Mesut Tül Hocada Muayene ve Süreç Bilgisi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
hakan564
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesut Tül Hocada Muayene ve Süreç Bilgisi

Mesaj gönderen hakan564 »

selam arkadaşlar. Bugün İstanbuldan Ankara'ya Mesut Tül hocaya geldim. İstanbuldayken hastaneyi arayıp prostat sıvısından lökosit bakıyor musunuz diye sormuştum.Evet bakıyor denilmişti. Neyse Ankaraya bugün geldim. Doktor odasında yoktu . Asistanı Mert Bey vardı. Mert Bey'e teyit ettirmek adına yüz yüze iken tekrar sordum.''Prostat sıvısından lökosit sayımı bakıyor musunuz?'' dedim. ''Evet bakıyoruz tabi'' dedi. Sonra hoca odaya geldi ve şikayetlerimi dinledi. Ultrason ile muayene etti. Prostat masajı yaptı . Masaj epey sertti . Prostatın orta noktasında bir hassasiyetin var dedi. Hocam dedim gelen sıvıdan lökosit bakmıcak mısınız ? Hayır dedi bizim yöntemimiz bu değil dedi. Hocaya istanbuldan geldiğimi ve bana hastanenin böyle bir bilgi verdiğini söyledim. Hatta yanındaki asistan bile bu bilgiyi teyit etti.Fakat hoca bana böyle bir bilgi gelmedi size yanlış bir bilgi verilmiş diyip bu aşamadan sonra sperm kültürü verirsen çıkan bakteriye göre antibiyogram yaparız dedi. Epey üzüldüm açıkçası. Çünkü son durumumu öğrenmek adına lökosit benim için önermliydi.Bende gittim hemen sperm kültürü verdim.Prostat sıvısından kültür bakmak ile masajdan sorna yapılan sperm kültürünün çok benzer şeyler olduğunu söyledi.Açıkçası kültür yapılacaksa da prostat sıvısından yapılmasını isterdim. Umarım üreme olurda bendeki rahatsızlığın sebebini bulurum diye düşünüyorum. Daha önce masajsız yapılan sperm kültüründe üreme olmamıştı.Bu arada laborant ile görüştüm. Bizzat sıvıyı ben teslim ettim. Laborantta bana sıvı enfekte gibi duruyor, normalde daha beyaz ve akışkan olmalı dedi. Bakalım sonuç ne çıkacak. Bu süreç hakkında tecrübeli arkadaşlardan gerekli bir işlem mi yaptırdım yoksa olmasa da olur muydu noktasında bir yorum beklemekteyim.Not olarak muayene 545 tl.Masajdan ek ücret alınmıyor. Kültür 360 tl ödedim.
scream1717

Re: Mesut Tül Hocada Muayene ve Süreç Bilgisi

Mesaj gönderen scream1717 »

Lökosit baktırmaya neden anlatmaya gittiniz ki zafer oymanda baktırsaydınız
159761
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014
İletişim:

Mesaj gönderen 159761 »

Çok uygun ben bugün Zafer oynanana muayene 1100 sıvı 1950 idrar 245 idrar kültürü 545 di galiba veya 455 bu dediğin doktor hangi hastanede
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

hakan564 yazdı: 09.12.2023 - 23:51 selam arkadaşlar. Bugün İstanbuldan Ankara'ya Mesut Tül hocaya geldim. İstanbuldayken hastaneyi arayıp prostat sıvısından lökosit bakıyor musunuz diye sormuştum.Evet bakıyor denilmişti. Neyse Ankaraya bugün geldim. Doktor odasında yoktu . Asistanı Mert Bey vardı. Mert Bey'e teyit ettirmek adına yüz yüze iken tekrar sordum.''Prostat sıvısından lökosit sayımı bakıyor musunuz?'' dedim. ''Evet bakıyoruz tabi'' dedi. Sonra hoca odaya geldi ve şikayetlerimi dinledi. Ultrason ile muayene etti. Prostat masajı yaptı . Masaj epey sertti . Prostatın orta noktasında bir hassasiyetin var dedi. Hocam dedim gelen sıvıdan lökosit bakmıcak mısınız ? Hayır dedi bizim yöntemimiz bu değil dedi. Hocaya istanbuldan geldiğimi ve bana hastanenin böyle bir bilgi verdiğini söyledim. Hatta yanındaki asistan bile bu bilgiyi teyit etti.Fakat hoca bana böyle bir bilgi gelmedi size yanlış bir bilgi verilmiş diyip bu aşamadan sonra sperm kültürü verirsen çıkan bakteriye göre antibiyogram yaparız dedi. Epey üzüldüm açıkçası. Çünkü son durumumu öğrenmek adına lökosit benim için önermliydi.Bende gittim hemen sperm kültürü verdim.Prostat sıvısından kültür bakmak ile masajdan sorna yapılan sperm kültürünün çok benzer şeyler olduğunu söyledi.Açıkçası kültür yapılacaksa da prostat sıvısından yapılmasını isterdim. Umarım üreme olurda bendeki rahatsızlığın sebebini bulurum diye düşünüyorum. Daha önce masajsız yapılan sperm kültüründe üreme olmamıştı.Bu arada laborant ile görüştüm. Bizzat sıvıyı ben teslim ettim. Laborantta bana sıvı enfekte gibi duruyor, normalde daha beyaz ve akışkan olmalı dedi. Bakalım sonuç ne çıkacak. Bu süreç hakkında tecrübeli arkadaşlardan gerekli bir işlem mi yaptırdım yoksa olmasa da olur muydu noktasında bir yorum beklemekteyim.Not olarak muayene 545 tl.Masajdan ek ücret alınmıyor. Kültür 360 tl ödedim.
Hocam mesut hocaya gitmişken keşke sıvı aldırıp düzen laba götürseydin.Hem orda meni kültürünüde verirdin.mesut hoca bu konuda yardımcı oluyordu. Ayrıca mesut tül lökosit bakmaz. Masaj yapar kültür alır antibiyotik verir. Masajı serttir
Çapulcu

