Kronik prostatit-epididimit yorulduk

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Kmpfedaisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Kronik prostatit-epididimit yorulduk

Mesaj gönderen Kmpfedaisi »

Arkadaşlar 7-8 ay önce sol testisimde yanma başlamıştı şüpheli cinsel ilişki sonrası pcr testinde bakteriler mycoplasma humonis ve gandrella vaginalisti. Zafer hocaya gittim lökosit yok, pcr testini antibiyotikleri kullandıktan sonra tekrar yaptırdım herşey negatif çıktı, kültürde üreme yok, mr temiz, ultrasonda o zamanlar epididim tanısı koymuşlardı. Yani bence prostatit değilim burda yazılan hiçbir problem bende yok sol testis yanması dışında ve epididimin olduğu yer yanıyor, ağrıyor. Sıkıntıı şurda başlıyor ben antibiyotik kullanırken ağrım azalacağına hep arttı ama buna rağmen ordaki bakteriler ölmüş sanırım. O yüzden şuan napmam gerektiğini bilmyiorum sonuçlar temiz geldi ama ağrım ve yanmam epididim bölgesinde. Yani bakteri yoksa enfeksiyon neden devam ediyor? Ben neye göre antibiyotik kullanıcam kullanırsam. Yada antibiyotik kullanmalı mıyım kafam çok karışık
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Kronik prostatit-epididimit yorulduk

Mesaj gönderen Zuspat »

Epididim de yoğun kanlanmaya sahip değil. Uzun süre antibiyotik tedavisi gerekli. Ben daha önce epididim için 6 hafta kullanmıştım. Antibiyotik tedavisinde ilk önce ağrılarının artması sonra azalması makul kabul ediliyor ama devamlı bir ağrı olmasını tam çözemedik...
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Kmpfedaisi yazdı: 04.12.2023 - 04:47 Arkadaşlar 7-8 ay önce sol testisimde yanma başlamıştı şüpheli cinsel ilişki sonrası pcr testinde bakteriler mycoplasma humonis ve gandrella vaginalisti. Zafer hocaya gittim lökosit yok, pcr testini antibiyotikleri kullandıktan sonra tekrar yaptırdım herşey negatif çıktı, kültürde üreme yok, mr temiz, ultrasonda o zamanlar epididim tanısı koymuşlardı. Yani bence prostatit değilim burda yazılan hiçbir problem bende yok sol testis yanması dışında ve epididimin olduğu yer yanıyor, ağrıyor. Sıkıntıı şurda başlıyor ben antibiyotik kullanırken ağrım azalacağına hep arttı ama buna rağmen ordaki bakteriler ölmüş sanırım. O yüzden şuan napmam gerektiğini bilmyiorum sonuçlar temiz geldi ama ağrım ve yanmam epididim bölgesinde. Yani bakteri yoksa enfeksiyon neden devam ediyor? Ben neye göre antibiyotik kullanıcam kullanırsam. Yada antibiyotik kullanmalı mıyım kafam çok karışık
O bölgede yanma agrı sızı sıcaklık oldugunda bi meni kültürü vermeni tavsiye ederim ben o şekilde kültür verip mikrobu bulmustum. Antibiyograma göre tedavi oldum 1 yıl sıfır semptom gezdim.
159761
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014
İletişim:

Mesaj gönderen 159761 »

Zuspat yazdı: 04.12.2023 - 08:41 Epididim de yoğun kanlanmaya sahip değil. Uzun süre antibiyotik tedavisi gerekli. Ben daha önce epididim için 6 hafta kullanmıştım. Antibiyotik tedavisinde ilk önce ağrılarının artması sonra azalması makul kabul ediliyor ama devamlı bir ağrı olmasını tam çözemedik...
Reis ben 7 senedir prostatite dair hiçbir şikayetim yoktu sol testit şişti 1.5 ay önce 3-4 gün cipro ile indi idrardaki lökosit de sıfır olmuştu ama bu arada Bentonit kil de içiyordum acayip kabıx oldum ve sürekli ıkındım ve şu an pelvik ağrılar ve hafif yanmalar var sanki idrara sıkışma valla bu prostatit olayını biliyorum da Kadir abi ile de konuştuk gerçi de Zafer oymana gideyim diyorum lokosite baktırayım bu yumurtalık şişmesi acaba bende prostatit kaynaklı mı nüksetti yoksa idrar yolu iltihabı geçirdim de yumurtalığa mı geçti bu arada bu ıkınma olayını hiçte hafife almamak laızm pelvlk kasları direk etkiliyor gibi
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

