Kasıkta ağrı testiste ağrı şişlik ve berrak akıntı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
press20
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Kasıkta ağrı testiste ağrı şişlik ve berrak akıntı

Mesaj gönderen press20 »

Arkadaşlar merhaba yaşım 23 denizlideyim 1 ay önce 4 yıllıık kız arkadaşım ve nişanlım olan kızla ufak bir cinsel temastan 3 4 gün sonra idrarda yanmam oldu o günün akşamına gece mide bulantısı üşüyerek kalktım kustum zehirlendiğimi sandım ilk daha sonra ertesi gün idrar koyu renkli çıkınca direk sağlık ocağına gittim idrar tahlili yapıldı. İdrar tahlili temiz çıktı lökosit falan yoktu sonrasında kasıkta ve testiste çok fazla ağrı oldu kum döküyorum falan sandım sonra enfeksiyon has. Gittim idrar tahlili lökosit 0 idrar kültüründe üreme olmadı cipronatin verdi bunu kullandıktan sonra ağrılarımlarımda azalma oldu ama belirti olarak farklı şeyler olmaya başladı peniste ağrı sızı arada içi kaşınması idrardan sonra penis kökü ağrısı ve sabahları farkedilir seviyede 1 damla kadar berrak akışkan sıvı bu önceden varmıydı bilmiyorum. Daha sonra menide koyumsu olmaya başladı, ve makatta kaşıntı var. 1 2 kerede baksırda küçük bir beyaz leke gördüm denizlide bi labtan gelişim labına cybh testi yaptırdım idrar örneği gönderdim sadece sürüntü istemediler tüm her şey temiz çıktı aradım doktorla konıştum kesin bişy yoktur tarzında bişy diyemedi ne yapacağımı bilemedim yardım eder misiniz
Allahın dediği olur
Urolog8
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Kasıkta ağrı testiste ağrı şişlik ve berrak akıntı

Mesaj gönderen Urolog8 »

Prostatite benziyor .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

press20 yazdı: 20.12.2023 - 16:28 Arkadaşlar merhaba yaşım 23 denizlideyim 1 ay önce 4 yıllıık kız arkadaşım ve nişanlım olan kızla ufak bir cinsel temastan 3 4 gün sonra idrarda yanmam oldu o günün akşamına gece mide bulantısı üşüyerek kalktım kustum zehirlendiğimi sandım ilk daha sonra ertesi gün idrar koyu renkli çıkınca direk sağlık ocağına gittim idrar tahlili yapıldı. İdrar tahlili temiz çıktı lökosit falan yoktu sonrasında kasıkta ve testiste çok fazla ağrı oldu kum döküyorum falan sandım sonra enfeksiyon has. Gittim idrar tahlili lökosit 0 idrar kültüründe üreme olmadı cipronatin verdi bunu kullandıktan sonra ağrılarımlarımda azalma oldu ama belirti olarak farklı şeyler olmaya başladı peniste ağrı sızı arada içi kaşınması idrardan sonra penis kökü ağrısı ve sabahları farkedilir seviyede 1 damla kadar berrak akışkan sıvı bu önceden varmıydı bilmiyorum. Daha sonra menide koyumsu olmaya başladı, ve makatta kaşıntı var. 1 2 kerede baksırda küçük bir beyaz leke gördüm denizlide bi labtan gelişim labına cybh testi yaptırdım idrar örneği gönderdim sadece sürüntü istemediler tüm her şey temiz çıktı aradım doktorla konıştum kesin bişy yoktur tarzında bişy diyemedi ne yapacağımı bilemedim yardım eder misiniz
Kronik Bakteriyel Prostatit klasik semptomlarına uygun belirtiler bunlar...sadece idrar tahlili teşhis için yeterli değil.
Prostat sıvısı rektal tuşe yöntemiyle alınıp lökosit ve kültür incelemesi yapılması gerekir.
press20

Mesaj gönderen press20 »

Kadir abim cevapladığın için öncelikle teşekkür ederim denizlide bunu yapan doktor yok galiba sperm kültüründen başarı elde edemez miyim spermden lökosit bakılamaz mı
Allahın dediği olur
press20

Mesaj gönderen press20 »

Urolog8 yazdı: 20.12.2023 - 18:08 Prostatite benziyor .
Hocam idrar dan pcr bakıldı hiç bi bakteri yakalanmadı başka neler tavsiye edersiniz
Allahın dediği olur
press20