Mesaj gönderen Çapulcu »

Raul7 yazdı: 10.12.2023 - 01:04
hakan564 yazdı: 09.12.2023 - 23:51 selam arkadaşlar. Bugün İstanbuldan Ankara'ya Mesut Tül hocaya geldim. İstanbuldayken hastaneyi arayıp prostat sıvısından lökosit bakıyor musunuz diye sormuştum.Evet bakıyor denilmişti. Neyse Ankaraya bugün geldim. Doktor odasında yoktu . Asistanı Mert Bey vardı. Mert Bey'e teyit ettirmek adına yüz yüze iken tekrar sordum.''Prostat sıvısından lökosit sayımı bakıyor musunuz?'' dedim. ''Evet bakıyoruz tabi'' dedi. Sonra hoca odaya geldi ve şikayetlerimi dinledi. Ultrason ile muayene etti. Prostat masajı yaptı . Masaj epey sertti . Prostatın orta noktasında bir hassasiyetin var dedi. Hocam dedim gelen sıvıdan lökosit bakmıcak mısınız ? Hayır dedi bizim yöntemimiz bu değil dedi. Hocaya istanbuldan geldiğimi ve bana hastanenin böyle bir bilgi verdiğini söyledim. Hatta yanındaki asistan bile bu bilgiyi teyit etti.Fakat hoca bana böyle bir bilgi gelmedi size yanlış bir bilgi verilmiş diyip bu aşamadan sonra sperm kültürü verirsen çıkan bakteriye göre antibiyogram yaparız dedi. Epey üzüldüm açıkçası. Çünkü son durumumu öğrenmek adına lökosit benim için önermliydi.Bende gittim hemen sperm kültürü verdim.Prostat sıvısından kültür bakmak ile masajdan sorna yapılan sperm kültürünün çok benzer şeyler olduğunu söyledi.Açıkçası kültür yapılacaksa da prostat sıvısından yapılmasını isterdim. Umarım üreme olurda bendeki rahatsızlığın sebebini bulurum diye düşünüyorum. Daha önce masajsız yapılan sperm kültüründe üreme olmamıştı.Bu arada laborant ile görüştüm. Bizzat sıvıyı ben teslim ettim. Laborantta bana sıvı enfekte gibi duruyor, normalde daha beyaz ve akışkan olmalı dedi. Bakalım sonuç ne çıkacak. Bu süreç hakkında tecrübeli arkadaşlardan gerekli bir işlem mi yaptırdım yoksa olmasa da olur muydu noktasında bir yorum beklemekteyim.Not olarak muayene 545 tl.Masajdan ek ücret alınmıyor. Kültür 360 tl ödedim.
Hocam mesut hocaya gitmişken keşke sıvı aldırıp düzen laba götürseydin.Hem orda meni kültürünüde verirdin.mesut hoca bu konuda yardımcı oluyordu. Ayrıca mesut tül lökosit bakmaz. Masaj yapar kültür alır antibiyotik verir. Masajı serttir
Evet ben o şekilde sıvıyı düzene götürdüm. Düzende kültür sonucu atına nadir lökosit görüldü yazmışlar.Üreme olmadı. İlaç kullanmadan Zafer e gittim 5,6 lökosit çıktı.
emirhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen emirhan »

