Yol haritasına ihtiyacım var

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Azog

Yol haritasına ihtiyacım var

Mesaj gönderen Azog »

Merhaba,
1 sene önce yaşadığım idrar yolu enfeksiyonu (klamidya muhtemelen) için dr a gittiğimde lökosit 7 kültür temizdi cipro yazdı ama 3. Gün vertigo ve kusma olunca kestik.
O ara ayrıntılı baktırmak için pcr gönderdim sadece klamidya rna çıktı dr azitro, monodoks ve 3 iğne yazdı. Şikayetlerim geçti ama tekrar ağrılar başladı.

Bu süreçte alakalı mı bilmiyorum libidomun yüzde 80i gitti, tam ereksiyona ulaşamama devam ettirememe başladı. Ağrılarım sık boşalınca azalıyor. İdrar sonrası damlama oluyor akıntım hiç olmadı ama idrar baya leke bırakıyor.

İdrarda Lökosit 1
mukus 6
Ultrasonda varikoselim var.
Meni de bişey bulunamadı
Sağ testisime dokununca hassasiyet ağrısı oluyor. Tekrar doktora gittim tavanic verdi ama 2. bırakmak zorundayım yan etkilerden dolayı.

Ne yapmalıyım işin içinde kaldım. Evlilik düşünüyorum girmesem mi bu işlere giye geçiyor aklımdan. Eskisi gibi olunur mu yolu çözümü nedir bilmiyorum hatta tavanicin etkisinden dolayı böyle yaşamak yaşamak değile kadar düştü psikolojim. Bilgisi olanlardan önerisi olan varsa hiç olmadığı kadar açığım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Yol haritasına ihtiyacım var

Mesaj gönderen kadir »

Yaşadığınız idrar yolları enfeksiyonu için aldığınız antibiyotikler biraz işe yaramış fakat tam olarak tedaviniz yeterli olmamış. Kullandığınız antibiyotikler orta yada az duyarlıdır kuvvetle muhtemel bu yüzden tedaviniz yetersiz kalmış olabilir.
İşeme bozukluğu semptomları başlamasının nedeni ise iltihabın prostattada lokalize olduğunun göstergesidir.
Olasi iltiihap Lokalizasyonunu elimine etme adına prostat sıvınızdan lökosit ölçümü ve kültür yaptırmanizi ve yine aynı zamanda bir prostat ultrasonu cektirmenizi öneririm.
Ayrıca varikosel için ameliyat olmanızı tavsiye ederim.
Bu uzun bir süreç panik yapmadan strese girmeden tedavi yoluna bakın...yanlız gideceğiniz doktoru gitmeden önce iyi araştırıp öyle randevu alın kardeşim geçmiş olsun.
ucupak2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen ucupak2 »

kadir yazdı: 10.12.2023 - 16:45 Yaşadığınız idrar yolları enfeksiyonu için aldığınız antibiyotikler biraz işe yaramış fakat tam olarak tedaviniz yeterli olmamış. Kullandığınız antibiyotikler orta yada az duyarlıdır kuvvetle muhtemel bu yüzden tedaviniz yetersiz kalmış olabilir.
İşeme bozukluğu semptomları başlamasının nedeni ise iltihabın prostattada lokalize olduğunun göstergesidir.
Olasi iltiihap Lokalizasyonunu elimine etme adına prostat sıvınızdan lökosit ölçümü ve kültür yaptırmanizi ve yine aynı zamanda bir prostat ultrasonu cektirmenizi öneririm.
Bu uzun bir süreç panik yapmadan strese girmeden tedavi yoluna bakın...yanlız gideceğiniz doktoru gitmeden önce iyi araştırıp öyle randevu alın kardeşim geçmiş olsun.

Kadir abi hiç antibiyotik kullanmasak dahi bi süre sonra organ enfeksiyonu atar mı?
Azog

Mesaj gönderen Azog »

kadir yazdı: 10.12.2023 - 16:45 Yaşadığınız idrar yolları enfeksiyonu için aldığınız antibiyotikler biraz işe yaramış fakat tam olarak tedaviniz yeterli olmamış. Kullandığınız antibiyotikler orta yada az duyarlıdır kuvvetle muhtemel bu yüzden tedaviniz yetersiz kalmış olabilir.
Teşekkür ediyorum anladığım kadarıyla büyükşehirlerden birine gitmem gerekecek ben prostat muayenesi sıvısı dediğimde resmen güldüler gerek yok diye. Ankara civarı tavsiye edebileceğiniz bir merkez varsa araştırırım.
Bu bahsettiklerim prostat harici bir durum olabilir mi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ucupak2 yazdı: 10.12.2023 - 16:50