Mesaj gönderen press20 »

kadir yazdı: 20.12.2023 - 18:58
press20 yazdı: 20.12.2023 - 16:28 Arkadaşlar merhaba yaşım 23 denizlideyim 1 ay önce 4 yıllıık kız arkadaşım ve nişanlım olan kızla ufak bir cinsel temastan 3 4 gün sonra idrarda yanmam oldu o günün akşamına gece mide bulantısı üşüyerek kalktım kustum zehirlendiğimi sandım ilk daha sonra ertesi gün idrar koyu renkli çıkınca direk sağlık ocağına gittim idrar tahlili yapıldı. İdrar tahlili temiz çıktı lökosit falan yoktu sonrasında kasıkta ve testiste çok fazla ağrı oldu kum döküyorum falan sandım sonra enfeksiyon has. Gittim idrar tahlili lökosit 0 idrar kültüründe üreme olmadı cipronatin verdi bunu kullandıktan sonra ağrılarımlarımda azalma oldu ama belirti olarak farklı şeyler olmaya başladı peniste ağrı sızı arada içi kaşınması idrardan sonra penis kökü ağrısı ve sabahları farkedilir seviyede 1 damla kadar berrak akışkan sıvı bu önceden varmıydı bilmiyorum. Daha sonra menide koyumsu olmaya başladı, ve makatta kaşıntı var. 1 2 kerede baksırda küçük bir beyaz leke gördüm denizlide bi labtan gelişim labına cybh testi yaptırdım idrar örneği gönderdim sadece sürüntü istemediler tüm her şey temiz çıktı aradım doktorla konıştum kesin bişy yoktur tarzında bişy diyemedi ne yapacağımı bilemedim yardım eder misiniz
Kronik Bakteriyel Prostatit klasik semptomlarına uygun belirtiler bunlar...sadece idrar tahlili teşhis için yeterli değil.
Prostat sıvısı rektal tuşe yöntemiyle alınıp lökosit ve kültür incelemesi yapılması gerekir.
Kadir abim cevapladığın için öncelikle teşekkür ederim denizlide bunu yapan doktor yok galiba sperm kültüründen başarı elde edemez miyim spermden lökosit bakılamaz mı
Allahın dediği olur
Urolog8

Mesaj gönderen Urolog8 »

press20 yazdı: 20.12.2023 - 19:29
Hocam idrar dan pcr bakıldı hiç bi bakteri yakalanmadı başka neler tavsiye edersiniz
Oral antibiyotik başlamadan önce prostat masajı ile gelen prostat sivisindan kültür ve pcr bakılabilir.Buradan
Çıkacak sonuca göre tedavi belirlenecektir. Fazla vakit kaybetme en kısa zamanda antibiyotik başlamak lazım sonra kroniklesiyor.Bulundugunuz şehirde bu tahlil bulunmayabilir. Bence iyi bir urologa gidin size antibiyotik baslayacaktir
press20

Mesaj gönderen press20 »

Urolog8 yazdı: 20.12.2023 - 19:35
press20 yazdı: 20.12.2023 - 19:29
Oral antibiyotik başlamadan önce prostat masajı ile gelen prostat sivisindan kültür ve pcr bakılabilir.Buradan
Çıkacak sonuca göre tedavi belirlenecektir. Fazla vakit kaybetme en kısa zamanda antibiyotik başlamak lazım sonra kroniklesiyor.Bulundugunuz şehirde bu tahlil bulunmayabilir. Bence iyi bir urologa gidin size antibiyotik baslayacaktir
Teşekkür ederim denizlideyim özelde bir doktora gideceğim başarılı olmazsa eskişehirdeki doktora gidicem artık.
Allahın dediği olur
Urolog8

Mesaj gönderen Urolog8 »

Rica ederim geçmiş olsun .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

press20 yazdı: 20.12.2023 - 19:30
Rica ederim.
Bakteriyel Prostatitte genellikle iltihap prostatta lokalize olduğu için lökosit prostat sivisında anlamlı olarak pozitif çıkıyor. Meni ve idrarda lokositin görülmediği sadece prostat sıvısinda görüldüğüne sıklıkla şahit oluyoruz ve şahsimdada böyle oldu. O yüzden bulunduğunuz şehirde iyi bir ürologa gidin ve bu bu işlemi muhakkak yaptırın.
press20

