi Kuersetin ve saw palmetto takviyeli vitaminler.
Ben bütçemden dolayı pahalı markalardan ziyade ve sitedeki bazı arkadaşların önerisine dayanarak, 3-4 kutu VOONKA-QUERWELLC ve 2-3 kutu VENATURA SAW PALMETTO aldım, günde2 voonka, günde1 venatura hiç aksatmadan kullanmaya başladım. Bunların yanında Arı poleni ve propolis karıştırarak her sabah ve akşam 1 tatlı kaşığı almaya başladım. Her akşam tutsuz 50 gr. Kabak çekirdeğine başladım. Günde 2 damla Kekik yağı içtiğim çayın içine damlattım( tadı çok kötü).
Haftada 2 akşam 5-6km yürüyüşlere başladım. 2 ay ağrılar devam etti. Yanlış hatırlamıyorsam ekim ayı gibi, sık iidrara çıkma ve penis batması inanılmaz bir şeklide yavaş yavaş azalmaya başladı ve bitti. Geriye kalan makattan penise kadar olan bölgede yanma, bu yanma azaldı ama geçmedi. Vitaminlere çaylara yürüyüşe devam ettim, yanma azaldı ama yine geçmedi. 3 hafta önce bir sitede konuyla ilgili gezinirken daflon 500mg ve proctolog krem önerisi ile karşılaştım. Anlam veremedim bu ilaçlar basur ilaçları, bende basur yok, bi bu kalmıştı kullanmadığımız birde bunu deneyelim dedim ve kullanmaya başladım. Çok şükür 2 haftadır yanma şikayetlerimde bitti. İlaçmı iyi geldi yoksa zaten iyileşme sürecine girmişmiydim onu bilmiyorum. Kutu bitine kadar ilacı kullanacağım, Bu arada vitaminlere, çaya, polene, kabak ve kekik yağ. Aynen devam, sadece çayı günde 1e indirdim. Her insanın ilaca veya bitkisel tedaviye gösterişmiş olduğu etki varklı olabilir. Asla bunu kullanın geçer demiyorum. Kendi başıma geleni sizle paylaşmak istedim. Burda yazdığım kadar kolay olmadı bu süreç, çeken bilir. Allaha emanet ,Saygılar, Sevgiler.
rasett81

Re: Benim Hikayem.

Mesaj gönderen rasett81 »

geçmiş olsun prostat sıvısından tahlil yaptırdınızm üreyen bakteri varmıydı antidepresan kullandınızmı bu süreç te psikoloji nasıldı
ens123

Mesaj gönderen ens123 »

Bununla birlikte, Daflon’un kan dolaşımını düzenleyici özellikleri bulunmaktadır. Bu da vücutta genel olarak kan akışını iyileştirici etkisi olduğunu gösterir. Dolayısıyla, kan dolaşımının cinsel sağlık üzerindeki olumlu etkileri göz önüne alındığında, Daflon’un dolaylı yoldan cinsel sağlığı destekleyebileceği düşünülebilir.
Sizde iç hemeroid olabilir ben de var daha kullanmadım bu ilacı ama başlayacağım,reçetesiz alınır mı acaba?Böyle bir yazıda var ...
Urolog8
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Urolog8 »

ens123 yazdı: 22.12.2023 - 13:20 Bununla birlikte, Daflon’un kan dolaşımını düzenleyici özellikleri bulunmaktadır. Bu da vücutta genel olarak kan akışını iyileştirici etkisi olduğunu gösterir. Dolayısıyla, kan dolaşımının cinsel sağlık üzerindeki olumlu etkileri göz önüne alındığında, Daflon’un dolaylı yoldan cinsel sağlığı destekleyebileceği düşünülebilir.
Sizde iç hemeroid olabilir ben de var daha kullanmadım bu ilacı ama başlayacağım,reçetesiz alınır mı acaba?Böyle bir yazıda var ...
Reçetesiz alinir
Urolog8

Mesaj gönderen Urolog8 »

Aslında daflonun size iyi gelmesine şasirmadim. Nedeni ise benim de 2016 da yaşadigim hastalık. Prostatit gibi başlayan sonra çektirdim 3 Tesla mr da çıkan prostatik venöz pleksustaki varislesme yani venlerdeki genişleme. Buna pelvik konjesyon sendromu deniliyor ve prostatit sonrası geliştiğini düşünüyorum.Sonra bu venlere girişimsel radyolojide embolizasyon yani tıkama yapıldı. Ve bu işlemden bir buçuk sene sonra tamamen iyilestim
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Urolog8 yazdı: 22.12.2023 - 23:18 Aslında daflonun size iyi gelmesine şasirmadim. Nedeni ise benim de 2016 da yaşadigim hastalık. Prostatit gibi başlayan sonra çektirdim 3 Tesla mr da çıkan prostatik venöz pleksustaki varislesme yani venlerdeki genişleme. Buna pelvik konjesyon sendromu deniliyor ve prostatit sonrası geliştiğini düşünüyorum.Sonra bu venlere girişimsel radyolojide embolizasyon yani tıkama yapıldı. Ve bu işlemden bir buçuk sene sonra tamamen iyilestim
Bunu ilk defa duyuyorum. Bu konuyu biraz daha detaylandırır mısınız?
Urolog8