Kadir abi hiç antibiyotik kullanmasak dahi bi süre sonra organ enfeksiyonu atar mı?
Bu bakterinin agresifligine ve kolonizasyon miktarına bağlı...böyle bir riske ben olsam girmem.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Azog yazdı: 10.12.2023 - 17:04
Teşekkür ediyorum anladığım kadarıyla büyükşehirlerden birine gitmem gerekecek ben prostat muayenesi sıvısı dediğimde resmen güldüler gerek yok diye. Ankara civarı tavsiye edebileceğiniz bir merkez varsa araştırırım.
Bu bahsettiklerim prostat harici bir durum olabilir mi
Maalesef benim tavsiye verme gibi bir şansım yok pozisyonum gereği. Hiç bir doktora yada laboratuvara kefil değilim. Ankarada bu işlemleri yapacak bir doktor varsa forumdan size tavsiye verecek biri çıkabilir umarım. Bulunduğunuz şehirde tedavi olmanız sizin avantajınıza olacaktır mutlaka.
Azog

Mesaj gönderen Azog »

İyi niyetinizden hiç şüphem yok ama uzun bir süre ne kliniğe gidebilirim ne ilimden izin alabilirim burada o testler imkansız ötesi.. konuya hakim biri olarak bu durumda ne yapabilirim belirli grup antibiyotikler var sadece elimde önereceğiniz kür veya program var mıdır acaba yoksa bunun için temel şans bahsi geçen testler mi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Azog yazdı: 10.12.2023 - 18:26 İyi niyetinizden hiç şüphem yok ama uzun bir süre ne kliniğe gidebilirim ne ilimden izin alabilirim burada o testler imkansız ötesi.. konuya hakim biri olarak bu durumda ne yapabilirim belirli grup antibiyotikler var sadece elimde önereceğiniz kür veya program var mıdır acaba yoksa bunun için temel şans bahsi geçen testler mi
Evet değerli kardeşim bu testleri yaptırmadan rastgele antibiyotik kullanmanızın olası patojenlere direnç kazandırma ihtimali yüksek... tedavi olacağınıza daha kötü olabilirsiniz bu durumda.
Azog

Mesaj gönderen Azog »

Teşekkür ediyorum Kadir abi yorumların için
Doktor seftriakson iğne 3 gün günde iki doz ve azitromisin verdi peşine metronidazol ve tetrasiklin devam edecekmişim 2 hafta. Psa idrar tetkikleri normal prostat sıvısı mr ı vs bakılmıyor burada. Bugün iğnelerin 5.si oldum azitromisinde bitti ama sağda ağrım daha da arttı. Oturunca testise dokunduğumda ağrı aşırı oluyor. En son bunu kullandığımda bıçak gibi kesmişti şimdi arttı acaba bu nedir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bazı ilaçların kullanımı esnasında bu gibi advers reaksiyonlar olabiliyor. Fakat testisteki agrı tarifin varikoseli andiriyor varikosel varsa ameliyat gerekebilir.
Prostatit tanısı varsa bu ilaçların fayda etmesi lazım size .İlaçlar bitince bahsettiğim testleri yaptirmani öneririm.
Azog

Mesaj gönderen Azog »

İğneler 3 için uzun süreli kullanmış herkes 3 gün 6 doz böyle bir şey için erken değil mi
Azog

Mesaj gönderen Azog »

kadir yazdı: 31.12.2023 - 08:00 Bazı ilaçların kullanımı esnasında bu gibi advers reaksiyonlar olabiliyor. Fakat testisteki agrı tarifin varikoseli andiriyor varikosel varsa ameliyat gerekebilir.
Prostatit tanısı varsa bu ilaçların fayda etmesi lazım size .İlaçlar bitince bahsettiğim testleri yaptirmani öneririm.

Teşekkür ederim abi bir ay sonra söylediğin testler için gidecem. varikoselim var evet sol tarafta ama ağrım sağda. Daha önce idrar sonrası damlama vs aynı ilaç kürüyle geçmişti bu sefer 6 iğne artı ilk kutu azitroyla geçmedi. Boşaldıltan sonra ve özellikle oturunca ağrı var.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Tahlillerindeki Enfeksiyonel bulgularin negatif ise ( Prostat sıvısı Lokosit/Kültür) Ağrıların sebebi inflamasyon olabilir. Oturunca ağrı prostattan gelir.
Azog

Mesaj gönderen Azog »

kadir yazdı: 02.01.2024 - 13:20 Tahlillerindeki Enfeksiyonel bulgularin negatif ise ( Prostat sıvısı Lokosit/Kültür) Ağrıların sebebi inflamasyon olabilir. Oturunca ağrı prostattan gelir.
Abi yazılarını okuyorum forumdan bir süredir bilgi topluyorum Allah razı olsun senden.
Bugün geçmeyen ağrım için gittim ayaklarımı uzatınca ağrı azken oturunca veya uzanıp karnıma çekince testislerde ağrım artıyor dedim 14 tane genta verdi daha önce cipro bende denge kaybı ve kulakta kalıcı çınlama yaptığını söyledim dr da artık şansına dedi. Haftaya izin alıp özel bir hastaneye gitmeyi düşünüyorum artık.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

İnşallah iyi gelir kardeşim artık drun dediği gibi şansına.