Mesaj gönderen press20 »

Urolog8 yazdı: 20.12.2023 - 19:51 Rica ederim geçmiş olsun .
Hocam rahatsız ediyorum tekrar son bir sorum var gelişim labta sadece şehir dışından idrar göndererek androflor cybh pcr testi yaptırdım bu sonuca ne kadar güvenmeliyim ayrıca tek eşliyim. Teşekkür ederim
Allahın dediği olur
press20

Mesaj gönderen press20 »

kadir yazdı: 20.12.2023 - 19:53
press20 yazdı: 20.12.2023 - 19:30
Rica ederim.
Bakteriyel Prostatitte genellikle iltihap prostatta lokalize olduğu için lökosit prostat sivisında anlamlı olarak pozitif çıkıyor. Meni ve idrarda lokositin görülmediği sadece prostat sıvısinda görüldüğüne sıklıkla şahit oluyoruz ve şahsimdada böyle oldu. O yüzden bulunduğunuz şehirde iyi bir ürologa gidin ve bu bu işlemi muhakkak yaptırın.
Tamamdır kadir abim araştıracağım teşekkür ederim 🙏
Allahın dediği olur
Urolog8

Mesaj gönderen Urolog8 »

O idrar testi mesanedeki infeksiyonu gösterir. Zaten bir şey de çıkmamış. Ama sizde prostata yönelik test yapmak lazım .o da prostat masajı sonrasi alınan idrar veya prostat sıvısı olmali
press20

Mesaj gönderen press20 »

Urolog8 yazdı: 20.12.2023 - 20:09 O idrar testi mesanedeki infeksiyonu gösterir. Zaten bir şey de çıkmamış. Ama sizde prostata yönelik test yapmak lazım .o da prostat masajı sonrasi alınan idrar veya prostat sıvısı olmali
Teşekkürler hocam tamamdır
Allahın dediği olur
press20

Mesaj gönderen press20 »

Hocam cuma günü ürolojiye gittim, prostat sıvısını aldırdım doktora sonuçları bugün çıktı bakteri kültüründe üreme olmamış raporda lökosit epitel gibi şeyler yazıyor ama karşısında değer belirtilmemiş aradım sordum bişy çıkmadıgı için yanlarına nokta koyulmuştur dediler, doktor ise testiste az varikosel var bir de sperm kanalında iltihaplaşma var epididimit var dedi ilaç olaral cipro 500 mg, edolar 500 mg, ornısıd fort verdi sizce ne yapayım düşünceniz nedir
Allahın dediği olur
Urolog8

Mesaj gönderen Urolog8 »

press20 yazdı: 25.12.2023 - 16:02 Hocam cuma günü ürolojiye gittim, prostat sıvısını aldırdım doktora sonuçları bugün çıktı bakteri kültüründe üreme olmamış raporda lökosit epitel gibi şeyler yazıyor ama karşısında değer belirtilmemiş aradım sordum bişy çıkmadıgı için yanlarına nokta koyulmuştur dediler, doktor ise testiste az varikosel var bir de sperm kanalında iltihaplaşma var epididimit var dedi ilaç olaral cipro 500 mg, edolar 500 mg, ornısıd fort verdi sizce ne yapayım düşünceniz nedir
Epididimit için ilaçlar vermiş. Ornisid yerine tetradox olsa daha iyi olurdu
press20

Mesaj gönderen press20 »

Urolog8 yazdı: 25.12.2023 - 17:22
press20 yazdı: 25.12.2023 - 16:02 Hocam cuma günü ürolojiye gittim, prostat sıvısını aldırdım doktora sonuçları bugün çıktı bakteri kültüründe üreme olmamış raporda lökosit epitel gibi şeyler yazıyor ama karşısında değer belirtilmemiş aradım sordum bişy çıkmadıgı için yanlarına nokta koyulmuştur dediler, doktor ise testiste az varikosel var bir de sperm kanalında iltihaplaşma var epididimit var dedi ilaç olaral cipro 500 mg, edolar 500 mg, ornısıd fort verdi sizce ne yapayım düşünceniz nedir
Epididimit için ilaçlar vermiş. Ornisid yerine tetradox olsa daha iyi olurdu
Sağlık ocağından yazdırıyım mı hocam. Ayrıca daha başka şey yaptırmama gerek var mı hani anti olarak boşa tüketmek istemiyorum.
Allahın dediği olur
Urolog8