159761 yazdı: 04.12.2023 - 12:31
Zuspat yazdı: 04.12.2023 - 08:41 Epididim de yoğun kanlanmaya sahip değil. Uzun süre antibiyotik tedavisi gerekli. Ben daha önce epididim için 6 hafta kullanmıştım. Antibiyotik tedavisinde ilk önce ağrılarının artması sonra azalması makul kabul ediliyor ama devamlı bir ağrı olmasını tam çözemedik...
Reis ben 7 senedir prostatite dair hiçbir şikayetim yoktu sol testit şişti 1.5 ay önce 3-4 gün cipro ile indi idrardaki lökosit de sıfır olmuştu ama bu arada Bentonit kil de içiyordum acayip kabıx oldum ve sürekli ıkındım ve şu an pelvik ağrılar ve hafif yanmalar var sanki idrara sıkışma valla bu prostatit olayını biliyorum da Kadir abi ile de konuştuk gerçi de Zafer oymana gideyim diyorum lokosite baktırayım bu yumurtalık şişmesi acaba bende prostatit kaynaklı mı nüksetti yoksa idrar yolu iltihabı geçirdim de yumurtalığa mı geçti bu arada bu ıkınma olayını hiçte hafife almamak laızm pelvlk kasları direk etkiliyor gibi
Akut kabızlık için ilaç kullanın. Eczane yada sağlık ocağının tavsiye ettiği olabilir. Sonra Probiyotikler ile kabızlık probleminizi çözebilirsiniz. Erkeklerin idrar yolu intihabı geçirmesi çok zor. Şüpheli ilişkiniz felan yoksa tekrar prostatit nüks etmiş olabilir. Ona göre hareket etmeniz faydanıza olacaktır. Zaten tedaviyi biliyorsunuz. Şifanızı bulmanız dileği ile.
159761
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014
İletişim:

Mesaj gönderen 159761 »

Zuspat yazdı: 04.12.2023 - 12:53
Akut kabızlık için ilaç kullanın. Eczane yada sağlık ocağının tavsiye ettiği olabilir. Sonra Probiyotikler ile kabızlık probleminizi çözebilirsiniz. Erkeklerin idrar yolu intihabı geçirmesi çok zor. Şüpheli ilişkiniz felan yoksa tekrar prostatit nüks etmiş olabilir. Ona göre hareket etmeniz faydanıza olacaktır. Zaten tedaviyi biliyorsunuz. Şifanızı bulmanız dileği ile.
şüpheli ilişki yok abi hanımdan başkası ile bir ilişkim yok oda zaten korumalı
Kmpfedaisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Kmpfedaisi »

Doktorumla konuşayım olmadı spermiyogramdan baktırayım ama tekrar antibiyotik kullanıcsm sıkıntı şu ki uygun antibiyotiği bulamıyorum ve deneme yanılma yoluda vücuda zarar verir bir şekilde işe yarayanı bulabilsek keşke. Monodoks azitro tavanic hepsiyle ağrım inanılmaz derecede arttı ve 2 hafta falan kullanmama rağmen ağrı hiç azalmadı. Güçlü antibiyotiklerde kullandım. Novasef enfeksiyonun başlarında iyi gelmişti cipro ile ama şuan kullansam işe yarar mı bilmiyorum ağrım eskiye göre fazla keşke ilk baştayken novasef ve ciproyu daha uzun kullansaydım ama işin buralara geldcrğini tahmin edemedim
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

159761 yazdı: 04.12.2023 - 13:08
Zuspat yazdı: 04.12.2023 - 12:53

şüpheli ilişki yok abi hanımdan başkası ile bir ilişkim yok oda zaten korumalı
Büyük ihtimalle prostatit nüks etmiş gibi duruyor. Ona göre tedbirini al kardeşim. Kolay gelsin, bol şifalar.