Mesaj gönderen Urolog8 »

Daflon varislere iyi gelen bitkisel bir ilaç.Bende olan prostat etrafındaki varislesme prostat sinirlerine yani periprostatik plexustaki sinirlere baskı yapıp şikayetlere neden oluyordu. Daflon bu varislesmeye iyii gelir
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Urolog8 yazdı: 23.12.2023 - 09:53 Daflon varislere iyi gelen bitkisel bir ilaç.Bende olan prostat etrafındaki varislesme prostat sinirlerine yani periprostatik plexustaki sinirlere baskı yapıp şikayetlere neden oluyordu. Daflon bu varislesmeye iyii gelir
Teşekkür ederim cevap için. Peki bu varisleri 3 Tesla mr ile mi görebiliriz?
Urolog8

Mesaj gönderen Urolog8 »

Evet 3 Tesla mr ile. Ama şu da var her prostatit hastasinda bu varisler olmaz. Yani şu şekilde söyleyelim pelvik ağrısı olan ve sn ibiyotige yanıt alınamayan vakalarda bu film cekilebilir
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Urolog8 yazdı: 23.12.2023 - 10:32 Evet 3 Tesla mr ile. Ama şu da var her prostatit hastasinda bu varisler olmaz. Yani şu şekilde söyleyelim pelvik ağrısı olan ve sn ibiyotige yanıt alınamayan vakalarda bu film cekilebilir
Çok teşekkürler hocam, bilgilendik.
159761
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014
İletişim:

Mesaj gönderen 159761 »

Urolog8 yazdı: 23.12.2023 - 10:32 Evet 3 Tesla mr ile. Ama şu da var her prostatit hastasinda bu varisler olmaz. Yani şu şekilde söyleyelim pelvik ağrısı olan ve sn ibiyotige yanıt alınamayan vakalarda bu film cekilebilir
Hocam bağırsağı en hızlı şeklde naısl düzenleriz bu birinci sorum ikincisi ağız florasını naısl düzenleriz çünkü prostatit için izole etmemzi laızm sizin enjeksyon olayına gelince de hocam sizin yaptığınız enjeksiyonun bir tek cybh bakterilerine iyi geleceğini düşünüyorum çünkü ağız deri bağırsak da kronikleşmiş bir bakterinin prostatit yapabileceğini düşünüyorum enjeksyon ile belki prostatit için bağırsaktan gelmiş bir bakteri yok edilebilir ama kısa bir süre sonra yine şikayet yapabilir diye düşünüyorum öncelikle bizlerin mesala bir örnek laızm ferretin denilen şerbet Demir bu Demir bakterileri aktif hale getiren bir şey işte bu noktada bizlerin yapması gereken bu serbest Demir olayına son vermemiz laızm yine aynı şeklde kas olaylarını düşünelim ağrı sebeplerinin bence yüzde 99 u kas kaynaklı ve bu kaslar mesane ve prostat için bağırsak karaciğer diyafram omur kasları ile direk bağlantılı ağrılı işeme sık işeme penis ağrısı penis kökü ağrısı pelvik sistemi etkileyen tüm ağrılar kısacası işte Burda da şöyle düşünüyorum bu kaslardaki tahriş kısacası yapmamız gerekenler naçizane düşüncem 1 adım bağırsak ağız diş deri mide burayı muhteşem hale getirmek 2 adım burada prostat enjeksiyonu denenebilir ama sonucunu kestiremiyorum veya imünel sistemin prostatki bakteri ve inflamasyınu yok etmesi beklenebilir veya gıda takviyeleri iltihap giderici bitkisellerden destek alınabilir 3 adım kas tahrişi için iyi bir fizyoterapi yapılabilir kuru iğne denenebilir bu süreçte antibiyotiklerin biri kısır bir döngüye sokabileceğini düşündüğüm için böyle bir metot dedim ama şuda yapılabilir kontröllü antibiyotik kullanımı olabilir
ens123

Mesaj gönderen ens123 »

Bağırsak sorununu halledersek bu işi kısa sürede çözeriz aslında
159761
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014
İletişim:

Mesaj gönderen 159761 »

ens123 yazdı: 23.12.2023 - 17:34 Bağırsak sorununu halledersek bu işi kısa sürede çözeriz aslında
Bende aynı düşünüyorum bağırsağı çözmek laızm
ens123

Mesaj gönderen ens123 »

