Cuma günü Zafer Oyman’a gidiyorum

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
tutamıyorumzamanı
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Re: Cuma günü Zafer Oyman’a gidiyorum

Mesaj gönderen tutamıyorumzamanı »

kadir yazdı: 01.12.2023 - 11:41 Alkol bağışıklığı düşürür ayrıca prostatı irrite eder, semptomlarınızı arttırabilir.
Küçücük bir organın başımıza açtığı işlere bak kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Okk047 yazdı: 30.11.2023 - 23:40 Zafer hocaya gideli 20 gün oldu. Tekrar gidip prostat sıvısı kontorlü sonrası lökosit 25 ten 1-2 seviyesine indi. Bana gözün aydın lökosit yok gibi bişey dedi ama kendisine ilk ve tek belirtim olan idrar sonrası yanmanın devam ettiğini söyledim. 2 kutu daha antibiyotik tedavisi sonrası prostatın hemen bir anda iyileşmeyeceğini zamana ihtiyacı olduğunu söyledi. Klindan ve biteral yazdı. Biteral bitti şimdi klindan kullanıyorum. Biterali içerken belirtiler resmen sıfırlanmıştı. Klindana başladığım gündem beri çok ciddi yanma oluyor idrar sonrası. Ne yapacağımı şaşırdım. 1-2 aya geçer mi? Bana tekrar gelmene gerek yok dedi zafer hoca. 2 tur izmirden kalkıp gittim. Sürece sabırlı mı yaklaşayım? Öneriniz nedir?
@Kadir abi, klandan'ın yanma yapması die off sendromu olduğu için mi yoksa oradaki bakterileri çoğalttığı için mi? Yani işe yaramayan antibiyotik böyle şikayetleri artırır mı?
Okk047

Mesaj gönderen Okk047 »

Zuspat yazdı: 01.12.2023 - 20:11
Okk047 yazdı: 30.11.2023 - 23:40 Zafer hocaya gideli 20 gün oldu. Tekrar gidip prostat sıvısı kontorlü sonrası lökosit 25 ten 1-2 seviyesine indi. Bana gözün aydın lökosit yok gibi bişey dedi ama kendisine ilk ve tek belirtim olan idrar sonrası yanmanın devam ettiğini söyledim. 2 kutu daha antibiyotik tedavisi sonrası prostatın hemen bir anda iyileşmeyeceğini zamana ihtiyacı olduğunu söyledi. Klindan ve biteral yazdı. Biteral bitti şimdi klindan kullanıyorum. Biterali içerken belirtiler resmen sıfırlanmıştı. Klindana başladığım gündem beri çok ciddi yanma oluyor idrar sonrası. Ne yapacağımı şaşırdım. 1-2 aya geçer mi? Bana tekrar gelmene gerek yok dedi zafer hoca. 2 tur izmirden kalkıp gittim. Sürece sabırlı mı yaklaşayım? Öneriniz nedir?
@Kadir abi, klandan'ın yanma yapması die off sendromu olduğu için mi yoksa oradaki bakterileri çoğalttığı için mi? Yani işe yaramayan antibiyotik böyle şikayetleri artırır mı?

Benim de öğrenmek istediğim bu. Biteral kullanırken kesilen belirti. Klindan kullanırken arttı.
hakan564

Mesaj gönderen hakan564 »

ben klindan kullanırken 4. gün aşırı derece reflü oldum ve bu durum 4-5 gün boğazıdma tahriş olarak devam etti. zafer hocaya sorduğumda ilacı kesmemı ve lansor kullanmamı söyledi. İlacı kesip miden düzelt sorna biteral kullan dedi. Biteral gerçekten kullandığımda iyi gelmişti. Son zamanlarda gittiğim doktorum biteral vermedi. Karaciğere kötü etkileri var dedi. Tetradox verdi bende 1 haftadır kullanıyorum. şikayetler azaldı ama sıfırlamadı bakalım ne olacak. Şİmdi antibiyotikleri kullanırken sabah 1 tane nexium alıyorum gastrimtim olduğu için. Gün içinde de 1 adet alflorex probiyotik içiyorum. Bu sefer şükür reflü yapmadı .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

@Zuspat kardeşim ben die off tepkisi olacağını zannetmiyorum çünkü başka ilaclarda bu durum olmuyor.
Kuvvetle muhtemel bu bir advers reaksiyon... ilacın farmakodinamik,farmakokinetik etkileriyle alakalı...bence o ilacı doktoruna söyle başka bir ilaçla değiştirsin.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

kadir yazdı: 01.12.2023 - 22:57
@Zuspat kardeşim ben die off tepkisi olacağını zannetmiyorum çünkü başka ilaclarda bu durum olmuyor.
Kuvvetle muhtemel bu bir advers reaksiyon... ilacın farmakodinamik,farmakokinetik etkileriyle alakalı...bence o ilacı doktoruna söyle başka bir ilaçla değiştirsin.
Abi advers reaksiyonu bağımsız, sebebsiz oluşan komplikasyonları ifade etmiyor mu? Bu direk etken bölgeyi etkilemiş. Yani bu başımıza çok geliyor eskiden beri. Abbitter de bir konu açmıştı seneler önce. Uygun olmayan antibiyotik şikayetleri artırır diye. Ben olayı anlamaya çalışıyorum. Bazı doktorlar hemen ilaç değiştirirken diğerleri de ilaca devam, dişini sık diyor. Hangisi doğru tam olarak anlayamadım.
Okk047