Kardeşim keşke sorsaydin Mesut tül çok dandik bı hoca prostat sivisi alır sadece hastalıkla ilgili hiç bırsey bilmez anlamaz seni dinlemez bende gittim pişman oldum
hakan564

ben hastaneye sorarark geldim arkadaşlar.lökosit bakar dediler. yanında ki yardımcı bile bunu tasdikledi.Evet biraz kısa kesti.Kesinlikle Zafer Hoca gibi değil. bende denemek için geldim açıkçası. Zaten burada bir ziyaretim olacaktı. Ama en azından daha önce yaptırmadğım bir testi yaptırmış oldum.Bu şekilde masaj sonrasında sperm testi verip patojeni bulan var mı acaba ?
hakan564

Dostlar antibiyogram sonucum çıktı ,

Mikroorganizma : koag (-) stafilococcus spp.

Amikasin : duyarlı
amoksisilin : duyarlı
ciprofloksasin: duyarlı
daptomisin : duyarlı
eritromisin : dirençli
fosmomisin : duyarlı
fusidik asit : az duyarlı
gentamisin : dirençli
klindamisin : dirençli
levofloksasin : duyarlı
linezolid : duyarlı
nitrofurantoin : duyarlı
norfloksasin : az duyarlı
oksasilin : duyarlı
pinislin : duyarlı
rifampisin: duyarlı
sefoksitin : duyarlı
teikoplanin: duyarlı
tetrasiklin: dirençli
tigesiklin: duyarlı
trimetoprim: duyarlı
vankomisin : duyarlı

Tıbbi labaratuar yorum : antibiyotik duyarlılık sonuçları kısıtlı bildirime tabi tutulmuştur.

sevgili dostlar ben tedavime zafer hoca ile ampirik tedavi başlamıştım. Fakat onun bana vermiş olduğu klindan ve gentamisin görüyorum ki kültürde çıkan bakteriye dirençli.Şİmdi şunu sormak istiyorum ;

1- Ben boş yere mi bu anitibiyotikleri içtim ?
2-Zafer hocanın kültür yapmamakta ısrar etmesinin nedeni anlamıyorum.Neticede bana tedavinin başında doğru antibiyotiği verse idi belki daha kolay iyileşecektim.Haksız mıyım ?
3-Mesut Hoca bana Tavanic yazdı . Fakat araştırmalarım sonucunda sanırım bu ilacı kullanmayacağım.Bu bakteriye Tavanic hariç yukardaki duyarlı maddelerden kullanıp iyi olan ve bakteriyi bitirebilen var mı ?

@kadir abi senden de bir yorum bekliyorum. Herkese teşekkürler.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Sende lökosit varmiydi kardeşim, lökosit varlığı kullandigin antibiyotiklerden etkilenip azaldımı yoksa azalmadımı?
Azaldıysa kullandığın antibiyotikler fayda etmiş ve bu tahlilde kontaminasyon var demektir. Eğer anti kullanımı sonunda lökosit azalmadiysa ise kullandığın antiler dirençli demektir.
Ayrıca bu soruları doktoruna sorman gerekir.
hakan564

hoca lökosit sayısı bakmadı. Açıkçası testi verirken kabın içine hiç dokunmadım penisi de değdirmedim. Lökositin varlığının azaldığını yanmanın hafiflemesinden, hayatıma etki edecek kadar beni rahatsız etmemesinden anlıyorum aslında. Bu son zamanlarda cempes ve tetradox aldım.Ve lactoferrin quercetin probiyotik olarakta alflorex içiyorum.Yanmalar çok hafifledi. Ama kadir abi ben bir patojen varsa bunu yoketmek istiyorum. Tavanicte kullanmak istemiyorum. Bu süreçten sonra ne yapabilirim? hocaya bu bakteri kesin prostatta var mı dedim. Evet var bunu yoketmeliyiz dedi. Yukardaki duyarlı antilerden tavanic hariç hangisi en etkilidir ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

hakan564 yazdı: 12.12.2023 - 22:35 hoca lökosit sayısı bakmadı. Açıkçası testi verirken kabın içine hiç dokunmadım penisi de değdirmedim. Lökositin varlığının azaldığını yanmanın hafiflemesinden, hayatıma etki edecek kadar beni rahatsız etmemesinden anlıyorum aslında. Bu son zamanlarda cempes ve tetradox aldım.Ve lactoferrin quercetin probiyotik olarakta alflorex içiyorum.Yanmalar çok hafifledi. Ama kadir abi ben bir patojen varsa bunu yoketmek istiyorum. Tavanicte kullanmak istemiyorum. Bu süreçten sonra ne yapabilirim? hocaya bu bakteri kesin prostatta var mı dedim. Evet var bunu yoketmeliyiz dedi. Yukardaki duyarlı antilerden tavanic hariç hangisi en etkilidir ?
Doktorun sana Amikasin ile Rıfampisin kombinasyonu reçete etsin @hakan kardeşim.
hakan564

