Bu hissi yaşayan var mı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
berkayasal161
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Bu hissi yaşayan var mı

Mesaj gönderen berkayasal161 »

Benim sıkıntım masyürbasyon sırasında idrar hissi hissetmemle başladı ve bu gün geçtikçe attı acaba mastürbasyon yaparken idrar hissi yaşayan var mı bu neden oluyor hala çözemedim prostattan mı mesaneden mi pelvik kaslardan mı bu hissi yaşayan var mı 0 zevk alıyorum ve boşaldıktan sonra idrar sıkışıklığı oluyor ve idrar hissi artıyor bu yüzden idrar yaptıktan sonra boşalıyorum ve gün geçtikçe kötüye gidiyor
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Bu hissi yaşayan var mı

Mesaj gönderen red »

Boşalmalarınızda sıvı getirmeniz lazım.
Su gibi akması lazım öncesinde ve boşalma esnasında.
Prostattaki ödem uzaklaştırılmazsa cinsel uyarılma ile şişen prostat mesaneye baskı yapar ve idrar hissine sebep olur.
ymnbeyy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen ymnbeyy »

Evet aynı durum aynı belirtilerle başladı sonra sık idrar hayatımda hep kaldı bu günlerde antibiyotik alıyorum ama hala kötüyüm özellikle dışkılamadan sonra cok fena ağrı ve idrar hissi oluyor
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

Yabancı sitelere baktım. Çok bilgi var. Bir tanesi:

"""Neden Seks Sırasında İşemem Gerekiyor?

Fosnight, seks sırasında işemek için bir dürtü hissetmenin arkasındaki bazı potansiyel nedenlerin şunları içerdiğini söylüyor: mesane veya üretra üzerinde baskı oluşturabilecek cinsel penetrasyon pozisyonu; üretranın her iki tarafında bulunan Skene bezlerine stimülasyon; aslında tam mesaneye sahip olmak; pelvik taban kas kasılması; aşırı aktif bir mesane; vajinal kuruluk; İYE'ye sahip olmak; ve kabızlık."" "
berkayasal161

red yazdı: 27.11.2023 - 13:49 Boşalmalarınızda sıvı getirmeniz lazım.
Prostattaki ödem uzaklaştırılmazsa cinsel uyarılma ile şişen prostat mesaneye baskı yapar ve idrar hissine sebep olur.
Onunla alakalı olduğunu düşünmüyorum o sıvı geliyor zaten çiş hissi hertürlü oluyor pevlik kasın kasılması mı yoksa prostat mı bilmiyorum pelvik masaj da aldım makat içi de prostat masajı da bu masajlardan sonra şikayetim daha da arttı
berkayasal161

BruceLee yazdı: 27.11.2023 - 18:40 Yabancı sitelere baktım. Çok bilgi var. Bir tanesi:

"""Neden Seks Sırasında İşemem Gerekiyor?

Fosnight, seks sırasında işemek için bir dürtü hissetmenin arkasındaki bazı potansiyel nedenlerin şunları içerdiğini söylüyor: mesane veya üretra üzerinde baskı oluşturabilecek cinsel penetrasyon pozisyonu; üretranın her iki tarafında bulunan Skene bezlerine stimülasyon; aslında tam mesaneye sahip olmak; pelvik taban kas kasılması; aşırı aktif bir mesane; vajinal kuruluk; İYE'ye sahip olmak; ve kabızlık."" "
Hocam tam mesaneye sahip olmak derken
ymnbeyy

Mesaj gönderen ymnbeyy »

Bu sıvı tam olarak nedir hocam zevk suyu diye tabir ettiğimiz sıvı mı başka birşey mi
red

Mesaj gönderen red »

ymnbeyy yazdı: 01.12.2023 - 00:04
Bu sıvı tam olarak nedir hocam zevk suyu diye tabir ettiğimiz sıvı mı başka birşey mi
bu sıvı aslında büyük ölçüde ödemdir.
mesela yaralandığınızda ya da darbe aldığınızda bölge şişer. burada vücut buraya ödem aktarır yaranın iyileşmesini hızlandırmak için.
işte prostatitle birlikte vücut prostata iyileştirmeyi hızlandırmak için ekstra ödem yollar. buranın iyileşmesini hızlandırmak için.
bu ödem aslında gereklidir de. fakat ödemle şişen prostat semptomlara neden olur.
bu nedenle bu ödemin düzenli aralıklarla boşaltılması gerekir.
çok sık boşalırsanız prostat ödemden mahrum kalır, iyileşme süresi uzar.
hiç boşalmazsanız ödemle şişen prostat semptomlara neden olur.
inflamatuvar süreç tam da budur. prostatta fazla ödem oluşmaması için yaşam tarzını değiştirmek gerekir.
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