Mesaj gönderen Urolog8 »

Kullanacağın ilaçlar cipro tetradox ve edolar ayrıca ilaca gerek yok.
Urolog8

Mesaj gönderen Urolog8 »

Sağlık ocağı doktoru yazar mı bilmem tetradoxu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Epididim iltihabı veya epididimit genellikle ayakta tedavi ortamında görülür. Etiyoloji ve tedavi hastanın yaşına ve olası neden olan organizmalara dayanmaktadır. Epididimit, dizüri ve idrar sıklığı gibi idrar semptomlarının eşlik edebildiği posterior skrotal ağrının kademeli başlangıcı olarak ortaya çıkar. Fiziksel bulgular arasında testisin anatomik olarak normal pozisyonda olduğu şişmiş ve hassas bir epididim yer alır. Etiyolojisi büyük ölçüde bilinmemekle birlikte, idrarın ejakülatör kanallara geri akışı, 14 yaşından küçük çocuklarda epididimitin en yaygın nedeni olarak kabul edilmektedir. Neisseria gonorrhoeae ve Chlamydia trachomatis , 14 ila 35 yaş arasındaki cinsel açıdan aktif erkeklerde en sık görülen patojenlerdir ve bu yaş grubunda tercih edilen tedavi, 10 günlük oral doksisiklin ile birlikte kas içi tek doz seftriaksondur. Eklemeli anal ilişki uygulayan erkeklerde enterik bir organizma da muhtemeldir ve 10 günlük oral levofloksasin veya ofloksasin ile birlikte seftriakson önerilen tedavi rejimidir. 35 yaşın üzerindeki erkeklerde epididimite genellikle mesane çıkış tıkanıklığına bağlı olarak idrarın boşalma kanallarına geri akışıyla taşınan enterik bakteriler neden olur; Bu enfeksiyonların tedavisinde levofloksasin veya ofloksasin tek başına yeterlidir. Tedavi edilmeyen akut epididimit kısırlığa ve kronik skrotal ağrıya yol açabileceğinden, hasta morbiditesini azaltmak için tanıma ve tedavi hayati önem taşır.
Epididimit (epididim iltihabı) çocukları ve yetişkinleri etkileyebilir ve genellikle ayakta tedavi ortamında görülür. Epididimit sıklıkla orşit (testis iltihabı) ile ortaya çıkar; buna epididimo-orşit denir.
Akut epididimitte ağrı ve skrotal şişlik altı haftadan kısa bir süre boyunca mevcuttur. Kronik epididimit üç aydan uzun sürer ve genellikle skrotal şişlik olmaksızın ağrı ile karakterizedir.
press20

Mesaj gönderen press20 »

kadir yazdı: 25.12.2023 - 19:44
Kadir abi bilgiler için teşekkür ederim idrar tahlilleri kültürleri yaptırdım temiz çıktı idrardan cybh pcr testi yaptırdım temiz çıktı en son prostat sıvısından lökosit kültür yaptır demiştiniz kültürde üreme olmadı lökosit içinde Temiz dediler ornisid, cipro, edolar ilaçlarını yazdı doktor bunlara başlayacağım inşallah geçer biter bu sorunlar senin önerebileceğin bişy var mı tekrardan abi bilgilerde yazan gonore klamidya olsaydı prostat sıvısı kültüründe üreme olurdu değil mi? Pcr ile gelişim laba örnek mi versem acaba son kez bilemedim.
Allahın dediği olur
press20

Mesaj gönderen press20 »