Kolonoskopi yaptrdım birşey çıkmadı ama bağırsak sesleri hiç susmuyor bazen:/
Urolog8

Mesaj gönderen Urolog8 »

159761 yazdı: 23.12.2023 - 16:25
Hocam bağırsağı en hızlı şeklde naısl düzenleriz bu birinci sorum ikincisi ağız florasını naısl düzenleriz çünkü prostatit için izole etmemzi laızm sizin enjeksyon olayına gelince de hocam sizin yaptığınız enjeksiyonun bir tek cybh bakterilerine iyi geleceğini düşünüyorum çünkü ağız deri bağırsak da kronikleşmiş bir bakterinin prostatit yapabileceğini düşünüyorum enjeksyon ile belki prostatit için bağırsaktan gelmiş bir bakteri yok edilebilir ama kısa bir süre sonra yine şikayet yapabilir diye düşünüyorum öncelikle bizlerin mesala bir örnek laızm ferretin denilen şerbet Demir bu Demir bakterileri aktif hale getiren bir şey işte bu noktada bizlerin yapması gereken bu serbest Demir olayına son vermemiz laızm yine aynı şeklde kas olaylarını düşünelim ağrı sebeplerinin bence yüzde 99 u kas kaynaklı ve bu kaslar mesane ve prostat için bağırsak karaciğer diyafram omur kasları ile direk bağlantılı ağrılı işeme sık işeme penis ağrısı penis kökü ağrısı pelvik sistemi etkileyen tüm ağrılar kısacası işte Burda da şöyle düşünüyorum bu kaslardaki tahriş kısacası yapmamız gerekenler naçizane düşüncem 1 adım bağırsak ağız diş deri mide burayı muhteşem hale getirmek 2 adım burada prostat enjeksiyonu denenebilir ama sonucunu kestiremiyorum veya imünel sistemin prostatki bakteri ve inflamasyınu yok etmesi beklenebilir veya gıda takviyeleri iltihap giderici bitkisellerden destek alınabilir 3 adım kas tahrişi için iyi bir fizyoterapi yapılabilir kuru iğne denenebilir bu süreçte antibiyotiklerin biri kısır bir döngüye sokabileceğini düşündüğüm için böyle bir metot dedim ama şuda yapılabilir kontröllü antibiyotik kullanımı olabilir
Bağirsaklari düzenlemek
1.Hareket
2.Kahvalti yapmak
3.Akşam yemeğini hafif yemek
4.Saat 19 dan sonra bir şey yememek
5.Karbonhidratin azaltılması
6.Tam tahıl urunleri.
7. Lifli gıdalar
8 Bol su içmek
9.Daha çok bitkisel proteinler tercih etmek.
10 . Zeytinyağini yağ olarak tercih etmek
Gargi

Mesaj gönderen Gargi »

Urolog8 yazdı: 23.12.2023 - 21:05
Bağirsaklari düzenlemek
1.Hareket
2.Kahvalti yapmak
6.Tam tahıl urunleri.
7. Lifli gıdalar
8 Bol su içmek
Sayın hocam ben İstanbul a çok uzağım.Bir kere geldim doktor 3000 tl muayene ücreti aldı. Lökosit yok prostatit değilsin dedi yolladı. Daha gelecek durumum yok. İnternet üzerinden yurt dışından ya prostat masaj aleti alacağım. Yada Pevlik stimulasyon cihazı alacağım anal probuda olacak. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz.? Penis ağrısı, idrarda ağrı, perine ve makatta ağrım var.
Urolog8

Mesaj gönderen Urolog8 »

Gargi yazdı: 24.12.2023 - 22:52

Bağirsaklari düzenlemek
1.Hareket
2.Kahvalti yapmak
6.Tam tahıl urunleri.
7. Lifli gıdalar
8 Bol su içmek
Sayın hocam ben İstanbul a çok uzağım.Bir kere geldim doktor 3000 tl muayene ücreti aldı. Lökosit yok prostatit değilsin dedi yolladı. Daha gelecek durumum yok. İnternet üzerinden yurt dışından ya prostat masaj aleti alacağım. Yada Pevlik stimulasyon cihazı alacağım anal probuda olacak. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz.? Penis ağrısı, idrarda ağrı, perine ve makatta ağrım var.
Pelvik stimulasyon cihazı
Gargi

Mesaj gönderen Gargi »

Urolog8 yazdı: 24.12.2023 - 23:12
Bağirsaklari düzenlemek
1.Hareket
2.Kahvalti yapmak
6.Tam tahıl urunleri.
7. Lifli gıdalar
8 Bol su içmek
Çok teşekkür ederim hocam.
Urolog8

Mesaj gönderen Urolog8 »

Gargi yazdı: 25.12.2023 - 06:57
Urolog8 yazdı: 24.12.2023 - 23:12

Çok teşekkür ederim hocam.
Rica ederim