eyvallah abi yarın doktora gidicem zaten iletirim. Bunların yan etkileri kinolon kadar ağır değil dimi ? Aynı zaman gastritim var bu yüzden endişe ediyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bu detayları doktorunla istişare edersin @hakan kardeşim.
hakan564

tamamdır abi sağolasın
tutamıyorumzamanı

Mesaj gönderen tutamıyorumzamanı »

hakan564 yazdı: 12.12.2023 - 22:21 Dostlar antibiyogram sonucum çıktı ,

Tıbbi labaratuar yorum : antibiyotik duyarlılık sonuçları kısıtlı bildirime tabi tutulmuştur.

sevgili dostlar ben tedavime zafer hoca ile ampirik tedavi başlamıştım. Fakat onun bana vermiş olduğu klindan ve gentamisin görüyorum ki kültürde çıkan bakteriye dirençli.Şİmdi şunu sormak istiyorum ;

2-Zafer hocanın kültür yapmamakta ısrar etmesinin nedeni anlamıyorum.Neticede bana tedavinin başında doğru antibiyotiği verse idi belki daha kolay iyileşecektim.Haksız mıyım ?
3-Mesut Hoca bana Tavanic yazdı . Fakat araştırmalarım sonucunda sanırım bu ilacı kullanmayacağım.Bu bakteriye Tavanic hariç yukardaki duyarlı maddelerden kullanıp iyi olan ve bakteriyi bitirebilen var mı ?

Hocam çok geçmiş olsun antibiyogram nasıl ve nerede yapılıyor biraz bilgi verirmisin?
hakan564

tabii. A-life hospitalda yapıldı.Ankara etiemsgut şubesi. Hoca önce rektal tuşe yapıyor. Hemen ardından bir kaba boşalıyorsunuz . Hastanenin kendi labaratuarına götürüyorsunuz.Orada üreme olur ise patojeni söylüyorlar şu bakteri diye. Sonrasında hangi antibiyotiğe duyarlı ve ya dirençli olduğunuda bir gün sonrasında raporluyorlar.Üreme olmaz ise antibiyorgram yapılmıyor.Tabi diğer şehirlerde de aynı prosedürde işlemler uygulanıyor.
scream1717

Mesaj gönderen scream1717 »

hakan564 yazdı: 12.12.2023 - 22:21 Dostlar antibiyogram sonucum çıktı ,

Bu kültür sonucuna da güvenme bence bende de staf spp çıktı ona uygun çok anti kullandım işe yaramadı şimdi zafer hocada tedavim yeniden başladım iyi gidiyorum. Yani kültür sonuçları da pek güvenli olmuyor
hakan564

abi neye güveneceğimi şaşırdım cidden :) Gittiğim doktorlarda aynı senin gibi diyor. Kültür testlerinde çıkan flora bakterilerne itibar etmiyorlar. ilaç kullanmıcam bir süre. Takviye kullanmımım bitince tekrar bir test vereceğim .Self masaj öğrenip 2 laba numune vermek istiyorum.
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

hakan564 yazdı: 13.12.2023 - 20:30 abi neye güveneceğimi şaşırdım cidden :) Gittiğim doktorlarda aynı senin gibi diyor. Kültür testlerinde çıkan flora bakterilerne itibar etmiyorlar. ilaç kullanmıcam bir süre. Takviye kullanmımım bitince tekrar bir test vereceğim .Self masaj öğrenip 2 laba numune vermek istiyorum.
Hocam ne kadar üredigi önemli olan az ise bulaşı söz konusu olabiliyor ama miktar fazla ise düşünmek gerekiyor. Benimde cok niktarda üreme oldu flora bakterisi duyarlılıga göre antb kullanınca hem sıkayetlerım kaybolmustu hemde bakteri
hakan564

abi kolooni sayısı yazmıyor bunu nasıl öğrenebilirim ?
hakan564

şimdi hastenin laborantı ile görüştüm. kesinlikle bulaş durumu yokmuş.80-90 bin civarında üreme olmuş. Baya ilgilendiler sağolsunlar. Demek ki bendeki bakteri başından beri bu ve sadece baskılayabiliyorum. Bir türlü sıfırlayamadım. Bu kadar antibiyotik içtim. Zaten içtiklerime de direnç kazanmış. Vallahi napıcamı şaşırdım .