kadir yazdı: 25.12.2023 - 19:44
Epididim iltihabı veya epididimit genellikle ayakta tedavi ortamında görülür. Etiyoloji ve tedavi hastanın yaşına ve olası neden olan organizmalara dayanmaktadır. Epididimit, dizüri ve idrar sıklığı gibi idrar semptomlarının eşlik edebildiği posterior skrotal ağrının kademeli başlangıcı olarak ortaya çıkar. Fiziksel bulgular arasında testisin anatomik olarak normal pozisyonda olduğu şişmiş ve hassas bir epididim yer alır. Etiyolojisi büyük ölçüde bilinmemekle birlikte, idrarın ejakülatör kanallara geri akışı, 14 yaşından küçük çocuklarda epididimitin en yaygın nedeni olarak kabul edilmektedir. Neisseria gonorrhoeae ve Chlamydia trachomatis , 14 ila 35 yaş arasındaki cinsel açıdan aktif erkeklerde en sık görülen patojenlerdir ve bu yaş grubunda tercih edilen tedavi, 10 günlük oral doksisiklin ile birlikte kas içi tek doz seftriaksondur. Eklemeli anal ilişki uygulayan erkeklerde enterik bir organizma da muhtemeldir ve 10 günlük oral levofloksasin veya ofloksasin ile birlikte seftriakson önerilen tedavi rejimidir. 35 yaşın üzerindeki erkeklerde epididimite genellikle mesane çıkış tıkanıklığına bağlı olarak idrarın boşalma kanallarına geri akışıyla taşınan enterik bakteriler neden olur; Bu enfeksiyonların tedavisinde levofloksasin veya ofloksasin tek başına yeterlidir. Tedavi edilmeyen akut epididimit kısırlığa ve kronik skrotal ağrıya yol açabileceğinden, hasta morbiditesini azaltmak için tanıma ve tedavi hayati önem taşır.
Epididimit (epididim iltihabı) çocukları ve yetişkinleri etkileyebilir ve genellikle ayakta tedavi ortamında görülür. Epididimit sıklıkla orşit (testis iltihabı) ile ortaya çıkar; buna epididimo-orşit denir.
Akut epididimitte ağrı ve skrotal şişlik altı haftadan kısa bir süre boyunca mevcuttur. Kronik epididimit üç aydan uzun sürer ve genellikle skrotal şişlik olmaksızın ağrı ile karakterizedir.
Bir de abi verdiğin bilgiler arasında geçmiş nişanlımla küçük bir anal temas yolundan sonra böyle şeyler başladı onun daha önce cinsel bir ilişkisi olmamıştı. Enterik bakteriler demişsiniz de kültürde üreyemeyen cinsten olabilir mi
Allahın dediği olur
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Anal ilişkiden enterik bakteri kapmış olabilirsiniz, onunda tedavisinde kullanilacak antibiyotikler yukarıda yazıyor kardeşim. ( Anal ilişki sebepli enterik bakteri tedavisi için 10 günlük levofloksasin yada ofloksasin ile beraber seftriakson )
Külturde Üreme olmayabiliyor bazen çeşitli laboratuvarla ilgili sorunlardan dolayı...bu patojenin olmadığı anlamına gelmiyor.
press20

Mesaj gönderen press20 »

kadir yazdı: 25.12.2023 - 20:36 Anal ilişkiden enterik bakteri kapmış olabilirsiniz, onunda tedavisinde kullanilacak antibiyotikler yukarıda yazıyor kardeşim.
Üreme olmayabiliyor bazen çeşitli laboratuvarla ilgili sorunlardan dolayı.
Evet abi yazmışsınız da doktor cipro500, ornisid fort500, edolar500 yazdı bunları kullanmayayım mı
Allahın dediği olur
press20

Mesaj gönderen press20 »

press20 yazdı: 25.12.2023 - 20:39
kadir yazdı: 25.12.2023 - 20:36 Anal ilişkiden enterik bakteri kapmış olabilirsiniz, onunda tedavisinde kullanilacak antibiyotikler yukarıda yazıyor kardeşim.
Üreme olmayabiliyor bazen çeşitli laboratuvarla ilgili sorunlardan dolayı.
Evet abi yazmışsınız da doktor cipro500, ornisid fort500, edolar500 yazdı bunları kullanmayayım mı
Bir de abi yukarda özet geçmiştim de gözükmüyor galiba tekrar burayada ekliyorum

Kadir abi bilgiler için teşekkür ederim idrar tahlilleri kültürleri yaptırdım temiz çıktı idrardan cybh pcr testi yaptırdım temiz çıktı en son prostat sıvısından lökosit kültür yaptır demiştiniz kültürde üreme olmadı lökosit içinde Temiz dediler ornisid, cipro, edolar ilaçlarını yazdı doktor bunlara başlayacağım inşallah geçer biter bu sorunlar senin önerebileceğin bişy var mı tekrardan abi bilgilerde yazan gonore klamidya olsaydı prostat sıvısı kültüründe üreme olurdu değil mi? Pcr ile gelişim laba örnek mi versem acaba son kez bilemedim
Allahın dediği olur