red yazdı: 02.12.2023 - 13:39
ymnbeyy yazdı: 01.12.2023 - 00:04
bu sıvı aslında büyük ölçüde ödemdir.
mesela yaralandığınızda ya da darbe aldığınızda bölge şişer. burada vücut buraya ödem aktarır yaranın iyileşmesini hızlandırmak için.
işte prostatitle birlikte vücut prostata iyileştirmeyi hızlandırmak için ekstra ödem yollar. buranın iyileşmesini hızlandırmak için.
bu ödem aslında gereklidir de. fakat ödemle şişen prostat semptomlara neden olur.
bu nedenle bu ödemin düzenli aralıklarla boşaltılması gerekir.
çok sık boşalırsanız prostat ödemden mahrum kalır, iyileşme süresi uzar.
hiç boşalmazsanız ödemle şişen prostat semptomlara neden olur.
inflamatuvar süreç tam da budur. prostatta fazla ödem oluşmaması için yaşam tarzını değiştirmek gerekir.
Red dostum sağol güzel bilgiler için. Yeme içmeye dikkat etmeyen kişinin iyileşmesi mucize
Kalhoznik

Mesaj gönderen Kalhoznik »

Arkadaşlar buradaki durum tam anlaşılamadı, haftada ne sıklıkla boşalmak lazım, ödemin boşaltılması nasıl olacak prostat masajı ilemi yoksa boşalma yoluylamı beslenmede nelere dikkat etmek gerekir
red

Mesaj gönderen red »

Kalhoznik yazdı: 02.12.2023 - 14:41 Arkadaşlar buradaki durum tam anlaşılamadı, haftada ne sıklıkla boşalmak lazım, ödemin boşaltılması nasıl olacak prostat masajı ilemi yoksa boşalma yoluylamı beslenmede nelere dikkat etmek gerekir
Forumda bu soruların hepsinin cevabı detaylıca mevcut.
Forumu bol bol okuyun.
ymnbeyy

Mesaj gönderen ymnbeyy »

red yazdı: 02.12.2023 - 18:18
Kalhoznik yazdı: 02.12.2023 - 14:41 Arkadaşlar buradaki durum tam anlaşılamadı, haftada ne sıklıkla boşalmak lazım, ödemin boşaltılması nasıl olacak prostat masajı ilemi yoksa boşalma yoluylamı beslenmede nelere dikkat etmek gerekir
Forumu bol bol okuyun.
Hocam inanki okuyoruz cok eski sayfalara kadar bıle gidiyoruz gercekten cok faydalı bilgilerle dolu ama yetısmek mumkun değil o yuzden fırsat buldukca cevaplaraanız tekrardan ulaşmak daha kolay oluyor prostat masajı doğru sekılde yapmayı ödemi atmayı nasıl /nerden öğrenebiliriz bir de bu işin bağırsakla /makat kaslarıyla cok buyuk ışlgisi olduğunu dusunuyorum ne dersiniz
159761
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014
İletişim:

Mesaj gönderen 159761 »

ymnbeyy yazdı: 04.12.2023 - 00:58
red yazdı: 02.12.2023 - 18:18
Forumu bol bol okuyun.
Hocam inanki okuyoruz cok eski sayfalara kadar bıle gidiyoruz gercekten cok faydalı bilgilerle dolu ama yetısmek mumkun değil o yuzden fırsat buldukca cevaplaraanız tekrardan ulaşmak daha kolay oluyor prostat masajı doğru sekılde yapmayı ödemi atmayı nasıl /nerden öğrenebiliriz bir de bu işin bağırsakla /makat kaslarıyla cok buyuk ışlgisi olduğunu dusunuyorum ne dersiniz
Bu kas olayı da beni ciddi ciddi düşündürüyor ben iyileştiğimde Zafer hoca enjeksiyon diyet ve kuru iğne denemiştim şunu fark ettim uzun otobüs yolculuğu yaptığımda dışkıyı tuttuğumda kuyruk sökümü ve kalça ağrısı ayağa kadar inen olduğunu fark etmiştim dışkıyı çıkardığımda geçmişti tabi bu olayı 7 senede 2 kere yaşamıştım