Mesaj gönderen Okk047 »

Güncelleme: Zafer hocaya 2 ay sonra tekrar gittim. Bu süreçte daha önce başlık açmıştım pollstimol kullanmaya başlamıştım. Ancak son 1-2 haftadır ejekülasyon sonrası cidd
Bir yanma başladı. Tekrar kontrol amaçlı muayeneye gittim. Zafer hoca rektal tuşe ile prostat sıvısı aldı. Bu sefer sıvı o kadar çok geldiki anlatamam. Zafer hoca da üretim çok iyi çok fazla sıvı geldi dedi ancak bu iyi bişey mi kötü bişey mi anlamadım :)

Sıfıra yakın çıkan lökosit 6-7 seviyelerine gelmiş. Bu neden olur anlam veremedim. Yaşantım aynı, her şeye dikkat ediyorum. Sıfır olan lökosit ne oldu da 6-7 seviyelerine çıktı anlayamıyorum. Tekrardan Genta 160 iğne , biteral ve arvales reçete etti. İğnelere başladım. Süreç eskisi kadar sancılı ve zor olmasa da yine de devam ediyor.

Bu arada bilgilenmek isteyenler için 2024 31 Ocak güncel muayene ücreti SGK için 900 TLden 1100 TLye çıkmış. Rektal tuşe ile prostat sıvısı alma işlemi de 1400 TL den 2300 TLye çıkmış.

Bu hastalık bize piyango sanırım. Hem maddi hem manevi gerçekten zorlu bir süreç. Herkese acil şifalar dilerim.
rasett81

Mesaj gönderen rasett81 »

Prostat sıvısından kültür yapıldımı hic
Okk047

Mesaj gönderen Okk047 »

rasett81 yazdı: 02.02.2024 - 04:43 Prostat sıvısından kültür yapıldımı hic
Zafer hoca hiç yapmadı
rasett81

Mesaj gönderen rasett81 »

Okk047 yazdı: 02.02.2024 - 13:31
rasett81 yazdı: 02.02.2024 - 04:43 Prostat sıvısından kültür yapıldımı hic
Zafer hoca hiç yapmadı
Başka yerde Belki deneseniz iyi olur belki bakteri yakalarsiniz
Prostatitis.06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Prostatitis.06 »

Okk047 yazdı: 02.02.2024 - 00:56 Güncelleme: Zafer hocaya 2 ay sonra tekrar gittim. Bu süreçte daha önce başlık açmıştım pollstimol kullanmaya başlamıştım. Ancak son 1-2 haftadır ejekülasyon sonrası cidd
Bir yanma başladı. Tekrar kontrol amaçlı muayeneye gittim. Zafer hoca rektal tuşe ile prostat sıvısı aldı. Bu sefer sıvı o kadar çok geldiki anlatamam. Zafer hoca da üretim çok iyi çok fazla sıvı geldi dedi ancak bu iyi bişey mi kötü bişey mi anlamadım :)

Sıfıra yakın çıkan lökosit 6-7 seviyelerine gelmiş. Bu neden olur anlam veremedim. Yaşantım aynı, her şeye dikkat ediyorum. Sıfır olan lökosit ne oldu da 6-7 seviyelerine çıktı anlayamıyorum. Tekrardan Genta 160 iğne , biteral ve arvales reçete etti. İğnelere başladım. Süreç eskisi kadar sancılı ve zor olmasa da yine de devam ediyor.

Bu arada bilgilenmek isteyenler için 2024 31 Ocak güncel muayene ücreti SGK için 900 TLden 1100 TLye çıkmış. Rektal tuşe ile prostat sıvısı alma işlemi de 1400 TL den 2300 TLye çıkmış.

Bu hastalık bize piyango sanırım. Hem maddi hem manevi gerçekten zorlu bir süreç. Herkese acil şifalar dilerim.
Hastalığın başlarında lökositin yükselmesi normal hocam kontrol ve takipe devam edin
Maximus55
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Maximus55 »

Zafer oymana gittim bugün
Prostat sıvısı alıp bakti lökosit 15-20 cikti.
5 iğne yazdı forsef verdi
3 kutu tetradox verdi

1 ay sonra görüşelim dedi